PŘEDNÁŠKA O PARFÉMECH v Praze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 28.05.09 14:45
PŘEDNÁŠKA O PARFÉMECH v Praze

Viz zde: http://www.ifp.cz/Vonavy-tyden

28.května: Ateliér vůní ve spolupráci se společností Molinard v 18:30 : hod. přednáška na téma Parfémy a jejich tvůrci ( Francouzský institut, Štěpánská 35, Praha 1)

Dozvěděla jsem se to bohužel až teď :( Nechcete tam někdo skočit a pak nám poreferovat? Určitě to bude zajímavé.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4120 příspěvků 28.05.09 15:01

hm, rozklikla jsem si to, a asi to nebude jen tak..

Účastnický poplatek 850 Kč.
Počet míst v dílnách je omezen.

Na poličce 132 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 28.05.09 16:12

já bych i šla, leč čtvrtky mám zabitý. Už takhle bych měla být na dvou místech najednou :roll:

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 28.05.09 16:19

Ja bych se hrnula jen v pripade, ze by prednaska byla bez poplatku. Takhle mam obavu, ze bych vysolila cenu jednoho flakonu, a dozvedela se, co jsem vedela uz davno. Myslim, ze to bude zasvecovaci seance, nic pro pokrocile…

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 19 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 28.05.09 17:17

Hm, a já bych zas šla, kdybych to věděla alespoň včera - na dnešek mám lístky do kina :?

Jinak, nenašla jsem nic o účastnickém poplatku - je tam napsáno „vstup zdarma“.

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 28.05.09 17:34

Dolů pod popisem akce:

Informace a rezervace: caroline.krzys­zton@ifp.cz

Francouzsky s českým překladem.

Možná bych i šla, ale raději bych navštívila Grasse a jejich dílny přímo na místě :wink: , to by bylo zajímavější a víc užitečněji.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Jitka
sv. Parfema z Kecálburgu 2219 příspěvků 28.05.09 17:40
Irena píše:
Ja bych se hrnula jen v pripade, ze by prednaska byla bez poplatku. Takhle mam obavu, ze bych vysolila cenu jednoho flakonu, a dozvedela se, co jsem vedela uz davno. Myslim, ze to bude zasvecovaci seance, nic pro pokrocile…

:D Myslím, že jsi to krásně odhadla. 8)

Na poličce 28 parfémů 13 miniatur 9 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 28.05.09 17:44
Oleka píše:
Dolů pod popisem akce:

Informace a rezervace: caroline.krzys­zton@ifp.cz

Francouzsky s českým překladem.

Možná bych i šla, ale raději bych navštívila Grasse a jejich dílny přímo na místě :wink: , to by bylo zajímavější a víc užitečněji.

Vždyť tady je napsáno vstup volný :shock: http://www.ifp.cz/…ejich-tvurci

Chápu to tak, že to míchání v dílnách je zpoplatněno a už stejně proběhlo od 14.30 do 16.30 a ta přednáška je zdarma - škoda, že jsem to nevěděla dříve - klidně bych šla i míchat :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 26531 příspěvků 28.05.09 17:48

Odpledně probíhají DÍLNY (od 14.30 a od 16.30 hod). K těm se vztahuje ten poplatek 850,– Kč http://www.ifp.cz/…roby-parfemu

PŘEDNÁŠKA od 18.30 bude zdarma. Šla bych, i se synem, ale asi to časově nezvládneme :?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

mimosa
Znalkyně 313 příspěvků 28.05.09 18:06

jéééé :( kluk tam je teď do šesti na francouzštině, já bych ho tam i vyslala, ale musí domů, manža si zapomněl klíče… :roll: a já jsem v práci…

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 28.05.09 18:22

Ach jooo, zrovna když nejsem v Praze!

Ta přednáška by mohla být zajímavá

Na poličce 37 parfémů 1 miniatura 13 odstřiků 45 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Lady A
Znalkyně 483 příspěvků 29.05.09 21:38

Tak jsem byla jak na přednášce ( ta byla opravdu zdarma, ale pro vás asi nic nového), tak i na dílnách a měli jsme možnost očuchat různé vůně a namíchat si svůj parfém. Nejdřív jsme si měli napsat svoje favority v té které vrstvě parfému (hlava, srdce, základ) a pak z nich vybrat do každé kategorie 2. Podotýkám, že tam byly asi tak 300 ml flašky, ze kterých jsme vybírali. Pak jsme ponořili zkoušecí papírky a do ruky je poskládali jako vějířek a ještě jsme čmuchali, jestli je to harmonické. Pak to ještě očmuchala Francouzka z firmy Molinard, prodiskutovala to individuálně s každým a pak doporučila, kolik mililitrů od každé esence máme pipetou nandat do flakonku. Moc se mi to líbilo, příjemný lidi, a myslím, že poměr cena a hodnota byla taky fajn.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1797 příspěvků 30.05.09 10:21

Díky moc, to je skvělé, že se našel dobrovolník a poreferoval :)

Mluvili jste česky? Nebo tam byli Francouzi a překladatelé?

Na poličce 201 parfémů 263 miniatur 4 odstřiky 224 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Lady A
Znalkyně 483 příspěvků 30.05.09 23:35

Mohli jsme mluvit česky, byla tam překladatelka - jak při výrobě parfémů, tak i na přednášce - měli jsme sluchátka. Ale měla jsem dojem, že jsme s pár holkama byly jediné, co neuměj francouzsky. Ale to opravdu vůbec nevadilo, všichni byli moc příjemní. Ty Francouzky byly decentně oblečené, jednoduše, ale šik. Zase inspirace. Také mluvily o tom, jak dělají svou práci a že studovaly 5 let a 15 let jsou v oboru. Takže už maj nosy vycvičený. Jinak prý na světě je pouze zhruba 30 lidí, tzv. „nosů“, kteří jsou uznáváni jako špička a těch si ty firmy moc považují.
Udělala jsem si parfémek s následujícím složením:
grapefruit, mandarinka v hlavě
konvalinka, růže, aldehydy (jen špetička) v srdci
white musc (asi bílé pižmo?), vanilka v základu
Celkem 50 ml. Trochu jsem to přehnala s vanilkou, takže je to ke konci dost sladký. Možná je to splácanina, ale manžel mi to moc chválil. Hi hi :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Daisy.zlouky
sv. Parfema z Kecálburgu 3424 příspěvků 30.05.09 23:43

Ali tak to ti závidím......­......... :roll:

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 101 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist