Poraďíte mi parfém?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 17.02.08 12:40

Ahojky,

v první řadě chci říct, že jsem tímhle webem naprosto nadšená, nechápu, že jsem ho našla až tak pozdě. Za naprosto úžasný považuji nadefinování složení vůně, které pak „vyplivne“ parfémy, které tyto přísady obsahují. Vzhledem k tomu, že už dlouho chodím po parfumeriích a toužím po nějaké změně, tohle je přesně to, co jsem potřebovala… Ale… I když jsem si nadefinovala různá složení, mám v seznamu asi tak 25 parfémů, které potřebuji ozkoušet. A protože jsem člověk nedočakvý, nejraději bych je potřebovala vyzkoušet všechny najednou. Jsem si vědomá toho, že to nepůjde. Proto Vás prosím o radu, co byste mi doporučily.

Teď se pokusím trochu popsat: :-)

1. Moje vůně jsou (pořadí i podle momentální oblíbenosti):
momentálně vede BVL - Omnia Crystaline spolu s Shiseido - Energizing Fragrance (dlouhodobější záležitost)
Clinique - Happy (také dlouhodobá záležitost)
Nina Ricci - Premier Jour (na tu ale musím mít opravdu náladu, na můj vkus je už příliš sladká)
nejraději bych nosila Clinique - Happy for men (to mi ale přítel nechce dovolit) :-)

2. Jsem spíše sportovní, ale částečně i romantický typ. Myslím, že jsem poměrně ambiciózní. Ráda nosím bílou, smetanovou, černou, červenou, veškeré odstíny hnědé, zelenou - lahvovou, khaki, hráškovou, nemám ráda „barbínkovskou růžovou“, ale spíše takové netypické odstíny růžové, kterou ale nenosím tak často. Kancelář mám laděnou do oranžova. :-)

3. Parfém bych ráda nosila do práce a ve volném čase.

4. Mám ráda netypické vůně, „tuctovky“ mi VĚTŠINOU nic neříkají - např. D&G Light Blue - v době asi před 7 lety mi naprosto učarovala (vůně, která po Vás zůstane v místnosti), ovšem když jsem jí začala cítit na každé druhé paní a později jsem v ní potkala svou kamarádku ze školy a později i její maminku, vůně se mi zošklivila. Nemám ráda kořeněné a příliš sladké vůně - speciálně vanilku. Kokos mi nevadí, ale není to přesně to, co bych běžně nosila. Spíše je výjimečně k určitým situacím. Vůně, po které toužím, je vůně vypraného prádla, aviváže (ne květinkové, ale spíš čisté), svěžího větříku, krému (ale ne moc výrazného), mydlinek. Prostě čistota, ale nevtíravá.

Doufám, že to bude stačit. :-)

Předem díky za všechny typy a přeji krásný nedělní odpočinkový den!

P.S. Tuhle jsem v obchodě na nějaké slečně či paní (byla to cizinka a bohužel nebyla moc sdílná) cítila naprosto úžasnou vůni, která po ní zůstala na místě, kde před nějakou chvilkou okukovala spodní prádlo - to mě naprosto dostalo - vůně, která po Vás zůstane v místnosti. Ta vůně vůbec nebyla nepříjemná, vtíravá, byla úplně „k sežrání“. Bohužel, nevím, která to byla. :-(

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 17.02.08 14:28

Připadá mi, že jsi na svěženky, ale takové ty bez ovoce, spíš do dřevita nebo do bylinova. Určitě zkus od Bvlgari ještě Thé Blanc a Thé Vert, od Aigner Clear Day Light, kdybys na ni někde narazila, od Diora Tendre Posion, Jesus del Pozo Esencia de Duende, Eau de Lalique (jestli ti ovšem nevadí kopr), Ô Oui! od Lancome. Mýdlové jsou taky aldehydy, ale ty každému nevoní, musela bys zkusit, jestli by ti vyhovovaly - třeba White Linen.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 17.02.08 15:22

Ahoj Ado,

tak přesně všechny tyto vůně jsem měla na seznamu k vyzkoušení! :) Děkuji za potvrzení a hned zítra se vypravím na lov! :)

Prosím, mohla bys mi říci, co jsou aldehydy a čím jsou typické? (moc tomu nerozumím) :(

A které aldehydové parfémy bys mi doporučila kromě White Linen (to jsem jednou zkoušela a docela se mi to líbilo)?
Klidně vyzkouším, za zkoušku nic nedám…

Co se týče Tendre Poison, včera jsem ho chtěla ozkoušet, ale prodavačka ve Fann mi řekla, že prý se už nebude vyrábět…

Kam bys mě poslala na ozkoušení? Myslíš, že se všemi vůněmi uspěji v klasických parfumeriích, tzn. Fann, Sephora, Douglas a Marionnaud?

Jinak, myslím, že jsi mě odhadla, takové ty hodně ovocné vůně se mi většinou moc nelíbí. ;)

Já se hrozně omlouvám za ty neustálé dotazy, ale to víš, nejsem expert! :)

Ještě jednou moc děkuji!

Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 17.02.08 15:32

Ado,

ještě mě napadlo, docela se mi podle recenze a reakcí líbil parfém Cabotine - Grés. Ale ani ve Fannu, ani v Marionnadu jí nemají, nebo respektive prodavačka mi řekla, že jí vůbec nezná… :(

Myslíš, že by tento parfém eventuálně odpovídal mým představám?

R.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 17.02.08 16:02

Aldehydy voní po mýdle, ale jejich vůně je taková ostřejší, výrazná, není to luxusní jemně vonící mejdlíčko, spíš po staru vypraná prostěradla, naškrobená a nažehlená, že by se o ně člověk říznul. Někdo nemá aldehydovky rád, připadají mu pronikavé, starobylé a zatuchlé. Nejsou to líbivky, je potřeba je chvíli zkoušet, abys zjistila, jestli to bude tvoje krevní skupina.
Vyzkoušej kromě White Linen ještě Chanel No 5, So Pretty od Cartiera, Beautiful od Estée Lauder, Rive Gauche od YSL, Dolce & Gabbana od D&G (flakon s červeným víčkem), to jsou všechno aldehydovky běžně dostupné v parfumeriích. Z těch hůř dostupných Aromatics Elixir (Clinique), White Diamonds (Elizabeth Taylor - mívají v Tescu), Arp

Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 17.02.08 16:12
Ada píše:
Aldehydy voní po mýdle, ale jejich vůně je taková ostřejší, výrazná, není to luxusní jemně vonící mejdlíčko, spíš po staru vypraná prostěradla, naškrobená a nažehlená, že by se o ně člověk říznul. Někdo nemá aldehydovky rád, připadají mu pronikavé, starobylé a zatuchlé. Nejsou to líbivky, je potřeba je chvíli zkoušet, abys zjistila, jestli to bude tvoje krevní skupina.
Vyzkoušej kromě White Linen ještě Chanel No 5, So Pretty od Cartiera, Beautiful od Estée Lauder, Rive Gauche od YSL, Dolce & Gabbana od D&G (flakon s červeným víčkem), to jsou všechno aldehydovky běžně dostupné v parfumeriích. Z těch hůř dostupných Aromatics Elixir (Clinique), White Diamonds (Elizabeth Taylor - mívají v Tescu), Arp

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 17.02.08 17:15

Mne napadaju skor nesviezenkove vone cistoty

• Sicily - ta je mydlovo-kremova.
  • Donna Karan Cashmere Mist, ta je trochu orientalnejsia, ale stale cista a kremova.
  • citrusovka Eau d`Hadrien od Annick Goutal
  • Ralph Lauren Blue
  • Eau de Cartier
  • zelene caje od Bulgari, Arden, The Healing Garden, Yves Rocher
  • Petits et Mamans od Bvlgari
  • White Musk od The Body Shop by tiez mohol mat taky efekt, aky chces
  • vyskusaj White Linen - to ma byt vona cisteho pradla a ako pise Ada, aldehydy niekedy

idu do mydlova, ako v tomto pripade. Na mne sa menia na mydlo takmer vsetky aldehydy.

• a potom je tu Ivoire de Balmain, nie je to sviezenka, ale je to cista vona luxusneho mydla.
Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 17.02.08 17:17

Roxy, Cabotine je silna vona bielych kvetin a zelenych listov. Urcite nie avivaz… ale to neznamena, ze by sa ti nemohla pacit.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 17.02.08 18:46
benvenuta píše:
Mne napadaju skor nesviezenkove vone cistoty
  • Sicily - ta je mydlovo-kremova.
  • Donna Karan Cashmere Mist, ta je trochu orientalnejsia, ale stale cista a kremova.
  • citrusovka Eau d`Hadrien od Annick Goutal
  • Ralph Lauren Blue
  • Eau de Cartier
  • zelene caje od Bulgari, Arden, The Healing Garden, Yves Rocher
  • Petits et Mamans od Bvlgari
  • White Musk od The Body Shop by tiez mohol mat taky efekt, aky chces
  • vyskusaj White Linen - to ma byt vona cisteho pradla a ako pise Ada, aldehydy niekedy
    idu do mydlova, ako v tomto pripade. Na mne sa menia na mydlo takmer vsetky aldehydy.
  • a potom je tu Ivoire de Balmain, nie je to sviezenka, ale je to cista vona luxusneho mydla.

Děkuji, vyzkouším! :)

Uživatel je onlinedomenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25857 příspěvků 17.02.08 18:54

Roxy - jsem moc zvědavá, která vůně bude nakonec ta „pravá“. Když jsem přečetla tvůj dopis, hned mě napadlo: White Linen Breeze :). A nebála bych se ani vyzkoušet Chanel No 19 ve verzi EdT

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 17.02.08 19:45
domenica píše:
Roxy - jsem moc zvědavá, která vůně bude nakonec ta „pravá“. Když jsem přečetla tvůj dopis, hned mě napadlo: White Linen Breeze :). A nebála bych se ani vyzkoušet Chanel No 19 ve verzi EdT

To já taky! :) Už se moc těším - Chanel No 19 si přidávám do seznamu. Jen doufám, že není podobný Chanelu No 5 - ten znám a, teď se omlouvám všem těm, které ho používají, ten se mi opravdu nelíbí, připadá mi jako nějaká levná kolínská. Jestli jsou tedy tohle „aldehydovky“, tak to se mi asi líbit nebudou… Možná je to tím, jak voní na mně. Je pravda, že hodně vůní na mně voní do sladka. I ty, co normálně na papírku nejeví ani špetku sladkosti, se na mně rozvoní sladce. Je to možné???? :o

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 18.02.08 08:22

Je to možné. To je otázka pH pokožky. Já zase nemůžu skoro žádný květiny. Příšerně na mně ztěžknou, jako v letním předbouřkovým počasí. Hrůza!

Připojuju se k výše uvedeným typům pro Tebe: Bulgari Thé blanc, The Body Shop White musk (fakt vůně aviváže). A ještě Armani Sensi White notes.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 18.02.08 10:05
Irena píše:
Je to možné. To je otázka pH pokožky. Já zase nemůžu skoro žádný květiny. Příšerně na mně ztěžknou, jako v letním předbouřkovým počasí. Hrůza!Připojuju se k výše uvedeným typům pro Tebe: Bulgari Thé blanc, The Body Shop White musk (fakt vůně aviváže). A ještě Armani Sensi White notes.

Ahojky, děkuji. :)

Prosím, jen dotaz - kde se dá ozkoušet ten Body Shop - White musk? (jsem z Prahy)

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 18.02.08 10:12

V Palladiu.

Arome Roxy
Učednice 34 příspěvků 18.02.08 10:18
Ada píše:
V Palladiu.

Hned se tam vydám… :)

Tedy ne hned, až po práci. :)

Díky moc všem!

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist