Po stopách Thé Guide ****

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 03.10.08 15:20
Po stopách Thé Guide ****

Tak jsem se rozhodla postupně zkoušet čtyřhvězdové parfémy z The Guide a to ty, které jsou běžně k očuchání v parfumériích. Recenze vám sem překládat nebudu - v tom je Ada nepřekonatelná… :wink: Kde je otazník, tak to neznám - zatím… :wink:

24 Faubourg - medově květinová - už má vlastní téma a zaujala místo na mé poličce… :!:
1000 Jean Patou - suchá chypré - mám vzorek - pro mne strašná
Acqua di Parma Colonia Assoluta - noblesní kolínská - mám vzorek - fakt typická starosvětská pánská kolínská - manželovi bych ji nekoupila
Agent Provocateur Strip - čajová chypré - ?
Aimez Moi ( Caron ) - fialková vanilka - ?
L´Air de Rien ( Miller Harris ) - „khyber pass“ ( co to je ? :shock: ) - mám vzorek, připadá mi hrozná…
L´Air du Désert Marocain ( Tauer ) - je tady jen pro zajímavost - má 5 hvězd a je to jeden z nejhorších smradů, co jsem v životě cítila, kvůli němu jsem porušila x dopravních předpisů, abych co nejrychleji projela k pumpě a mohla ho umýt… :vomit:
Alliage - pudrově zelená - no, na mně moc „stará“
A*Men - čokoládově mátový - jo, ten je dobrej ! :!:
Anais Anais - svěže květinový - tady se nestačím divit :shock: ?! Snad „těžce“ květinový, ne ?!
Angel Innocent - ovocně orientální - jo, ten je dobrej ! :!:
Angel La Rose - „Godzilla floral“ - ne mne moc růží, ale ujde…
Antaeus ( Chanel ) - dřevitě mužný - no, zajímavý :!:
Aqua Allegoria Pamplelune - žhavý grepfruit - nosit bych to mohla, ale sama nekoupila :!:
Arpége - unisexová klasika - unisexová ??? :shock: , ale jinak dobrá :!:
Azzaro Men Now - dřevitý citrus - :!:
Azzaro Women Now - bylinně květinová - obě jsou pěkné, nositelné, nenápadné - co je na nich tak extra ? Ale zkuste samy… :!:

Baghari ( Robert Piguet ) - pomerančová chypré - souhlasím s charakteristikou - mně se líbí velmi
Beautiful ( EL ) - klasická růže - na mne trochu moc klasická, ale nevadí mi…
Bel-Ami ( Hermés ) - kožený citrus - kůži v parfémach, na rozdíl od Turina, který si v ní zřejmě libuje, skutečně nemusím…
Bel Respiro ( Chanel ) - zeleně květinová - ?
Belle en Rykiel - ovocně ambrová - byla jsem na základě recenze znovu vyzkoušet a musím říct, že je opravdu krásná a zároveň zvláštní. Totiž zvláštní je na ní to, že běžné vůně začínají citrusy a končí teplým základem - u Belle je to skoro opačně. Na první počich práskne do nosu, ale rozvoní se citrusovo-vanilkově - zkoušejte určitě na kůži
Beyond Paradise Blue - zeleně květinová - ?
Body Kouros ( YSL ) - rum s lékořicí - líbí se mi
Boucheron Eau Légere 2006 - transparentně orientální - ? Ráda bych ji vyzkoušela, protože klasický Boucheron mi aktuálně učaroval ( ani nevím, kolik má hvězd, protože recenze je v aktualizaci, je podložená oranžově a hvězdičky mají stejnou barvu, takže nejsou vidět ), jenže jsou asi limitky podle let ( Legere 2007 má ***)…Ale je-li podobný Boucheronu tak asi
Broadway Nite ( Bond No.9 ) - sladce květinový - ? dávám ho sem, protože je značka v Douglasu Na Příkopech, tak tam možná bude…
Bulgari pou Femme - fialková mimosa - ona není špatná, ale zrádná - něco mi v ní vadí
Byzance ( Rochas ) - dráždivá tuberoza - tuberozu tam sice necítím, ale líbí se mi

Jinak, většinu **** na B tvoří různí Lutensové…

A jdeme na C:

Calandre ( Paco Rabanne ) - květinově aldehydová - má 5 - ?
Candide Effluve ( Guerlain ) - tymiánově jasmínová - ?
Carnal Flower - třpytivě květinová - bez komentáře
Carolina Herrera - broskvová tuberóza - ?
Ca Sent Beau ( Kenzo ) mandarinková fougére - ta má 5 hvězd - kdysi jsem ji měla - dnes už bych ji asi nenosila, ale nevadí mi
Cašmir - divně orientální - líbí se mi hodně
Chamade - pudrově květinová - má 5 - budu muset znovu vyzkoušet…
Chant d´Aromes ( Guerlain ) - jemně květinová - nic pro mne
Chergui ( Lutens ) - tabákový orient - tuhle nemůžu
Chinatown ( Bond ) - gurmánská chypré - má 5 - musím vyzkoušet - zítra na ni vyrazím
Cinéma ( YSL ) - sladká mimóza - snad přeslazená, ne ?!
Cinnabar ( EL ) - kořeněný orient - ten je dobrej
CK One - průzračný citrus - nevadí mi, ale unisexy nemusím…
Climat ( Lancome ) - abstraktní kytky - ?
Coco - elegantně kořeněná - líbí se mi
Coco Mademoiselle - květinově orientální - kdysi jsem ji měla, akle rychle omrzela

• teď následují kolínské „cologne“ různých značek - připadají mi všechny na jedno brdo a nemusím je
  • pak Comme des Garcons 2-3 - ?

Concentré d´Orange Verte ( Hermés ) - noblesní citrus - líbí se mi hodně - určitě skončí na mojí nebo manželově polici…
Contradiction for Men ( CK )- citrusově kořeněná - pěkná
Cool Water - aromatická foougére - má 5 - to nemůžu
Coromandel ( Chanel ) - pudrová pačuli - ?
Cristalle - citrusová chypré - má 5 - hezká - dokonce bych ji možná mohla nosit
Cuir ( Lancome ) - dřevitá kůže - ?
Cuir de Russie ( Chanel ) - kožený luxus - ?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 03.10.08 15:33

z těchto mám vzorek Fabourg - připomíná mi Coco, líbí se mi,
Agent Provocateur Strip - líbí se mi - ani těžká ani lehká, pro mě krásná teplejší, sladká tak akorád - ambrová vůně na svádění vhodná
A * men - kdysi nosil manžel, nyní už ji nemusí, podle mě osobitá vůně, není špatná, ovšem hodně řvavá - jako Angel
Anais Anais - já ji vnímám jak něžnou vůni ale spousta lidí to vidí jinak
Azzaro Men Now - není nejhorší ale žádný převrat
Azzaro Womaen Now - mám odstřik, nelíbí se mi vůbec

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 03.10.08 15:37

Kerze - hezky jsi to zpracovala! :)

Z uvedených znám 3 - 24 F - hezká, nosila bych ji, kdyby mi ji někdo daroval.
Aliage - líbí se mi, klidně bych ji nosila (byly bychom staré obě :D ),
Arpége - tu mám, je to hezká klasika - souhlasím, taky unisex v tom nevidím.

A 5* Angela nemůžu - pro mě strašný slaďák.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25898 příspěvků 03.10.08 15:51

24 Faubourg - krásná, někdy možná až moc, takže mě baví jí trochu „srazit“ volbou oblečení nebo typem příležitosti
1000 Jean Patou - nezaujala mne
Acqua di Parma Colonia Assoluta - svěží klasika
Aimez Moi ( Caron ) zkoušela jsem ze vzorku - milá, hezká, nemusím nutně jít, ale umím si představit jí nosit
L´Air de Rien ( Miller Harris ) - podivnost
Alliage - pudrově zelená - klasika, strohá, ale umím si představit chvíle, kdy potěší
A*Men - čokoládově mátový - výborná, jedna z vůní, které můj muž nosil opakovaně
Anais Anais - pro mě ne svěře květinová ale NĚŽNĚ květinová. V současnosti pro mne znamená jen připomínku určitého období takže jí už nedokážu vnímat bez emocí s tím spojených
Angel Innocent - příjemná
Antaeus ( Chanel ) - líbí se mi
Aqua Allegoria Pamplelune - jednou jsem měla, líbí se mi, ale po čase se mi omrzela
Arpége - příjemná

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 03.10.08 16:07

Holky, já myslím, že ten zádrhel je v tom, že oni ty parfémy hodnotí hlavně ze dvou hledisek a těmi jsou „řemeslné zpracování“ a „originalita“ kompozic. Dost zapomínají na to, že lidi si především kupují parfémy aby prostě „pěkně voněli“…Je to asi jako „klub náročného diváka“ kam fiilmyvybírají kritikové a kina zejí prázdnotou a „crazy komedie“, které by kritikové nejraději zakázali, ale lidi je zbožňují prostě proto, že se u nich odreagují a baví…

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25898 příspěvků 03.10.08 16:22

Taky jsem si všimla, že to hodnotí hodně z těch dvou hledisek, o kterých píšeš. Ale myslím, že jim tak někdy pronikne i hledisko subjektivní osobní líbivosti …
Mně se třeba líbí poměrně dost vůní, které označili 4/5 hvězdičkami, bez ohledu na ta dvě hlediska (řemeslné zpravování a originalita) nebo s ohledem na ně, ale vnímáno spíš podvědomě.
Docela mě deprimuje, kolik vůní, podle Turina úžasných, je přeformulovaných, k horšímu, samozřejmě :( . Já mám jenom zkušenost s Magií Noire - a to bych fakt brečela lítostí a vzteky :angry:

A k tomu přirovnání k filmu. Na co chodíte do kina vy? Na filmy „klubu náročného diváka“ nebo na „crazy komedie“? :D

Já, když už jdu do kina, chodím spíš na filmy z té první kategorie, na crazy komedie zřídka (to spíš někdy v TV nepohrdnu) a nejčastěji na filmy „něco mezi“ 8)

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 03.10.08 16:31
[quote:2gscugt9]Já, když už jdu do kina, chodím spíš na filmy z té první kategorie, na crazy komedie zřídka (to spíš někdy v TV nepohrdnu) a nejčastěji na filmy „něco mezi“

Já taky, ale ta první kategorie se poslední dobou moc v kinech nevyskytuje, to spíš filmový klub na čt2.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 03.10.08 16:34

Mně se z té kategorie 5 hvězd nelíbí skoro nic. Na druhou stranu je většina mých oblíbenců v kategorii 4…
Ale s filmy to mám opačně - na klub se dívám doma na čt 2 a na komedie chodím do kina… nad těmi filmy se mi fakt lépe přemýšlí doma u sedmičky…:wink:

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25898 příspěvků 03.10.08 16:47
Kerze píše:
Mně se z té kategorie 5 hvězd nelíbí skoro nic. Na druhou stranu je většina mých oblíbenců v kategorii 4…
Ale s filmy to mám opačně - na klub se dívám doma na čt 2 a na komedie chodím do kina… nad těmi filmy se mi fakt lépe přemýšlí doma u sedmičky…:wink:

No, je fakt, že klubové filmy jsou vidět hlavně na čt 2 a v kinech spíš v rámci retrospektiv, festivalů apod. A u láhve dobrého, hutného červeného vína (mmch víno, hlavně červené, mi taky krásně voní … ) :wink:

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 03.10.08 17:52
Kerze píše:
Holky, já myslím, že ten zádrhel je v tom, že oni ty parfémy hodnotí hlavně ze dvou hledisek a těmi jsou „řemeslné zpracování“ a „originalita“ kompozic. Dost zapomínají na to, že lidi si především kupují parfémy aby prostě „pěkně voněli“…Je to asi jako „klub náročného diváka“ kam fiilmyvybírají kritikové a kina zejí prázdnotou a „crazy komedie“, které by kritikové nejraději zakázali, ale lidi je zbožňují prostě proto, že se u nich odreagují a baví…

Normálně jsi mi to vzala z pusy(to srovnání s filmem) a tak je třeba ta hodnocení brát a hlavně zůstat svůj :wink: Klidně se budu vonět puchem smrduté chobotnice (nebo tak nějak:roll:) když mi vyhovuje :lol: :lol:

Na poličce 7 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 7 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 03.10.08 19:04
Kerze píše:

Myslim, ze kopa ludi ma vonavky na to, aby nejak vonali, a je jedno ako (ak im to vylozene nesmrdi). A ti, ktorych na vonavkach nezaujuma nic ineokrem toho, ci pekne vonaju, necitaju o vonavkach knihy. Tym tato kniha nie je urcena.
LT a TS hodnotia pozitivne aj viacere komercne uspesne a menej narocne vone. preco ludiakupuju vonavky, to vedia (aj napriek im retorickym otazkam „kto chce takto vonat?“). Nie je mi jasne, z coho usudzujes, preco na to zabudaju - oni predsa nepisu o ludoch. A to, ze vonavky maju v prvom rade vonat dobre, to olakuju niekolkokrat. Takisto v ich recenziach nechyba aj komentar o tom, ci vnimaju vonu ako prijemnu - v niektorych recenziach nic ine nie je. Vid Herrera 212.
Ja osobne uprednostnujem klub narocneho divaka s obcasnou popularnou komediou a to vobec neznamena, ze sa nebavim alebo ze si svoje filmy neuzivam. Preco spominas klub narocneho divaka? Ani vonavky, ani filmy sa neriadia steretypmi typu, ze filmy su bud intelektualske, alebo zabavne a podobne a nemozu byt oboje naraz.
Ak ma niekto radsej klasicke chyprovky, neznamena to, ze by chcel zakazat sladke ovocenky, ale skor mu/jej asi vadi, ze ovocenky su vsade a ine zanre upadaju a upada aj vkus spotrebitelov.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 03.10.08 19:23

benvenuta - jé, Ty žiješ ?! :)

No, vždyť teď s to vlastně sama napsala:

Ak ma niekto radsej klasicke chyprovky, neznamena to, ze by chcel zakazat sladke ovocenky, ale skor mu/jej asi vadi, ze ovocenky su vsade a ine zanre upadaju a upada aj vkus spotrebitelov.

Jinými slovy - někdo ( asi odborník a znalec ) prohlásil klasické chypré za kvalitu a synonymum vkusu a z toho pak vyplývá, že komu se nelíbí - nemá vkus…Stejně tak filmový kritik stanoví, které filmy jsou vkusné a které ne a skoro nikdy se to neslučuje s vkusem většinovým…Což je logické, protože náročný film má větší nároky na IQ a to má 80% většina průměrné. Jenže já jsem statistik a ze statistiky vyplývá, že normou je to, co se líbí většině…Mně se taky zrovna nelíbí ovocenky, ale ani Turinova „top then“ , takže jsem na Gaussovce přesně v pásmu normálu a to je optimální umístění. Jen můj neúnavný zájem o parfémovou tématiku, zvědavost a touha po poznání, mne pomalu posouvají blíže k okraji, ale jsem si jista, že u Banditu nebo Cabochardu neskončím nikdy, stejně jako si raději večer v posteli pustím třeba Nothing Hill než superkvalitní flák od Bergmana nebo Almodóvara ( i když u toho bych zas rychle usla ) :wink:

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 03.10.08 21:39

Tak mně voní plno jeho 5ti hvězdičkových ( Marocká poušť, Chinatown, staré Guerlainy, Timbuktu, Dior Homme,Rive Gauche) ale i ty co strhal- Champs Elysees, Mahora..
Mě třeba hodně bavilo to, když se zmínil že tahle vůně připomíná tu a trochu tamtu, jít je porovnávat a hledat. Je to dobré samostudium.
A propos samostudium- začala jsem chodit na fráninu, abych u dětí nezakrněla. Chodí tam s námi paní, co dělá pro parfumerskou spol. sídlící v Grasse. Budu ji muset podrobněji vyzpovídat. Nevoní ale ničím.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25898 příspěvků 04.10.08 00:05

Lelo, vyzpovídej, když bude příležitost :wink:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 04.10.08 00:13

Já smysl této rozepře příliš nechápu, ale velmi oceňuji, že Benvenuta používá termín voňavka. Jak si vůbec voňavka stojí ve slovenštině? V češtině má příliš silnou předrevoluční konotaci - drogerie, živé květy, ruský import nepříliš vytříbených vůní. Je to škoda. Slovo je to krásné.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist