Pocit, že mi žiadna vôňa nesedí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gangulienka
Učednice 48 příspěvků 17.01.13 14:55
Pocit,ze mi ziadna vona nesedi

Uz dlhsiu dobu citam tieto uzasne stranky a vdaka nim som sa vela dozvedela, vela vyskusala a ovonala, zistila ake typy voni sa mi pacie ake nie. Mam zopar oblubencov, zopar adeptov na kategoriu „naj“ ale jeden problem. Paci sa mi velmi malo voni, na vacsine mi vzdy nieco vadi (prilis sladke, prilis ovocne, prilis umele, prilis svieze a pod.)… potom konecne najdem nieco co ma uchvati, vonia mi neskutocne, cely den si uvoniavam ruku oblecenie, ale nedokazem sa s tou vonou stotoznit…stale mam pocit ze to nie som ja, ze ta vona mi nesedi posobi na mna ako na celok rusivo…ale pritom s nou nemam ziaden problem nic mi na nej nevadi,ta vona je uzasna…to som len ja taka divna, alebo je to normalne ? :nevim:

Na poličce 7 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 17.01.13 21:00

Řekla bych, že je to normální a že je třeba zkoušet dál. Já mám sice na poličce za těch pár let asi 20 vůní, ale zhruba jen o šesti můžu říct, že to „jsem já“… Nosím a mám ráda i ty ostatní :-)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 17.01.13 21:28

To znám.. Vůně se mi líbí, připadá mi dokonalá, ale..pak s ní jsem celý den a není to ono, mám nějaké výhrady proti hlavě vůně, výdrži, nedostatečným splýváním s mojí pokožkou,..
Zkrátka mám pocit, že tam něco neladí :nevim:
Víceméně mi to nevadí, ale vím, že to není 100%..

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém

peta27
Parfémová maniačka 736 příspěvků 17.01.13 21:58

Tak co jsem objevila Arome tak taky hledám…vše co mám na poličce se mi veeelmi líbí, ale že bych našla něco z čeho bych byla úúúúplně hotová a říkala si jo, to je ono, to nej nej nej co může pro mě být, to se zatím nekonalo :nevim:

Na poličce 36 parfémů 1 miniatura 7 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 11 parfémů

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 18.01.13 01:08

po milionté dvě stě padesáté prvé: zkoušet. to pomůže, dřív nebo později. já už něco málo povyzkoušela a vzešla z toho akorát moje skromná polička a pár kousků v tužebníku. osobně jsem za to i ráda, nevím, co bych dělala, kdybych „musela“ mít třeba 50 vůní - takhle se to samo vytříbí. a trvalo docela dlouho než jsem se jakž takž našla. spoustu vůní mám oproti tomu v pomyslné kategorii „líbí, ale nenosila bych“, což je zřejmě to, o čem je řeč.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

gangulienka
Učednice 48 příspěvků 18.01.13 07:55

dakujem :)…mne je jasne ze treba stale len a len skusat a aj napriek rozrastajucej sa zbierke vzorcekov som stale len niekde na zaciatku…len pre na bol uspech ze som po dlhej dobe zacala nachadzat vone na ktorych mi nic neprekaza…len ja sama :D…ja mam vlastne pocit akoby sa mi typovo nehodili…aj ked take nieco mozno neexistuje :oops:

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 18.01.13 08:15

@gangulienka objektivně to, že se určitý typ vůně k nějakému typu nehodí, sice neexistuje, ale subjektivně určitě. Možná je i lepší se na už vybranou vůni tolik nesoustředit, nechat ji jen tak kolem tebe proplouvat a pak uvidíš. Určité vůně se také hodí do jiného prostředí, zkus i to nějak rozlišovat, třeba se ti pak nějaká vůně spojí s nějakou vzpomínkou nebo prostředím a budeš mít z ní pocit, že se tam hodila. Ale jinak se budu taky opakovat, musíš zkoušet :mrgreen: (a pokud jsi mladá nebo začátečník, tak nevynechávej ani „líbivky“, které se tu na arome obecně moc nechválí :roll: )Možná bys mohla i napsat konkrétněji u kterých vůní se Ti to zdá, třeba by někdo zkušenější odhadl v čem je problém a třeba jestli to dokážeš popsat proč se ti zdá, že se k tobě nohodí.

Na poličce 12 parfémů 10 miniatur 52 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Renusatko
sv. Parfema z Kecálburgu 3557 příspěvků 18.01.13 10:54

@gangulienka Za sebe můžu říct, že ještě tak před dvěma lety se mi nelíbilo nic. Snesla jsem jen pánské vůně…nebo jsem si to myslela. Jedna kamarádka se přihlásila na Arome, pak druhá a začaly nosit různé vzorky a já našla i některé vůně, které jsem mohla označit, že se mi líbí…nebo zezačátku spíš, že je snesu. Loni jsem začala i já hledat na Arome a konečně po těch dvou letech myslím, že na zimu mám jednoznačně vybrány velice oblíbené vůně. Ovšem léto je stále problém. A to mám „načucháno“ přes 200 vzorků.
@andry mám to podobně, neumím si představit mít doma 70 vůní, i tak si myslím, že ty nejoblíbenější moje, jsou si typově podobné. Chápu ale i to, že se do toho dá snadno spadnout :mrgreen:

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 26 odstřiků 389 vzorků V tužebníku 4 parfémy

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 18.01.13 11:15

@Renusatko taky nosím do jisté míry typově podobné vůně. a s létem se netrápím, spousta je jich nositelná celoročně a když mi svěženky nesednou, nebudu to přece lámat přes koleno :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

elisa
Parfémová maniačka 584 příspěvků 18.01.13 14:40

Vůně se musí spojit s nějakými pozitivními zážitky, pak ji budeš mít ráda: chvíli nos vůni, která je ti sympatická a ona s tebou splyne. No a zkoušet, zkoušet, zkoušet. Něco se bude líbit na první počich, na něco si vzpomeneš za pár týdnů/měsíců. Já jsem své vůně našla. A je zajímavé, že ani jedna z nich mě neokouzlila ihned. Až co jsem je chvíli nosila, začaly mě doplňovat (Jicky, Rue Cambon, No 5 Elixir Sensuel a Natsumi). A ani jedna se ke mě v zásadě nehodí. Ale už je lidi se mnou spojují.

Na poličce 19 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

gangulienka
Učednice 48 příspěvků 18.01.13 15:42

Napr. ked som prvy krat ovonala SPI bola som unesena a teda aj nadalej som, ale zakazdym ked ju pouzijem pripadam si zvlastne… ze sa mi ta vona vobec nehodi. Rovnaky pocit mam s vonou Sarah Jessica Parker Lovely aj ked je to mozno jedna z "obycajnejsich " voni mne sa neskutocne paci, ale ked ju citim predstavim si romanticku neznu dievcinu v bielych satach a teda je nie som ten typ :)…som 32 rocna mamina moj styl by sa dal nazvat tak skor sportova elegancia,ale mam rada rockovy styl tak obcas sem tam supnem nieco take aj do oblecenia a ked si dam rifle a tricko Ed Hardy a navoniam sa Lovely ale SPI pripadam si faaaaaaaaakt divne :nevim:

gangulienka
Učednice 48 příspěvků 18.01.13 15:45

ale ono to bude naozaj len o tom neustalom skusani…navonala som asi tak 80 voni a to som asi len niekde na zaciatku :)

Renusatko
sv. Parfema z Kecálburgu 3557 příspěvků 18.01.13 16:09

@gangulienka já se často vracím k vůním v odlišném počasí. V létě jsem odsoudila Guerlainy při prvním zkoumání jako „smrady“ a v zimě se z nich můžu zbláznit blahem. Já osobně mám vůně dost spojené s počasím, nebo spíš s teplotou.

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 26 odstřiků 389 vzorků V tužebníku 4 parfémy

mimi
Nevyléčitelná závislačka 1012 příspěvků 19.01.13 19:39

som na tom podobne, nieco mi zavonia, kocham sa nou cely den a odrazu mi zacne liezt na nervy. Kedysi som si kupila vonu, jednu, a kym som ju nevypotrebovala, nekupila som si druhu. Teraz mam voni viac a striedam. Zalezi na pocasi, pretoze urcite vone ma vo vlhkom pocasi „dusia“, niektore nemozem v lete, ine zas nemozem v zime. A samozrejme, zalezi aj na mojom mesacnom cykle, su vone, ktore pred „svojimi dnami“ nemozem ani citit, vtedy nepouzivam nic. Takze aj preto vone striedam :)
Teraz napriklad ficim na Noa, v lete ma dusila, ale teraz v zime si ju vychutnavam :kytka:

Na poličce 5 parfémů 29 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

peta27
Parfémová maniačka 736 příspěvků 20.01.13 21:44

@mimi tak Noa ti závidím, na mě bohužel vydží slabou hodinku a je pryč, jinak by to byl můj favorit.

Na poličce 36 parfémů 1 miniatura 7 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 11 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist