Porada před nákupem vzorků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ksilhanova
Učednice 55 příspěvků 19.10.12 11:29
Porada před nákupem vzorků

Krásný den přeji,
ráda bych se s Vámi poradila pokud mohu. Vybírám pro sebe nějakou lepší parfémovanou vodu a protože nemám v okolí kde očichat ráda bych se zeptala. Mám doma:Lanvin Eclat D'Arpege, Cacharel Promesse a Amor Amor, Moschino Funny!,Mont Blanc Femme, měla jsem kdysi dávno i Lolitu ale to jsem si připadala jako perníček, jinak mi sladké vůně nevadí,např. Escadu jsem používala za mlada:-). Je mi 30let a ráda bych něco intenzivnějšího a zajímavějšího s delší výdrží. Podle popisu mě zaujalo:Guerlain L´Instant Magic, Dior Addict. Jen bych nerada aby bylo z vůně cítit takové to zatuchlé nebo jak to napsat, to jak je cítit ze starších parfémů, nevím zda mi rozumíte:-)Nemám toho ještě tolik načicháno:-)Např. T.M. Angel mi nevoní, je to taková miminkovská vůně a taky nemám ráda vůni růží, konvalinek. Voní mi šeřík, frézie, fialka. Moc děkuji za návrhy;-)

Na poličce 8 parfémů 2 miniatury 0 odstřiků 18 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 19.10.12 12:20

ne že bych ti do toho chtěla mluvit, ale nějak nevím, co chceš vlastně slyšet? „nezatuchlé“ vůně budou všechny, které nejsou klasika staršího data (jestli jsem teda správně pochopila, co máš na mysli), za sebe doporučím vybírat po roce 90, někdy raději 95, a vynechat mýdlovky a chypre. pokud jde o vůně s frézií, šeříkem a fialkou, bez růží a konvalinek, zapátrej v „Parfém s vůní…“ ve vláknech s názvy konkrétních složek.
jak už jsem psala několikrát, takhle z fleku ti nikdo nevyvěští, co ti bude vonět ;) L'Instant (pozor na rozdíly v koncentraci) a Addict (pozor na rozdíl před a po letošní reformulaci) klidně zkus.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ksilhanova
Učednice 55 příspěvků 19.10.12 12:44

Je mi jasné, že každému voní něco jiného;-)Jen nemám moc přehled, tak jsem chtěla pouze tip na vzorky, které koupit na zkoušku. Proto jsem písla to co mám doma pro představu jaké vůně se mi líbí;-)A už týdny tu pročítám vlákna a vyhledám složky v parfémech a mám v tom opravdu zmatek, tak jsem chtěla požádat o radu od Vás zkušených dam.

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 19.10.12 12:56

já to chápu, ale já vážně nevím, co ti mám podle toho, cos napsala, poradit (moc obecné). doporučuju tuto osnovu http://www.arome.cz/…em-vune-332/ , zejména ty body ohledně charakteristiky sebe sama i té vůně.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ksilhanova
Učednice 55 příspěvků 19.10.12 13:27

Ahaaa:-) Děkuji moc za ten odkaz. Takže:
Voní mi spíše sladší výraznější vůně (ten Lanvin a Moschino jsou vyjímka) DOLCE&GABBANA Light Blue mi nevoní vůbec. Asi nejvíce, z těch co vlastním, se mi líbí Mont Blanc Femme. Výrazná, intenzivní, hladká, hlubší a sladká ale i trochu ovocná s jiskrou a ne ulepená.
Typem jsem romantická ale moderní, ne kostýmek, spíše svůdnější elegance. Z barev nejvíce bílá a fialová. Ne šedivá a zelená.
Vůni bych chtěla do práce a na volný čas.
Představuji si originálnější a zajímavou vůni, ale ne nějakou hodně zvláštní, která má moc rozporuplných reakcí.
A rozpočet do 2 tisíc.

dynda
sv. Parfema z Kecálburgu 3610 příspěvků 19.10.12 13:39

@Ksilhanova
Myslím, že celkem rozumím tomu, co myslíš tou zatuchlinou. Třeba na mé poličce ji nenajdeš ;) Můžeš nakouknout i do zkušebníku. Myslím, že s L´Instant Magic nešlápneš vedle, je zajímavá, originální, nekonfliktní, nepůsobí lacině. Z Guerlainů by se ti mohly líbit i Insolence i Instant, Champs Elysees, Dior Addict asi jo, ten nemám moc nastudovaný, ale třeba i J´Adore. Mohly by se ti líbit i pudrové vůně - no, jsi na začátku…Tak ať se daří.

Na poličce 57 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Mandarinka
Parfémová maniačka 637 příspěvků 19.10.12 16:15

Můj tip je Guerlain: Shalimar Parfum Initial L'Eau. Cítím v něm hodně frézie, je elegantní, intenzivní, hladký a není zatuchlý. ;)

Na poličce 7 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 43 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ksilhanova
Učednice 55 příspěvků 19.10.12 17:19

Moc Vám děkuji!! Nad Insolence jsem také přemýšlela, hlavně kvůli té fialce;-)Ale obecně jsem zvědavá jak voní Guerlain, na ten rozdíl v porovnání s tím co už vlastním. Jen mi je záhadou proč v mém okolí slyším o samém Dioru, Lancome, Armani, Kleinech atd a tady mi připadá, že je Guerlain docela na špičce.

Ksilhanova
Učednice 55 příspěvků 19.10.12 18:39

@andry
Tak jsem ráda, že se podle té Femme ubírám snad tou správnou ale dlouhou cestou k nalezení pokladů :lol:
Shalimar Parfum Initial (L'eau), Lalique Amethyst, Prada Tendre ty mě také podle popisu zajímají :twisted:
Je opravdu asi nejlepší nakoupit ty vzorečky protože když jsem hledala pro manžela k Vánocům výraznou, sladkou a kořeněnou pecku vybrala jsem podle popisu Kenzo Jungle a byla jsem zklamaná. Připadá mi obyčejný, zato Lolita Lempicka Au Masculine už byla jiné kafčo :lol:

gangulienka
Učednice 48 příspěvků 25.10.12 18:02
@Mandarinka píše:
Můj tip je Guerlain: Shalimar Parfum Initial L'Eau. Cítím v něm hodně frézie, je elegantní, intenzivní, hladký a není zatuchlý. ;)

plne suhlasim hned ma napadla tato vona :)

Na poličce 7 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ksilhanova
Učednice 55 příspěvků 25.10.12 18:16
@gangulienka píše:
plne suhlasim hned ma napadla tato vona :)
:kytka: Dala jsem na doporučení a už ke mě vzorek od jedné aromačky putuje (tedy mimo jiné) a jsem moc zvědavá :twisted:

gangulienka
Učednice 48 příspěvků 25.10.12 18:27

@Ksilhanova tak daj vediet ako sa Ti paci :)

Na poličce 7 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ksilhanova
Učednice 55 příspěvků 25.10.12 18:54
@gangulienka píše:
@Ksilhanova tak daj vediet ako sa Ti paci :)

To je jasnačka, trochu se bojím aby to na mě nebylo „moc“ zatím s „pořádnými“ vůněmi tolik zkušeností nemám. Mám jen samé slabé odvary :lol:

Mandarinka
Parfémová maniačka 637 příspěvků 25.10.12 20:47

Když to na tebe bude moc, tak si dej menší množství a třeba jen za krk, aby ti to nešlo rovnou do nosu. S touhle taktikou se dají přežít lecjaké lektvary ;) Ale věřím, že to bude spíš příjemný zážitek.

Na poličce 7 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 43 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ksilhanova
Učednice 55 příspěvků 26.10.12 09:49
@Mandarinka píše:
Když to na tebe bude moc

Já se tak těším, že i „smrad“ mi bude vonět :lol: Spíše mám obavy o manžela, chlapi mají citlivější čumec a hlavě při popisování vůní mají hooodně zajímavé interpretace :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist