Podvodnice - máte někdo zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
SvatáAlžběta
Učednice 71 příspěvků 21.09.16 20:10
Podvodnice - máte někdo zkušenost?

Na každého jednou dojde a bohužel došlo i na mě… Prosím o radu. Na portálu Vinted.cz jsem od podvodnice (musím podotknout, že měla cca 22 pozitivních hodnocení), zakoupila fejk Dior Jadore za 1570,– vč. pošty. Fotografie nenasvědčovaly na nic, co by poukazovalo na falešnou vůni. Krabička byla „nerozbalená“ a vůně měla být nová… Když mi parfém dorazil a uviděla jsem jaký má krabička celofán, nekvalitně skládaný a lepený (na fotkách nebylo zřetelné), už jsem věděla že je zle :,( Z krabičky se na mě doslova vysypal odporný fejk 8o Vršek z pofidérního plastu, vrchní plastová kulička upadená, flakon z hrbatého skla, tlustá hadička a to nejhorší…strašný smrad! 8o :zed: 8o
Vím, že mě nejspíš budete mít za hloupou a dobře mi tak. Ale může se to stát každému. Velmi lituji toho, že jsem naletěla. Bylo to poprvé, co jsem zakoupila vůni z druhé ruky jinde než tu na Arome a jsem poučena :,(
Uživatelku jsem informovala, zatím samozřejmě nekomunikuje a jen čekám, kdy mě zablokuje. Administrátorům jsem podvodnici nahlásila, jsem zvědavá jak se k tomu vyjádří.
Volala jsem do banky s dotazem, zdali je možný cashback, ale jelikož se jednalo o platbu na soukromý účet, toto nelze uskutečnit.
Počkám do pátku, jak se podvodnice vyjádří (teda jestli vůbec) a jdu na policii. Mám její číslo účtu i adresu a přece to jen tak nenechám :think:
Jsem znechucená a příště si už velmi rozmyslím, zdali od někoho vůni zakoupím :poblion:

Máte někdo podobnou zkušenost? Za případné rady děkuji :srdce:

Na poličce 31 parfémů 9 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 8088 příspěvků 21.09.16 20:27

@SvatáAlžběta počkala bych, co na to administrátoři. S policií bych moc nepočítala, jednou jsem něco podobného řešila, ale tam bylo podvedených víc (zboží vůbec nezasláno) a škoda byla celkem nad pět tisíc.

Na poličce 58 parfémů 1 miniatura 18 odstřiků 314 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
SvatáAlžběta
Učednice 71 příspěvků 21.09.16 20:45

@mmaat administrátoři nemohou danou osobu nijak moc postihnout… Odpověděli mi, že potřebují veškerou fotodokumentaci předmětu jak mou, tak od dané prodávající. Což samozřejmě mám. To mi však peníze nevrátí. Vím, že již peníze neuvidím, s tím jsem smířená :( S čím se však nesmířím je křivé jednání, lhaní a podvod :cert: :cert: :cert: Zítra se kvůli práci bohužel nedostanu, ale v pátek (pokud nebude dotyčná ochotna přistoupit na vrácení peněz a zaslání zboží zpět, což nebude :pocitac: …jdu na PČR a když už nic, alespoň ji nahlásím. Třeba tak doposud učinila na různých portálech ve více případech a podvedených je víc. Přece to jen tak nenechám bez odezvy, už jen pro klid v duši… :nevim:

Na poličce 31 parfémů 9 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
 
mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 8088 příspěvků 21.09.16 20:51

@SvatáAlžběta já myslím, že při takové částce se tím policie zabývat nebude, ale možná se pletu :think:

Na poličce 58 parfémů 1 miniatura 18 odstřiků 314 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
SvatáAlžběta
Učednice 71 příspěvků 21.09.16 21:20

@mmaat je mi jasné, že nebudou :oops: Ale nahlásit osobu je možné. Sestra dříve pracovala u přestupkové komise a takových případů tam měli nepočítaně… Nenadělám nic, jsem hold poučená :zed: Zapomněla jsem ještě říct, že nejednalo o klasický Jadore, ale limitku se třpytkami. Nechala jsem se bláhově zlákat. Na Vinted jsem vlastně koupila parfém již podruhé. Poprvé na jaře od nějaké paní 100ml původního Addictu, který pouze vyzkoušela a témeř 10let jí ležel v krabičce ve skříni :) A přestože to byl dost adrenalin (čekala jsem že mi přijde něco zkaženého, třeba i fejk), tak jsem to riskla a tenkrát to vyšlo, vůně top stav. Prostě Addict původní v celé své kráse :srdce:
Prostě někdy to vyjde a někdy ne. Každopádně, na delší dobu si dávám stop :zed:

Na poličce 31 parfémů 9 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
 
mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 8088 příspěvků 21.09.16 21:45

@SvatáAlžběta no, to chápu. Nejhorší je, že i když má někdo samá dobrá hodnocení, většina lidí fejk vůbec nepozná, takže s nimi třeba obchoduje už bůhvíjak dlouho :,(

Na poličce 58 parfémů 1 miniatura 18 odstřiků 314 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Eunika
sv. Parfema z Kecálburgu 5999 příspěvků 21.09.16 22:02
@mmaat píše:
@SvatáAlžběta já myslím, že při takové částce se tím policie zabývat nebude, ale možná se pletu :think:

Ale bude se tím zabývat, né, že ne.

@SvatáAlžběta
Napiš té podvodnici, jaké máš plány, že na policii odevzdáš veškerou komunikaci, včetně fotek a jejího čísla účtu a nezapomeň jí napsat, že prodej padělků je sám o sobě trestný čin. Nejsem si jistá , ale tam už ani nemusí být překročena částka 5.000,–Kč. Neodpustila bych si ji popřát příjemnou zábavu, pokud Ti platbu nevrátí.

Celní správa ČR by také nebyla od věci. :think:

Na poličce 191 parfémů 19 miniatur 160 odstřiků 646 vzorků V tužebníku 10 parfémů
 
E.Evulenka
sv. Parfema z Kecálburgu 2823 příspěvků 22.09.16 11:40

Dle mé zkušenosti nemá cesta na policii vůbec smysl. Joo sepíšou to, joo budou vás tam vyslíchat jako zločince, ale stejně se nápravy (tedy vrácení peněz) nedočkáte.

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
cipiskle
Učednice 92 příspěvků 22.09.16 12:05

mně se jednou osvědčilo, že jsem dotyčné osobě sdělila, že budu kontaktovat Finanční správu, zda-li má v pořádku daně, tj. zda-li přiznává příjmy z drobného prodej. Když mám nepříjemnosti já kvůli zboží, tak je bude mít i ona s finančákem, pokud mi peníze do tří dnů nevrátí. Peníze byly na účtu druhý den.

Na poličce 14 parfémů 2 miniatury 8 odstřiků 14 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
SvatáAlžběta
Učednice 71 příspěvků 23.09.16 13:16

Děkuji za Vaše reakce…

Dotyčná momentálně nereaguje, dělá mrtvého brouka a k účtu se již 2 dny nepřihlásila. Na původní zprávu, s návrhem vrácení platby a zasláním zboží zpět nezareagovala, avšak přečetla ji :cert: :pocitac:
Podvodnici jsem kontaktovala s dalším sdělením. Dala jsem jí ultimátum do neděle, že očekávám kladnou odpověď na svůj návrh, jinak veškeré následující konání předávám PČR, s přiložením veškerých důkazů (č.ú., její adresa, veškerá komunikace a fotodokumentace).

Postrašit ji finančním úřadem, můžu také zkusit… Jsem ale celou situací už natolik znechucená, :poblion: že bych na to už raději zapomněla :,( Vím, že již peníze neuvidím, s tím jsem smířená… Ale to chování. To je strašné a nechápu, jak vůbec můžou takoví lidé mezi námi chodit 8o :cert:

Jinak ještě jednou všem děkuji za rady a názory. Jste zlaté a jsem ráda, že alespoň tady na Arome jsou čestní lidé :srdce: :hug:

Na poličce 31 parfémů 9 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
 
Barbarella
sv. Parfema z Kecálburgu 3276 příspěvků 23.09.16 13:23

Já mám dobrou zkušenost nikoli s Policií, takových akcí tady už pár bylo, kvůli zpronevěřeným penězům někým z Arome, ale s hrozbou rozbití držky.
Na hrubý pytel hrubá záplata a ještě tuplovaně.

Na poličce 175 parfémů 5 miniatur 0 odstřiků 106 vzorků V tužebníku 207 parfémů
 
Barbarella
sv. Parfema z Kecálburgu 3276 příspěvků 23.09.16 13:24
@SvatáAlžběta píše:
a jsem ráda, že alespoň tady na Arome jsou čestní lidé :srdce: :hug:

Buď pozorná i tady, to myslím vážně.
Tady jsou ti stejní lidé, co chodí po zbytku republiky, dobří, i ti méně morální.

Na poličce 175 parfémů 5 miniatur 0 odstřiků 106 vzorků V tužebníku 207 parfémů
 
SvatáAlžběta
Učednice 71 příspěvků 23.09.16 13:40

@Barbarella Věřím, že to může být také řešení, ale na to asi nemám koule :roll:

A vím, že i tady jsou samozřejmě nečestné osoby. Snažím se dávat si pozor a tohle byla po xx letech co nakupuji přes internet obecně má první špatná zkušenost :zed:

Ty dobré duše, které jsem měla na mysli, jsou konkrétní lidé které tu střetávám. Některé teprve poznávám, :kytka: některé tu potkávám delší dobu, obchodujeme spolu, vyměňujeme a z nichž jsem třeba i některé měla možnost střetnout osobně :hug:

Co mě ale teda dost naštvalo, je ta odporná vůně zakoupeného padělku! :cert: Nestříkla jsem s ním ani jednou. Ale i tak byl cítit a mám ten smrad nalezlý doteď v nose! A to už je to 2 dny. Jeden fejk mi ale přece neznechutí mou lásku k Jadore a k vůním obecně… :srdce:

Na poličce 31 parfémů 9 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
 
Janette-tt
Nováček 9 příspěvků 24.09.16 20:18

Tak já tedy zkušenost s podvodnicí mám. Dceři jsem scháněla loni knihy na střední školu ozvala se mi slečna, že knihy má. Zaslala jsem jí peníze předem, pak už klasika, přestala komunikovat. Nahlásila jsem jí na policii a to i přesto, že se jednalo o částku pouze 550 Kč. A před týdnem u mně byl pán z kriminálky, jednalo se o podvodnici, která měla deset různých účtů a inzerovala na různých inzertních serverech bazoš, sbazar emimino atd. Ted je v Praze ve vazbě a čeká jí soud. Jo a ty peníze mi dotyčná vrátila, takže se k hromadné žalobě nepřipojuji. Za mně tedy určitě nahlásit. A na Vinted jsem již také nakupovala a asi je to o tom na koho kdo narazí, já měla štěstí, že mi paní vzala věc zpět a vrátila mi peníze. A nejednalo se o vůni, ale o bundu, kterou inzerovala jako novou a nenošenou a přišla mi slehlá a sepraná obnošená věc za 1200 Kč. Bohužel fotky se podle mně dají všelijak upravit a je to někdy stěží poznat.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
SvatáAlžběta
Učednice 71 příspěvků 29.09.16 22:54

@Janette-tt děkuji za reakci… :kytka: Ano, je to sázka do loterie. Nikdy člověk neví na koho narazí :nevim: a riziko je v jisté míře vždy přítomné :roll: Internet je prostě ráj pro podvodníky a zloděje, o tom bez debat :cert: V každém případě je to zkušenost k nezaplacení :oops:

Na poličce 31 parfémů 9 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

 

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Celý článek »
TOPlist