Phaedon Oliban

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5240 příspěvků 22.09.14 19:21
Phaedon Oliban

Mají na Parfumshttp://www­.parfums.cz/pha­edon/oliban-toaletni-voda-unisex/).)Milovnice i milovníci kadidla by měli být v bojové pohotovosti.Znáte, prosím, někdo?Můžete porovnat s jinými kadidlovkami(CdG,Sa­hara Noir od Forda atd.)?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Reakce:

Vetiverose
Znalkyně 370 příspěvků 23.09.14 16:17

Také by mě zajímala. Moc jsem se o této vůni nenašel, ale na youtube o ní mluví jeden hodnotitel. Miluju ten jeho osobitý styl, i hudbu co vytváří (produkuje) a poslouchá.

Jeho dojmy z Phaedon Oliban najdete v tomto videu (od 28:00). Druhým parfémem, ke kterému sdílel svoje dojmy, je JHG's Midnight Oud.

V kostce jeho dojmy z Oliban (Phaedon)

• Nastříkal na ruku 10:30 ráno, v 9:30 večer pořád citelně na ruce, výborně drží
  • Slabší projekce, okamžitě po aplikaci je to „skin scent“
  • Nejvíce vnímá kadidlo a sladké santalové dřevo, a hodně jemných dřívek
  • Líbí se mu, protože většinu kadidlovek, které má, díky své síle nemůže nosit v létě, ale tuhle ano (vhodná na letní večery)
  • Nejvíce mu Oliban připomíná vůni, kterou má, a sice 07 Tanoke
  • Ihned po aplikaci na kůží Oliban jí porovnává k Opus VI ( Amouage ) a trošku i Ambre Sultan ( Serge Lutens )
  • Čím déle je na kůži, tím ještě více sládne a více připomíná Opus VI
  • V porovnání s Amouage je ale Oliban o něco slabší vůně, což někomu může naopak vyhovovat

Dále v hodnocení zmínil, že zajímavé jsou i Olibanovy Tabac Rouge , ale tu si nekoupil, neboť má doma TF Tobacco Vanille…
To by mě docela zajímalo, jestli to myslel tak, že jsou si Tobacco Vanille a Tabac Rouge něčím podobné, anebo už nechce další variantu na tabák a sladké koření, to už jsem z jeho videa nerozumněl.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Nathan  23.09.14 17:05
@Vetiverose píše:Nejvíce mu Oliban připomíná vůni, kterou má, a sice "07 Tanoke
Dále v hodnocení zmínil, že zajímavé jsou i Olibanovy Tabac Rouge , ale tu si nekoupil, neboť má doma TF Tobacco Vanille…
To by mě docela zajímalo, jestli to myslel tak, že jsou si Tobacco Vanille a Tabac Rouge něčím podobné, anebo už nechce další variantu na tabák a sladké koření, to už jsem z jeho videa nerozumněl.

Jen pro informaci 07 Tanoke je vůně právě páleného vánočního františku dřevo, kadidlo, koření.
Tabac Rouge není jen podobná, ona je téměř totožná s vůní T.Forda Tobacco Vanille. Měl jsem na ruce obě hned po nastříkání jsem téměř nepoznal rozdíl.
Ford je ale hutnější a vydrží dvakrát tolik. Taky je ale dvakrát tak drahej :mavam:

Vetiverose
Znalkyně 370 příspěvků 23.09.14 18:01

@Nathan aha, tak moc děkuji za upřesnění :mavam: :)

Já tomuhle člověku z toho videa hodně důvěřuju, je to milovník kadidlovek, díky tomuhle videu mě napadlo vyzkoušet Interlude a zbytek příběhu už znáš (láska hned z první kapičky co mi ulpěla na ruce) :D a taky když pak koukneš na to video dál, tak on tam udělal slepáka, koupil Armaniho Bois dEncens, který jsem v tu dobu strašně chtěl, ale díky jeho popisu jsem si to zase rychle rozmyslel. Forda, kterej mě mimochodem fascinuje jako člověk, chtěl bych mít od něj pár kousků ve sbírce, mimo jiné právě Tobacco Vanille, Tuscan Leather, …

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist