Popisy vůní a realita

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5238 příspěvků 11.08.08 12:30
Popisy vůní a realita

Jak moc se při koupi naslepo řídíte uvedeným složením vůně ?Shodují se poté Vaše představy s realitou ? Mám tím na mysli to, že výrobce uvádí desítky substancí, z nichž mám sice řadu z nich ráda , ovšem výsledný dojem je úplně jiný. Souvisí to pochopitelně s koupí naslepo, kdy vidím ve složení např. jasmín a kadidlo a pod vlivem těchto oblíbenců si řiknu - to se mi bude líbit. Celkový dojem z vůně může být však z mnoha důvodů zcela jiný. Čím se vlastně necháváte ovlivnit při koupi naslepo?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Lorrina
Učednice 68 příspěvků 11.08.08 12:37

Naslepo nekupuju, protože mi to složení vůbec nic neřekne :) potřebuju to cítit dohromady a až takovou představivost ne­mám.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 2 parfémy

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 11.08.08 12:41

Podle složení ani ne. Ale pokud se to líbí Kerze a není tam nic, co bych vyloženě nesnášela, tak je šance, že se mi to bude líbit taky :-))

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

radulllinka
Znalkyně 450 příspěvků 11.08.08 12:55

Tak trošku podle složení pak podle Ady jestli má recenzi,nebo podle názorů na MUA a tady a často taky cenou,pokud je to vyloženě za levno,tak do toho jdu bez rozmýšlení

Na poličce 36 parfémů 5 miniatur 3 odstřiky 44 vzorků V tužebníku 47 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 11.08.08 13:06
macska píše:
Podle složení ani ne. Ale pokud se to líbí Kerze a není tam nic, co bych vyloženě nesnášela, tak je šance, že se mi to bude líbit taky :-))

To jsme na tom podobně :) Ale samozřejmě výjimka potvrzuje pravidlo.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25855 příspěvků 11.08.08 14:17

Naslepo kupuju vůně šílené ráda (adrenalin :oops: ), ale není to moc často. Já obecně nekupuju vůně moc často. Pro sebe jsem už objevila pár „dokonalých“ vůní, a ty starší zajímavé, a ty nové, objevuju a vychutnávám v klidu … :D

Když se nad tím zamyslím při nákupu naslepo mě ovlivňuje:
složení: 35%
firma: 35%
cena: 15% - jen ve smyslu cenového stropu (jasně, že bych si hned letěla koupit některé mé oblíbené vůně v koncentraci parfém … ), jinak mě myslím nikdy nepřiměje ke koupi v první řadě nízká cena. Kromě toho, že když zrovna po vůni netoužím, tak mě ani nízká cena nepřiměje k její koupi, tak ještě, u hodně nízké ceny, tuším kulišárnu :wink:
recenze: 10% - čtu recenze jak tady (hlavně mezi řádky, jak člověk poznává vkus ostatních :-D), tak na jinde. Recenzemi se nechám ovlivnit hodně málo, ale baví me je číst!!
flakon: 3%
název: 2%

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 11.08.08 14:25
domenica píše:
Naslepo kupuju vůně šílené ráda (adrenalin :oops: ), ale není to moc často. Já obecně nekupuju vůně moc často.

Prosím, poraď!
Když nekupuješ vůně moc často, :?: jakým způsobem jsi naplnila tvoji poličku?:conf:
Chtěla bych se inspirovat. :D :

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 11.08.08 14:37

…no, to by mě teda taky zajímalo a při tom počtu…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25855 příspěvků 11.08.08 14:49

:D no … tak nějak … různě … :D

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 11.08.08 15:18

Domenica , ak sa mozem opytat, aky parfem mas na obrazku? Nikdy som este taky flakon nevidela :conf:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25855 příspěvků 11.08.08 15:24

Kriss, to je Iris Ganache (Guerlain) :oops: - vůně z roku 2007
Např: http://www.aromascope.com/wp/2007/06/22 … -guerlain/

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 11.08.08 15:30

Jejej… tak s tymto sa ani tak skoro nestretnem :lol: :lol: :lol:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 21.11.09 15:23

Už nějakou dobu se snažím zjistit, jak voní Absolu . Recenze na Arome není, vůni má málo lidí a co je horší, jako popis je uváděno:

A jako postoj B pro krásu S pro smyslnost O pro originalitu L pro luxus U pro jedinečnost Jemné a intenzívně emotivní vyjádření nekonečné ženskosti. „Absolutní je cokoliv, co je ryzí a jednoduše přirozené a my to neustále hledáme“

Vám to něco o vůni řekne? Mě vůbec nic! :bang:

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 21.11.09 15:49

Širín, to je přesné, zajímavé posouzení Absolu má Sára na parfemy-exclusive!

Po pečlivém zkoumání vzorku či zkoušení v obchodě, nastudování složení, recenzí zde i na Fragrantice a posouzení všech faktorů často zjišťuji, že při plném navonění mi vůně nesedne :conf:

Naopak u spousty vůní kde mám odstřiky prozkoušené a vím že by seděly smůla… Prostě si je nemůžu dovolit, takové odstřiky mám postupně i několikrát.
Vůně které mi 100% sednou naopak často přestanu vnímat.
Naslepo už nenakupuji prakticky vůbec, jedině odstřik, to ano, pokud není drahý jako flakon nějaké zde běžně dostupné vůně :oops:

Poličku mám už dlouho minimální a už nějakou dobu jsem i spokojená :D :!:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů

Stapeli
Nevyléčitelná závislačka 1413 příspěvků 21.11.09 16:04

Na slepo kupuju docela dost a ráda, řídím se složením a recenzemi, pokud je to recenze Ady tak cca 70% mi sedí, a taky tím, jak a komu se líbí na fóru, už vím, s kým mám podobný nos :lol: :lol: . No a když se netrefím tak to zase prodám :P :P Zatím mi to tak vyhovuje.

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 144 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist