Povinná očkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 20.02.09 20:03
Povinná očkování

Kočky, mrkněte na odkazy o očkování na této stránce a zkuste napsat, co si o tom myslíte. http://www.forumzdravi.cz/zabava/forum/ … 6&start=15

U Sofinky proběhla všechna očkování naprosto bez vedlejších příznaků, ale teď mne čekají očkování a Stelinky a po tom, co jsem si tady přečetla, jsem celkem na nervy… :roll:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 20.02.09 20:18

Kerze co se týče očkování u dvouch prvních dětí to byl máček, maximálně zvýšený teplota, je to už nějakých 20 let. Je ale zvláštní, že jak malá té je 6 a malý 2 roky, měli teploty až přes 40°C a nešlo to srazit ani kombinací ibuprofenu s paralenem a koupelemi. Je ale pravdou, že po 3 dnech bylo po teplotách a nic vážného se nestalo.. Četla jsem příběh i nějaké Dr. která měla 3 děti, prví dvě nechala očkovat. Po delší době se jí narodilo třetí a jelikož mezi tím také nastudovala různé knihy a dostupné informace o vedlejších účincích, odmítla. Nejdříve jí dali pokutu a co vím, pak šla i k soudu a hrozilo jí odebrání dítěte. Nakonec tedy pod tímto nátlakem souhlasila.
Ono ti v celku vlastně nic jiného nezbývá..
Nechci tě strašit, ale i mojí kamarádce se stalo to, že malého naočkovali, přišli domů a on začal po určité době padat. Jakoby ochrnul na jednu stranu. Jezdili do Prahy na nějaké nápravné cvičení a co vím, všichni se shodli na tom, že to bylo po očkování. Naštěstí má příběh hapy end, protože je z něj dnes normální kluk. Je mu tuším 5 let..

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 20.02.09 20:21

Fiore, a o jaké očkování šlo ? Totiž, všude píšou, že očkování je nebezpečné, ale snad ne všechno - prý se kdysi některé vakcíny dávaly na lžičku, prý jsou tzypy vakcín bezpečnější než jiné ?

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 20.02.09 20:29

Kerze popravdě řečeno už jsou to 4 roky a nepamatuju se o jaké očkování šlo. Bohužel kamarádku jsem naposledy viděla před 2 a půl roky, protože se odstěhovala :?

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 20.02.09 20:34

Celé fórum se mi pročítat nechce, tak jen co vím.
1. Nedávno jsme v tisku četla, že v oblasti jižní moravy (podobně smýšlející lidé jsou určitě po celé republice i ve světě) existuje skupina rodičů, kteří jsou proti očkování a navzájem si mezi sebou radí fígle jak je obejít. To neschvaluji. A pokud není dítě očkované tak ho nepřijmou do žádného školského zařízení.

2. Existuje „šetřící“ vakcína, kerou si musí zaplatit rodič sám. Jsem z Moravskoslezského kraje a hodná paní doktorka poslala švagrovou do Ostravy, že je tam nejlevnější.

3. S očkováním proti obrně je to takhle: Asi tak před dvěma lety bylo klasické očkování na lžičku pozastaveno, protože se stát nemohl dohodnout s dodavatelem na ceně. Nakonec začal kupovat vakcínu jinde a ta se aplikuje do ramene.

4. Po roce 2000 se začala vakcína proti tetanu očkovat do stehna místo do hýždě. S tím máme zkušenost špatnou. Dcera měla horečky, a nožky jsme se nemohli ani dotknout a odmítala se na ni postavit. Přitom 1. tři očkování, která probíhají do jednoho roku byla v pořádku.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 20.02.09 20:40

Každé očkování může vyvolat reakci, je to normání, záleží na imunitní bariéře jedince. Nemocní, slabí,špatně živení, vyčerpaní nebo jinak nalomení se nemaj očkovat. V organismu probíhá v oslabené míře to onemocnění na které se očkuje, aby si tělo vytvořilo protilátky. Podle toho jak je jedinec silný, jsou vedlejší účinky viditelné. Někdo ani nemrkne, někdo má teplotu, někdo ještě další komplikace, ale tam už je něco v nepořádku s imunitou. Nehroť to, zdravé dítě bude mít maximálně zvýšenou teplotu :wink:

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 20.02.09 20:42

Salinas nevím jestli myslíš to samé, ale já si myslím že jde o Hexavakcínu., která se dává od ledna 2007 zdarma. Já jsem u malého za to ještě platila a stálo to tuším 1500,–Kč :conf:

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 20.02.09 20:46
katerinka píše:
Každé očkování může vyvolat reakci, je to normání, záleží na imunitní bariéře jedince. Nemocní, slabí,špatně živení, vyčerpaní nebo jinak nalomení se nemaj očkovat. V organismu probíhá v oslabené míře to onemocnění na které se očkuje, aby si tělo vytvořilo protilátky. Podle toho jak je jedinec silný, jsou vedlejší účinky viditelné. Někdo ani nemrkne, někdo má teplotu, někdo ještě další komplikace, ale tam už je něco v nepořádku s imunitou. Nehroť to, zdravé dítě bude mít maximálně zvýšenou teplotu :wink:

Katerinko určitě souhlasím, že záleží na jedinci a imunitním systému. Náš Dr. očkovali když má dítě rýmu, nebo kašel, prý to vůbec nevadí :?

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 20.02.09 20:46

Povinná jsou tato, ne ?

Záškrt, tetanus, černý kašel a hemofilová infekce (trivakcína / tetravakcína)
Dětská obrna
Spalničky, příušnice, zarděnky
Haemophilus influenzae b

Jinak, u nás se zas doktorka divila, že si chci koupit dražší vakcíny - prý jsem první, kdo to chtěl ( koukali na nás jak na rozmazlené milionáře ) - vůbec to neuměli píchnout - dělali to prvně… :shock:

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 20.02.09 20:51

Kerze tak to koukám jako blázen :shock: Nám nic neřekli, sice prohodil to, že to není nutné, ale pokud to chci tak není problém 8)

Nechápu co je jim do toho, investice do zdraví dětí, je podle mě ta nejlepší investice 8)

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 20.02.09 20:55

Jo, kámoška si teď nechala malou očkovat proti pneumokokovi, taky se prý dost divili.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 20.02.09 21:01

Koukla jsem do očkovacího průkazu a mám tam napsáno Infanrix Hexa, což před rokem 2007 nazývali šetrná a dnes běžně očkováná..
Před rokem 2007 se neplatila Infanrix a Infranrix Hexa( šetrná ) se platila.

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 20.02.09 21:09

Jestli je to hexavakcína nevím. Ale je to možné, malej teď bude mít čtyři roky.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 20.02.09 21:15
fiore píše:
katerinka píše:
Katerinko určitě souhlasím, že záleží na jedinci a imunitním systému. Náš Dr. očkovali když má dítě rýmu, nebo kašel, prý to vůbec nevadí :?

No, tak to je síla, kopla bych ho do zadku, já bych si to nedovolila ani u jediného koně.
Jednou mi lidé nepřiznali, že jejich děti, celý den před očkováním honily poníka po zahradě. Po očkování na tetanus, chřipku a vzteklinu chodil chudák týden s dřevěným krkem, jakou měl reakci na očkování :?

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 20.02.09 21:15

Kerze tady jsem našla i článek, kde se píše o té Hexa vakcíně, která se už plošně očkuje od roku, 2007, dříve hrazená rodiči..

Hexa vakcína

06.11.2007

Jako každé miminko narozené v roce 2007 i Honzíka čekalo očkování proti všemožným nemocem novou očkovací látkou Hexa vakcínou. Byli jsem rádi, že nebude muset dostávat tolik dalších injekcí jak tomu bývalo dříve.

Jako každá očkovací látka i tato má v minimálním množství případů nežádoucí reakce. To se stalo bohužel i nám. První dávka byla bez problémů, Honzík neměl ani teplotu. Druhá ovšem byla úplně o něčem jiném. Po 5-6ti hodinách po očkování dostával tkové křečvité stavy, kdy se celý propl a koukal do neznáma, něco strašného. Byli jsme hodně vystrašení a jeli na pohotovost do dětské nemocnice. Zde si nás nechali, Honzík dostával léky a podstoupil i vyšetření která potvrdila, že se jedná „pouze“ o nežádoucí reakci na očkovací látku. Po dvou dnech jsme byli propuštěni. Honzík v naprostém pořádku. Ani si neuvědomoval co se s ním dělo, nejhůře to snášeli jeho nejbližší. Ale smekáme před dětským oddělením, všichni se o nás krásně starali, přístup velice profesionální a přesto příjemný.

Další očkování už proběhlo se současným podáváním léků a bylo bez problémů. Snad nás hodně dlouho nic podobného nečeká.

POZN. 8.9.2008 : Máme za soubou až na jednu dávku všechna povinná očkování a navíc i očko proti pneumokokům a meningokoku.Zatím še v pohodě jen občas zarudnutí a zvýšená teplota.Takže snad už je to vše dobré.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist