Pomoc s výběrem vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 20.12.08 20:35
Pomoc s výběrem vůně

Samozřejmě budu vděčná za jakýkoliv tip, pokud nepřijde, pochopím to, nejspíše je tady těch otravů více.

A teď moji oblíbenci: Parfum Sacré, Opium od YSL, Casmir, ale můžu i cukrátkové věci - Magnetism od Escady a Angel.

Co hledám - rozhodně spíše netradiční věci, protože těch parfému z parfumérek, kde 99% věcí voní stejně, mám po krk. A určitě aby to byla vůně smyslná, teplá, kořenitá či orientální.

Jaký jsem typ? Aktivní, oblékám se žensky, nepříliš tradičně (žádná trička, jeansy), jsem student a čtenář, zajímám se o umění.

Rovnou bych se i zeptala, jaký orient nebo kořeněný parfém máte nejradši.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 20.12.08 20:53

Ahoj, vítej!!
Tak my tu budeme přemýšlet :wink:

Co Youth Dew Estée Lauder? Klasika, orient , koření:P ( 28ml ve značkovém butiku za 800,–)
Samsara, není kořeněná, ale krásná a orientální, to ano!
Nebo poněkud finančně výživnější Ambre Fétiche AG, ambra v plné podobě, výrazná, sladká, vydrží :P A těch nápadů tu bude brzy..... Jéjej :wink:

Finančně méně výživná Ambre L'Occitane, ta je taky pěkná a 20ml je jen za 455,–, studentská cena, pěkná vůně, kořeněná, smyslná s výdrží a sladká také :wink:

Shalimar - krásná klasika, ne kořeněná, spíše kouřová..

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 20.12.08 21:02

Děkuji za milé přivítání :) A samozřejmě i za tipy, hned se na ně jdu podívat - zatím jen internetově :-))

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 20.12.08 21:04

Tato témata bývají naditá informacemi, až se to rozjede, nebudeš vědět, co dříve :wink: Číst, zkoušet :wink: A pak budeš naše :lol:

t.j. spadneš do toho po uši 8)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 20.12.08 21:09

Aimirin - když jsi studentka a nemůžeš vysolit 2 tisíce za vůni, tak nejschůdnější cesta je podívat se tady na burzu a koupit si odstřiky - s těmi si užiješ radost a poznáš za málo peněz, jestli je to ta pravá láska! :)

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 20.12.08 21:17

To je dobré, mohu vysolit dva tisíce za vůni - teď jsem to zrovna udělala, znovu jsem koupila Parfum Sacré, to už je prostě parfém, který mít musím :-)

Trochu mě mrzí Miller Harris, nedá se pořádně sehnat, na Jahodě už ho nemají…

Parfémy se stávají mojí posedlostí :-) Jen tedy s partnerem si o nich moc nepokecám :-)

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 20.12.08 21:22

:D Není třeba pokecat s partnerem, můžeš si pokecat tady! :D

Partnera můžeš nechat v domnění, že jsi se tak voňavá narodila.

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 20.12.08 21:30

Partner mi tvrdí, že nejlepší parfém je ten, po kterém neomdlí, a tím to hasne :-( Nejvíce mu voní Escada, vlastně jen proto jsem si ji koupila znovu.

Řekla bych, že něco jako mužo-lapka neexistuje. Prostě pro muže to končí u hranic: smrdí to-nesmrdí to a dále to moc neřeší :-) Alespoň to je můj pocit.
Na druhou stranu mě naučil používat Opium…moje typická dávka „tři střiky a jde se“ byla smrtelná :-D Teď už jen procházím obláčkem vůně a je to OK.

Nebo vy máte pocit, že nějaké parfémy působí jako afrodiziakum? Četla jsem tu o Hypnotic, to musím zkusit :D Já vůbec nějak poslední dobou pročítám spíš tohle forum než učebnice :-))

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 20.12.08 21:34

Koukla jsem ti na poličku - no klobouk dolů, na mladičkou dívku začínáš hned s pořádnými peckami! :D Hypnotic Poison by se ti do sbírky hodil!

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 20.12.08 21:37

Já jsem dřív chodívala do indických obchůdků pro vonné oleje…asi mám ten orient v krvi :-))

Květinkové a podobné vůně nedokážu nosit, i když se mi líbí, hlavně ne na zimu…prostě mi nepřijdou tak zajímavé :-(

Mimochodem, co si myslíte o Avonu? Já jeho vůně neznám, ale spolubydlící má něco jako Happiness a voní to jako nějaký divný čistící prostředek…prostě dusivě. Čím to je? Cenou? Odfláknutostí? Jsem snob?

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 20.12.08 21:40

Nejsi snob. Když už jsi zvyklá na kvalitní značky, tak tě ty drogérovky nemůžou oslnit. Je to prostě jiná kategorie.

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 20.12.08 21:41

Ach jo, musím se odtrhnout od parfémů a zajít se učit :-) Děkuji za milé povídání, je tady s vámi fajn :-)

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 20.12.08 21:41

Já bych ti určitě poradila Hypnotic Poison :)

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 20.12.08 22:02

Zkus Boucherony, ty taky nenosí moc moc lidí.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

llenni
Nevyléčitelná závislačka 1613 příspěvků 20.12.08 22:18
janas píše:Partnera můžeš nechat v domnění, že jsi se tak voňavá narodila.

Janas - dobrý :banana:

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist