Pigmenty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 02.10.11 14:38
Pigmenty

Velké téma, aspoň pro mne.
Vysvětlí mi prosím někdo, jak nebo čím se liší od klasických očních stínů? Předpokládám, že nejen formou (sypké X pevné).
A čeho jste větší příznivci? Jak často používáte a kam? Jaké jsou na to nejlepší štětce? Jaké značky doporučíte? Popř. (oblíbené) barevné kombinace, ideálně s názvy nebo čísly odstínů?

Plus z mé strany vítány fotky - ať už vašeho vlastního líčení nebo co jste někde viděli/y a zaujalo vás ;-) (Takže taková minigalerie)

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Reakce:

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 03.10.11 23:32

můj dojem: výraznější, sytější barvy, ale aplikace je větší piplačka - aby nebyly rozprášené všude. takže na den používám v rychlosti klasické „tuhé“ stíny a pigmenty třeba na večer někam „do víru velkoměsta“.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 04.10.11 20:37

Bezva :) To bych se asi ráda naučila. Jaký je na to dobrý štětec? (O aplikátoru ani neuvažuju, ty mi přijdou nevhodné i na stíny.)
A jaké značky a barvy máš doma?

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 04.10.11 21:47

Mám jen několik kousků od Nyxu, koupila jsem je na zkoušku - byly levné. Ale vypotřebovávají se pomalu a zase tolik je nevyužiju, takže další už nezkouším. Štětec bych doporučila s přírodním vlasem, na syntetický se špatně chytá ten prášek, tudíž se za cestu od kalíšku k oku na to oko moc nedostane :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

elisa
Parfémová maniačka 584 příspěvků 04.10.11 22:17

Pigmenty nosím často, mám více barev od Nyxu, stály pár korun a nevypotřebují se snad nikdy. Jsou výraznější, lesklejší než stíny. Nanášení zvládám bez problémů, mám na ně dva štětce - plochý na světlé odstíny - na celé víčko a tužkový na vnější véčko. Pigmenty mám přesypané do kelímků, vždy zaklepu s kelímkem a mokrým štětcem seberu to, co zůstane na víčku. V případě nouze jsem jednou použila pigmenty jako rozjasňovač, pak jsem je zkusila zamíchat do lesku na rty a do laku na nehty - vše fungovalo perfektně, můžu doporučit.

Na poličce 19 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Sasa  02.11.11 10:43

Pod pigmenty je dobré používat bázi pod oční stíny. Nanáším takovým hodně plochým ale krátkým štětcem ze Sephory,

Mám je ráda, ale musím mít ráno čas :-D

radulllinka
Znalkyně 450 příspěvků 02.11.11 12:17

přesně je potřeba dát bázi, nejen že lépe přilnou pigmenty k víčku,ale barva je pak výraznější a déle drží
já mám od Nyx i Barry M a osobně jsem spíše pro Barry M,přijde mi že jsou jaky lépe mleté? a jemnější
nicméně je moc nepoužívám jak bylo psáno,že jen na večer a plesy atak a při tom množství nelze vypotřebovat
měla jsem i několik odsypků pigmentů od MAC a ty určitě mohu jen doporučit,ty odsypky seženeš levně a je jich dost na opravdu dlouhodobé vyzkoušení a používání a kvalita je o dost jinde než NYX

Na poličce 36 parfémů 5 miniatur 3 odstřiky 44 vzorků V tužebníku 47 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 02.01.12 20:45

Jaká báze je podle vás pod pigmenty nejlepší?

A kde v ČR koupit věcičky od BarryM? Vím o jednom internetovém obchodě, pokud jsou i další možnosti, uvítám :)

felixcat
Učednice 67 příspěvků 02.01.12 21:12

Bázi od MAC seženeš v obchodě přibližně za 650,–. Výhoda MACu je v tom, že je kvalitní, navíc si můžeš vybrat z několika odstínů. Navíc tuto bázi můžeš používat také jakožto samostané stíny. Nevýhoda je v tom, že s časem vysychá a proto se jaksi „scvrkává“ uvnitř kelimku, což ovšem neznamená, že se tím kazí. Báze je poměrně suchá, musíš ji pořádně na víčku rozetřit. Stíny na ní mají výraznější sytější barvu a drží jako helvetská víra, až dokonce tak, že je některé odličovače nestačí sejmout napoprvé.
Ty same charakteristiky se vztahují na bázi od Guerlain. Cena na Jahodě je stejná, jako u kamenného MACu v Praze.
Velice dobrá je báze od Artdeca. Je mnohem levneší, ale kvalita je super. Lehce se roztírá, je jemná,navíc obsahuje lehké třpytky, které jaksi „rozsvěcují“ stíny, aniž by měnily barvu. Vzhledem k tomu, že nemá takovou susší konzistenci jako MAC a Guerlain, tak je to pak horší resp. složitější roztírání stínů do ztracena (např. do smoky eyes nebo přechody mezi stíny)

Příspěvek upraven 02.01.12 v 21:29

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

felixcat
Učednice 67 příspěvků 02.01.12 21:26

ještě k té bázi - popisovala jsem teď Paint Pot od MACu http://www.maccosmetics.com/…t/index.tmpl , nikoliv Prep+prime od MACu. Právě Paint Pot se na pigmenty hodí nejlépe. Prep+prime jsem také měla - http://www.maccosmetics.com/…e/index.tmpl . Je to klasická báze pro stíny, nikoliv pro pigmenty. Prodávají se ve třech odstínech jako tónovací krém. I přesto, že koupila jsem ten nejsvětlejší odstín té báze, tak stejně mi pak kazila barvu samotných stínů tím, že jaksi prosvítala je svym žlutým tónem. Proto jsem ji nakonec vyhodila, ačkoliv kvalita byla dobra.

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 03.01.12 15:12

Díky za tipy :) O kvalitě nelze pochybovat. Raději bych ale jednak něco levnějšího a jednak jiné balení. Tu bázi od Guerlaina jsem sice nenašla, ale kelímky se mi nezamlouvají. Měla jsem tu od Art Deca a hrozně rychle mi vyschla, nestačila jsem prakticky nic vypotřebovat :-(
Vhodnější se mi jeví tubičky, třeba od Urban Decay ( tyto , ne tohle ), ale u těch je údajně také horší rozmazat stíny do ztracena. Slyšela jsem chválu také na Too Faced Shadow Insurance - drží skvěle, podporuje sytost barev, hygienické balení a cena příznivá (kolem 300). Jak je to s tím rozmazáváním ale nevím… :nevim:

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 16.01.12 14:41

Akce na Cheapsmells - pigmenty MAC za 10,5 liber:

http://www.cheapsmells.com/…mac-pigments?…

sarka-destiny
Nováček 2 příspěvky 23.03.13 08:15
Podklad

Já používám jako podklad Eye base od BeYu, je to v tubičce a nemůžu si stěžovat. Používám to pod všechny stíny a pigmenty od MAC. Je dobrý to nechat vždycky přilnou k oku (zaschnout), takže si tím namažu víčko i trošicku spodní víčko, jdu si dělat tvářenku a pak se vrátím zpět k oku.

Na poličce 21 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist