Praha - doporučené kavárny a restaurace

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 05.10.08 21:32
Kavárna v Praze

Holky z Prahy, mohly byste dát pár tipů na kavárny v centru, které nejsou příliš drahé, ale jsou na úrovni? Potřebuji tipy pro studentky, co se chystají na nákupy do Prahy. Studentky si ale vydělávají, takže chtějí něco pěkného. :wink:

Případně i kde se dá dobře najíst a nestojí to majlant.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 05.10.08 21:51

Mě by taky zajímal takový tip a ještě kde se dá třeba večer hezky posedět, chystám se na 2 dny pracovně do Prahy a moc ji neznám

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 05.10.08 21:57

Kde budeš bydlet Sáro? Aby to posezení nebylo přes celou Prahu.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 05.10.08 22:01

no to jsem zapoměla ale hned zítra se mrknu v práci do mailu jak se ten hotel jmenuje :lol: a napíšu - už jsem si vzpoměla - jmenuje se Josef :lol:

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 05.10.08 22:03

Stačí na které Praze to je. Název mi třeba nic neřekne.

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 05.10.08 22:08

Našla jsem si ho už na netu je to Rybná ulice, Praha 1
http://www.hoteljosef.com/
a stránky jsou tak blbé, že ani nevím jak se tam dostanu metrem z nádraží , posledně v Don Giovanni měli přímo napsané na webovkách spoje

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 05.10.08 22:24

To je hned za Kotvou. Jestli nebudeš mít těžká zavazadla, tak je snad lepší jít pěšky. Jinak vlez do metra C směr Florenc (1 stanice) a přestup na B směr nám.Republiky a tam vystup (taky 1 stanice). Pak je to kousek - projdeš za Kotvu dozadu a jsi v Rybné. Ten hotel je nově zrekonstruovaný, super moderní. Dělala ho slavná architektka Jiřičná.
Kousek oddtud v Hradební ulici je dobrá pizzerie, moc dobře tam vařili, porce k nesnědení a ceny přijatelné. Myslím, že se to jmenovalo Pietro. (Ale už to tam taky nemusí být - změny jsou v Praze rychlé.)
Tak jsem se koukla - pizzerie tam je a jmenuje se Mikulka - je to od Josefa pár kroků.

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25900 příspěvků 05.10.08 22:38

Sáro - a ještě jedna pizzerie, mezi tvým hotelem a Starom. náměstím. Je to pizzerie Rugantino, v Dušní ulici. Podle mně, ale hlavně! podle Italů, žijících v Praze místo, kde se dělá nejlepší pizza v Praze (neošizené suroviny, všechno čerstvé …). Kromě toho spousta salátů, těstovin …

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25900 příspěvků 05.10.08 23:15

Ronno - doporučila bych 2 kavárny, které snad splňují zadání a shodou okolností jsou prakticky přes ulici a 1 „bonusovou“ :wink:

1. Café-bar Platýz, Národní 37/38 (z Národní se vejde do proluky)
Příjemná kavárna, lidé se tam rádi vracejí, štamgasty jsou mj. i někteří mladí herci :wink:, možnost i lehčího občerstvení (bageta, saláty, losos …)
2. Café Louvre, Národní 22 - krásná, stylová kavárna (www.cafelouvre.cz), přes oběd velmi dobrá jídla za přijatelné ceny
3. Nádherný, vyhlášený, ale o dost dražší je Café Savoy (Vítězná 1, přímo přes most 1. máje, naproti Národnímu divadlu). Vynikající kuchyně, jídla z kvalitních a čerstvích surovin. Tam člověk zjistí, že i párek může být největší delikatesa. Jo, a znamenité zákusky!! :oops:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 06.10.08 08:09

Doporučila bych Týnskou literární kavárnu a Kafé Orient. http://www.mapy.cz/#… … _145704833

Týnská je pod číslem 1, nejkratší cesta z Rybné je Jakubskou, pak pořád rovně přes pasáž Ungelt, za pasáží doprava do Týnské, kavárna je schovaná po levé straně, oblouková vrata, co vypadají pořád zavřená. Ale vevnitř to žije jako v úle, schází se tam celý pražský akademicko-knihovní svět. Ceny neskutečně nízké.

Kavárna Orient je v prvním patře Domu u černé Matky boží, což je klenot pražské kubistické architektury. Kavárna má dokonale zrestaurovaný kubistický interiér a servis srovnatelný s výše zcela oprávněně opěvovanými Louvrem a Savoyem. No, i ceny jsou vyšší. Káva tak za 40-50 Kč. Orient najdete na rohu Celetné a Ovocného trhu. Z Jakubské dvě minuty ulicí, jejíž jméno se mi na plánku nedaří dešifrovat. Jinak to, co na plánku vypadá jako slepé uličky jsou normální ulice s pasážemi.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 06.10.08 08:14
Sára píše:
no to jsem zapoměla ale hned zítra se mrknu v práci do mailu jak se ten hotel jmenuje :lol: a napíšu - už jsem si vzpoměla - jmenuje se Josef :lol:

Sáro, Ty se ale máš!! Josef je můj sen, protože miluji moderní architekturu a v tomto hotelu bych chtěla strávit alespoň jednu noc…
Stylová kavárna je Nostress na náměstíčku, kde začíná Dušní a V kolkovně. Jednoznačně stojí za to , dát si ke kafi belgický dortík. Mají je tam ve sleněné vitríně. Božské!!!
Jinak se připojuji s hlasem pro Cafe Savoy, je to třída. Občas tam zajdeme s mužem v neděli na snídani.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 06.10.08 13:18

děkuji za tipy - koukala jsem, že ten Josef fakt nevypadá nejhůř - minule jsme měli večeři v La Provence - nevypadala špatně ale jídlo mi teda nechutnalo - na mořské příšery si nepotrpím, hovězí bylo sladké no o půlnoci jsem se při návratu na hotel konečně najedla - rozbalila jsem si přichystanou svačinu s Pendolína :lol:

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 06.10.08 13:33

Já jsem měla moc ráda kavárnu Konvikt, vchod z Bartolomějské a chce to nenechat se odradit pohledem ode dveří, ale sejít pěkně dolů po schůdkách do atria, je to tam moc příjemné i s domácí bábovkou a závinem. Tedy, jestli to někdo znáte také, je tam ještě? Chodívala jsem tam kdysi o polední pauze, ale je to už celkem dost let (10).
Ale otevírali až v 11, 00. V poledne krása, ale odpoledne už dost narváno.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 06.10.08 17:21

Pichjit, Konvikt byla i moje štace. Ale napřed ji k nepoznání zrekonstruovali (zmizel eklektický starý nábytek i fotky z Cinecity) a nakonec úplně zavřeli. Co je tam, nevím.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 06.10.08 17:28

Tak to mě fakt mrzí, moc, to byla "moje " kavárna, ty gaučíky, obrazy, zrcadla, pohoda, klid, bábovka, džus.. Jako prvotěhule jsem tam chodila s manželem na rybízový džus, on si dával vínko (vypadalo to stejně) a bylo to tááák příjemný… Ceny byla akorát…
Tak to je škoda.
Ještě mě napadá Konírna, ale nevím ulici, musím se optat, už si nepametám :oops: Tam bylo příjemně, to byla studentská asi restaurace, ale stylová, jako stáj a v historickém centru :wink:

A u Magistra Kellyho na Malé straně http://www.oselkelly.estranky.cz/ tam mívali kokteily :!: , ale už nemají, posledně mi tvrdily, že je to už dávno , ale i jinak je tam hezky.
A Pivovar (Novoměstský, Staroměstský?) ve Vodičkově.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist