poraďte s kompozicí :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 10.09.08 16:57
poraďte s kompozicí :)

Chci si namalovat nějaký obrázek s parfémovou tématikou a napadl mě „portrét“ L'Heure Bleue. Tmavěji laděné, útulně melancholické, na temně modrém pozadí, flakon a kytička fialek - ale to je na zátiší málo, ještě by to něco chtělo. A nevím co. Postavit na krajkovou dečku, přidat perlový náhrdelník? (Dečka se k Modré hodině moc nehodí.) Nebo tam dát nějakou šperkovnici? Obraz na zdi? Okno? Pomozte mi něco vymyslet :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 10.09.08 17:23

Co třeba k tomu namalovat hodiny na zdi? Nějaké starší, zajímavé, nostalgicky laděné, ale nemám tušení kolik by měly ukazovat…No, nápad asi nic moc, ale tohle mě napadlo jako první :oops:

Nebo třeba snítka vřesu na stole. Nebo právě sfouknutá svíčka.....

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 15 odstřiků 145 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Neva
Učednice 48 příspěvků 10.09.08 17:25

Ado,
je to zajímavý impulz, mně by se tam líbila záhadná rozmazaná ženská tvář, laní oči, tmavé vyčesané vlasy v nějakém závoji nebo šedomodrém oparu. Nebo jenom oči. krásné ženské tajemné oči. Ony vědí. Taky záleží na tom, co to bude? Kresba, akvarel? Olej? Teď mně napadlo, přirovnání k Mona Lize. Měj se tvořivě Neva

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 10.09.08 17:34

Mně ten flakonek vyzněl jako kostelík, co k němu perspektivně se zužující cestu z fialek, začít nějakou velkou, utahanou a pomáčklou á la Caravaggiovo ovoce, a dát to na výšku.

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

ippolita
Parfémová maniačka 826 příspěvků 10.09.08 17:58

mozno knihu viazanu v kozi a/alebo bruseny drahokam.

Na poličce 51 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 10.09.08 18:07

Chvíli jsem se na obrázek dívala a jediné co mě napadlo bylo křeslo, kniha, šálek s podšálkem a nízká miska s modrými hrozny a nemusí tam být nutně všechno, tím jsem se umělecky vyčerpala…ufff
Aduš, přeji ti krásný čas při malování :D

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 10.09.08 18:10

Svíčka a kniha nejsou špatné nápady… Jaká kniha by se hodila k L'Heure? Mohla by mít na hřbetě titul a tím by to bylo ještě zajímavější.
I ten drahokam - nebo možná prsten s drahokamem, trochu zašlé zlato a v něm tmavý rubín.
Zdensin nápad mě zase přivedl na surrealistickou stopu - ale nikdy jsem takový styl nemalovala. Byl by to pokus na poli nezoraném!

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25900 příspěvků 10.09.08 18:14

Jééé můj miláček L´Heure Bleue :oops:

Než jsem se dostala k psaní, Veverka už vyslovila:

• hodiny. Ty bych si tam také představovala. Starožitné hodiny, porcelánový ciferník. A kolik, že má být hodin? Možná bych je namalovala bez ručiček (jakože je úplně jedno, kolik je hodin :wink: )
  • šifonové modré nebo fialové nebo smetanové záclony, povlávající, poletující do nebo z otevřeného okna
  • a určitě malířský stojan nebo na stolečku rozdělaný výkres, akvarel nebo olej, rozházené pastely nebo takové ty voskovky a obyčejné tužky a gumy (nejlépe takové ty čínské, jestli někdo pamatujete, měly tvar a velikost pedra, vrchní strana růžová nebo zelená, nebo žlutá, spodní bílá, nahoře byl nejaký obrázek a náááádherně voněly … :oops: )
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 10.09.08 18:18

Byla bych pro surrealismus.
Jinak pokud realisticky, tak mě taky napadl prsten - ale s ametystem a kniha.
Taky by nebyla špatná pohozená látka - drapérie v barvě „královská modř“, eventuálně vybledlá fialová.
(Teď mě s látkou předběhla Domenica.)

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 10.09.08 18:40

Aduš, koukni na stranu 18… http://mujweb.cz/…9Btlik26.pdf

je tam recenze na knihu Modrá hodina

to jen tak pro pobavení :wink:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 10.09.08 19:45

Představuju si rozhoupanou starou zahradní houpačku a děti, co jdou na večeři na maminčino zavolání.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

10.09.08 22:24

A co, kobaltově modrý samet naaranžovaný do dáli, kde jakoby chtěl splynout s pozadím, ale nesplyne, bude protýkat hodinami, ale takovými typickými pro Dalího a pokračovat v nekonečně temný prostor. A v popředí vídím měkce usazen v sametové látce flakón L´Heure Bleue, vedle kterého leží perlový náhredlník a náušničky.

Mirka V.
Parfémová maniačka 853 příspěvků 11.09.08 10:03

Stará skříň,taková ta babičkovská,o­tevřená. V ní parfém a fialky,samet fialkové barvyjakoby sesunutý ze skříně na zem k hodinám

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 11.09.08 11:01

Když přijde na lidové téma, začátek dvacátého století měl Mahlera a L'Heure Bleue, my máme Enyu a Fleurs d'Oranger (L'Artisan, Lutens atd.). Nádhera L'Heure Bleue je v tom, že v ní hraje hlavní roli svěží, mělký, slunečný pomerančový květ, doprovázen dvěma giganty: eugenolem (hřebíček, karafiát) a ionony (dřevité fialky). Jejich sbor nevyhnutelně dosahuje lahodného pralinkového efektu blízkého smrtící turínské delikatese gianduja. Tohle je Guerlain coby pekař v tom nejlepším, s vůní, která hodiny balancuje na hranici jedlosti, aniž by jí jedinkrát uklouzla noha. Jestli jste Karkulka a právě zazvonil hladový vlk, navoňte se tímhle.

Aduš, v tomhle je celý obraz: na zdi portrét Mahlera, klavír, partitura, taktovka a na klavíru flakonek a poházené pomer. květy, květy karafiátu a fialek, hřebíček a mezitím perly…
Omlouvám se, ale tohle mě napadlo, po přečtení… :oops:

Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 11.09.08 11:14

Také mě napadly hodiny, takové ty kulaté, jak mají ciferník ala obrázek, oprýskané. Nebo okno, za ním cesta a boží muka.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist