Pletení, háčkování, šití a jiné ruční práce

Fotoalbum tématu (20) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 17.06.11 21:35
Pletení, háčkování, šití a jiné ruční práce

Zajímaly by mě vaše výtvory, jakoukoli technikou vytvořené :-)

Já nejradši pletu, dneska jsem dodělala tento výtvor:

Akorát jsem trošku naštvaná, že je mi to dost těsné, no holt začínala jsem to plést před dvěma roky :twisted: Snad pod to narvu na podzim aspoň roláček a budu k tomu nosit Flowerbomb :lol:

Tak šup sem s fotkami, holky pletařky a podobně stižené :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Reakce:

felixcat
Učednice 67 příspěvků 17.06.11 21:40

Nevypadá to vůbec těsné, vypadá to výborné :!: ale nosila bych k tomu In Love Again od YSL :D

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 17.06.11 22:05

Evka to ti povoli, je to krasne. :D

Ja som kedysi ako pubertiacka strikovala...­..s babkou :D . U mamy mam este stale niekolko svetrov, pulovrov, rolakov, ktrore sice nenosim ale nedokazem ich vyhodit.

A pred par rokmi som vela vysivala - richelieu. Potom ma z toho bolievali oci, hlavne pri vystrihovani. V tomto som bola vytrvala puntickarka :roll: .

Nieco nafotim a ukazem :wink:

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 17.06.11 22:07

Evka, robis podla vzorov z casopisov ? Alebo si sama vymyslas vzor a strih ?
A diely zosivas rucne alebo na sijacom stroji ?

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 17.06.11 22:13

felixcat - díky :D ; a In Love Again bohužel ještě neznám…

Zyro - určitě nafoť, vyšívání obdivuju, mně to moc nejde, max. křížkový steh… Ale moc se mi to líbí, vyšívané obrázky jsou úžasné a takový ručně vyšívaný ubrus je skvost.

Ke Tvé otázce - po jediné zkušenosti s pletením podle návodu, což dopadlo hrozně, už pletu podle sebe. Tak nějak po paměti, už se mám v oku - kde ujmout, kde přidat. Akorát na rukávy mám z papíru vystřiženou šablonu. Z časopisů (Sandra) si vybírám vzory a čerpám inspiraci. Díly sešívám ručně, na stroji sice trošku umím šít, ale nikdy mě to nenapadlo a ani nemám svůj vlastní.

Taky mám věci, které nenosím, ale vyhodit to nejde, chápu…

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 17.06.11 22:38

Olala, pletení!

EvaKm: Moc pěkná úhledná práce. To se musím naučit. Úhlednost ještě nemám 100% vychytanou, hlavně když pletu s jiným materiálem než s vlnou. Sluší ti to a sedí!

Já bych svetry na díly plést nemohla. Nesnáším sešívání. Pletu zásadně raglány. :-) I když poslední dobou pletu vlastně jenom krajkové šály.

Jinak fotek mám spoustu. :-) Všechny na Ravelry. Mám tam stejnou přezdívku jako zde.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 17.06.11 22:41

Ježiš, to je nááádhera. Wow. To jsou ale slabé jehlice viď? Odkud kam se to plete? :shock:

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 17.06.11 22:57

Slabé jehlice ani ne. Ten modrý šátek je na trojkách a ten zelený na pětkách. Ten zelený má na šířku dva metry a paradoxně mi trval kratší dobu než všechny ostatní. Pětky jehlice a silnější vlna (cca 620 metrů Excelentu od Vlnapu) a je to vcelku rychle hotové.

Jestli ti to náhodou připadá složité, tak věř tomu, že se to jenom zdá. Začíná se uprostřed nahoře (při pohledu na fotku) a plete se jako by do trojuhelníku. V každé lícové řadě se přidává po oku na každém kraji a kolem středního oka. Takže začínáš na nějakých sedmi okách a končíš u… u hodně ok. :-) No a mezi krajem a prostředkem se vyplétá nějaký vzor. Je to jedoduché a hrozně návykové. Ale chce to plést podle nějakého toho návodu, jinak by se člověk ztratil. Aspoň já. I když u lehkého vzoru to potřeba není…

(foto odněkud z netu - plete se to samozřejmě na normálních, ideálně kruhových, jehlicích, ne na ponožkovkách) 

http://www.google.cz/search?…

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23741 příspěvků 17.06.11 23:05

Holky nááádhera!!! Jenom zírám a tiše závidím. Toto v životě nedokážu. Jste strašně šikovné!

Na poličce 69 parfémů 0 miniatur 23 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 17.06.11 23:14

Dali, ale to víš že bys zvládla, krůček po krůčku, nepatrně přidávat - kámoška se naučila vcelku dost rychle čepici, šálu, svetřík pro mimi.

Shanin, vypadá to hrozně zajímavě, už je mi to trochu jasnější a trojky jehlice jsou OK, na pětkách to musí přibývat jedna radost. Asi to zkusím :oops: Akorát tedy kruhové jehlice nemám ráda.

Ještě jak jsi psala o těch raglánových svetrech - to já bych zase moc chtěla, ale nějak se k tomu nemůžu odhodlat - plést to odspoda nahoru, nebo od jednoho rukávu po druhý, jak nacpat pak tolik ok na jehlice :conf:

Ještě sem taky později nějaké fotky hodím :)

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 17.06.11 23:27

Hrozně miluju tenhle svůj modrý. Směs, asi 70 % mohér (vůbec mohérové zbožňuju, i to kousání a ruční praní strpím). Tahám ho už několik let, akorát lidi mi nadávají, že nechávám na sedačkách v autě modré chlupy :mrgreen: Je to blbé, ale dávám to radši bez xichtu :P

Tenhle růžový byl zatím asi nejsložitější vzor, jen ta barva se mi už moc k ničemu nehodí :roll:

felixcat
Učednice 67 příspěvků 17.06.11 23:44

No to je nádhera! :o Jen pokud bych Ti mohla poradit, tak bych dala k tomu modrému svetru náhrdelník resp. řetízek také do V-čka, aby ještě lépe podtrhoval samotný výstřih a současně by prodlužoval tenký ušlechtilý krk. Dával by tak nádech ležérnosti a elegance. S tím bys vypadala úžasně (ten klasický řetízek na fotce se podle mě s výstřihem svou formou „pere“ a je trochu kratší, což samo o sobě není špatné, ale je nutné se přece snažit o dokonalost a podtrhovat přednosti :D ).

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 17.06.11 23:54

Jo, to máš pravdu. Já už poslední dobou ani na krku nic nenosím, spíš si beru výrazné naušnice. Tohle je tak 4 roky stará fotka :D Každopádně díky za podnětnou připomínku, je dobré i tohle brát v potaz :wink:

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 18.06.11 13:17

EvaKm: Krásné svetry. Hlavně te modrý.

A k těm raglánům a jak nacpat tolik ok na jehlice - používat kruhové. :-D Já na rovných nepletu vůbec. Rovné mi přijdou totálně nepraktické, nepohodlné, těžké. Zkoušela jsem na klasických rovných plést JEDNOU a zahodila jsem je. Nechápu, proč je většina lidí preferuje. :-)

A děkuju za komplimenty. :-) Ono je to to vážně jednoduché pokud to člověka baví. A pokud používá kruhové jehlice.

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 18.06.11 13:20

Evčo nádherné výrobky! Jsi moc šikovná :wink: Ten modrý to je fakt nádhera.

A Shanin - ty šátky, to je krása!!! Říkáš, že pleteš na normálních jehlicích… ale možná na těch ponožkovkách co jsou na obrázku to bude jednodužší, ne? U těch normálních ti musí překážet ty konce a musíš mít stejně tři…? Já nemám ráda kulaté jehlice, ale ponožkové jsou v pohodě, líbí se mi právě, že nemají to zakončení a můšeš to obracet jak je libo :D

Já jsem taky vášnivá pletařka, ale co se mi narodil druhý synek nemám na pletení bohužel čas… i když poslední dobou je to po večerech už lepší, začal konečně spát… už jsem si říkala, že musím zase vytáhnout jehlice, to je taková relaxace a chybí mi to. Hrozně mně baví plést na ty svoje kluky, ty dětské svetříčky jsou tak rozkošné a člověk se může vydovádět co se týče barev :D

A hned večer něco začnu, aspoň šálu nebo ponožky! A ten šátek, to určitě zkusím, tyhle krajkové vzory jsou náročné, ale pak to stojí za to.

Zkusím taky vyhrabat nějaké foto.

Na poličce 18 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist