pomozte mi identifikovat ptáčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.01.08 15:06

Mám za oknem krmítko a letos ho navštěvuje poměrně široká klientela, na kterou mi zapomenuté znalosti hvězdy Zlatých listů už nějak nestačí. Nejste tu někdo přes ptáčky? Co je třeba tohle?

Zelenožlutý ptáček, bříško má podobně čárkované jako drozd, záda taky, na křídlech žlutá a černá pírka. Velikost zhruba jako modřinka - v pozadí sedí o něco větší zvonek. Je trochu hašteřivý, rád nadává ostatním ptáčkům :) Podle atlasu by to snad mohl být čížek.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.01.08 15:13

Pro obveselení nějaké akrobatické kousky:

Tohle je z loňska, bez už bohužel pokáceli, takže nemám štangle kam věšet; vždycky mě dostávalo, jak se po nich sýkorky nenuceně procházejí, klidně hlavou dolů :)

Koňadra si vyměřuje, kudy na to půjde:

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 02.01.08 15:20

Ado - na první fotce by to mohli být čížci . Vygoogli si nějaké fotky s nimi a porovnej s realitou. V zimě jsou hodně k vidění. Včera jsme s malou hledali nějaké ptáčky na internetu a tak při přijde, že jsou to oni.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.01.08 15:20

Tohle je taky pěknej ptáček, naštěstí to zkusil jenom jednou, další pokusy si nechal rozmluvit: 

Občas si do krmítka kecne kosák, toho tam moc ráda nevidím, protože zobe celým tělem a lítá to od něj na všechny strany, a ostatní ptáci se k němu bojí, ale naštěstí kosi většinou běhají po zemi a sbírají, co tam upadne. 

Pěnkavy chodí většinou když není zbytí, tj. když nachumelí, a na krmítko se jim nechce, radši sbírají na zemi: 

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.01.08 15:28

A všem krmítkářům známá ptačí mafie, zvonci :) Obsadí krmítko a jdou tvrdě po každém, kdo by chtěl taky, perou se i mezi sebou, když se jim zdá, že soused našel lepší semínko: 

Akrobacie je doménou sýkorek, viděla jsem mnoho pokusů přistát na štangli, ale jiným ptákům se to až na vzácné výjimky prostě nedaří:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.01.08 15:37

Stehlíky vídám jen občas

Tohle jsem nejdřív měla za nějakého exota, ale je to vrabec polní - pohybuje se tu celé hejno vrabců polních a domácích: 

No a tyhle dvě hrdličky tu vídám celoročně, pohybují se zásadně v páru (netuším, jestli je to samec a samice, nebo dva kamarádi :) ), nezdrží se dlouho, ale v zimě se stavují téměř denně, v létě třeba jednou za týden… 

svatka  11.01.08 21:25

Ti ptáčci na horním obrázku jsou opravdu čížečci. Mají je u nás ve Zverimexu. Ty fotky jsou fakt krásný.

Arome Maruska
Nováček 2 příspěvky 13.01.08 00:58

Ten exot se žlutými pírky a červenou maskou je stehlík obecný. Fotky si prohlížím už po několikáté a usmívám se od ucha k uchu - ach, tolik mě to potěšilo.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome Maruska
Nováček 2 příspěvky 13.01.08 01:00

Oprava: přehlédla jsem horní titulek u stehlíka.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 13.01.08 10:18

Nám létají na parapet jenom hrdličky, ale na krmítkách to musí být úplná pastva pro oči. Bohužel se v ptactvu moc nevyznám, ale fotkama jsem se moc bavila, díky!

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 13.01.08 10:30

Jéé… Pěnkavy k nám taky moc nelítají, zato tu máme rodinku brhlíků a občas dlaska.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 13.04.08 19:06

Tak tohle je náš společník už čtvrté jaro-léto. Každý den mu sypeme nějaké drobky na dvůr, dnes dostal zbytky z koláče :P Většinou přiletí na květináč opodál, dá výrazným zpěvem najevo že už je tam, asi aby jsme si něco nedovolovali a sletí na drobečky.

Je to foceno dnes asi z půl metru.

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 13.04.08 19:18

A takhle s námi obědvala loni v létě ze stolu

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Frcis
Učednice 86 příspěvků 15.04.08 18:38

Nádherné fotky a krásné popisky k nim! Taky máme bohatou klientelu, protože krmíme i v létě. Létá k nám občas i strakapoud, asi ne na semínka, ale proklepnout budku, je už starší a asi bude červavá:-)

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 17.04.08 10:57

Ado, včera jsem proseděli se synem ( 4 roky) půl hodiny u Tvých obrázků, on roloval myší nahorudolu a říkal: čížek, sýkorka, kosák, stehlíček, zase čížek. Krásné fotky. Díky

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist