Počasí a vůně

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 04.04.11 20:10
Počasí a vůně

Tak mě to napadlo…kolikrát jsem vůni odsoudila, třeba i prodala a on jen pro ni nebyl ten správný čas. :conf:

Na některé vůně má počasí velký vliv, jaké máte zkušenosti?

Já tedy z poslední doby s Pradou Intense ..ta se mi v chladu úplně ztrácela, až jsem se lekla, že jsem jen tak vyhodila peníze, v teple je krásná, intenzivní a měkká.
Amour le Parfum ..taky jsem si ťukala v zimě na čelo, proč jen jsem si ho kupovala do zásoby, v zimě byl nepříjemně pronikavý a štiplavý, s nádechem zvracivosti. Teď v teple v něm pěkně vynikají dřeva a teplá ambra.
Azzaro Now …v zimě nepříjemná melounovka, absolutně o ničem…na jaře krásná zelená míza s pánským tónem, teď v ještě teplejším počasí naprosto neškodná vůně :mrgreen:
L'Eau Cheap and Chic ..paradoxně teď v teple nepříjemně ostré fialky, v zimě celkem hutný jemně kořeněný krém na ruce Indulona :D

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Reakce:

Renama
sv. Parfema z Kecálburgu 2318 příspěvků 04.04.11 20:17

Za mě rozhodně hezčí v teplejším počasí Hypnotic, Roma a Terracotta - tu jsem zakoupila v zimě a zdála se mi nijaká a hodně slabá. Tuhle jsem jí dala když bylo hezky a musím říct že se krásně rozvoněla. A i některé těžší vůně mám raději v teplejším počasí, tak nějak se mi zdají že se lépe rozvoní.
No a na léto bych asi nedala Insolenci EdP, ta se mi moc líbila v zimě a velkém chladu.

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 16 vzorků V tužebníku 16 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5744 příspěvků 04.04.11 21:36

Tak s tou L'Eau Cheap and Chic máš rakuli pravdu.. V pařáku otravně bolehlavová, v chládku lahodně krémová.
V létě bych si ji dokázala představit pouze na večer nebo aplikovat jen velmi velmi jemně.
Omnia Green Jade - v hicech tak trochu nuda, která nevynikne.. V chladnějším počasí svěží nádhera.
Amour od Kenza - v zimě nijaká (místy až otravná), v létě okouzlující a svůdná.
Sea & Sun in Cadaquès - v létě super osvěžení. V zimě taková.. nepatřičná :conf: .
Roxy Love - by mě v zimě vyloženě studila.
La Môme - v létě mi neseděla, ale v chladu působí jako úžasná aromaterapie.
Noa - se dá nosit i v teple.. Ale v zimě je mnohem krásnější :heart: .
Eau de Shalimar - v mrazech mě spíš otravoval (zdál se mi víc kouřový), ale v teple se rozleží přímo božsky (gurmánská vanilka s kapkou citrónové šťávy).

Na poličce 52 parfémů 18 miniatur 24 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 04.04.11 21:43

Asi si tu L'Eau Cheap and Chic ještě nechám, když to mám potvrzeno i z jiné strany :lol:

A jdu ještě jednou zkoušet Amoura :D

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů

drobececek  04.04.11 22:50

Samsara EDT - v zimě mi přišla příliš „studená“…krom toho nebyla moc cítit; s přibývajícími stupni ale roste do krásy, cítím daleko víc santalu, a hlavně konečně drží! :D

tormale
Nevyléčitelná závislačka 1480 příspěvků 05.04.11 08:56

To je fakt, nejlíp se rozvoní orientálky a vůně s vanilkou v létě - Hypnotic, Amour, Shalimar, Addict… Ambrovky jsou v teple taky dokonalé.

Svěženky nosím nejraději na jaře nebo v chladnějším létě - v parnu mě otravují. To stejné platí i pro Coco Mademoiselle, přijde mi, že v chladu se vůbec nerozvine tak, jak má. Ale když se trošku oteplí, ukáže svou nádheru. Do vedra bych si ji ale taky nebrala, to už zase začíná být trochu bolehlavová.

A moje podzimní vůně je Liberté, nedovedu si představit nic dokonalejšího a optimističtějšího než právě tuhle vůni :).

Na poličce 24 parfémů 0 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 16 parfémů

Helen
Učednice 53 příspěvků 05.04.11 09:08

Já mám zase takovou zkušenost s L od Lolity Lempicke - nosila jsem ji v zimě, ve velkých mrazech, nalila jsem toho na sebe…a venku jsem prostě necítila nic, ani slabý závan, prostě nic. Tak jsem se těšila, jak kolem mě bude krásně povlávat…, ale teď v teplejším počasí už ji kolem sebe cítím..-záhada.

Na poličce 13 parfémů 4 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

plevanka
sv. Parfema z Kecálburgu 2018 příspěvků 05.04.11 09:19
drobececek píše:
Samsara EDT - v zimě mi přišla příliš „studená“…krom toho nebyla moc cítit; s přibývajícími stupni ale roste do krásy, cítím daleko víc santalu, a hlavně konečně drží! :D

Ano ano, i já si Samsaru schovávám na léto :wink:

Sun nosím hlavně když svítí slunce a je tepleji, v zimě mi někdy přijde dusivá.
Green tea jedině do tepla.
Shalimar nosím také v létě.
L'Instant magic mi voní nejvíc v zimě, v létě je jak těžká deka.

L'Eau cheap&chic jsem zase nosila jen v létě :lol: Byla taková trošičku exotičtější škrábací krémovka, cítila jsem kapku kokosu a působila takovým tím čistým osprchovaným dojmem.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 124 vzorků V tužebníku 1 parfém

Lalaith
sv. Parfema z Kecálburgu 3078 příspěvků 05.04.11 10:25

Jo, já nosila L hlavně doma v zimě, jako chumlací vůni - venku jsem na ni neměla moc chuť, možná ji někdy teď zkusím ven :wink:

Jinak Shalimar si schovávám na léto, Samsaru ze vzirku chci taky pořádně vyzkoušet v létě… A strašně moc bych chtěla nějaký CPO El Nabil od Sáry (Ambre of Jemen je božská…)
Jinak - Les Saisons: Hiver - na podzim a v zimě, teď na ni nemám vůbec chuť, v létě to bude podle mě stejné… Thé Vert asi kdykoli, i když ve velkých vedrech ho nemám vyzkoušený…
5th Avenue - typická jarnička, nikdy jindy jsem na ni neměla moc chuť - možná ještě na podzim, když bylo pěkné babí léto…
No a kdybych ji měla - tak typicky podzimní je pro mě Mitsouko :heart: (přemýšlím, že bych si ji nechala nadělit k narozeninám na podzim… :oops: )

Na poličce 12 parfémů 9 miniatur 2 odstřiky 50 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 05.04.11 15:15

Také už dělím vůně podle počasí. Univerzálních mám pár a zbytek mé police už je přesně vytipován, kdy mi která vůně sedne nejlépe. Asi by bylo nadlouho se o všech rozepisovat, ale za všechny Coco = podzim/zima, Liberté = podzim/zima, Hypnotic , Prada , Kashaya = teplé počasí … i ta nejoblíbenější vůně je schopna mě otravovat, pokud se s ní netrefím do nálady nebo počasí:wink:

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

efis
Znalkyně 321 příspěvků 05.04.11 15:27

L'Eau cheap&chic jsem taky nosila v zimě, ale teď co se oteplilo se mi už tolik nelíbí. Na jaro a podzim je opravdu jako dělaná Liberte a Coco Mademoiselle taky rozvine lépe teď než v mrazech. A taky Euphoria Blossom je v tomto počasí krásná.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 05.04.11 15:46

Na mojej pokozke:
Coco - je najkrajsia za sychraveho vlhkeho pocasia
Shalimar - je najkrajsi v letnych horucavach nad 30 stupnov
Champs-Elyseés, AA Tiare-Mimosa - marec, april
Addict - ked mrzne (ale chcem ho skusit na zaklade vasich odporuceni, co na mne urobi v lete :conf: )
Cerruti Image - je najkrajsi v Grecku 8)
Cabotine - je najkrajsia ked na jar krtkujem v zahrade :D
No. 5 - v posteli :wink:

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

albeni1  05.04.11 17:00

Mitsouko s Cabaretem na podzim, obě se hodí do deště, Wish a Cašmir jsou pěkné na letní podvečery, ale jinak určitě jsou univerzální, jarní je Intuition, Amarige a další květinové vůňky, třeba JDP In white, ten jsem měla na podzim a přitom by byl tak hezký na jaře :)

Shalimar v létě..věřím tomu že je hezký ale na mě ani náhodou,L a podobné skořicové kreace by mi v létě taky nedělaly dobře, naopak krásná je v létě Aquawoman od Rochas, to je vyloženě vůně do tepla,v zimě musí studit.

A Habanita je pro mě podzimní vůně, ale jen podle mého subjektivního dojmu, připadá mi zadumaná, jako stvořená do zamlžených ulic.

edinka
Parfémová maniačka 976 příspěvků 05.04.11 18:31

Hypnose Senses nosila jsem jí celou zimu a milovala, teď v teple se mně z ní udělalo vyloženě zle :shock: , tak jsem jí pěkně uložila na letní spánek :mrgreen:

Sensuous ten miluju když je co nejvíc hic, v zimě ani omylem.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 05.04.11 18:51

Souhlasím se Sensuous. Celou zimu jsem ho nevytáhla, líbí se mi, když je horko.

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist