Přeprava parfémů v mrazu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kakadu  29.01.12 18:03
Přeprava parfémů v mrazu

Tento týden nám značně , až extrémně přituhne, což mě donutilo zamyslet se nad jednou věcí, která by mě dřív nenapadla.
Mám objednané nějaké vůně, jak odsud, tak z ciziny a ted dumám nad tím, jestli je nějak neznehodnotí přeprava (např když bude -20).
K tomu si kladu otázku, kde vlastně naložená poštovní auta např. pokud už jsou od večera,v noci vůbec stojí? Venku, nebo někde v hale?
V noci mi praskla skleněná cola zapomenutá na balkoně, může to být s parfémy totéž?

Jestli máte někdo zkušenosti nebo informace za jakých podmínek se to přepravuje, co se vůním může či nemůže stát, napište sem, budu ráda :)

Reakce:

doktorová  29.01.12 18:10

Díky za dotaz.
NApadlo mě to samé a tak „nezbytný“ nákup nějakých vůní pro radost z dneška překládám na neurčito.
Však taky boje proti závislosti je potřeba.
/ a navíc nemaj jeden vytoužený vzorek, došel jim..... :? /

Protože distribuce středa-čtvrtek, kdy to má padnout i pod mínus 20 asi nebude nic moc.
Také předem děkuji za názor někoho, kdo tohle zná blíže, a kdo ví zda v takovém počasí nemohou balíčky někde po cestě nebo při skladování v poštovním skladu pěkně „vymrznout“.
Domnívám se že by výmraz mohl vůně a kosmetiku poněkud poškodit…ne ?
;)

Miguel de Saler
Učednice 31 příspěvků 29.01.12 18:48

„Vymrznout“ asi ne, protože počínaje od EdC, která je „naložena“ v 70% líhu až po č.parfém, který je v koncentrovaném líhu (alkoholu) je jeho teplota tuhnutí alkoholu -114,4°C. (U EdC, EdT a EdP samozřejmě o něco méně)
Závěr: jestli teplota nebude nižší než -114,4°C, tak se nemáš čeho bát.
Ad kosmetika: tam už to bude o něco horší, mimo jiné také záleží na typu a složkách kosmetiky.

Na poličce 23 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 77 vzorků V tužebníku 77 parfémů

Miguel de Saler
Učednice 31 příspěvků 29.01.12 18:58

Ještě pro představu: asi všichni víme že, když strčíme vodku do mrazničky tak nezmrzne. A vodka má „jen“ 40% alkoholu. Takže si myslím že není důvod k se bát (mrazu samozřejmě, z vlastní zkušenosti vím že s přepravou to může být o něco horší).

kakadu  29.01.12 19:07

Tak to mě trochu uklidnuje, díky

doktorová  29.01.12 19:12

Díky- super !

Hm, to mám radost, nákup se mi opět ukazuje jako docela „neodkladný“… :think:
Sem se před sebou mohla vymluvit na mrazy a na posilování pevné vůle…

dobrotka
Učednice 130 příspěvků 29.01.12 20:01

Podobnou otázku jsem si kladla nedávno,protože jsem si v pátek večer nemohla dojít na poštu pro balíček s vůněmi(nezastihli mě dopoledne doma)a tak milý balík ležel na poště přes víkend.Měla jsem zase strach,aby tam třeba nebyl moc v teple,někde u topení…Korunu tomu nasadily zprávy na Nově v onu neděli,kde vysílali otřesnou reportáž jakým způsoben nakládají na jedné pražské poště s balíky.Točeno to bylo skrytou kamerou a byla to fakt hrůza,kdybych to neviděla,tak tomu neuvěřím!!Házeli tam s balíky o zem jako by to byly kameny nebo kusy dřeva a naprosto jim bylo jedno,co v nich je. :zed: :zed: :zed:

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Miguel de Saler
Učednice 31 příspěvků 29.01.12 20:10

Rádo se stalo. :)

bagheta
sv. Parfema z Kecálburgu 4190 příspěvků 29.01.12 20:11
dobrotka píše:
Podobnou otázku jsem si kladla nedávno,protože jsem si v pátek večer nemohla dojít na poštu pro balíček s vůněmi(nezastihli mě dopoledne doma)a tak milý balík ležel na poště přes víkend.Měla jsem zase strach,aby tam třeba nebyl moc v teple,někde u topení…Korunu tomu nasadily zprávy na Nově v onu neděli,kde vysílali otřesnou reportáž jakým způsoben nakládají na jedné pražské poště s balíky.Točeno to bylo skrytou kamerou a byla to fakt hrůza,kdybych to neviděla,tak tomu neuvěřím!!Házeli tam s balíky o zem jako by to byly kameny nebo kusy dřeva a naprosto jim bylo jedno,co v nich je. :zed: :zed: :zed:

taky si myslím, že vzhledem k obsahu alkoholu se nemusíme bát, ale jistá si tím nejsem :think: . Ovšem co se týče té reportáže, tak to jsem taky zírala, jak je možné, že mi zatím všechno přišlo v pořádku i přes to, že některé flakony byly pouze v bublinkové folii a obálce. Je to děs, jak s tím zacházejí :roll:

Na poličce 8 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

barbucha  29.01.12 21:13

Mno, právě jsem vybalila naprosto netknutý=tekutý parfémy… nezmrznou ani v desetikilometrový výšce :lol:

Fleur  31.01.12 20:52

Tak teď ještě - protřepat je, nebo raději ne? :lol:

holka hnědooká
sv. Parfema z Kecálburgu 2417 příspěvků 31.01.12 20:53
Fleur píše:
Tak teď ještě - protřepat je, nebo raději ne? :lol:

Protřepat, nemíchat :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

marly
sv. Parfema z Kecálburgu 2812 příspěvků 14.02.12 22:20

Zmrznúť síce parfumy nezmrznú, ale nemôže mať prudké striedanie teplôt vplyv na vôňu? Nezmení sa? Presun z -20 do +25 nie je maličkosť.
Osobne si myslím, že sa nestane nič - aspoň ja som pri nových akvizíciách mne už známych parfumov nijakú zmenu vône nepostrehla.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 4 parfémy

barbucha  14.02.12 22:53

Vzhledem k tomu, že nepředpokládám, že se parfémy ke konečnému spotřebiteli dopravují pomocí volského potahu - ale modernějším a rychlejším způsobem včetně náhlého překonání rozdílných teplot a klimatu… tak bych řekla, že pravděpodobně něco vydržej ;)

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist