Vůně na léto komplikovanější než Green tea od Arden

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6633 příspěvků 03.02.15 22:22
Poraďte vůni ne léto

Prosím, poraďte mi něco na léto. Na zimu používám Must de Cartier a díky Arome teď nově Slona od Kenza a L od Lolity Lempicky. V plánu je i Addict, ale až příští rok, letos jsem už utratila nějak moc. Na podzim/jaro používám Armani Code a v zásobě mám 5th avenue nights. Ještě podotýkám, že mám úchylku na kokos, takže mám i Dangerous woman od Bruno Banani.Jen na léto jsem ještě nenašla to pravé, už asi 15 let se vracím ke Green tea od Elisabeth Arden a některým odnožím, ale myslím, že bych si zasloužila něco trochu „komplikovaněj­šího“. Podotýkám, že jsem byla vždy zastáncem mít jednu vůni/ok dvě vůně/ok tři vůně podle ročních období. Teď se mi to díky arome trochu zkomplikovalo. Díky předem za tipy.

Na poličce 61 parfémů 1 miniatura 28 odstřiků 291 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Madelane
Parfémová maniačka 597 příspěvků 04.02.15 07:34

Ahoj @mmaat, skúšala si už pozrieť v existujúcich diskusiách? Nejakú inšpiráciu by si mohla načerpať tu:
 http://www.arome.cz/…-lete-13979/

alebo tu:
http://www.arome.cz/…-na-leto-82/

alebo tu:
http://www.arome.cz/…a-leto-9705/

:kytka:
Na poličce 49 parfémů 11 miniatur 27 odstřiků 206 vzorků V tužebníku 7 parfémů

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6633 příspěvků 04.02.15 09:50

Děkuji za reakci, diskuze jsem samozřejmě pročítala, jen mě napadlo, že by někdo z Vás třeba věděl, co zkusit, když uvedu, co mám ráda a co používám:-). Nesedí mi moc citrusů a ani moc kytiček.

Venea
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 04.02.15 10:00

@mmaat cartier zeste de soleil :) doporučuju nejsou tam ani moc citrusy, ani moc kytičky je opravdu hodně letní mebo potom zkus něco trochu do dřevita, mému příteli se na mě v létě třeba líbila omnia crystaline edt, záleží jak do moc velkých veder to chceš v přiměřeném horku jsou pěkné i muskové vůně, dále doporučuju třeba od artisana ananas fizz nebo mure et musc, mure et musc extreme, někdo má v horku rád fíkové vůně protože mě osobně evokují dost dovolenou někde na jihu takže třeba Phylosikos a v neposlední řadě fakt do hodně velkých veder doporučuju Shalimar Mexique nebo Madagaskar

Na poličce 39 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 15 parfémů

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6633 příspěvků 04.02.15 10:04

Děkuji, očichám, vyzkouším :-)

Bulgarian rose
Učednice 184 příspěvků 04.02.15 10:16

Já bych ještě doporučila Annick Goutal Ninfeo Mio. Je to překrásná vůně fíku s kokosem.

Na poličce 93 parfémů 5 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6633 příspěvků 04.02.15 11:00

děkuju, kokos můžu, takže rozhodně vyzkouším taky!

chimaera
Nevyléčitelná závislačka 1984 příspěvků 04.02.15 11:05

@mmaat Krásný (sladký) dovolenkový kokos na léto je Lolita Lempicka - Elle L'Aime (EDP, ne EDT nebo Elle L'Aime A la Folie, ty voní jinak) a jako vyšší verze čajovky by mohla být fajn Diorovic Escale à Pondichéry..

Na poličce 32 parfémů 49 miniatur 130 odstřiků 192 vzorků V tužebníku 19 parfémů

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6633 příspěvků 04.02.15 12:05

Elle L´Aime EDP mám odstřik a ještě jsem jej pořádně neočichala. Díky za tipy.

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6633 příspěvků 08.02.15 18:12

@Bulharská růže
fík a kokos zní zajímavě, zatím jsem kokosové vůně používala spíš v zimě, není to na léto moc přeslazené?

Bulgarian rose
Učednice 184 příspěvků 08.02.15 19:26

Ninfeo není sladká vůně, ale zelená jako čerstvě posekaná tráva. Kokos není výrazný, a někdo ho necítí vůbec. Mě osobně se zdá, že se lépe rozvoní v teplém počasí, a v zimě může být i nahořkla. Je cítít mlíčko ze zelených fíku, ale i ten vnítřek zralých. Velmi povedená, realistická vůně, není tam ani závan syntetiky.

Na poličce 93 parfémů 5 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6633 příspěvků 12.02.15 12:18

@Venea tak jsem vyzkoušela artisany (mure et musc, mure et musc extreme a ještě premier figuier extreme a Batucadu).
První dojem: jsou nádherné, chci je všechny!
Druhý dojem: jsou všechny zvláštní, je v nich něco, co jsem ještě nikdy nečichala, určitě alespoň jednu zkusím.
Třetí dojem: nejsou. Prostě po 2 - 3 hodinách ani stopa :,(, je to tak jenom na mně? Tak nevím, jestli to za ty peníze stojí..
Po dalším zkoušení: cítím v nich takový nasládlý tón, ze kterého se mi zvedá žaludek. Radši nebudu popisovat, jaký ten nasládlý tón je, abych tyto vůně příznivcům neznechutila :(

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6633 příspěvků 06.07.15 09:31

Tak já navážu na původní téma. Od doby, co jsem je založila, uplynulo půl roku, polička se mi dost rozrostla, očichala jsem kde co a z těch, co jste mi tu doporučovaly, se mi na léto líbí asi jen Omnia Crystalline EDT. Jen mi jako polívačka přijde dost drahá. Nemáte ještě nějaký tip, nejspíš něco s bambusem? Měla jsem kdysi bambus od YR, bohužel se už nedělá. Jaký je Green tea bamboo? Prý tam ten bambus ale není moc cítit, nevím, nezkoušela jsem.
Moc se mi líbí i Mandragore, tu ještě zvážím, výdrž ale asi nebude nic moc za tu cenu.

melany
Nevyléčitelná závislačka 1039 příspěvků 06.07.15 11:23

@mmaat Omnia Crystalline je držák, obzvlášť edp. Ale i edt drží celý den, nosí ji kolegyně a cítím jí fakt celý den a to nepřiživuje. Takže za ty peníze dobrý.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 17 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6633 příspěvků 06.07.15 11:40

@melany děkuju, já obě testovala jen v parfumerce, takže o výdrži jsem si moc představu neudělala. EDT se mi líbila o chlup víc, možná do ní tedy půjdu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist