Pihy a znamínka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 20.04.09 22:25

Lenka, úplne mi tuhne krv v žilách. Mojej 20-mesačnej Laure v piatok vyberali čierne znamienko, ktoré sa pred pol rokom z ničoho nič objavilo len tak a zväčšovalo sa. Teraz čakáme na histológiu… :?

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Ambrožová Lenka  20.04.09 22:30

.

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 20.04.09 22:30

Jo, to je bohužel realita. Taky jsem pihatá a pár takových podezřelých znamének mám už venku. Naštěstí s negativními výsledky. Ale člověk nikdy neví. Na druhou stranu, na sluníčku se nevyvaluju, ale taky se ho nebojím.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ambrožová Lenka  20.04.09 22:31

Luci, nechci nikoho strašit :( , ale opravdu prevence, hlídat se a kontrolovat je moc důležité. Držím palce ať je vše o.k. :)

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 20.04.09 22:33

Dík. Ja veľmi dúfam, že všetko bude OK. Lekárka vraví, že určite áno, že podozrenie nemá, ale pokiaľ to nemám čierne na bielom, som ako na ihlách.

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 20.04.09 22:34
Ambrožová Lenka píše:
Jo, jo. Jak říkám, já mám postižení z povolání a o různých prevencích bych mohla přednášet. To jsme probraly jen solárko a nemoci kůže, jenže já jak se setkávám s kde čím, tak dalším tématem, kde ženské nabádám k prevenci jsou nádory prsů. To je také takové nepřijemné téma a bohužel také opět může postihnout kteroukoliv znás. Moc se omlouvám, že sem vnáším takové neradostné témata :? , ale když můžu někomu něco aspoň malinko rozmluvit ( pokud jsem přesvědčená o školdlivosti) tak jsem jak buldok. :oops:

Leni, naprosto Tě chápu. Setkáváš se s touhle problematikou dnes a denně, na vlastní oči vidíš to, o čem ostatní pouze teoreticky spekulují. Co se týče prevence rakoviny prsu, tu podstupuji od svých devatenácti let. Mám rakovinu prsu v rodině, tak proto. Mamolog se divil, že jdu k němu tak mladá, když jsem mu ale přiblížila rodinnou anamnézu, div se mi neklaněl. Asi si myslel, bůhvíjak nejsem svědomitá, ale já mám jen docela obyčejný strach.

Ambrožová Lenka  20.04.09 22:34

Kočky, já nechci šířit vůbec paniku. Napsala jsem to tady hlavně proto, že dnes dostaneme škodlivých paprsků při běžných aktivitách dost a tak mi připadá zbytečné ještě se grilovat v solárku a přidávat si. :o

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 20.04.09 22:35

Lenka, dobre že si napísala čo si napísala. Treba mať oči a uši otvorené. Čert nikdy nespí.

Ambrožová Lenka  20.04.09 22:36

Klubko, to je moc dobře, že jsi svědomitá. Prevence je prostě jediné, co pro sebe můžeme udělat. Samozřejmě nevyjímaje takové ty všeobecně platné doporučení o zdr. životním stylu a pod.

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 20.04.09 23:18

Manžel mé kamarádky na zhoubný melanom zemřel (52 let). Byl tmavý fototyp, snědý, černovlasý.
Od té doby se neopaluji. Raději flekatý samoopalovák, když už to musí být.
Solárko? Ani za nic!

V lékárně prodávají Betakarotén - kdo chce mít trochu barvu, tak tohle docela pomáhá. A snad to ničemu neškodí.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 20.04.09 23:22
klubko píše:
Co se týče prevence rakoviny prsu, tu podstupuji od svých devatenácti let. Mám rakovinu prsu v rodině, tak proto. Mamolog se divil, že jdu k němu tak mladá, když jsem mu ale přiblížila rodinnou anamnézu, div se mi neklaněl. Asi si myslel, bůhvíjak nejsem svědomitá, ale já mám jen docela obyčejný strach.

Hmm, taky už jsem jančila. Rakovinu měla několikrát prababička, a dvakrát babička - ta se z obou dostala. A sice jsem její vnučka od syna a myslím si (i mi to říkají), že spíš bude mít rakovinu moje teta než já, přesto klidná nejsem. Je tu někdo povolaný, kdo by mi to uvedl na pravou míru? Jak lze (pokud vůbec) „dědit“ rakovinu prsu?
Na mamograf jsem chtěla běžet už víc než před rokem a půl, ale všichni mi to rozmluvili, možná že právem, ale stejně… :?

A jinak se omlouvám, že takhle nevhodně přerušuju vlákno o solárku :lol:

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 20.04.09 23:24
verunka2201 píše:
klubko píše:
Co se týče prevence rakoviny prsu, tu podstupuji od svých devatenácti let. Mám rakovinu prsu v rodině, tak proto. Mamolog se divil, že jdu k němu tak mladá, když jsem mu ale přiblížila rodinnou anamnézu, div se mi neklaněl. Asi si myslel, bůhvíjak nejsem svědomitá, ale já mám jen docela obyčejný strach.

Hmm, taky už jsem jančila. Rakovinu měla několikrát prababička, a dvakrát babička - ta se z obou dostala. A sice jsem její vnučka od syna a myslím si (i mi to říkají), že spíš bude mít rakovinu moje teta než já, přesto klidná nejsem. Je tu někdo povolaný, kdo by mi to uvedl na pravou míru? Jak lze (pokud vůbec) „dědit“ rakovinu prsu?
Na mamograf jsem chtěla běžet už víc než před rokem a půl, ale všichni mi to rozmluvili, možná že právem, ale stejně… :?

A jinak se omlouvám, že takhle nevhodně přerušuju vlákno o solárku :lol:

Máš pravdu, pokud je to z tatínkovy strany, pravděpodobnost je výrazně nižší. I přesto je prevence na místě. Tím rozhodně nic nezkazíš :wink:

Ambrožová Lenka  21.04.09 07:32

Rakovina prsu je údajně z určité části podmíněna geneticky. Z toho co jsem o této problematice četla, je poměrně velká pravděpodobnost výskytu této nemoci u ženy, kde onemocněla její matka, babička či teta. Myslím, že po linii otce takové riziko nehrozí. V případě preventivního vyšetření u mladé ženy nebo děvčete se doporučuje místo mamografu pouze ultrazvukové vyšetření prsou. Není škodlivé a případné problémy které by odalilo, tak teprve mamograf upřesní.

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 21.04.09 15:35

to ja se opaluju taky rad ........ akorat na to nemam cas … kdyz je krasne, tak sedim v officu a kdyz jsem doma, tak chcije anebo je jinak hnusne :(

do solarka sem parkrat sel, ale nejak nevydrzim tu pravidelnost, takze zadnej extra vysledek …

btw, kdyz jsme u tech melanomu, znaminek apod… mate zkusenosti s odstranovanim znaminek? Boli to? Je to potom videt?
A maji se odstranovat takovy ty „vyrustky“ … nevim jak se jim rika … to snad ani nejsou znaminka … takovy ty „kuzicky“

Aach jo, ja sem desnej hypochondr, takze se vyptavam ;)

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 21.04.09 15:38

Xrone, mně jich pár odstranili a nebolí to, oni to „opíchají“ :wink: Pak se to posílá na histologii, jestli tam něco je nebo ne. Zatím to bylo vždycky ok. Mám tam takové malé jizvičky, ale je to vidět jen zblízka.
Jinak já mám sluníčko taky ráda a přesně, jak píšeš. Teď je krásně a já sedím v kanclu :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist