Pořád hledám tu svou vůni...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

corinn
Nováček 5 příspěvků 16.03.12 01:26
Pořád hledám tu svou vůni...

Ahoj všem,
dnes jsem objevila toto fórum a svitla mi malá naděje, že se snad, díky Vám posunu trochu dál…?
Stále objednávám nějaké vzorky na zkoušku,testry, pročítám recenze… Hledám, ale nenacházím. Doma se mi to obstojně kupí a přiznám se, začíná mě to už štvát.Chtěla bych konečně nějakou SVOU vůni, ke které bych se mohla vracet..Můžete mi, prosím, podle mého naprosto amatérského popisu, dát nějaké vodítko?
Na ceně mi, až tak nezáleží. Má představa je najít ovocnou-květinovou, šťavnatou, ale přitom jiskrnnou vůni, která dlouho vydrží svěží.
:think: Diesel fuel for life má v sobě nějakou složku, kterou naprosto zbožňuji. Nevím, co to je, ale v ostatních vůních to není.Začátek je super, nemůžu se nabažit,ale po pár hodinách ta vůně ztěžkne.Takže jej používám jen v chladném počasí.
:think: Escada in to the blue ve mně vyvolá stejně úžasný dojem, ale po pár minutách už ji necítím.
:think: S.Feragamo-Incanto shine mi taky docela voní, ale nemá tam tu „jiskrnnost“ Dieslu a modré Escady.
:think: Bruno Banani-pur women má nádherné ovoce, ale není svěží a nevydrží.
:think: David Beckham-signature mi taky voní, ale též není svěží a taky mi časem vadí.
Tohle jsou jediné vůně, ke kterým se vracím, ze všech, které jsem, kdy zkoušela , ale vím, že to není ono ,– pouze „z nouze cnost.“ Asi by bylo ideální smíchat Diesel fuel for life s Escada in to the blue a mám po starostech…
Poradíte mi, prosím?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

aprazanda
Nevyléčitelná závislačka 1068 příspěvků 16.03.12 06:40

Včera mi přišel vzorek Laura Biagiotti Laura Rose http://www.parfemy-elnino.cz/…i-laura-rose a líbí se mi. Je sladší, ale šťavnatá, asi díky rybízu, který dost cítím, pak jde do květinova. Ťukla jsem si včera dopoledne na rukáv a pořád je cítit a mýmu nosu lahodí. Nedávno jsem zkoušela i toto http://www.parfemy-elnino.cz/…n-klein-in2u a taky se mi moc líbila, je tam opět rybíz, asi na něj nějak trpím…

Na poličce 58 parfémů 8 miniatur 20 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 31 parfémů

doktorová  16.03.12 07:04

zelená escada, nevím přesně jméno ale zkusím dát link

http://www.arome.cz/…a-signature/

tahleta. Je to přesně to co popisuješ, jiskrná, optimistická, výdrž je dobrá.

doporučuji určitě zkusit Na elninu ji mívají… :)

Nevnímám jí jako sladkou, mě sladké vůně dusí a nesedí mi.
Tahle mi pokaždé navodila hodně dobrou náladu, kdybych jí měla popsat jedním slovem, říkám " jiskřivá".

doktorová  16.03.12 07:12

A jestli mohu s dovolením také dotaz. Jsem věčný hledač, pořád hledam „to své“ dokonalé chypré.

Hladké, dost zelené, méně citrusu a více chypré. O d lancome nosím a vyhovuje ale vnímám je více citrus a méně chypré.
Miss Dior mám ráda, ale přijde mi trochu „unylá“…nevím jak to popsat.Nudná. Dětská.

Hledám chypré zelené jako olivín, nedrhnoucí, hladké, táhnoucí se…nejde to popsat. :mrgreen:
Ne kyselé. Kulaté. Slova mi chybí.....

Může mít v sobě i pánské tóny, ale aby bylo běžně nositelné pro ženskou.

Diorellu znám, také pěkná, ale ještě mi v ní chybí to „cosi“.....ten chyprový vykřičník nebo jak to říct..... :think:

Za případný tip na „všech chyprů krále“ předem děkuji !!!

Clarisse
Parfémová maniačka 617 příspěvků 16.03.12 07:18

corinn: mám úplně stejný problém jako ty a naprosto stejné požadavky na vůni. Možná by ti mohla vonět Marry me od Lanvin, Happy od Clinique, Gucci Rush 2. Já po všech možných i nemožných nákupů vzorečků stylu pokus-omyl zakotvila natrvalo u Chloe Chloe, která je pro mě naprosto úžasná. Mám třetí flakon.
Chtěla bych vyzkoušet Escadu in to the blue , ale nikde ji nemají.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

albeni1  16.03.12 07:23
doktorová píše:
A jestli mohu s dovolením také dotaz. Jsem věčný hledač, pořád hledam „to své“ dokonalé chypré.
Hladké, dost zelené, méně citrusu a více chypré.

Niki de Saint Phalle.
Temně zelená chypre, královna chypre, dokonalá chypre. Absolutně ženská.
Kulatá, hladká…mohla bych tu sedět do večera, nenacházím na ní jedinou chybu :srdce: většina chyprovek jí nesahá po kotníky, jsou neučesané, hrubé, některé pánské, něco v nich drhne…Niki je jiná, nádherná.

Ráda bych ti poradila i My Sin, ale ta už se bohužel nevyrábí a stejně byla přeformulovaná do očesané, ne tak pěkné podoby jako vintage. Ale mírně podobná staré My Sin je Futur od R. Pigueta :)

mmija22  16.03.12 07:40

.

Příspěvek upraven 18.04.12 v 21:22

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 16.03.12 07:54

Corinn, najdi si vůně pod odkazem pepř (dole pod složením Dieselu) a zkus zda jde o onu očekávanou složku.

Na poličce 12 parfémů 10 miniatur 52 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 16.03.12 08:54

Dievcata, Escabu In the Blue mam origo vzorku a nebude mi nijako estra chybat, keby ste mali zaujem.
Este by som vam chcela dat do pozornosti Fragonard Bleu Riviera, Bvlgari Blv Eau de Parfum II (ovsem tato na mne nevydrzi ani minutu), Grès Cabotine Aquarelle , Guerlain Champs-Elysées, Chanel Cristalle , Daisy Eau So Fresh , Moschino Funny!, La Perla J'Aime Les Fleurs, Jesus del Pozo Esencia de Duende, Laura Biagiotti Laura , Giorgio Beverly Hills Ocean Dream , Yves Rocher Jardin des Nymphes , AG Petite Cherie ,

Doktorova - Chamade, Mitsouko, Elixir Charnel Chypre Fatal , L'Artisan Drole de Rose , Guépard , Guerlinade, Ralph Lauren Safari,

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 16.03.12 10:35
slniecko píše:

Este by som vam chcela dat do pozornosti … Grès Cabotine Aquarelle…

Liší se hodně od samotné Cabotine? Není tu žádná recenze. A složení je jiné.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

naughtycat
Znalkyně 326 příspěvků 16.03.12 11:42

Podle mě ji najdeš úplnou náhodou. Já si takhle objednala vzoreček různých Alienů, jen protože se o nich všude hodně mluvilo. Jasmín jsem do té doby ve vůních vůbec nevyhledávala a měla jsem radši gurmánské vůně, než ty květinové. Ale byla to láska na první přivonění. Chce to zkoušet a zkoušet.
Jinak doporučuji zkusit:
Guess Guess - ovocný koktejl, květiny
Yellow Diamond - jiskřivá, optimistická
Stella McCartney Stella - jemná vůně s růží a mandarinkou
Alien EDT - klidně zkus i ty limitky, v těch najdeš ovoce jako mandarinky, citrón, kiwi…
DKNY Be Delicious - klasika, květiny, okurka, meloun Éclat d´Arpége - broskve, citrón, květiny
Escada Escada - hodně jiskřivá, citrusová, svěží
Dior Addict 2 - grep + směs květin
Versace Versense - zelená tangerinka jako hlavní složka, citrusová, osvěžující
Hugo Boss Orange- nech ji rozvonět, začátek není nic moc, ale rozvoní se pěkně

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 31 vzorků V tužebníku 6 parfémů

corinn
Nováček 5 příspěvků 16.03.12 12:15

Clarisse
Je mi jasné, že ta pravá vůně určo existuje, ale těch parfémů, co bych ještě měla očuchat je tolik, že to nemá konce…Modrá Escada je krásná, ale hned po nastříkání je to strašně silné, takže čekáš, až se rozloží a … nic! Vyprchá hned a už ji necítím.Mohl by ji mít eshop - parfums.cz.
Mám vyzkoušené všechny H.Bosse, Sal.Ferragama, Geor.Armaniho,Mos­china, Sal.Dalího, Eman.Ungara, Versaceho, všechny sladší Bvlgari, Chris.Audigie­ra,všechny Bruno Banani,Dav.Bec­khamy,Replay, Playboy,Happy Cliniq a desítky dalších, u nichž si nepamatuji název ,– takže fakt hledám… :|
Děkuji za tip na zelenou Escadu ,– tu jedinou jsem z Escad nezkoušela. Čuchnu v parfumerce i ke Chloe chloe ,– vůbec ji neznám.Guess jsem měla v plánu vyzkoušet výhledově, tak super, že jste ho zmínili.Všechny ostatní Vámi navrhované vůně absolutně neznám, takže se moc těším na ochutnávačku! :dance:
Všechno, co jste navrhovali poctivě postupně vyzkouším.
Za tip na pepř moc díky, - to by mně vůbec nenapadlo. Kouknu… :dance:

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 16.03.12 12:48
dzona píše:
slniecko píše:

Este by som vam chcela dat do pozornosti … Grès Cabotine Aquarelle…

Liší se hodně od samotné Cabotine? Není tu žádná recenze. A složení je jiné.

citujem vlastny zkusebnik:)
„velmi jemnucka, prijemna najprv ovocna, skor svieza, potom nezne ovocno kvetinkova vona…fakt ako nenarocny letny akvarel od mora…dovolenkova vona ako vymalovana…dokonca aj taky lahko umely koncek jej dodava taky prazdninovy smrnc…“

porovnat to velmi neviem,uz som tych odnozi skusala viac a kazda je dost ina, a povodnu Cabotine este nemam onuchanu..ale pametam si, ze v teme fotky policiek bola kocka, tktora mala snad vsetky odnoze, na tej foto to vyzeralo super, ta by urcite vedela porovnat.

Mandarinka
Parfémová maniačka 637 příspěvků 16.03.12 13:11

Doktorova - zkus Nicolai: Weekend a Deauville. Nejsou tam citrusy, jen bylinky. Kysela neni vubec, spis konvalinkove kulata. Slibila jsem si ji k narozeninam, az ji budu mit ve sparech, muzu ti poslat vzorek.
A tez Ormonde Jayne Tiare. Ta je chypre spis ze zacatku, pak se z ni stane zluta hebka kvetinovka. Na zacatku se mi zda dost podobna te Nicolai, ale pak je mnohem kvetinovejsi. Taky mam ted chypre obdobi :)

Na poličce 7 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 43 vzorků V tužebníku 2 parfémy

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 16.03.12 13:24

slniecko:
citujem vlastny zkusebnik:)
„velmi jemnucka, prijemna najprv ovocna, skor svieza, potom nezne ovocno kvetinkova vona…fakt ako nenarocny letny akvarel od mora…dovolenkova vona ako vymalovana…dokonca aj taky lahko umely koncek jej dodava taky prazdninovy smrnc…“

porovnat to velmi neviem,uz som tych odnozi skusala viac a kazda je dost ina, a povodnu Cabotine este nemam onuchanu..ale pametam si, ze v teme fotky policiek bola kocka, tktora mala snad vsetky odnoze, na tej foto to vyzeralo super, ta by urcite vedela porovnat.

Díky, to mě nenapadlo kouknout do tvého zkušeníku. A jak na něj tak koukám, byla to chyba, ty jsi úžasně precizní a úžasný zdroj informací.

Jinak ten popis je zajímavý už jen proto, že i vlastní Cabotine je taky taková obrazotvorná. Pro mě je dost chladná, květinová a s pachem čerstvě vytištěných novin. A že je v ní taková ta starosvětská nálada (jen nálada, ne pach staroby), tak mi k té vůni vyskočil obrázek blahobytné měšťanské rodiny u blahobytné snídaně (to ty čerstvé noviny), na stole váza s květinami, nějaké ovoce, určitě i popelník, ale moc neobtěžuje. Paní v bílé krajkové blůzičce se stojáčkem, no prostě konec 19. století jak vyšitý. Je to idylické a spíš zajímavá vůně, než krásná. Občas ji znovu očuchávám a přemýšlím, jestli by šla nosit.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist