poradna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome jita
Nováček 2 příspěvky 10.02.09 17:37
poradna

Můžete mi prosím vás poradit? Už hodně dlouho hledám kosmetiku, která by mi vyhovovala… Vyzkoušela jsem takové značky jako Vichy, La roche posay Darphin, ale všechno zklamalo :x Asi mě nedělá dobře ta chem. složka. Mám pleť smíšenou, ale taky trpim na červenání pleti(z tepla do mrazu, při vetším požití alkoholu). Četla jsem, že si chválíte tu měsíčkovou řadu, ale nemáte někdo zkušenost s řadou na citlivou pleť? Je to rozdíl(pozitivní :D ) používat přírodní kosmetiku od tý chemický? Děkuju za odpověďi

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Arome jita
Nováček 2 příspěvky 10.02.09 17:41
re.poradna

Já jsem se ještě zapomněla zmínit, že myslím kosmetiku LAVERA :o

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome štěkanátek
Učednice 114 příspěvků 13.02.09 11:39

Já mám celkem hodně citlivou pleť a po jakémkoliv nevhodném přípravku se mi udělá něco jako akné, na těle občas i lišej. Kosmetika Vichy-nedoporučuji, jejich řada na vyrovnání probl. pleti mi pleť hodně zničila, z lékárny je docela dobrá řada kosmetiky..a teď nevím název, bílé krabičky s modrým pruhem, jméno na E, Erce…, nejsem si jistá tím názvem, ale nejdřív mi dali vzoreček, takže jsem mohla vyzkoušet, cena krému okolo 400,–V současné době používám Saloos, vyřešila mi všechny problémy s pletí, je přírodní, cena velmi příznivá, dále z Botanicusu, je docela drahý,jejich lahvičky jsou v krásném přírodním stylu, ale kdybys měla cestu přes Ostrou u Lysé nad Labem, jezdí tam i vlak, tak tam mají fir. prodejnu s výprodeji a uděláš si pěkný výlet s prohlídkou zahrad. Ještě na noc používím kosmetiku z Manufaktury, jejich tělové máslo s vanilkou je na ruce naprosto nejlepší.Dřív jsem přírodní kosmetice příliš nedůvěřovala, hodně jsem se spálila s Barekolem, ale asi chce vyzkoušet co a jak. Obecně platí, že čím víc problémů s pletí, tím míň chemie. Kdo má pleť bez problémů, může si dovolit jakoukoliv žíravinu a přežje :lol:

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Albeni
Nevyléčitelná závislačka 1125 příspěvků 13.02.09 12:55
stěkanátek píše:
jméno na E, Erce…,

Eucerin? :)

Jinak Barekol není přírodní ani omylem. Je to klasická ropná kosmetika s bylinnými přídavky, to je všechno. Je dost levná, ale složky tomu odpovídají, ropa, ropa, ropa. Zkoušela jsem to s bodlákovým krémem a pěkně jsem pohořela.
Salus mám ráda taky, a potom Weledu :)

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 13.02.09 13:27

Barekol jsem koupila v jedné lékárně se slovy že to je naprosto přírodní kosmetika, až jsem se sama informovala co všechno tato kosmetika obsahuje, nestačila jsem se divit :twisted: Do té lékárny už nechodím…

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Arome štěkanátek
Učednice 114 příspěvků 14.02.09 19:34

Ha, tak teď už mi je jasné, proč jsem se po Barekolu léčila na dermatologii. Přitom jsem k tomu dostala v obchodě přednášku jak je přírodní a léčivá. Ale výhodu to mělo: od té doby pečlivě zkoumám složení všech ingrediencí.

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 14.02.09 22:45

Mě naopak Barekol zklidnil pleť,takže to bude asi případ od případu. :wink:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 15.02.09 16:25
stěkanátek píše:
Obecně platí, že čím víc problémů s pletí, tím míň chemie.

S tím se dá souhlasit. Ve smyslu „míň chemie = míň ingrediencí“. Na citlivou pleť patří jednoduchý krém bez parfemace a různých výmyslů, jejichž názvy sice dobře zní v reklamě, ale v reálu pleti nepomůžou, maximálně ji podráždí. Ať už „přírodní“, nebo nepřírodní. Krémů na bázi vazelíny či minerálního oleje („z ropy“) se nikdo nemusí bát. Čistá kosmetická vazelína je neškodná jak máloco a z minerálního oleje se dělá kosmetika pro malé děti.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 15.02.09 17:46

taky už mám asi překrémovanou pleť ze všech produktů Vichy, Ainhoia, La roche apod.. začal se mi dělat lišej a pupínky, kosmetička doporučila vše vysadit a na obličej používat po dobu problémů jen převařenou vodu.. jenže něčím se přeci jen mazat musím, že?? vyčetla jsem tady doporučení na krém A-derma z lékárny, stojí cca 230.- a zatím super, asi u něj zůstanu i nadále!

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

yunnan
Znalkyně 335 příspěvků 18.02.09 20:04
Jíta píše:
Můžete mi prosím vás poradit? Už hodně dlouho hledám kosmetiku, která by mi vyhovovala… Vyzkoušela jsem takové značky jako Vichy, La roche posay Darphin, ale všechno zklamalo :x Asi mě nedělá dobře ta chem. složka. Mám pleť smíšenou, ale taky trpim na červenání pleti(z tepla do mrazu, při vetším požití alkoholu). Četla jsem, že si chválíte tu měsíčkovou řadu, ale nemáte někdo zkušenost s řadou na citlivou pleť? Je to rozdíl(pozitivní :D ) používat přírodní kosmetiku od tý chemický? Děkuju za odpověďi

Mně na hodně citlivou smíšenou pleť (s pupínkama a ekzémem) z lékárny vyhovovala kosmetika Avene, konkrétně krém a čistící voda na citlivou a netolerantní pleť. Teď už se několik let snažím používat přírodní kosmetiku, asi nejbezpečnější pro mě je Karel Hádek (ne ATOK, ale opravdu Hádek). Něco od něj mi vyhovuje víc, něco míň, ale po ničem jsem se neosypala, neštípe mě obličej ..... Taky jsem trpěla na červený fleky, v podstatě bez make-upu jsem nemohla vyjít ani před dům „s košem“. Pomohl mi celkem od Hádka krém na popraskané žilky - Althea.
Od Lavery mi měsíčková řada celkem vyhovovala. Řada Aloe moc ne, je totiž, myslím, na citlivou a suchou, to já nemám, řada Neutral pro atopiky mi taky nevyhovovala.

Jinak Vichy vůbec mít nemůžu, okamžitě mi naskočí červený fleky a pálí mě celý obličej - i když použiju krém pro citlivou pleť. Jediný co od Vichy můžu, je make-up.

Na poličce 18 parfémů 6 miniatur 1 odstřik 147 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Mirka V.
Parfémová maniačka 853 příspěvků 18.02.09 21:09
stěkanátek píše:
Já mám celkem hodně citlivou pleť a po jakémkoliv nevhodném přípravku se mi udělá něco jako akné, na těle občas i lišej. Kosmetika Vichy-nedoporučuji, jejich řada na vyrovnání probl. pleti mi pleť hodně zničila, z lékárny je docela dobrá řada kosmetiky..a teď nevím název, bílé krabičky s modrým pruhem, jméno na E, Erce…, nejsem si jistá tím názvem, ale nejdřív mi dali vzoreček, takže jsem mohla vyzkoušet, cena krému okolo 400,–V současné době používám Saloos, vyřešila mi všechny problémy s pletí, je přírodní, cena velmi příznivá, dále z Botanicusu, je docela drahý,jejich lahvičky jsou v krásném přírodním stylu, ale kdybys měla cestu přes Ostrou u Lysé nad Labem, jezdí tam i vlak, tak tam mají fir. prodejnu s výprodeji a uděláš si pěkný výlet s prohlídkou zahrad. Ještě na noc používím kosmetiku z Manufaktury, jejich tělové máslo s vanilkou je na ruce naprosto nejlepší.Dřív jsem přírodní kosmetice příliš nedůvěřovala, hodně jsem se spálila s Barekolem, ale asi chce vyzkoušet co a jak. Obecně platí, že čím víc problémů s pletí, tím míň chemie. Kdo má pleť bez problémů, může si dovolit jakoukoliv žíravinu a přežje :lol:

A jaký Saloos používáš,prosím?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 18.02.09 22:37

Aleno, když se začneš osypávat z kosmetiky, tak je nejlepší zvolit nějaký maximálně jednoduchý přípravek, co nejméně složek a bez parfemace. Jojobový olej, bambucké máslo, vazelínu. Kosmetika z lékárny, je-li kvalitní a dělaná pro alergiky (tj. ne navoněný Vichy), tuto podmínku obvykle splňuje. Kosmetička poradila dobře a to doporučení taky vyšlo…

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 19.02.09 08:28

Potřebovala bych radu: už roky se mi na pažích dělají červené pupínky, ale není to akné, kůže není mastná. Kosmetička mi řekla, že to způsobuje tvrdá voda. Při koupání to řeším oleji, které do vody přidávám, na obličej vodu převařuju, ale co do sprchy? A čím se mazat? Mám suchou kůži.

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy

yunnan
Znalkyně 335 příspěvků 27.02.09 19:48

Do vany taky používám koupelové oleje, do sprchy sprchovací oleje (místo gelů a mýdel).
Pokud máte doma chlorovanou, mohl by Ti vyhovovat filtr na odchlorování. Stojí asi 1000,– Kč, jednoduše se našroubuje smezi vodovodní baterii a sprchovou hadici a vydrží, podle spotřeby vody, pro 4člennou domácnost asi rok.

Na poličce 18 parfémů 6 miniatur 1 odstřik 147 vzorků V tužebníku 15 parfémů

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 03.02.10 23:25

Neviem kam mám túto otázku umiestniť, tak ju vrazím sem :D Všimla som si, že krémy z prírodnej kozmetiky neobsahujú SPF. Viete o niektorých, ktoré ho majú?

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist