Platba uskutečněná, zboží nikde

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mirasol
Učednice 92 příspěvků 07.08.11 15:46
Platba uskutečněná, zboží nikde

Holky, prosím o radu:
s jednou z aromaček jsem uzavřela obchod, dohodly jsme se na ceně, já zaslala adresu, poté odeslala peníze na udaný účet a čekala na vůni. Bohužel ani do 10 dní nic nedošlo. Kontaktoval jsem prodejce, jestli je nějaký problém, aby zaslala číslo balíčku, že si ho dohledám. Odpověď byla, že balíček posílala sestra, že se ještě poptá. Od té doby, což je víc než 14 dní se neozvala, zprávy nečte (dle profilu ani na arome nechodí). Nevím, co mám dělat… :| :conf: . Snažím se jí před sebou omlouvat, ale myslím, že jsem bohužel naletěla..... Jak byste to řešily vy???? Sice to bylo „jen“ třistapadesát korun, ale i tak..... mě to mrzí......

Na poličce 7 parfémů 1 miniatura 14 odstřiků 3 vzorků V tužebníku 24 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 07.08.11 15:58

A jaký má NIck? Kolik má hodocení?
Toto se tu nestává často, ale bohužel už stalo.
Obávám se, že možnosti jsou již vyčerpány .....pokud ani poštu nečte ani se nepřihlašuje …
Třeba je podvedených více, pak by stálo za to zvážit možnost trestního oznámení …
Třeba se tu přihlašuje pod jiným Nickem a podvede další,
Určitě bych napsala ADě, ať zablokuje její IP adresu, nebo se při přihlášení zadává emailová adresa, pak bys jí mohla kontaktovat na email …

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 16 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 32 parfémů

mirasol
Učednice 92 příspěvků 07.08.11 17:24
Bea píše:
A jaký má NIck? Kolik má hodocení?
Toto se tu nestává často, ale bohužel už stalo.
Obávám se, že možnosti jsou již vyčerpány .....pokud ani poštu nečte ani se nepřihlašuje …
Třeba je podvedených více, pak by stálo za to zvážit možnost trestního oznámení …
Třeba se tu přihlašuje pod jiným Nickem a podvede další,
Určitě bych napsala ADě, ať zablokuje její IP adresu, nebo se při přihlášení zadává emailová adresa, pak bys jí mohla kontaktovat na email …

Její nick je Kleopatra 82 a hodnocení zatím bohužel žádné nemá - naivně jsem si myslela, že něco takového se mě tady nemůže stát… :bang: :bang:

drobececek  07.08.11 17:32

Šmankote, další?!?! :speechless: Upřímně lituju poctivé nováčky, protože to kvůli takovýmhle budou mít čím dál těžší.

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 07.08.11 17:49

Je léto, takže teoreticky je ještě možnost, že je na dovolené. :conf: Ovšem mít nedořešený obchod a odjet na dovolenou bez upozornění, to taky není dvakrát seriozní.

Ideální by bylo, kdyby se to dalo nějak pořešit s bankou, aby platbu stahla, jako to funguje u Paypalu. :?

Přiznám se, že nemám problém nováčkovi bez hodnocení prodat, tam si prostě počkám na platbu, ale nekoupila bych. Renonc sice není vyloučený nikdy, ale v těchto případech už, po těch aférách tady, nejsem moc důvěřivá. A je to škoda. :roll:

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 07.08.11 18:21

Mirasol,
opravdu jediné, co mne napadá, je kontaktovat ADU prostřednictvím SZ a poprosit jí o emailovou adresu dotyčné, a pak dotyčnou prudit emailem.

A pro všechny ostatní: Jak vidno z již několika případů, není možné zde důvěřovat automaticky každému. U lidí bez hodnocení počkat na platbu, či si nechat nejprve zaslat zboží, pokud na to nováček bez hodnocení nepřistoupí-nekupovat.

Ach jo. Mirasol, je mi to líto.

veronika.sk
sv. Parfema z Kecálburgu 3185 příspěvků 07.08.11 18:43

I mě, je mi to líto, protože to by se prostě dít nemělo. Moc mě to mrzí. Kazí to požitek tobě, i nám všem.
Beo, samotnou by mě nenapadlo žádat třeba zaslání zboží od nováčka, ale možná to stojí za úvahu..
při těchto zkušenostech…

Na poličce 60 parfémů 7 miniatur 38 odstřiků 336 vzorků V tužebníku 36 parfémů

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 07.08.11 19:15

Veroniko, no je to drsné, to je pravda ...... .
Pokud se jedná o něco do 150 CZK a komunikace ve mně vzbuzuje důvěru, tak problémy nedělám, u větší částky bych si počkala na platbu. Nakonec už jsem se zde setkala (velice vyjímečně, možná jednou), že prodávající čekal s posláním na platbu mou, ač jsem měla kolem 80-90hodnocení.
JInak myslím, že klasický nováček by spíše začínal (měl by) s nákupem, než prodejem - tedy při pokusu o prodej by už měl mít nějaké to hodnocení.
No a já bych asi na inzerát člověka bez hodnocení nereagovala, to by muselo být už něco opravdu vyjímečného … udělala jsem to jednou a skutečně přesvědčila nováčka zaslat 1., nakonec se ukázalo, že je to naprosto spolehlivá a poctivá osoba .....tak mi bylo stydno za nedůvěru .....

moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 08.08.11 10:57

Mirasol: proč jsi jí dosud nedala negativ?????
Zatím dostala „varování“ ale ten negativ jí určitě dej, prázdniny neprázdniny, 14 dní je dlouhá doba, není to férové jednání a ostatní by měli mít možnost vědět co mohou očekávat - od toho to tu hodnocení je

Na poličce 45 parfémů 12 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

mirasol
Učednice 92 příspěvků 08.08.11 14:47
moajli píše:
Mirasol: proč jsi jí dosud nedala negativ?????
Zatím dostala „varování“ ale ten negativ jí určitě dej, prázdniny neprázdniny, 14 dní je dlouhá doba, není to férové jednání a ostatní by měli mít možnost vědět co mohou očekávat - od tohoto tu hodnocení je

Já si právě říkám, že se něco mohlo stát - nějaká vyšší moc, třeba je nemocná, v nemocnici,… já nevím, .............prostě jsem blbáááááááááá­áááááááá.....­.... :bang: :smack:

A moje blbost, že jsem se koukla na hodnocení až po odeslání peněz :smack: ...... když já toho Armaniho chtěla :oops: :oops:

mirasol
Učednice 92 příspěvků 11.08.11 06:02

Ahoj,
chtěla bych touto cestou uzavřít toto téma.
Kleopatra se mi ozvala, vysvětlila, že byla v nemocnici a že jí velmi mrzí - dle jejích slov - toto veřejné pranýřování a balíček, že dopošle…

Já se tedy touto cestou Kleopatře OMLOUVÁM , ale v dané situaci se mi prostě lhůta dvaceti dnů nekomunikace zdála hodně a potřebovala jsem se s někým poradit. Jestli jsem tedy někoho tímto urazila, omlouvám se ještě jednou…

Přeji všem hezký den

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 11.08.11 21:10

Mirasol,
promiň, ale nedá mi to nereagovat.
To je hezké, že Kleopatra začala komunikovat a bude se snažit situaci vyřešit, doufám, že to brzy dobře dopadne.
Nicméně. Tys měla plné právo cítit se podvedeně.
Dávám několik bodů k zamyšlení:
Nemocnice je velice častá výmluva v podobných případech (nemluvím teď o Arome).
Není právě to „veřejné pranýřování“ důvodem k probuzení Kleopatry? Časově to tak nějak navazuje …
Pokud se ocitnu náhle v nemocnici a není to vážné, snažím se závazky řešit (mám telefon a sestru, která to měla stejně tak jako tak odeslat)
Nebo jsem na tom špatně, nejsem schopna závazky řešit , jsem v bezvědomí, v umělém spánku ..... a to byl asi Kleopatřin případ, tak klobouk dolů před tak bleskovým zotavením.

Balíček dopošle ? Ale vždyť ho již před 14cti dny odesílala sestra ne?

Chápu, že každému se může něco přihodit, ale zde přesto vidím chování Kleopatry jako ne úplně zodpovědné a spolehlivé. Prostě, mám určité zkušenosti (ne z Arome) a tak to na mě působí.
PS: Velmi ji mrzí veřejné pranýřování? A to, že tě tak dlouho uváděla v nejistotu, to ji nemrzí?

veronika.sk
sv. Parfema z Kecálburgu 3185 příspěvků 11.08.11 21:50
mirasol píše:
Holky, prosím o radu:
s jednou z aromaček jsem uzavřela obchod, dohodly jsme se na ceně, já zaslala adresu, poté odeslala peníze na udaný účet a čekala na vůni. Bohužel ani do 10 dní nic nedošlo. Kontaktoval jsem prodejce, jestli je nějaký problém, aby zaslala číslo balíčku, že si ho dohledám. Odpověď byla, že balíček posílala sestra, že se ještě poptá. Od té doby, což je víc než 14 dní se neozvala, zprávy nečte (dle profilu ani na arome nechodí). Nevím, co mám dělat… :| :conf: . Snažím se jí před sebou omlouvat, ale myslím, že jsem bohužel naletěla..... Jak byste to řešily vy???? Sice to bylo „jen“ třistapadesát korun, ale i tak..... mě to mrzí......

nechci Kleopatře křivdit, ale takhle to spíš také vypadá na výmluvy…nejdřív sestra, pak tedy pošle ona…no nevím.
Na tvém místě bych se, mirasol, cítila stejně. Určitě měla v případě, že byla v nemocnici své závazky nějak řešit a nenechat tě v nejistotě.

Na poličce 60 parfémů 7 miniatur 38 odstřiků 336 vzorků V tužebníku 36 parfémů

Parga
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 11.08.11 23:11

Mirasol, 10 dní na odeslání balíčku je lhůta víc než velkorysá! Až pak se Ti dostalo odpovědi, že balíček „údajně“ posílala sestra. A po dalších 14 dnech se dovíš, že balíček dopošle ?! Takže uplynulo 24 dnů a balíček pořád nemáš?? A Ty se věřejně Kleopatře omlouváš za to, že ses na ni zeptala? :shock: Nemáš se za co omlouvat. Stát se to mně, postupovala bych stejně :wink: . Přeji Ti, ať brzo můžeš obchod uzavřít :wink: .

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Margareta
Učednice 81 příspěvků 16.08.11 09:56

Na Arome jsem zaregistrovaná asi půl roku, takže vpodstatě nováček. Je mi vcelku líto, že takovéto věci se dějí a nerada bych, abyste s námi novými přestaly obchodovat. Ale díky těmto případům chápu vaši nedůvěru.
Z výše zmíněného mi to také přijde jako výmluvy. Docela by mě zajímalo, jestli paní zboží nakonec odeslala. Určitě bych jí negativ dala - tohle se přece nedělá :angry: . Pokud mám nějaký problém, napíšu, informuju… Taky jsem zrovna včera nestihla odeslat peníze na účet - ale prostě pošlu info, aby nedošlo k nedorozumění.
Tak příště více štěstí.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist