PŘEDNÁŠKA O PARFÉMECH v Praze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 28.05.09 14:45
PŘEDNÁŠKA O PARFÉMECH v Praze

Viz zde: http://www.ifp.cz/Vonavy-tyden

28.května: Ateliér vůní ve spolupráci se společností Molinard v 18:30 : hod. přednáška na téma Parfémy a jejich tvůrci ( Francouzský institut, Štěpánská 35, Praha 1)

Dozvěděla jsem se to bohužel až teď :( Nechcete tam někdo skočit a pak nám poreferovat? Určitě to bude zajímavé.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 28.05.09 15:01

hm, rozklikla jsem si to, a asi to nebude jen tak..

Účastnický poplatek 850 Kč.
Počet míst v dílnách je omezen.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 28.05.09 16:12

já bych i šla, leč čtvrtky mám zabitý. Už takhle bych měla být na dvou místech najednou :roll:

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 28.05.09 16:19

Ja bych se hrnula jen v pripade, ze by prednaska byla bez poplatku. Takhle mam obavu, ze bych vysolila cenu jednoho flakonu, a dozvedela se, co jsem vedela uz davno. Myslim, ze to bude zasvecovaci seance, nic pro pokrocile…

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 28.05.09 17:17

Hm, a já bych zas šla, kdybych to věděla alespoň včera - na dnešek mám lístky do kina :?

Jinak, nenašla jsem nic o účastnickém poplatku - je tam napsáno „vstup zdarma“.

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 28.05.09 17:34

Dolů pod popisem akce:

Informace a rezervace: caroline.krzys­zton@ifp.cz

Francouzsky s českým překladem.

Možná bych i šla, ale raději bych navštívila Grasse a jejich dílny přímo na místě :wink: , to by bylo zajímavější a víc užitečněji.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Jitka
sv. Parfema z Kecálburgu 2219 příspěvků 28.05.09 17:40
Irena píše:
Ja bych se hrnula jen v pripade, ze by prednaska byla bez poplatku. Takhle mam obavu, ze bych vysolila cenu jednoho flakonu, a dozvedela se, co jsem vedela uz davno. Myslim, ze to bude zasvecovaci seance, nic pro pokrocile…

:D Myslím, že jsi to krásně odhadla. 8)

Na poličce 28 parfémů 13 miniatur 9 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 28.05.09 17:44
Oleka píše:
Dolů pod popisem akce:

Informace a rezervace: caroline.krzys­zton@ifp.cz

Francouzsky s českým překladem.

Možná bych i šla, ale raději bych navštívila Grasse a jejich dílny přímo na místě :wink: , to by bylo zajímavější a víc užitečněji.

Vždyť tady je napsáno vstup volný :shock: http://www.ifp.cz/…ejich-tvurci

Chápu to tak, že to míchání v dílnách je zpoplatněno a už stejně proběhlo od 14.30 do 16.30 a ta přednáška je zdarma - škoda, že jsem to nevěděla dříve - klidně bych šla i míchat :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25852 příspěvků 28.05.09 17:48

Odpledně probíhají DÍLNY (od 14.30 a od 16.30 hod). K těm se vztahuje ten poplatek 850,– Kč http://www.ifp.cz/…roby-parfemu

PŘEDNÁŠKA od 18.30 bude zdarma. Šla bych, i se synem, ale asi to časově nezvládneme :?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

mimosa
Znalkyně 313 příspěvků 28.05.09 18:06

jéééé :( kluk tam je teď do šesti na francouzštině, já bych ho tam i vyslala, ale musí domů, manža si zapomněl klíče… :roll: a já jsem v práci…

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 28.05.09 18:22

Ach jooo, zrovna když nejsem v Praze!

Ta přednáška by mohla být zajímavá

Na poličce 37 parfémů 1 miniatura 13 odstřiků 45 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Lady A
Znalkyně 482 příspěvků 29.05.09 21:38

Tak jsem byla jak na přednášce ( ta byla opravdu zdarma, ale pro vás asi nic nového), tak i na dílnách a měli jsme možnost očuchat různé vůně a namíchat si svůj parfém. Nejdřív jsme si měli napsat svoje favority v té které vrstvě parfému (hlava, srdce, základ) a pak z nich vybrat do každé kategorie 2. Podotýkám, že tam byly asi tak 300 ml flašky, ze kterých jsme vybírali. Pak jsme ponořili zkoušecí papírky a do ruky je poskládali jako vějířek a ještě jsme čmuchali, jestli je to harmonické. Pak to ještě očmuchala Francouzka z firmy Molinard, prodiskutovala to individuálně s každým a pak doporučila, kolik mililitrů od každé esence máme pipetou nandat do flakonku. Moc se mi to líbilo, příjemný lidi, a myslím, že poměr cena a hodnota byla taky fajn.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 30.05.09 10:21

Díky moc, to je skvělé, že se našel dobrovolník a poreferoval :)

Mluvili jste česky? Nebo tam byli Francouzi a překladatelé?

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

Lady A
Znalkyně 482 příspěvků 30.05.09 23:35

Mohli jsme mluvit česky, byla tam překladatelka - jak při výrobě parfémů, tak i na přednášce - měli jsme sluchátka. Ale měla jsem dojem, že jsme s pár holkama byly jediné, co neuměj francouzsky. Ale to opravdu vůbec nevadilo, všichni byli moc příjemní. Ty Francouzky byly decentně oblečené, jednoduše, ale šik. Zase inspirace. Také mluvily o tom, jak dělají svou práci a že studovaly 5 let a 15 let jsou v oboru. Takže už maj nosy vycvičený. Jinak prý na světě je pouze zhruba 30 lidí, tzv. „nosů“, kteří jsou uznáváni jako špička a těch si ty firmy moc považují.
Udělala jsem si parfémek s následujícím složením:
grapefruit, mandarinka v hlavě
konvalinka, růže, aldehydy (jen špetička) v srdci
white musc (asi bílé pižmo?), vanilka v základu
Celkem 50 ml. Trochu jsem to přehnala s vanilkou, takže je to ke konci dost sladký. Možná je to splácanina, ale manžel mi to moc chválil. Hi hi :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Daisy.zlouky
sv. Parfema z Kecálburgu 3424 příspěvků 30.05.09 23:43

Ali tak to ti závidím......­......... :roll:

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 101 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist