PŘIDÁTE SE?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 29.05.09 09:25
PŘIDÁTE SE?

Mám takový nápad (potřeboval by ještě doladit - to ale společně jistě zvládneme). Co kdybychom si vytvořili vlastní parfémovou knihu - spíš tedy takový putovní parfémový památníček.
Idea je zhruba taková: koupil bych prázdnou knihu, do které by každý, kdo by se do toho chtěl zapojit, vytvořil jednu stránku (např. o svém nejoblíbenějším parfému, o svém vztahu k vůním jako takovým apod.) a pak by ji poslal zase dál.
Myslíte, že by se to dalo zrealizovat? Šli byste do toho?

Zkusme se rozhodnout mezi následujícími variantami:

1. každý vytvoří stránku (A4), kterou pošle na jednu určenou adresu, kde se to naskenuje, zveřejní a zkompletuje
2. začneme z jednoho místa, kniha bude putovní - každý, komu přijde, přidá jednu stránku a pošle knihu dál, dle svého uvážení (kdo bude technicky vybaven, tak ji vždy průběžně naskenuje a zveřejní).

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 29.05.09 09:44

Viděla bych to spíše na elektronickou podobu…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 29.05.09 10:38

mně osobně se nápad zdá výborný a preferuji spíše tu klasickou starou formu „památníčku“.. žádné slohové práce, jen pár řádek, malý obrázek a podpis :-) takže Marte, já bych do toho šla, i když zatím vůbec netuším, co bych tam napsala :-) taky se musí počítat s tím, že některá vůně by se opakovala třeba 15 x, ale to by nemělo vůbec vadit..
Záleží, co od toho očekáváte.. jestli to má být podobné spíše knize o parfemech, pak je opravdu lepší návrh Kerze, jestli to má být jen tak pro zábavu a fungovat do budoucna jako vzpomínka na kdysi užívané stránky arome - pak je lepší forma památníčku.. a zase - když to bude v elektronické podobě, budou k tomu mít přístup všichni, kdo projeví zájem - kdežto památníček může mít jen jednoho majitele :-)

toť můj názor

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 29.05.09 11:59

Nápad bezva, ale taky bych byla spíš pro elektronickou podobu, protože aby jsme měli každý svůj památníček, to není reálné, to bychom se upsali a uposílali. :D A kdyby byl jen jeden - byl by problém, aby do něj nahlídnul kdo chce a kdy chce. :wink:

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 29.05.09 12:55

Asi jo… I když do papírového by se mi lépe čmáralo :twisted:

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 29.05.09 14:13

Papírová forma by byla krásná, vzpomínáte si na ty knížečky, které kolovaly a lidi, co si chtěli dopisovat, tam napsali svá jména a adresy a poslali to dál? Problém byl v tom, že to pak u někoho skončilo na dně šuplíku a nestaral se o to (tipuju). A i kdyby z toho byl opatrovaný skvost, zase by byl jen u jednoho člověka… plánuješ snad, m.marte, že bys byl ten budoucí majitel Ty? :) Nebo by byl památníček oskenován a vystaven na Arome?

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 29.05.09 14:35

Já mám představu, že by každý tu svou stránku pojal třeba i výtvarně (jakkoliv - ne každý je Picasso), proto by se mi líbilo, aby kniha existovala fyzicky. Není pak problém ji také naskenovat a vystavit tady.
A kdo bude majitel? Můžeme třeba udělat losování, nebo ji věnujeme Adě, nebo… (můžeme vymyslet cokoliv jiného - třeba ji vyšleme do kosmu :lol: ).

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 29.05.09 14:42

Nebo ji zakopeme v ohnivzdorné, voděodolné krabici? Ale ne, to by byla škoda :D No rozhodně by měla být naskenovaná a vystavená tady.

A co kdyby to nebyla fyzicky knížka, ale každý by si vzal papír o velikosti A4, tam napsal, namaloval a nalepil, podle svých představ, a poslal třeba na Tvou adresu? Nebo Adě. Něco podobného, jako vyhlašují na ČT1 v Kouzelné školce a děti tam posílají obrázky (většinou tam píšou i jméno a věk).

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 29.05.09 14:44

Myslím, že by mohlo být praktické, dělat to na samostatné A4, které se vloží do průhledné eurosložky a zavěsí do pořadače, v kterém by to putovalo mezi členy fóra.

Zavan smradu
Znalkyně 263 příspěvků 29.05.09 14:49

:twisted: ty jo taku kravinu vymysliet, klobuk dolu, so mnou ale nepocitajte

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 29.05.09 15:08

me se ten napad moc libi! mam rada denicky a pamatnicky.
Sice poradac je takovy neprakticky baleni, ale pro tyto ucely asi naopak to nejpraktictejsi. Vleze tam skoro neomezenej pocet listu, a kazdej bude moct poslat jen jeden list papiru (ted je otazka jestli prelozenej nebo neprelozenej :D).

No a pokud by nekdy doslo k hromadnymu srazu clenek a clenu Arome, takovymu srazu, kam by prijeli jak lidi z Brna tak z Prahy, a treba by tu jednu noc nekde prespali, tak pak by se tam ten poradac mohl brat.
Ja ale moc fantaziruju, uz si predstavuju, jak si nekde v kempu u taboracku kolujeme poradac mezi sebou a vytahujeme lahvicky blistici se ve svetle plamenu.. kolem poletujou vase deti s prutama na kterych maj napichnuty brambory, chleba a spekacky..

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 29.05.09 15:12

Já bych neposílal jen list, já bych to posílal celé, aby se tím mohl každý alespoň na chvíli pokochat.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 29.05.09 15:16
WildOrchid píše:
uz si predstavuju, jak si nekde v kempu u taboracku kolujeme poradac mezi sebou a vytahujeme lahvicky blistici se ve svetle plamenu.. kolem poletujou vase deti s prutama na kterych maj napichnuty brambory, chleba a spekacky..

Tak to už mám za sebou - byla bych pro nějaký luxusní welnes hotel, kde budou kromě parfémků v jakuzzi kolovat i lahvičky s dobrým mokem a děti zůstanou na starost tatínkům… :D

Taky mě napadl vinný sklípek…že bychom to spojili s ochutnávkou… :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 29.05.09 15:18

Hlasuji pro vinný sklípek.

Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 29.05.09 17:32

vinný sklípek, cokoliv - kdekoliv hlavně v dohlednu :!:

náš tatínek si odjel na víkend pařit a já tu zase trčím se řvounem, nádobím a prádlem sama doma, asi mi brzy rupne :bang:

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 202 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist