Počasí a vůně

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 04.04.11 20:10
Počasí a vůně

Tak mě to napadlo…kolikrát jsem vůni odsoudila, třeba i prodala a on jen pro ni nebyl ten správný čas. :conf:

Na některé vůně má počasí velký vliv, jaké máte zkušenosti?

Já tedy z poslední doby s Pradou Intense ..ta se mi v chladu úplně ztrácela, až jsem se lekla, že jsem jen tak vyhodila peníze, v teple je krásná, intenzivní a měkká.
Amour le Parfum ..taky jsem si ťukala v zimě na čelo, proč jen jsem si ho kupovala do zásoby, v zimě byl nepříjemně pronikavý a štiplavý, s nádechem zvracivosti. Teď v teple v něm pěkně vynikají dřeva a teplá ambra.
Azzaro Now …v zimě nepříjemná melounovka, absolutně o ničem…na jaře krásná zelená míza s pánským tónem, teď v ještě teplejším počasí naprosto neškodná vůně :mrgreen:
L'Eau Cheap and Chic ..paradoxně teď v teple nepříjemně ostré fialky, v zimě celkem hutný jemně kořeněný krém na ruce Indulona :D

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 130 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Reakce:

Renama
sv. Parfema z Kecálburgu 2318 příspěvků 04.04.11 20:17

Za mě rozhodně hezčí v teplejším počasí Hypnotic, Roma a Terracotta - tu jsem zakoupila v zimě a zdála se mi nijaká a hodně slabá. Tuhle jsem jí dala když bylo hezky a musím říct že se krásně rozvoněla. A i některé těžší vůně mám raději v teplejším počasí, tak nějak se mi zdají že se lépe rozvoní.
No a na léto bych asi nedala Insolenci EdP, ta se mi moc líbila v zimě a velkém chladu.

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 16 vzorků V tužebníku 16 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5766 příspěvků 04.04.11 21:36

Tak s tou L'Eau Cheap and Chic máš rakuli pravdu.. V pařáku otravně bolehlavová, v chládku lahodně krémová.
V létě bych si ji dokázala představit pouze na večer nebo aplikovat jen velmi velmi jemně.
Omnia Green Jade - v hicech tak trochu nuda, která nevynikne.. V chladnějším počasí svěží nádhera.
Amour od Kenza - v zimě nijaká (místy až otravná), v létě okouzlující a svůdná.
Sea & Sun in Cadaquès - v létě super osvěžení. V zimě taková.. nepatřičná :conf: .
Roxy Love - by mě v zimě vyloženě studila.
La Môme - v létě mi neseděla, ale v chladu působí jako úžasná aromaterapie.
Noa - se dá nosit i v teple.. Ale v zimě je mnohem krásnější :heart: .
Eau de Shalimar - v mrazech mě spíš otravoval (zdál se mi víc kouřový), ale v teple se rozleží přímo božsky (gurmánská vanilka s kapkou citrónové šťávy).

Na poličce 56 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 26 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 04.04.11 21:43

Asi si tu L'Eau Cheap and Chic ještě nechám, když to mám potvrzeno i z jiné strany :lol:

A jdu ještě jednou zkoušet Amoura :D

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 130 parfémů

drobececek  04.04.11 22:50

Samsara EDT - v zimě mi přišla příliš „studená“…krom toho nebyla moc cítit; s přibývajícími stupni ale roste do krásy, cítím daleko víc santalu, a hlavně konečně drží! :D

tormale
Nevyléčitelná závislačka 1480 příspěvků 05.04.11 08:56

To je fakt, nejlíp se rozvoní orientálky a vůně s vanilkou v létě - Hypnotic, Amour, Shalimar, Addict… Ambrovky jsou v teple taky dokonalé.

Svěženky nosím nejraději na jaře nebo v chladnějším létě - v parnu mě otravují. To stejné platí i pro Coco Mademoiselle, přijde mi, že v chladu se vůbec nerozvine tak, jak má. Ale když se trošku oteplí, ukáže svou nádheru. Do vedra bych si ji ale taky nebrala, to už zase začíná být trochu bolehlavová.

A moje podzimní vůně je Liberté, nedovedu si představit nic dokonalejšího a optimističtějšího než právě tuhle vůni :).

Na poličce 24 parfémů 0 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 16 parfémů

Helen
Učednice 53 příspěvků 05.04.11 09:08

Já mám zase takovou zkušenost s L od Lolity Lempicke - nosila jsem ji v zimě, ve velkých mrazech, nalila jsem toho na sebe…a venku jsem prostě necítila nic, ani slabý závan, prostě nic. Tak jsem se těšila, jak kolem mě bude krásně povlávat…, ale teď v teplejším počasí už ji kolem sebe cítím..-záhada.

Na poličce 13 parfémů 4 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

plevanka
sv. Parfema z Kecálburgu 2020 příspěvků 05.04.11 09:19
drobececek píše:
Samsara EDT - v zimě mi přišla příliš „studená“…krom toho nebyla moc cítit; s přibývajícími stupni ale roste do krásy, cítím daleko víc santalu, a hlavně konečně drží! :D

Ano ano, i já si Samsaru schovávám na léto :wink:

Sun nosím hlavně když svítí slunce a je tepleji, v zimě mi někdy přijde dusivá.
Green tea jedině do tepla.
Shalimar nosím také v létě.
L'Instant magic mi voní nejvíc v zimě, v létě je jak těžká deka.

L'Eau cheap&chic jsem zase nosila jen v létě :lol: Byla taková trošičku exotičtější škrábací krémovka, cítila jsem kapku kokosu a působila takovým tím čistým osprchovaným dojmem.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 124 vzorků V tužebníku 1 parfém

Lalaith
sv. Parfema z Kecálburgu 3093 příspěvků 05.04.11 10:25

Jo, já nosila L hlavně doma v zimě, jako chumlací vůni - venku jsem na ni neměla moc chuť, možná ji někdy teď zkusím ven :wink:

Jinak Shalimar si schovávám na léto, Samsaru ze vzirku chci taky pořádně vyzkoušet v létě… A strašně moc bych chtěla nějaký CPO El Nabil od Sáry (Ambre of Jemen je božská…)
Jinak - Les Saisons: Hiver - na podzim a v zimě, teď na ni nemám vůbec chuť, v létě to bude podle mě stejné… Thé Vert asi kdykoli, i když ve velkých vedrech ho nemám vyzkoušený…
5th Avenue - typická jarnička, nikdy jindy jsem na ni neměla moc chuť - možná ještě na podzim, když bylo pěkné babí léto…
No a kdybych ji měla - tak typicky podzimní je pro mě Mitsouko :heart: (přemýšlím, že bych si ji nechala nadělit k narozeninám na podzim… :oops: )

Na poličce 15 parfémů 9 miniatur 2 odstřiky 50 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 24006 příspěvků 05.04.11 15:15

Také už dělím vůně podle počasí. Univerzálních mám pár a zbytek mé police už je přesně vytipován, kdy mi která vůně sedne nejlépe. Asi by bylo nadlouho se o všech rozepisovat, ale za všechny Coco = podzim/zima, Liberté = podzim/zima, Hypnotic , Prada , Kashaya = teplé počasí … i ta nejoblíbenější vůně je schopna mě otravovat, pokud se s ní netrefím do nálady nebo počasí:wink:

Na poličce 61 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 23 parfémů

efis
Znalkyně 325 příspěvků 05.04.11 15:27

L'Eau cheap&chic jsem taky nosila v zimě, ale teď co se oteplilo se mi už tolik nelíbí. Na jaro a podzim je opravdu jako dělaná Liberte a Coco Mademoiselle taky rozvine lépe teď než v mrazech. A taky Euphoria Blossom je v tomto počasí krásná.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 10 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 05.04.11 15:46

Na mojej pokozke:
Coco - je najkrajsia za sychraveho vlhkeho pocasia
Shalimar - je najkrajsi v letnych horucavach nad 30 stupnov
Champs-Elyseés, AA Tiare-Mimosa - marec, april
Addict - ked mrzne (ale chcem ho skusit na zaklade vasich odporuceni, co na mne urobi v lete :conf: )
Cerruti Image - je najkrajsi v Grecku 8)
Cabotine - je najkrajsia ked na jar krtkujem v zahrade :D
No. 5 - v posteli :wink:

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

albeni1  05.04.11 17:00

Mitsouko s Cabaretem na podzim, obě se hodí do deště, Wish a Cašmir jsou pěkné na letní podvečery, ale jinak určitě jsou univerzální, jarní je Intuition, Amarige a další květinové vůňky, třeba JDP In white, ten jsem měla na podzim a přitom by byl tak hezký na jaře :)

Shalimar v létě..věřím tomu že je hezký ale na mě ani náhodou,L a podobné skořicové kreace by mi v létě taky nedělaly dobře, naopak krásná je v létě Aquawoman od Rochas, to je vyloženě vůně do tepla,v zimě musí studit.

A Habanita je pro mě podzimní vůně, ale jen podle mého subjektivního dojmu, připadá mi zadumaná, jako stvořená do zamlžených ulic.

edinka
Parfémová maniačka 976 příspěvků 05.04.11 18:31

Hypnose Senses nosila jsem jí celou zimu a milovala, teď v teple se mně z ní udělalo vyloženě zle :shock: , tak jsem jí pěkně uložila na letní spánek :mrgreen:

Sensuous ten miluju když je co nejvíc hic, v zimě ani omylem.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 24006 příspěvků 05.04.11 18:51

Souhlasím se Sensuous. Celou zimu jsem ho nevytáhla, líbí se mi, když je horko.

Na poličce 61 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 23 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist