Postcrossing - posílání pohlednic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eleonen
Parfémová maniačka 835 příspěvků 14.04.13 00:01
Postcrossing - posílání pohlednic

Zajímalo by mě, jestli je tady někdo, kdo zná postcrossing a kdo posílá pohledy?
Pro ty co neznají a zajímá je o co vlastně jde. Tak je to posílání pohledů s lidma po celém světě, stačí se zaregistrovat na oficiálních stránkách a vylosovat si adresu (adresy) a posílat. více info na wikipedii

Je to zajímavý koníček, který jsem si docela odlíbila. Je to napětí, když jdete do schránky a teď na vás vypadně nějakej pohled.
A taky si člověk procvičí angličtinu. ;)
Znáte? Posíláte?

Na poličce 13 parfémů 2 miniatury 12 odstřiků 147 vzorků V tužebníku 16 parfémů
Reakce:

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 14.04.13 01:16

Odkud jsi už dostala pohlednice?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

eleonen
Parfémová maniačka 835 příspěvků 14.04.13 01:40

Zatím z Finska, Ruska, Polska, Nizozemí, Číny. Začala jsem teprve nedávno, takže zatím se nemám moc čím chlubit :-)

ijáček  14.04.13 14:35

Dívala jsem se na to a líbí se mi to. Pochopila jsem správně, že pošlu opravdovou pohlednici? Jak to teda, že jsou tam pohlednice v elektronické podobě? To musíš ty, co dostaneš, třeba oskenovat?

eleonen
Parfémová maniačka 835 příspěvků 15.04.13 20:30

Ano, je to tak, posíláš fyzickou phlednici. Až dotyčnému dojde tak si ji oskenuje a vystaví.Tím, že je pak ke shlédnutí v galerii se pak může komentovat a dále i vyměnovat, pokud se např. sejdou dvě stejné, nebo se jednoduše odesílatel netrefil do vkusu, ale to už je trochu jiný level. Základem se přeposílání pohlednic, které zkrátka udělají hezčí den :-)
Jedna zajímavost, každý měsíc jich je v rámci postcrossingu cca 500 tisíc v oběhu.

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 15.04.13 20:38

@eleonen To se mi moc libi! Jen postak asi zesili, staci ze mi chodi denne baliky :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

eleonen
Parfémová maniačka 835 příspěvků 15.04.13 20:45

No co, alespon bude mit zmenu… ze musi roznaset skoro do kazdyho domu vypisy s tim taky nic nenadela :-)
A znam nekolik postacek co samy propadly postcrossingu :potlesk:

ijáček  15.04.13 22:46

Mně se to taky líbí, už jsem se i zaregistrovala a dostala dvě adresy, ale teď si říkám, neleze to trochu do peněz?

holka hnědooká
sv. Parfema z Kecálburgu 2417 příspěvků 16.04.13 10:18

.

Příspěvek upraven 20.07.14 v 19:18

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 16.04.13 11:31

Před mnoha lety jsem si dopisovala s lidma z Japonska, z Anglie i předtím (povinně) z Ruska, tedy SSSR :-) Moc se mi líbilo psaní a posílání, i ta radost, když na mě ve schránce čekal dopis nebo pohled. Teď mi to chybí, všechno je jen v mailu a SMS… díky za tip! :kytka:

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

eleonen
Parfémová maniačka 835 příspěvků 16.04.13 12:51

@ijáček Je pravda, že parfémy jsou nákladnější koníček ;) Ono dost záleží jak hodně se tomu budeš věnovat. Pokud si vygeneruješ např. jen pět adres do měsíce tak tě to vyjde na dejmetomu 130 kč. Záleží jaké pohlednice budeš kupovat. Pokud běžné s výjevem města kde bydlíš, ty se pohybují okolo 6 kč nebo budeš chtít posílat umělečtější pohlednice, ty jsou od 12kč až 30kč i více. Známka klasicky 20kč (popř.evropské 21kč). Takže kolik do toho vložíš času a financí je jen na tobě, což je taky fajn.

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist