Pleťový krém anebo přírodní olej?

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

malachit
Znalkyně 357 příspěvků 26.05.16 19:55
Pleťový krém alebo olej?

Milé dámy a páni,

nadväzujem na diskusiu, ktorá sa nám rozvinula pri príležitosti nákupu pleťových prípravkov zn. Nuxe.
Aké máte skúsenosti s „chemickými“ pleťovými krémami? Či používate radšej prírodné olejčeky? Alebo ich kombinujete, striedate?

Aké sú podľa Vás výhody krémov a v čom sú lepšie olejčeky?

Na poličce 100 parfémů 9 miniatur 44 odstřiků 17 vzorků V tužebníku 47 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:

Hermesfan
Nevyléčitelná závislačka 1200 příspěvků 27.05.16 10:40

ja používam aj krémy aj oleje, našťastie nemám žiadne alergie a neznášanlivosť.

Na poličce 48 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8046 příspěvků 27.05.16 10:54

Já teda na bio moc nevěřím,ale občas nějaký ten olejíček použiju,hlavně na odličování,protože používám jen voděodolné řasenky.Líbí se mi i suchý olej Nuxe,ale opravdu jen občas.Jako náhražku za krém určitě ne.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

lilithc
Znalkyně 385 příspěvků 27.05.16 11:01

Hodně používám pleťové oleje,ale i tam aby byl člověk jako ostříž.Po zdejší diskuzi co je lepší, jestli chemie nebo olej mě napadlo kouknout na složení oleje s planou růží z Oriflame,který také používám.Jsou tam parabeny. :cert:
Jinak mi velmi vyhovuje makadamiový olej,který mám z Topvetu.Tam kromě oleje je jen jako stabilizátor vit.E.A arganový olej z Nobilis,který tedy smrdí jaksi živočišně,ale na pleť je vynikající.Nevím co je na tom pravdy,ale četla jsem,že tento olej prošel v podobě oříšků zažívacím ústrojím koz. :)

Na poličce 26 parfémů 2 miniatury 0 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Hermesfan
Nevyléčitelná závislačka 1200 příspěvků 27.05.16 11:04

@lilithc

no pozri, cibetková káva je tiež delikatesa a pekne drahá :lol:

Na poličce 48 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

lilithc
Znalkyně 385 příspěvků 27.05.16 11:11

@Hermesfan Hned když jsem to četla,tak jsem si vzpomněla na film s Jackem Nicholsonem. :)

Na poličce 26 parfémů 2 miniatury 0 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Lila
Nevyléčitelná závislačka 1841 příspěvků 27.05.16 11:43

Dostala jsem k narozeninám z Havlíkovy apotéky BIO ranní 3-minutovou čistící masku a 3 minutovou Královskou snídani. Obojí vynikající. A i když se večer snažím ukázkově odlíčit, někdy mám ráno po setření téhle masky odličovací žínku ještě trochu od make-upu. Vyčistí fakt do hloubky.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

cat_deveraux1
Nevyléčitelná závislačka 1878 příspěvků 27.05.16 12:30

Dřív jsem používala na noc olejíčky nuxe, ale teď jsem objevila http://pureway.cz/ a ten šípkový olej je zázrak. Nádherně vyhlazuje, hydratuje, je fakt boží :). A přes den abych nebyla mastná dávám zase přednost krémům. Jak už tady doporučovala Lila, Havlíkova Apotéka je velmi příjemná, přírodní a člověk nemusí mít strach z nějakých chemikálii :) . Osvědčil se mi český bio krém a krásná dáma.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 55 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Medojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13271 příspěvků 27.05.16 14:33

V krémech mi vadí minerální oleje jako tukový základ: parafinový, silikonový apod. Dělají film, nedají se nanést v tenké vrstvě, pleť nedýchá a potí se, při dlouhodobém požití se ucpávají póry… Jinak nevím, čím konzervují (pokud vůbec) kosmetiku ze 100% přírodních surovin, ale krémy na rostlinných olejích se dají nanést ve velmi tenké vrstvě (menší spotřeba, tukový film je velmi tenký, obličej se nepotí, póry se neucpávají). Oleje požívám také, snižují tvorbu vlastního tuku (mám mastnou pleť), pleť se přestává nadměrně mastit.

Na poličce 97 parfémů 12 miniatur 91 odstřiků 77 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Dagmarr
Nevyléčitelná závislačka 1862 příspěvků 27.05.16 15:48

Bio nebo přírodní kosmetika je konzervovaná rostlinnými cukry. Cukr sám o sobě je konzervant a použité chemické procesy (kterým úplně nerozumím, ale mražení, sušení,…) tuto vlastnost umocňují.

Na poličce 33 parfémů 3 miniatury 24 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Hervara
Znalkyně 297 příspěvků 27.05.16 18:13

Oleje do masek na vlasy, nejsou v tom aspoň hnusné silikony. Na obličej bych se bála, jedině na odličování očí, což mi připomíná, že mám problém najít správný odličovač, abych neměla vysušené a zarudlé oči.

Na poličce 46 parfémů 4 miniatury 3 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 13 parfémů

malachit
Znalkyně 357 příspěvků 27.05.16 18:42

@Hervara
Mám tiež problém s extrémnou citlivosťou očí a pokožky okolo očí. Neznášam takmer žiadne kozmetické prípravky na okolie očí.
Na odličovanie sa mi osvedčil dvojzložkový odličovač od Pupa (ja viem - olej upcháva póry, ale zatiaľ to nejak nebadám). Osvedčil sa mi aj SOS krém z Pupa - je absolútne nedráždivý a pleť je po ňom dostatočne vyživená, neupcháva póry a za tú cenu…
Alebo si uvarím repíkový čaj, dám ho do chladničky a večer sa s ním odlíčim.. :-)

Lalaith
sv. Parfema z Kecálburgu 3078 příspěvků 27.05.16 19:15

Zajímavá diskuze, já osobně jsem mnohokrát zkoušela používat JEN a pouze přírodní kosmetiku (různou) a obvykle jsem skončila s opravdu šupinkatou, dehydrovanou pletí. Možná jsem jen neměla štěstí, ale konkrétně olejíčky mi prostě nevyhovují a mám pocit, že vůbec nehydratují - dávala jsem vždy na vlhkou pleť, zkoušela jsem různé. Přírodní krémy mi taky dlouhodobě nevyhovovaly nebo jsem prostě nenašla ten pravý. Třeba bambucké máslo mi ucpává póry, stejně tak kakaové - a ty jsou hooodně často součástí přírodních krémů. Opravdu jsem se snažila a chtěla používat přírodní kosmetiku, ale po třeba ročním snažení jsem sáhla po chemickém hydratačním krému a pleť se prostě dala do kupy… Třeba ještě objevím nějaký přírodní zázrak.

Jo a třeba na tělo některé oleje používám ráda, ale jen tehdy, když na kůži není žádný ekzém a je 100% v pohodě. Protože dost olejů mi pokožku dráždí a na ekzém se mi opravdu osvědčily jiné věci - zejména výrobky Excipial z lékárny, což je čistá chemie, ale opravdu pro mě nedráždivá. Taky jsem zkoušela mazat olivovým olejem, ale prostě ta kůže na něj reaguje divně, ten olej s prostě nevsákne a nehydratuje, i když jsem se mazala ještě mokrá po sprše.

Ale komu to vyhovuje, musí to být super.

Na poličce 12 parfémů 9 miniatur 2 odstřiky 50 vzorků V tužebníku 10 parfémů

paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8046 příspěvků 27.05.16 19:25

@Lalaith mám to s olejíčky podobně,mám pocit, že se mi do pleti nevsakují, tak jak by měly a nehydratují, navíc mě pleť jakoby lechtá a mám pocit mastnoty, i když mastná nejsem.
Pak raději sáhnu po nějakém ,,poctivém, chemickém krému a séru,, a jsem spokojená.

Kromě Nuxe ještě občas používám na noc Bi-Oil a ten je vcelku dobrý a vyhovuje mi.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

malachit
Znalkyně 357 příspěvků 27.05.16 19:49

@paty @Lalaith
Moja pleť tiež neprijíma žiadne olejčeky. Skúšala som ich riediť vodou aj pleťovou vodou.. a nič. Mastnota zostáva na pokožke v plnej miere, upcháva póry, robia sa mi vyrážky… Škoda.. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist