potkani

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 02.02.09 20:23
potkani

Já mám dojem, že znám Adu kdysi z jednech potkanich stranek. Je to tak? Nicméně, kdo máte nebo jste měly (měli) potkany?

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 12 vzorků V tužebníku 12 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 02.02.09 20:34

… no jasně, rattus webus, že ? … já měla potkana … jmenoval se Walter :D … byl velmi milý, přítulný… inteligentní tvor … s nějakými křečky apod. nelze vůbec srovnávat, byl spíš jak můj pes … škoda, že nežijí dlouho,… celá rodina ho pak obrečela … i ti členové, kteří původně ohrnovali nos :wink:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.02.09 20:59

Máš správný dojem… stránky ještě jsou, ale už dva roky jsem na ně nesáhla, nějak mě to přestalo bavit. Potkany ovšem pořád mám, dokonce jich spíš přibývá než ubývá.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 02.02.09 23:13

nevim jestli me s tim nevyrazite, ale ja mela mysicky.

Zakladatelka rodu byla uzasna samice, byla nejvetsi ze vsech mysi co jsem kdy videla, s nadhernou hebkou bilou lesklou srsti, rubinovyma ocima a dlouhym ciste ruzovym ocaskem. Clovek by rekl ze to musi byt samec, ale byla to matka s velkym M. Rodila a rodila a rodila.. az se mi to jednou rozrostlo v mega akvarku na neco kolem 70ti mysi.. pak to rodice nevydrzeli a musela jsem to prodat :lol:

Nutno dodat ze jsem si prosadila nechani dvou mysi.. Mirinky(zakla­datelky) a Misi (zakladatele) kteri se cinili dal. Po prvnim vrhu musel z domu i Misa, ale Mirinka si to hezky naplanovala, a zustala mi sice samotna, ale tehotna :lol:

no, rodice z toho moc radost nemeli, byl by to kolotoc. Z domu musely tentokrat vsechny mysi.
Vzhledem k tomu, ze jsem se uz dobre znala s pani ze zverimexu, kam jsem jednou za tyden chodila vymenovat mala mysatka za jidlo a dobroty pro ty ostatni, domluvila jsem se s ni, ze da Mirinku nekomu na chov, aby ji nesezral nejaky had, to by si nezaslouzila.
Pry nasla nakonec novy domov, neoverovala jsem si to ale mohla jsem. Pani ze zverimexu mi dala telefon na novou majitelku, ktera dostala Mirinku i s akvarkem, kolotocem, domeckem a tuctem miminek :)

Doufam ze jsem vas nenudila, holt vzpominky.. muselo to ven. :)

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Fleur  03.02.09 09:34

Jako dítě jsem žádné zvíře neměla a vůbec jsem si nedokázala představit ten koncept soužití. Když popadly „zvířecí“ choutky dceru, tak jsem ji rafinovaně přihlásila do chovatelského kroužku (jako že se tam ukojí mazlením zviřátek a zjistí, že kromě té roztomilosti jejich pročurané pelíšky ohavně páchnou, zviřátka koušou, škrábou a vůbec…). Když jsem ji prvně vyzvedávala a vyšla mi v ústrety s hadem omotaným kolem krku, naznala jsem, že to z mé strany moc taktické nebylo…
Potom domů („přes mou mrtvolu“) přibyly dvě potkaní samičky, bílá a šedostříbrná. První týden jsem odmítala vstoupit do dětského pokoje a připadalo mi, že to u nás páchne jako v ZOO, pohled na olysalý potkaní ocas mi vždy sevřel vnitřnosti a když ubožačky projevily touhu očichat mě, hystericky jsem ječela. Ale znáte to, po čtvrt roce mi už seděly za krkem… a nedala jsem na ně dopustit.
Teď už zůstala jenom jedna, mladší se neprobrala z narkózy po operaci tumoru (právě kvůli těmto pocitům zodpovědnosti za bytost, která se rozhodnout nemůže, jsem se těm zvířatům bránila). A tímto zároveň vznáším dotaz, kam v Brně s potkany k veterináři, který se na ně nebude dívat jako na spotřební zboží, jehož pořizovací cena je hluboko pod cenou jeho lékařského zákroku?

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.02.09 13:45

Fleur, v Brně s potkany jedině na kliniku malých zvířat v areálu veterinární fakulty! Je tam oddělení drobných savců, kde se specializují na hlodavce, králíky a fretky. Všichni potkanáři chodí tam. Operují v inhalační narkóze, u které nehrozí, že by se zvířátko už neprobralo. U injekční narkózy to riziko vždycky je, protože u zvířat s hmotností pod 2 kg se nedá ani při nejlepší vůli přesně nadávkovat.

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 03.02.09 14:36

Aduš, jak jsi psala o tom, že Tě popadně nějaká vášeň a hned tomu zakládáš stránky - já jsem to pokládala za nadsázku. A teď vidím, že jsi normální internetová hobby magnátka. 8)

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Fleur  03.02.09 20:49

Tak díky za tip! O inhalační narkóze jsem ani netušila.

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 07.02.09 13:39
Ada píše:
Máš správný dojem… stránky ještě jsou, ale už dva roky jsem na ně nesáhla, nějak mě to přestalo bavit. Potkany ovšem pořád mám, dokonce jich spíš přibývá než ubývá.

Tak jsem se trefila. Já si říkala, že ten styl stránek i psaní je mi známý, k tomu poznámka kdesi v recenzi o potkaním kožíšku… Jak je ten svět, i internetový, malý!
My máme potkany už od roku 2000, momentálně dvě půlroční mladé dámy, bílou Františku s modrou skvrnou za uchem a modrou Fernetku s bílým bříškem.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 07.02.09 15:01

Fleur, dovoluji si ti skromně doporučit příručku o chovu potkanů: http://stary.potkanomilec.info/…irucka_1.pdf - je tam hodně informací o nemocech i o léčbě.
Dobré a informativní jsou ještě stránky této chovatelky: http://www.bebecha.wz.cz/prvni.htm

Fleur  07.02.09 21:08

Ado, děkuji! Našla jsem tam odpovědi na řadu věcí, které se nedaly vyčíst z běžných příruček. Škoda, že se nám nedostala do rukou dřív, určitě bychom nenechali narkózu píchnout.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 23.06.09 15:10

Pro Vevie: nošení potkanů ven (jako mimo byt) - na to musí být opravdu ochočení a schopní sedět ti na rameni - samečkové pro to mají lepší předpoklady než samičky. Každopádně v mládí ne, spíš až vyrostou a nebudou tak aktivní.
Zápach: zvolit dobré stelivo a často uklízet. Nejvíc nasmrádá dřevo a papír, takže by ho mělo být v kleci co nejméně. Aromalampa jim v pokoji nevadí.

Mláďátka tu asi nikdo nemá… já už mám jen takový brécy macatý :) Nejdeš o víkendu na Propet? Bude tam výstava potkanů.

Vevie
Znalkyně 345 příspěvků 23.06.09 16:10
Ada píše:
Nejdeš o víkendu na Propet? Bude tam výstava potkanů.

Ado, nejedu, ale vím o tom. Je to pro mě docela daleko - jsem z Plzně. Jede tam slečna chovatelka (Nifl), od který si klučiny budu brát. Jestli jedeš tak hodně úspěchů. :wink:

Jinak díky za odpovědi. Ještě nevím, jak to stelivo, buď tu kukuřičnou drť, ale v tvém průvodci píšeš, že je lepší kočkolit (hrudkující stelivo). Někdo to zase nedoporučuje, že prý se z toho stává bahno po nasáknutí močí…tak nevim. Nebydlim sama a ten zápach chci opravdu eliminovat na minimum. Moji potkánci jsou zvyklí prý myslím na ty kukuřičný vřetena. Asi budu muset experimentovat. Ještě jeden dotaz :-) jak dlouho vyrží 10l těch vřeten pro dva potkánky na klec o rozměru dna cca 40 na 60?

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 23.06.09 16:12

ah, tak uz vim, proc i kdyz jsem mysim kazdej den uklizela, tak rodicum vadil ten zapach.. podestylala jsem jim drevenyma pylinama, protoze deda jako truhlar jich mel nekonecne mnoho a zadarmo.

Jinak vim, ze se myslim hodne libila pulka tvrdho chleba, pekne si ji vyziraly, ale po par dnech se to stejne musi vyhodit, protoze si to pocuraj.
Jo a mela jsem pro ne krasnej dvoupatrovej drevenej domecek, ale pokazde kdyz mely nejaky mladatka, zahrabaly se pod domkem do pylin a tam to tajne porodily. (mnozne cislo protoze mysli jsem mela do 70ti, tak pokazde rodila jina, nekdy i vic naraz)

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 28.06.09 11:47

K našim dvoum holkám přibyla třetí, tedy zatím je držená v jiné kleci a v jiné místnosti. :cry: Kamarádka totiž pod našim vlivem koupila potkanku dceři (od chovatelky), ale asi po třech mesících se tak nějak zjistilo, že dcera vlastně potkany nemá ráda. A tak jsem byla dotázána, jestli jako potkanomilec nechci dalšího potkánka! Neboť jsem se cítila provinile (to já jim ji doporučila), potkanku jsem si vzala. jenže, jak tedy všechny holky spřátelit? Naše mají rok, jsou to takové lenivé ospalé žoky, zatímco ta nová je půlroční, fyzicky silná, takový „štírek“, chytrá, aktivní, a hlavně NEVYMAZLENÁ!!!! Ado, prosím poraď! (Zatím mazlíme na etapy a nemejem si mezitím ruce, aby si všechny zvykaly na cizí pachy - jediný výsledek je, že si naše holky začaly zahrabávat misku se zrním!!!!)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist