Popraskané žilky na nohou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.07.08 13:36
Popraskané žilky na nohou

Jak tak mám teď chvilku času volně brouzdat na webu, neb maminka hlídá mladou a obě nás krmí a já sedím v altánu na houpačce, popíjím - bohužel, nealko mojito a užívám trochu volna, tak začínám vyhledávat informace o problému, který jsem už dlouho chtěla začít řešit, ale nějak zatím nezbýval čas. Na nohou se mi začínají objevovat drobné žilky, místy i metličky. Nejsou to vystouplé křečáky, jen prosvítají pod kůží a na té mojí přičmudlé, zatím nejsou ani moc vidět, ale velmi plíživě přibývají a já uvažuju, co s nimi.
Jednoznačně je to dědičná záležitost - maminka je má taky, ale co dělat, aby se to nezhoršovalo.
Kamarádka doporučovala lymfodrenáže - prý zlepší krevní a lymfatický oběh. Taky jsem koukala, že tyhle malé žilky se dají odstranit laserem, jenže jsem slyšela, že se to mnohdy ještě zhorší - že zůstane tmavá skvrna…
Nemáte s tím některá zkušenosti ? Po porodu to chci začít řešit…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 18.07.08 13:41

Tak tohle by mě taky zajímalo. Když se dívám na mamčiny a babiččiny nohy, tak se mám na co těšit :( . A ty potvory se objevují už teď, mám pocit, že za poslední rok jich hrozně přibylo :shock:

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 18.07.08 13:54

Kerze, já mám stejný problem, u mě je to dědičné a ještě dáno i špatným prokrvením - mám pořád studené nohy. Konzultovala jsem to na kosmetické klinice, ale s mými žilkami mi to vyjde na majland a ten problém stejně nevyřeší - začnou se objevovat další. Tak také nevím co dělat. Já mám takové žilky i na křídlech nosu, už jsem to jedenkrát odstranovala, jenže to všechno nejde odstranit a pak po tomhle se objevily i nové :(, na podzím půjdu dělat nový pokus, moc mě to na obličeji vadí, pořád musím to maskovat.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.07.08 14:03

Hm, na obličeji je to fakt blbý…zas je to menší plocha na udržování - snad…Ale na těch nohou mi to vadí taky…Zatím baštím Ascorutin, aby se to nezhoršovalo, ale co dál…Zkusila bych tu lymfodrenáž - už mi ji doporučovalo více lidí, ale mám strach, aby se to ještě nezhoršilo… :?

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 18.07.08 14:50
Kerze píše:
Hm, na obličeji je to fakt blbý…zas je to menší plocha na udržování - snad…Ale na těch nohou mi to vadí taky…Zatím baštím Ascorutin, aby se to nezhoršovalo, ale co dál…Zkusila bych tu lymfodrenáž - už mi ji doporučovalo více lidí, ale mám strach, aby se to ještě nezhoršilo… :?

Ascorutin ? k čemu to je?
Na obličeje si myslím ten problem mají dost lidí - jsou to žilky hned u spojení křídlů nosu, v podstatě mám velice tenkou pokožku, tak je tam moje nejcitlivější místo. Chtěla jsem říct, že ten laser je dobrý, tmavé skvrny to nezanechává, to bych neřekla. Jenom že když to máš dědičně - tak se to může objevit zase na jiném nebo stejném místě, jde především o ten objeh krví a o tlak. Lymfodrenáž, můžeš prosím popsát, jaký má vlastně účel?

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Violette
Parfémová maniačka 745 příspěvků 18.07.08 15:42

Nejúčinnější je tzv. sklerotizace (injekční aplikace speciální látky, která naruší výstelku žíly tak, že při současně použité kompresi se žíla slepí a zanikne). Používá se právě na metličky a drobné křeč. žíly. Záleží také na rozsahu. Vpichy nejsou moc příjemné, ale dá se to vydržet, samozřejmě čím víc žilek, tím víc vpichů. Potom se musí nosit zabandážované nohy a elastické punčochy. Při větším rozsahu to hradí pojišťovna, ale z estetických důvodů si to musí uhradit každý sám. Bohužel ani sklerotizace není řešení navždy.
Já mám nejvíc metliček kolem kotníků, a tam se prý sklerotizace dělat nesmí. Těch pár kolem nosu řeším krycím korektorem.

Na poličce 24 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.07.08 16:26

Ascorutin je kyselina ascorbová ( vit. C ) a rutin. Je to prevence proti praskání cév - posiluje cévní stěny. Dostane se volně v lékárně a musí se brát dlouhodobě.
O lymfodrenáži je tady http://www.lymfodrenaz.net/1.html . Já těch žilek a metliček zatím nemám moc - napočítala jsem 8 na obou nohou, ale vím, že se to bude zhoršovat, tak hledám spíš nějakou preventivní metodu…

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 18.07.08 16:47
Kerze píše:

já lymfovou kůru absolvovala už 3× a řekla bych, že se docela křečové žilky zhoršují po lymfě .. taky to bylo to první, na co se mi kosmetička ptala - na křečáky to vůbec nedoporučují.. ale jelikož mám jen takové ty drobné, tak se pak automaticky zase vstřebaly a zmenšily

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.07.08 17:18

Hm, a tady píšou, že lymfodrenáž je vhodná k prevenci vzniku varixů u osob pracujících trvale vestoje a prevenci žilních zánětů…Tak já tomu nerozumím. Umřel pan nebožtík nebo pan Petřina ?! :conf:

Arome mauska
Nováček 25 příspěvků 18.07.08 20:18

Na žilky mohu doporučit přípravek Ginkor fort- berou se 2 kapsle denně, bohužel je zatím jen na Rp,v těhotenství poradit se svým lékařem. jinak lze doporučit lymfodrenáže, ale ruční od kvalitního maséra. Strojům v pokoutních salonech se vyhnout obloukem.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Fleur  18.07.08 20:38

Holky, nechci vám brát iluze, ani vás nabádat k rezignaci, ale jsou věci, které asi moc neovlivníme. Problémy s chabým žilním systémem máme v rodině, moje mladší sestra už vyzkoušela laserový zákrok kvůli žilkám na nose a ve tvářích - leč řekla bych, že můj strach se vyplatil, neboť po zákroku zůstaly nepatrné jizvičky, ale žilky, potvůrky, se vynořily hned vedle… Takže pokud jde o kosmetickou stránku věci, nejlépe se mi osvědčil pořádný korektor!

Arome mauska
Nováček 25 příspěvků 18.07.08 20:47

jizvičky a pozánětlivá pigmentace -to je riziko jak injekčního zákroku, tak i zákroku laserem event. IPL. Hlavně je důležité se vyvarovat sauny, nadměrného slunění, přemíry alkoholu i kávy.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.07.08 21:16

alkoholu ??? To jako i vína ??? :speechless:

Arome mauska
Nováček 25 příspěvků 18.07.08 21:30

No tak s mírou- ne 3 flašky denně :twisted:

mám kamarádku kožní lékařku, která se zaobírá korektivní dermatologií a s metličkama a žilkama je potíž, jak se začnou dělat, tak se dělají a byť jsou vychvalovány lasery- sama s nimi pracuje, ne vždy bohužel zabírají - záleží na typu kůže, momentálním stavu organizmu atd.
sama doporučuje na výživu kůže takový anti aging rozpis vitamínů- v případě zájmu dám k dispozici.Jinak se poptej na ten Gynkor fort- je to francouzský preparát a prý vynikající-

Iris
Učednice 239 příspěvků 18.07.08 21:41

Holky, nemám zatím osobně vyzkoušené, ale kolegyňka těhulka má stejný problém jako Kerze a začala používat Venosan masážní gel a nemůže si ho vynachválit. Zmizelo jí údajně dost žilek. Taky jsem si ho koupila, mají ho snad v každé lékárně, stojí opravdu pár kaček, tak přinejhorším finanční újma nebude velká. Ještě jsem se ale nezačala mazat :D .

Píše se tu:
Venosan masážní gel příznivě působí při křečových žilách, hemeroidech, městnání v žilách, při únavě z dlouhodobého stání, v těhotenství atdl.
Použití: Několikrát denně vmasírujte do míst aplikace.

Na poličce 5 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 75 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist