Přeprava parfémů v mrazu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kakadu  29.01.12 18:03
Přeprava parfémů v mrazu

Tento týden nám značně , až extrémně přituhne, což mě donutilo zamyslet se nad jednou věcí, která by mě dřív nenapadla.
Mám objednané nějaké vůně, jak odsud, tak z ciziny a ted dumám nad tím, jestli je nějak neznehodnotí přeprava (např když bude -20).
K tomu si kladu otázku, kde vlastně naložená poštovní auta např. pokud už jsou od večera,v noci vůbec stojí? Venku, nebo někde v hale?
V noci mi praskla skleněná cola zapomenutá na balkoně, může to být s parfémy totéž?

Jestli máte někdo zkušenosti nebo informace za jakých podmínek se to přepravuje, co se vůním může či nemůže stát, napište sem, budu ráda :)

Reakce:

doktorová  29.01.12 18:10

Díky za dotaz.
NApadlo mě to samé a tak „nezbytný“ nákup nějakých vůní pro radost z dneška překládám na neurčito.
Však taky boje proti závislosti je potřeba.
/ a navíc nemaj jeden vytoužený vzorek, došel jim..... :? /

Protože distribuce středa-čtvrtek, kdy to má padnout i pod mínus 20 asi nebude nic moc.
Také předem děkuji za názor někoho, kdo tohle zná blíže, a kdo ví zda v takovém počasí nemohou balíčky někde po cestě nebo při skladování v poštovním skladu pěkně „vymrznout“.
Domnívám se že by výmraz mohl vůně a kosmetiku poněkud poškodit…ne ?
;)

Miguel de Saler
Učednice 31 příspěvků 29.01.12 18:48

„Vymrznout“ asi ne, protože počínaje od EdC, která je „naložena“ v 70% líhu až po č.parfém, který je v koncentrovaném líhu (alkoholu) je jeho teplota tuhnutí alkoholu -114,4°C. (U EdC, EdT a EdP samozřejmě o něco méně)
Závěr: jestli teplota nebude nižší než -114,4°C, tak se nemáš čeho bát.
Ad kosmetika: tam už to bude o něco horší, mimo jiné také záleží na typu a složkách kosmetiky.

Na poličce 23 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 77 vzorků V tužebníku 77 parfémů

Miguel de Saler
Učednice 31 příspěvků 29.01.12 18:58

Ještě pro představu: asi všichni víme že, když strčíme vodku do mrazničky tak nezmrzne. A vodka má „jen“ 40% alkoholu. Takže si myslím že není důvod k se bát (mrazu samozřejmě, z vlastní zkušenosti vím že s přepravou to může být o něco horší).

kakadu  29.01.12 19:07

Tak to mě trochu uklidnuje, díky

doktorová  29.01.12 19:12

Díky- super !

Hm, to mám radost, nákup se mi opět ukazuje jako docela „neodkladný“… :think:
Sem se před sebou mohla vymluvit na mrazy a na posilování pevné vůle…

dobrotka
Učednice 130 příspěvků 29.01.12 20:01

Podobnou otázku jsem si kladla nedávno,protože jsem si v pátek večer nemohla dojít na poštu pro balíček s vůněmi(nezastihli mě dopoledne doma)a tak milý balík ležel na poště přes víkend.Měla jsem zase strach,aby tam třeba nebyl moc v teple,někde u topení…Korunu tomu nasadily zprávy na Nově v onu neděli,kde vysílali otřesnou reportáž jakým způsoben nakládají na jedné pražské poště s balíky.Točeno to bylo skrytou kamerou a byla to fakt hrůza,kdybych to neviděla,tak tomu neuvěřím!!Házeli tam s balíky o zem jako by to byly kameny nebo kusy dřeva a naprosto jim bylo jedno,co v nich je. :zed: :zed: :zed:

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Miguel de Saler
Učednice 31 příspěvků 29.01.12 20:10

Rádo se stalo. :)

bagheta
sv. Parfema z Kecálburgu 4192 příspěvků 29.01.12 20:11
dobrotka píše:
Podobnou otázku jsem si kladla nedávno,protože jsem si v pátek večer nemohla dojít na poštu pro balíček s vůněmi(nezastihli mě dopoledne doma)a tak milý balík ležel na poště přes víkend.Měla jsem zase strach,aby tam třeba nebyl moc v teple,někde u topení…Korunu tomu nasadily zprávy na Nově v onu neděli,kde vysílali otřesnou reportáž jakým způsoben nakládají na jedné pražské poště s balíky.Točeno to bylo skrytou kamerou a byla to fakt hrůza,kdybych to neviděla,tak tomu neuvěřím!!Házeli tam s balíky o zem jako by to byly kameny nebo kusy dřeva a naprosto jim bylo jedno,co v nich je. :zed: :zed: :zed:

taky si myslím, že vzhledem k obsahu alkoholu se nemusíme bát, ale jistá si tím nejsem :think: . Ovšem co se týče té reportáže, tak to jsem taky zírala, jak je možné, že mi zatím všechno přišlo v pořádku i přes to, že některé flakony byly pouze v bublinkové folii a obálce. Je to děs, jak s tím zacházejí :roll:

Na poličce 3 parfémy 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

barbucha  29.01.12 21:13

Mno, právě jsem vybalila naprosto netknutý=tekutý parfémy… nezmrznou ani v desetikilometrový výšce :lol:

Fleur  31.01.12 20:52

Tak teď ještě - protřepat je, nebo raději ne? :lol:

holka hnědooká
sv. Parfema z Kecálburgu 2418 příspěvků 31.01.12 20:53
Fleur píše:
Tak teď ještě - protřepat je, nebo raději ne? :lol:

Protřepat, nemíchat :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

marly
sv. Parfema z Kecálburgu 2812 příspěvků 14.02.12 22:20

Zmrznúť síce parfumy nezmrznú, ale nemôže mať prudké striedanie teplôt vplyv na vôňu? Nezmení sa? Presun z -20 do +25 nie je maličkosť.
Osobne si myslím, že sa nestane nič - aspoň ja som pri nových akvizíciách mne už známych parfumov nijakú zmenu vône nepostrehla.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 4 parfémy

barbucha  14.02.12 22:53

Vzhledem k tomu, že nepředpokládám, že se parfémy ke konečnému spotřebiteli dopravují pomocí volského potahu - ale modernějším a rychlejším způsobem včetně náhlého překonání rozdílných teplot a klimatu… tak bych řekla, že pravděpodobně něco vydržej ;)

Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist