Porad'te prosím! Co si obléknout na promoce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 13.06.08 21:45
Porad'te prosím! Co si obléknout na promoce?

Holky, prosím pomozte :) - Nevím vůbec , v čem se tady, v Čechách normálně můžu jít na promoce.
Totiž, v čem se tu přijatelné jít na takovou akci?
Promoce budu mít za tří týdny a bude to v hotelu, takže musím být nějak naparáděna, jenomže nevím, jak :).

Nějaké společenské šaty? Nebo večerní ? Musí to být šaty jako na ples s velkou širokou sukni nebo stačí prostě elegantní večerní jako na rande? Já to fakt nevím :(.
To ted' budu mít starosti najít si podle svých představ. To ani s parfémem, ani s výběrem šperků nemám takové starosti :).

Kdo v čem byl na promoce ? Děkuji za rady :)

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 13.06.08 21:59

Oleko je to různé, ale společenské šaty určitě. Když je to v hotelu, tak tam by stačily elegantní společenské, ale ne plesové.
Byla jsem na promoci loni jedné dívce - měli to v bývalém kostele na Starém Městě a většina dívek měla dlouhé šaty.
Jestli máš „malé černé“ tak ty by byly také vhodné.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 13.06.08 22:07

Janas, díky , to jsou takové společenské šaty, které lza pronajmout ve svatebních salonech?
Byl někdo tam v středně krátkých šatech? A jestli například v letních večerních ale s barevným vzorem?
Moje oblíbená barva je černá , v ní asi i budu hledat šaty, ale libí se mi i letní varianty večerních šatů.
Malé černé jsem měla, ale už mi opravdu malé :) - trochu jsem tady kvůli sladkostem přibrala :).

Ale mám hezkou hedvábnou košile bez rukávu a s hlubokým dekoltem - myslela jsem také o variantě že by k ní sehnala nějakou dlouhou hezkou sukni.

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 13.06.08 22:14

Jestli máš oblíbenou černou barvu a sluší ti, tak ta se určitě hodí! Tou nic nezkazíš, je vždy elegantní.
V těch půjčovnách, co jsem viděla, tak mají převážně bílé princeznovské šaty na svatbu. Jestli mají i tmavší barvy nevím.

A gratuluji ti k úspěšnému ukončení studia!

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 13.06.08 22:25

Oleko, zajdi se podívat do Spálené ulice, po pravé straně je obchůdek - oděvní originály Ateliér Donát a tam mají velký výběr společenských šatů, i zvlášť dlouhé sukně a dají se tam najít za docela přijatelnou cenu moc hezké věci. Některé jsou trochu moc přezdobené, ale dají se najít i krásné. Výběr je velký.

hafik
sv. Parfema z Kecálburgu 5413 příspěvků 13.06.08 22:37

Oleko, já ti též moc gratuluji k ukončení studia , jsi šikulka :P

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 37 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 13.06.08 22:44

Janas díky za tip , určitě tam zajdu :),

vysokou jsem ukončila už v lednu, později než se to dělá normálně :), ale v lednu bylo nás málo aby pro 50 lidi dělali promoce, tak rozhodla jsem se jít na tu akci ted' v létě, abych měla nějaký zážitek :), žijeme jen jednou :).

A bude se tam fotit, tak chci vypadat hezký :)

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 13.06.08 22:50

Oleko, rozhodně si zasloužíš odměnu - nejlépe nové šaty a nový parfém!
Mladá jsi jen jednou, tak neváhej! :)

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 14.06.08 00:53

Ja myslim, ze urcite to nemusi byt saty ve stylu plesovych a ne nutne az po zem, zkus vybrat neco v cem se budes citit dobre a bude to elegantni :wink:

Taky moc gratuluju k uspesnemu ukonceni studia! :wink: - jakeho vlastne? :wink:

Na poličce 88 parfémů 50 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 25 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4734 příspěvků 14.06.08 07:48

Oleko, letní večerní se vzorem - takové asi ne :)

Já když nevím, co si kam obléct, držím se pořekadla, že vždycky je lepší být oblečená lépe než hůře. Na promoce bych to viděla na tmavě modré se šmrncovním střihem, třeba i sponou, avšak ne kratší než pod kolena, raději delší, a pokud by byly střižené hodně jednoduše a bez doplňku, tak výrazný šperk na krk a ruku.
Až si budeš vybírat šaty, dej na první dojem. Já jak se začnu ve zkoušených šatech před zrcadlem všelijak kroutit a furt jakoby nevím, tak je nejlepší je nekupovat!
Jo a žádnou širokánskou bezpohlavní sukni! To je lepší úzká dlouhá s rozparkem :wink:

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 14.06.08 09:21

Ejhle, něco takového jsem na promoci měla i já! Tmavomodrou mám moc ráda. (jsem světlý typ) A bižuterii na krk a náramek jako sříbrné s čirými kamínky. A cítila jsem se v tom báječně, důstojně a elegantně. Je ten parfém v té době jsem zanedbala. Asi jen nějaký deo (taky bylo pěkný vedro). . Malé černé jsou taky fajn volba. Nevím, jaký jsi typ, ale pokud tmavý nebo rusovláska, tak těm velmi sluší hodně tmavozelená. Jak doporučuje Zdensy, jednodušší elegantní střih s rozparkem. No, však si učitě dobře vybereš! Podle výběru vůní máš dobrý vkus.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 14.06.08 09:23

P.S. Jaké studium jsi ukončila? A gratuluji! :D

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 14.06.08 09:32

Oleka je tmavovlasá - tak tmavěmodrou barvu bych nevolila. Aspoň mě nesluší.
Mám takové ideální šaty na promoci - půjčila si je letos dcera mé kamarádky a vypadalo to nádherně.
Tmavě šedá - antracit, z broušeného hedvábí,s pod­šívkou, úzký pouzdrový střih s rozparkem, úplně hladké, špičatý výstřih do V a malý, krátký rukávek.Dlouhé ke kotníkům.K tomu byl výrazný šperk na krk z nerez oceli (od výtvarnice), takový obojek.
Střih je nadčasový.

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 14.06.08 11:17

Děkuji všem za rady,
jsem ukončila magisterský v oboru management hotelnictví a lázen'ství.
Mám ráda elegantní jednoduchý styl, ale aby materiál byl dobrý. Nejlepší pro mě barva je určitě černá - tak v ní i budu hledát, mám rára také červenou a bílou - ale na promoce by asi nehodily (v červené bych vypadala moc bledě - vůbec se neopaluji, a v bílé - vypadala bych asi jako nevěsta :).
Také si představuji aby to byly dlouhé šaty, spíš s úzkou sukni, než se širokou a bez ruzných vyumělkovaných detájlů.
Krátké skuně vůbec už nenosím, mohou být tak nad kolenou, ale ne moc.
Prohlednu si butiky, svatební salony na předmět společenských šatu.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 14.06.08 12:12

Oli, taky moc blahopřeju. Teda, já v životě neviděla na promoci nikoho v dlouhých šatech a to jsem sama promovala 3×, můj muž taky ( včetně doktorátu ) a ještě jsem byla na promoci bráchovi a švagrové. 80% holek mělo kostýmky se světlými halenkami ( já také ), zbytek koktejlky - vše délky ke kolenům, žádné výstřihy, šifón, holé paže atd.. Převážně všechno tmavé barvy - já jednou černá, podruhé temně zelená, potřetí hnědá. K tomu se nosí velmi decentní šperky - nejčastěji drobnější perly.
V kostýmu určitě nic nezkazíš - a pak ho ještě využiješ…
Je možné, že je rozdíl mezi jednotlivými obory škol - my jsme všichni vystudovali technické obory - ekonomii, VUT, VŠCHT atd.. Ale nedávno jsem byla v centru, když promovalli lékaři - restaurace byly plné oslav a taky jsem neviděla nikoho ve večerních šatech… :wink:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist