Pierre Guillaume

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 14.12.12 01:32
Pierre Guillaume

Pierre Guillaume

Narodil se v roce 1977 ve francouzském Auvergne. A jak sám řekl, o vůně se začal zajímat už jako malý chlapec, kdy ho jeho otec vzal do velkých vinných sklepů v Bordelaise, Bourgogne a Languedoc. Tam slyšel muže, jak si vášnivě povídali o červeném ovoci, kůži, podrostu, tabáku, koření, což poprvé vzbudilo jeho zájem o olfaktorický svět. Jako zjevení pak na něj zapůsobilo, když mu později jeho babička z matčiny strany přivezla ze svého výletu na Madagascaru pár kapek extraktu z ylang-ylang. Zbytek svých pubertálních let potom strávil tím, že veškeré své kapesné utratil za nejrůznější esenciální oleje a parfémové substance z každé destinace. Tato jeho sbírka nakonec rozhodla i o jeho vzdělání, po němž se už jako vystudovaný chemik (specializace tzv. lehká chemie) připojil k Laboratoire de Formulation Industrielle, kterou založil jeho otec Christian. Zde pracoval v oddělení výzkumu a vývoje a částečně byl zapojen do navrhování speciálních kosmetických produktů.

Svět vůní mu však stále nedal spát a již tehdy vytvořil „Cozé“ (pozdější PG02) jako osobní vůni pro sebe a svého otce. Potom během jedné párty ve Švýcarsku potkal jistého „pana B.“, švýcarského obchodníka a velkého sběratele umění a parfémů, jemuž tato vůně učarovala. Pierre mu věnoval jednu lahvičku a o několik týdnů později už mu tento muž volal, aby objednal další várku, neboť Cozé představil svým přátelům, obchodníkům a celebritám z různých oblastí a ti jí byli také okouzlení („pan B.“ prý Cozé nosí dodnes spolu s „Querelle“ :D ).

Díky tomuto setkání se mu podle jeho slov tedy podařilo v roce 2002 založit vlastní značku Parfumerie Générale, jejíž počáteční písmena nesou jeho iniciály (zřejmě i v této souvislosti označil sám sebe v jednom rozhovoru za šprýmaře). Díky jeho vzdělání uplatnil při vytváření vůní techniky a know-how průmyslové chemie. Výsledkem bylo vytvoření speciální high-tech metody, tzv. „Photo Affinage“ (fotorafinace), při níž se používá kontrolovaná dávka UV záření, jejímž efektem je to, že vůně získá tzv. patinu a ta jí zajistí větší zralost a intenzitu. Kombinací takových metod a použitím přírodních esencí z biologické těžby tak propůjčuje svým kreacím stěžejní novost.

Každý parfém základní řady v jednoduchém hranatém skleněném flakonu zvaném "Diolènes“ nese své číslo, aby tak mohl být volně objeven bez jakékoliv předpojaté klasifikace na dámské nebo pánské vůně. Kromě této základní číslované řady produkuje jeho značka i privátní kolekci a pravidelně vypouští do světa ještě vůně z tzv. limitované edice.

(www.olfactorialist.com)

Vůně, které vytvořil pod touto značkou:

PG02 - Cozé (2002)
PG03 - Cuir Venenum (2004)
PG04 - Musc Maori (2005)
PG05 - L'Eau de Circé (2005)
PG06 - L'Eau Rare Matale (2005)
PG07 - Cologne Grand Siècle (2005)
PG08 - Intrigant Patchouli (2005)
PG09 - Yuzu, Ab Irato (2006)
PG10 - Aomassaï (2006)
PG11 - Harmatan Noir (2006)
PG12 - Hyperessence Matale (2006)
PG13 - Brulure de Rose (2003)
PG14 - Iris Taïzo (2002)
PG15 - Ilang Ivohibe (2006)
PG16 - Jardins de Kerylos (2006)
PG17 - Tubéreuse Couture (2006)
PG18 - Cadjmére (2007)
PG19 - Louanges Profanes (2008)
PG20 - L'Eau Guerrière (2008)
PG21 - Felanilla (2008)
PG22 - Djhenné (2012) - letošní novinka!
PG23 - Drama Nuuï (2008)
PG24 - Papyrus de Ciane (2010)
PG25 - Indochine (2011)

Bois Blond (2007)
Bois de Copaïba (2006)
Bois Naufragé (2010)
Cèdre Sandaraque (2006)
Corps et Ames (2006)
Corps et Ames Eau de Toilette Apaisante (2012) - letošní novinka!
Cuir d'Iris (2005)
Gardenia Grand Soir (2010)
L'Oiseau de Nuit (2009)
L'Ombre Fauve (2007)
Praliné de Santal (2011)
Psychotrope
Querelle (2006)
Tonkamande (2011)
Un Crime Exotique (2007)

U příležitosti osmého výročí (2010) od založení PG se pak Pierre nechal mimo jiné inspirovat myšlenkou známého kritika Octaviana Coifana, že výroba parfémů je pravděpodobně tzv. osmým uměním (mezi šest druhů klasického umění je řazena architektura, sochařství, malířství, hudba, tanec a literatura a jako sedmý druh je často zmiňován film) a představil svých osm nových kreací pod značkou Huitième Art Parfums. Všechny vůně této řady v sobě pojí rostlinné ingredience přírodního původu se syntetickými vonnými molekulami - tato synergie se nazývá phytoparfumér­ství.

(www.annabelle.ch)

Seznam vůní, které pod touto značkou vytvořil:

Ambre Céruléen (2010)
Aube Pashmina (2010)
Ciel d'Airain (2010)
Fareb (2010)
Manguier Métisse (2010)
Myrrhiad (2011)
Naïviris (2010)
Poudre de Riz (2012) - letošní novinka!
Sucre d'Ebène (2010)
Vohina (2010)

Na poličce 1 parfém 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 14.12.12 01:44

No a protože si kluk nedá pokoj :mrgreen: , tak v loňském roce (2011) uvedl na trh dalších 6 vůní a 10 vonných svíček pod značkou Phaedon (název je odvozen od jména řeckého filozofa, který byl žákem slavného Sokrata).

Výčet vůní, které produkoval pod touto značkou:

Cendres de Thé (2011)
Coton Egyptien (2012) - letošní novinka!
Dzhari (2011)
Grisens (2011)
Noir Marine (2011)
Pluie de Soleil (2011)
Rue de Lilas (2011)
Verveine Figuier (2012) - letošní novinka!

Na otázku, zda měl nějakého mentora, odpověděl, že jeho jediným velkým přítelem ve světě vůní je Francis Kurkdjian, ale kromě toho má velkou slabost pro práci Alberta Morillase.

No a vzhledem k tomu, že jako své oblíbené vůně uvedl M7 (YSL), Miss Dior, Shalimar, Fracas, je vidět, že má po čertech dobrý vkus :palec: . Což je další z mnoha důvodů, proč bych ho z fleku brala za svého osobního domácího parfuméra :jazyk: :mrgreen: .

(www.cafleurebon.com)

A abych nezapomněla: jako „nos“ stojí ještě za vůněmi „Daimiris“ (2010) a „Esvedra“ (2011) od italské značky Laboratorio Olfattivo.

Příspěvek upraven 14.12.12 v 10:40

naja1
sv. Parfema z Kecálburgu 3792 příspěvků 14.12.12 09:14

Krásná práce jako vždy, zase jsem o něco chytřejší. Já bych ho brala i kdyby vůbec parfémům nerozumněl :twisted:

Na poličce 23 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 41 vzorků V tužebníku 0 parfémů

cat_deveraux1
Nevyléčitelná závislačka 1878 příspěvků 14.12.12 10:45

Ten chlapec mě fakt bere :mrgreen:

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 55 vzorků V tužebníku 2 parfémy

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 14.12.12 11:37

co je to propůjčit stěžejní novost? :mrgreen:
jinak teda pěkné, ale Pierra beru domů já, i to tričko si může nechat oblečený :! :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 14.12.12 11:57
@andry píše:
co je to propůjčit stěžejní novost? :mrgreen:

To by mě taky zajímalo :mrgreen: . To nemám ze svý hlavy :oops: , jen jsem přeložila takovou oficiální glorifikaci (jiný význam to asi nemá :think: ), která vysvětlovala, co obnáší ta jeho speciální high-tech metoda - nejen na ni, ale i na její název má Pierre autorská práva.

A jinak mě teda těší, že vás ta fotka pobavila stejně jako mě :lol: .

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25898 příspěvků 14.12.12 15:16

Pierre si mě získal vůněmi Felanilla, Indochine a především Bois de Copaïba, a vždycky budu zvědavá na jeho kreace, ale ty fotky… :D radši se jim budu vyhýbat. Už dřív jsem si říkala, že má krásný ksichtík (mmch je tam něco z osmiletého F. Renče), ale stylizuje se do věčně nakvašeného myslitele, je tam strašná křeč a vyumělkovanost výrazu. Já nevím, mě to tak nějak ruší. Asi u těch parfémů a parfumérů potřebuju mít trochu nevyřčeného, prostor pro imaginaci. Prostě, parfumérova bradavka je poslední, co mě zajímá! :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Tassia
sv. Parfema z Kecálburgu 3507 příspěvků 14.12.12 16:34

@wendulka29 veľmi pekná práca. Ďakujem, krásne sa to číta, zas som o niečo múdrejšia. :palec:

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 12 parfémů

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 14.12.12 16:39

Tak mě taky vždy především zajímá, s jakou novou vůní Pierre přijde. Na všech je totiž poznat kvalitní zpracování bez ohledu na to, zda se vám zrovna trefil do vkusu a to nelze říct o produkci každého parfuméra. Dvě z jeho vůní (Brulure de Rose a Myrrhiad) mám už na poličce a doufám, že to jimi nekončí :P .
Ano, ty fotky se k profesi parfuméra příliš nehodí, plete si to trochu s modelingem, ale když nic jiného, tak mě jimi aspoň pobaví :D .

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25898 příspěvků 14.12.12 16:49

V každém případě je zajímavé sledovat, jaký kdo volí způsob sebepropagace. Osobně je mi třeba bližší, taktéž narcistní, ale zase jinak, démonický projev černokněžníka SL :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 18.12.12 00:54
@domenica píše:
věčně nakvašeného myslitele

on to taky může být jeho neutrální výraz :mrgreen:
jinak s tebou souhlasím, že se mi líbí spíš sebestylizace/-propagace SL než polonahý Pierre s vyfotošopovaným pekáčem buchet.

cat_deveraux1
Nevyléčitelná závislačka 1878 příspěvků 18.12.12 21:24

@andry
A co když to není photoshop? :twisted:

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 18.12.12 21:30

@cat_deveraux1 tak ho beztak nejvíc šlechtí, že dělá zajímavé vůně :jazyk: (a zejména pak, že mi docela sednou, ač byla doba, kdy jsem o něm měla vážné pochyby)

cat_deveraux1
Nevyléčitelná závislačka 1878 příspěvků 18.12.12 22:01

@andry
To zajisté. Ale je přece jenom lepší mít na sobě krásnou vůni od pohledného muže ;) . I když mě jich moc nesedí :roll:

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 18.12.12 22:03

@cat_deveraux1 toho se dá snadno docílit obdržením libovolného voňavého dárku od přítele/manžela (nechť si každý představí to svoje) :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist