POZOR! Co se může stát, když... A jak na to? ZDE

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8482 příspěvků 18.12.09 11:43
POZOR! Co se může stát, když... A jak na to? ZDE

Sem pište veškeré nesnáze a problémy, které mohou nastat při používání, skladování a transportu parfémů, prostě cokoliv na co byste ostatní rádi upozornili a oni se tomu případně mohli vyvarovat.

Já bych tímto chtěla varovat všechny, kteří mají v plánu pořídit si některý z Chanelů Les Exclusifs a nechat si ho zaslat poštou (a o to jde, ..jinak si ho samozřejmě klidně běžte koupit do obchodu, žádný problém v nich není, chraň bůh nechci Chanelu kazit jeho dobrou pověst).

O co jde?
Balení Chanelů Les Exclusifs jsou v každém případě nádherná, krabici tvoří bílý poklop a černý podstavec (ve kterém si flakon můžete vystavovat), ovšem u Chanelů nikdo určitě nečekal a zřejmě by ani nechtěl, aby tato balení putovala poštou a natřásala se v dodávce.
Ano, tato balení jsou ozdoba a vy si je máte odnést přímo z butiku Chanel v exkluzivní taštičce, do které vám ho křehce uloží usměvavá paní prodavačka a vy ho jako poklad nesete domu.

Co se může stát?
200ml flakon každé vůně je usazen v černém podstavci a přes to je nasazen bílý poklop, který má v horní části otvor na uchycení uzávěřu tak, aby flakon stál v krabici rovně. Pod uzavěrem flakonu je rozprašovač, který se skládá ze dvou částí, samotného rozprašovacího systému (tvrdá plastová trubička vystupující ze skla s vrchním kovovým rozprašovacím dílem) a převlečný kovový kroužek, který zakrývá plastovou trubičku a celou spodní část. Celý flakon je v krabici usazen relativně dobře, jen horní uchycení uzávěru v otvoru bílého poklopu je trochu volné… a v tom je právě kámen úrazu.
Osobně se mi několikrát stalo, že zřejmě pod svou vahou (flakonek s 200ml není nijak zvlášť lehký…rozhodně to není kabelkové balení :o)) se flakonek převážil na jednu stranu (což třeba ani nemusel, když cestoval v leže) a tak dlouho se otloukal o hranu otvoru až se uzávěr, většinou i s převlečným kroužkem (protože ty k sobě drží magnetem), stáhnul z rozprašovače a poletoval po horním prostoru nad otvorem…to v tom lepším případě, v horším se buď nahoru vůbec nedostal a zůstal zkřízený někde mezi nebo dostal, ale tak i tak to odnesl rozpřašovač jako takový…protože ten na láhvi drží, jak jsem uvedla výše, jen na trubičce z tvrdého, ale křehkého plastu.

Pro názornost jsem udělala pár fotek corpus delicti pro nezasvěcené…za (ne)kvalitu fotek se omlouvám. balení v plné kráse otvor v poklopu uzávěr, převlečný kroužek demonstrace problému horší varianta důsledku :hyster:

Proto radím všem, když už budete kupovat tohle originál balení (u testrů samozřejmě problém není,ty se dávají do obyč. bílých krabic), poproste prodávajícího, ať vám pošle flakon a krabičku zvlášť. Vyhnete se tak velké škodě, protože na poštu tohle nesvedete, když krabice bude bez zřetelného poškození. Samozřejmě pokud je flakon nový, ještě v celofánu, je škoda ho rozbalovat… ale bohužel i u takového se mi to stalo…tam už přeji jen hodně štěstí…nebo si pro něj opravdu radši zajeďte do toho butiku Chanel.

Možná by toto patřilo i do tématu „Česká pošta - rozbitý parfém…“ …ale tak to dopadnout, díky bohu, vždycky nemusí.

Na poličce 97 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Reakce:

hermiona9
Učednice 234 příspěvků 18.12.09 14:24

Slim, díky za užitečné téma.
Podobný princip uložení v krabičkách mají i parfémy z La Collection Lancome (Cuir, Mille et Une Roses, Peut-Etre) - všechny tři mám od dobrých duší zde, posílány poštou, a i přes precizní balení v jednom případě došlo k ulomení rozprašovače - naštěstí šel nasadit a funguje, takže :hyster: nemusím, ale pro ostatní bych také raději doporučovala balit flakony i z této řady zvlášť.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 13 odstřiků 42 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9783 příspěvků 01.01.10 17:28

Vida, to mě nenapadlo!
Když mi přišla 31RC (z Mnichova - přes eBay) byla obalená uvnitř krabice pěkně pevně do bublin, nechápala jsem smysl, krabička vypadá dost bytelně. Ale nemohla se uvnitř hnout a díky tomu došla úplně v pořádku.
No. 18 jsem si hezky odnesla v taštičce, tak té nic nehrozilo a prodávat ji určitě nebudu ;-) Ale kdybych někdy kupovala další vytoužené kousky (ještě 2 bych určitě chtěla), poprosím o zabalení do bublin vedle krabičky. Stejně prodávající počítají poštovné podle hodnoty obsahu a ne podle velikosti krabice…

Na poličce 0 parfémů 2365 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 25 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Celý článek »
TOPlist