poraďte s kompozicí :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 10.09.08 16:57
poraďte s kompozicí :)

Chci si namalovat nějaký obrázek s parfémovou tématikou a napadl mě „portrét“ L'Heure Bleue. Tmavěji laděné, útulně melancholické, na temně modrém pozadí, flakon a kytička fialek - ale to je na zátiší málo, ještě by to něco chtělo. A nevím co. Postavit na krajkovou dečku, přidat perlový náhrdelník? (Dečka se k Modré hodině moc nehodí.) Nebo tam dát nějakou šperkovnici? Obraz na zdi? Okno? Pomozte mi něco vymyslet :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2404 příspěvků 10.09.08 17:23

Co třeba k tomu namalovat hodiny na zdi? Nějaké starší, zajímavé, nostalgicky laděné, ale nemám tušení kolik by měly ukazovat…No, nápad asi nic moc, ale tohle mě napadlo jako první :oops:

Nebo třeba snítka vřesu na stole. Nebo právě sfouknutá svíčka.....

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 10 odstřiků 144 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Neva
Učednice 48 příspěvků 10.09.08 17:25

Ado,
je to zajímavý impulz, mně by se tam líbila záhadná rozmazaná ženská tvář, laní oči, tmavé vyčesané vlasy v nějakém závoji nebo šedomodrém oparu. Nebo jenom oči. krásné ženské tajemné oči. Ony vědí. Taky záleží na tom, co to bude? Kresba, akvarel? Olej? Teď mně napadlo, přirovnání k Mona Lize. Měj se tvořivě Neva

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4760 příspěvků 10.09.08 17:34

Mně ten flakonek vyzněl jako kostelík, co k němu perspektivně se zužující cestu z fialek, začít nějakou velkou, utahanou a pomáčklou á la Caravaggiovo ovoce, a dát to na výšku.

Na poličce 33 parfémů 3 miniatury 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

ippolita
Parfémová maniačka 832 příspěvků 10.09.08 17:58

mozno knihu viazanu v kozi a/alebo bruseny drahokam.

Na poličce 56 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 10.09.08 18:07

Chvíli jsem se na obrázek dívala a jediné co mě napadlo bylo křeslo, kniha, šálek s podšálkem a nízká miska s modrými hrozny a nemusí tam být nutně všechno, tím jsem se umělecky vyčerpala…ufff
Aduš, přeji ti krásný čas při malování :D

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 10.09.08 18:10

Svíčka a kniha nejsou špatné nápady… Jaká kniha by se hodila k L'Heure? Mohla by mít na hřbetě titul a tím by to bylo ještě zajímavější.
I ten drahokam - nebo možná prsten s drahokamem, trochu zašlé zlato a v něm tmavý rubín.
Zdensin nápad mě zase přivedl na surrealistickou stopu - ale nikdy jsem takový styl nemalovala. Byl by to pokus na poli nezoraném!

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Uživatel je onlinedomenica
sv. Parfema z Kecálburgu 26530 příspěvků 10.09.08 18:14

Jééé můj miláček L´Heure Bleue :oops:

Než jsem se dostala k psaní, Veverka už vyslovila:

• hodiny. Ty bych si tam také představovala. Starožitné hodiny, porcelánový ciferník. A kolik, že má být hodin? Možná bych je namalovala bez ručiček (jakože je úplně jedno, kolik je hodin :wink: )
  • šifonové modré nebo fialové nebo smetanové záclony, povlávající, poletující do nebo z otevřeného okna
  • a určitě malířský stojan nebo na stolečku rozdělaný výkres, akvarel nebo olej, rozházené pastely nebo takové ty voskovky a obyčejné tužky a gumy (nejlépe takové ty čínské, jestli někdo pamatujete, měly tvar a velikost pedra, vrchní strana růžová nebo zelená, nebo žlutá, spodní bílá, nahoře byl nejaký obrázek a náááádherně voněly … :oops: )
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 10.09.08 18:18

Byla bych pro surrealismus.
Jinak pokud realisticky, tak mě taky napadl prsten - ale s ametystem a kniha.
Taky by nebyla špatná pohozená látka - drapérie v barvě „královská modř“, eventuálně vybledlá fialová.
(Teď mě s látkou předběhla Domenica.)

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 10.09.08 18:40

Aduš, koukni na stranu 18… http://mujweb.cz/…9Btlik26.pdf

je tam recenze na knihu Modrá hodina

to jen tak pro pobavení :wink:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 10.09.08 19:45

Představuju si rozhoupanou starou zahradní houpačku a děti, co jdou na večeři na maminčino zavolání.

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

10.09.08 22:24

A co, kobaltově modrý samet naaranžovaný do dáli, kde jakoby chtěl splynout s pozadím, ale nesplyne, bude protýkat hodinami, ale takovými typickými pro Dalího a pokračovat v nekonečně temný prostor. A v popředí vídím měkce usazen v sametové látce flakón L´Heure Bleue, vedle kterého leží perlový náhredlník a náušničky.

Mirka V.
Parfémová maniačka 853 příspěvků 11.09.08 10:03

Stará skříň,taková ta babičkovská,o­tevřená. V ní parfém a fialky,samet fialkové barvyjakoby sesunutý ze skříně na zem k hodinám

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 11.09.08 11:01

Když přijde na lidové téma, začátek dvacátého století měl Mahlera a L'Heure Bleue, my máme Enyu a Fleurs d'Oranger (L'Artisan, Lutens atd.). Nádhera L'Heure Bleue je v tom, že v ní hraje hlavní roli svěží, mělký, slunečný pomerančový květ, doprovázen dvěma giganty: eugenolem (hřebíček, karafiát) a ionony (dřevité fialky). Jejich sbor nevyhnutelně dosahuje lahodného pralinkového efektu blízkého smrtící turínské delikatese gianduja. Tohle je Guerlain coby pekař v tom nejlepším, s vůní, která hodiny balancuje na hranici jedlosti, aniž by jí jedinkrát uklouzla noha. Jestli jste Karkulka a právě zazvonil hladový vlk, navoňte se tímhle.

Aduš, v tomhle je celý obraz: na zdi portrét Mahlera, klavír, partitura, taktovka a na klavíru flakonek a poházené pomer. květy, květy karafiátu a fialek, hřebíček a mezitím perly…
Omlouvám se, ale tohle mě napadlo, po přečtení… :oops:

Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 11.09.08 11:14

Také mě napadly hodiny, takové ty kulaté, jak mají ciferník ala obrázek, oprýskané. Nebo okno, za ním cesta a boží muka.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist