Pracovali jste někdo v parfumerii?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kamikaii
Parfémová maniačka 549 příspěvků 09.05.09 12:35
Pracovali jste někdo v parfumerii?

Já 3 měsíce na letišti v Ruzyni, před pěti lety.

Bavilo mně to, ač práce celkem strašná, plat miniaturní, ale měla jsem zbytky testerů :twisted: a hodně jsem se dozvěděla.

Co vy? Taky někdo? :) :wink:

Na poličce 44 parfémů 5 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5240 příspěvků 09.05.09 13:12

To by mě hrozně bavilo.Proč ta práce byla strašná? No, jinak oceňuji Tvoji upřímnost ohledně privatizace vzorečků. Už vím, proč je nedostávají zákaznice.Ale nezlobím se, pracovat v řeznictví, také budu ujídat kolečka salámu.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 09.05.09 13:41

…to je můj sen…! :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Elena
Znalkyně 383 příspěvků 09.05.09 13:50

Taky bych tam chtěla pracovat. I když nevím, jak bych to po nějaké době snášela. Popravdě mi někdy stačí být 5 minut v parfumerce jako zákazník. Když nastane taková situace (a je to velmi často),že stojí slečny (nebo paní, to je jedno) u stojanu s Chanely a šíleně se šklebí, jaké to jsou starobylé hnusy. Potom přičichnou k ostatním papírkům, co mají v ruce a prohlásí něco ve smyslu: „Tohle je mnohem lepší. Takové jemné a svěží.“ „No jo, to je boží. A co to je?“ „Light blue.“ Moje nervy pracujou na plné obrátky a odcházím.

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 09.05.09 13:57

Já ne. Ale moje kamarádka chodí občas vypomáhat do jedné menší parfumerky. Plat prý nic moc, a asi ji to ani moc nebaví - když se s ní snažím začít hovor o vůních, zpravidla se zatváří mírně znuděně až mi pak párkrát za sebou řekne „Hele já nevím, moc tomu nerozumím…“. Sama pak používá jenom Éclat d'Arpége nebo nějakýho Toma Tailora, co jsem tak zahlídla.

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 09.05.09 13:59
Elena píše:
Taky bych tam chtěla pracovat. I když nevím, jak bych to po nějaké době snášela. Popravdě mi někdy stačí být 5 minut v parfumerce jako zákazník. Když nastane taková situace (a je to velmi často),že stojí slečny (nebo paní, to je jedno) u stojanu s Chanely a šíleně se šklebí, jaké to jsou starobylé hnusy. Potom přičichnou k ostatním papírkům, co mají v ruce a prohlásí něco ve smyslu: „Tohle je mnohem lepší. Takové jemné a svěží.“ „No jo, to je boží. A co to je?“ „Light blue.“ Moje nervy pracujou na plné obrátky a odcházím.

Light Blue, ježiši.
chtěla jsem nějakou letničku a dala jsem se do řeči s prodavačkou, bo byla neodbytná. nevím, jestli mě odhadla na nějakou primitivní socku, ale vehementně mizačala vnucovat všecky ty pomerančové vodičky. Řekla jsem jí, že citrusy nesnáším. Tak že jako lajt blů ne, ta je v pohodě. No, první, co jsem doma provozovala, byla sprcha. Jediná citrusová vůně, která mi sedí, je Cristalle Eau Verte, jinak to jsou buď bompary (hnus) nebo odstraňovače nosní sliznice (Portofino, versense, zelená dior chérie, cokoli)

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 09.05.09 14:02

Jo, Miru, taky o tom přemýšlím… Ale proč ta práce byla tak strášná, KA_MI_LO?

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 09.05.09 14:03
evik77 píše:
Jo, Miru, taky o tom přemýšlím… Ale proč ta práce byla tak strášná, KA_MI_LO?

Téma založila Kamikaii 8)

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 09.05.09 14:08

Opravuji a omlouvám se autorce :wink:
Tak proč ta práce byla strašná, Kamikaii?

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů

Elena
Znalkyně 383 příspěvků 09.05.09 14:08

Já se musím přiznat, že ty rozhovory v parfumerii často odposlouchávám. Jak nastane takový ten moment, kdy člověk stříkne parfém na papírek a přivoní, tak bystřím a čekám, co z něho vyleze.

Já už si od prodavaček v našich parfumeriích nenechám poradit nic. Je to zbytečné plýtvání časem a energií.

Kamikaii: A co jsi se tam teda všechno dozvěděla? Měli jste nějaké školení? Řekni nám své zážitky.

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 09.05.09 16:20

Velmi zaujimava tema, holky esteee…:-)

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 09.05.09 16:49

Já bych tam šla, ale jen tak na brigádu občas. Určitě by to pro mě byl zážitek a co se týká zákazníků, jsme jen lidi a proto má každý právo na svůj názor a určitě je zbytečné nutit mu Chanel No.5, když mu nevoní. Prodavačka tam je od toho, aby prodala a ne vedla školení co je super vůně podle Turina a co hnus, nehledě na to, že co je pro jednoho hnus, může být pro druhého božská mana, že? :lol: Právě proto, že většina z nich člověku nutí to, co má sama ráda, proto je otravná a nenapadne jí ženu nejprve odhadnout, pak se zeptat co má ráda a až potom jí něco nabízet. Já Light Blue taky nemám ráda, přesto na mnoha ženách krásně voní a je to držák.

Na poličce 7 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 7 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 09.05.09 16:54

..jo, Amy - to je ono!
- musí tam být psychologie!..,
umět odhadnout nejen, co by se mohlo zákaznici líbit, či se k ní hodilo…,
ale hlavně a prvně - jak na ní..!
no a pak (opět vysoká politika psychologická) doporučovat… :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 09.05.09 17:02

No jasně, o tom to vždycky je. Dělat svojí práci zodpovědně a když ne, tak jít dělat něco jiného. Jsou profese, kde se můžu nudit a nikomu to nevadí, ale zrovna prodavačky by měly být vzdělanější v tom, co prodávají a nekecat blbosti, jako tomu zpravidla je. Chci kalhoty bokové a mám 95 kilo, tak proč mi prodavačka říká, že se to pro mě nehodí? Já už je mám vyzkoušené a jsou pro mě nejlepší. Takže ženskou otráví hned na začátku a neprodá nic. (To byl jen příklad, tolik kilo nemám :lol: )

Na poličce 7 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Elena
Znalkyně 383 příspěvků 09.05.09 17:13

No jasně, že každému se líbí něco jiného. Ale je fakt, že tyhle svěženky jsou masové vůně. Já to myslela tak, že bych nevydžela tyhle věci pořád dokola. Kdybych byla tedy tou prodavačkou, někomu nabídla třeba Chanel, Miss Dior apod. a pokaždé bych slyšela. „A fůj, to né. Tamto, co jste mi ukazovala jako první bylo pěkné. Ten Eclat d'Arpége.“ Asi by mě to tam štvalo.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist