POZOR! Co se může stát, když... A jak na to? ZDE

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8352 příspěvků 18.12.09 11:43
POZOR! Co se může stát, když... A jak na to? ZDE

Sem pište veškeré nesnáze a problémy, které mohou nastat při používání, skladování a transportu parfémů, prostě cokoliv na co byste ostatní rádi upozornili a oni se tomu případně mohli vyvarovat.

Já bych tímto chtěla varovat všechny, kteří mají v plánu pořídit si některý z Chanelů Les Exclusifs a nechat si ho zaslat poštou (a o to jde, ..jinak si ho samozřejmě klidně běžte koupit do obchodu, žádný problém v nich není, chraň bůh nechci Chanelu kazit jeho dobrou pověst).

O co jde?
Balení Chanelů Les Exclusifs jsou v každém případě nádherná, krabici tvoří bílý poklop a černý podstavec (ve kterém si flakon můžete vystavovat), ovšem u Chanelů nikdo určitě nečekal a zřejmě by ani nechtěl, aby tato balení putovala poštou a natřásala se v dodávce.
Ano, tato balení jsou ozdoba a vy si je máte odnést přímo z butiku Chanel v exkluzivní taštičce, do které vám ho křehce uloží usměvavá paní prodavačka a vy ho jako poklad nesete domu.

Co se může stát?
200ml flakon každé vůně je usazen v černém podstavci a přes to je nasazen bílý poklop, který má v horní části otvor na uchycení uzávěřu tak, aby flakon stál v krabici rovně. Pod uzavěrem flakonu je rozprašovač, který se skládá ze dvou částí, samotného rozprašovacího systému (tvrdá plastová trubička vystupující ze skla s vrchním kovovým rozprašovacím dílem) a převlečný kovový kroužek, který zakrývá plastovou trubičku a celou spodní část. Celý flakon je v krabici usazen relativně dobře, jen horní uchycení uzávěru v otvoru bílého poklopu je trochu volné… a v tom je právě kámen úrazu.
Osobně se mi několikrát stalo, že zřejmě pod svou vahou (flakonek s 200ml není nijak zvlášť lehký…rozhodně to není kabelkové balení :o)) se flakonek převážil na jednu stranu (což třeba ani nemusel, když cestoval v leže) a tak dlouho se otloukal o hranu otvoru až se uzávěr, většinou i s převlečným kroužkem (protože ty k sobě drží magnetem), stáhnul z rozprašovače a poletoval po horním prostoru nad otvorem…to v tom lepším případě, v horším se buď nahoru vůbec nedostal a zůstal zkřízený někde mezi nebo dostal, ale tak i tak to odnesl rozpřašovač jako takový…protože ten na láhvi drží, jak jsem uvedla výše, jen na trubičce z tvrdého, ale křehkého plastu.

Pro názornost jsem udělala pár fotek corpus delicti pro nezasvěcené…za (ne)kvalitu fotek se omlouvám. balení v plné kráse otvor v poklopu uzávěr, převlečný kroužek demonstrace problému horší varianta důsledku :hyster:

Proto radím všem, když už budete kupovat tohle originál balení (u testrů samozřejmě problém není,ty se dávají do obyč. bílých krabic), poproste prodávajícího, ať vám pošle flakon a krabičku zvlášť. Vyhnete se tak velké škodě, protože na poštu tohle nesvedete, když krabice bude bez zřetelného poškození. Samozřejmě pokud je flakon nový, ještě v celofánu, je škoda ho rozbalovat… ale bohužel i u takového se mi to stalo…tam už přeji jen hodně štěstí…nebo si pro něj opravdu radši zajeďte do toho butiku Chanel.

Možná by toto patřilo i do tématu „Česká pošta - rozbitý parfém…“ …ale tak to dopadnout, díky bohu, vždycky nemusí.

Na poličce 83 parfémů 6 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Reakce:

hermiona9
Učednice 232 příspěvků 18.12.09 14:24

Slim, díky za užitečné téma.
Podobný princip uložení v krabičkách mají i parfémy z La Collection Lancome (Cuir, Mille et Une Roses, Peut-Etre) - všechny tři mám od dobrých duší zde, posílány poštou, a i přes precizní balení v jednom případě došlo k ulomení rozprašovače - naštěstí šel nasadit a funguje, takže :hyster: nemusím, ale pro ostatní bych také raději doporučovala balit flakony i z této řady zvlášť.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 13 odstřiků 42 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 01.01.10 17:28

Vida, to mě nenapadlo!
Když mi přišla 31RC (z Mnichova - přes eBay) byla obalená uvnitř krabice pěkně pevně do bublin, nechápala jsem smysl, krabička vypadá dost bytelně. Ale nemohla se uvnitř hnout a díky tomu došla úplně v pořádku.
No. 18 jsem si hezky odnesla v taštičce, tak té nic nehrozilo a prodávat ji určitě nebudu ;-) Ale kdybych někdy kupovala další vytoužené kousky (ještě 2 bych určitě chtěla), poprosím o zabalení do bublin vedle krabičky. Stejně prodávající počítají poštovné podle hodnoty obsahu a ne podle velikosti krabice…

Na poličce 0 parfémů 2336 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist