Příjmení manžela - ano, nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 29.03.12 10:21
Příjmení manžela - ano, nebo ne?

Včera se na toto téma rozvinula diskuse. No, a kde jinde nadhodit tuto otázku, než mezi ženami zde. Rozšíří se vzorek názorů.

V dnešní době jsem jednoznačně pro zachování každého příjmení sólo.

Příspěvek upraven 26.07.12 v 04:13

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Sasa  29.03.12 10:58

Podpořím tě. Taky jsem si nechala své příjmení. Vdávala jsem se podruhé. Prostě jsem si řekla, že s každým chlapem nebudu měnit jméno … samo to bylo jako vtip, ale neprotestoval. Mě ta koncovka „ová“ připadá, že jsem jakoby něčí majetek.
Děti jsme neplánovali

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 29.03.12 11:05

Taky tě podpořím. Zatím se sice nevdávám, ani nevím, jestli to ještě podruhé chci, ale kdyby už k tomu došlo, rozhodně bych si nechala své příjmení. Děti už taky neplánujeme.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Clarisse
Parfémová maniačka 617 příspěvků 29.03.12 11:19

Já bych řekla, že je to individuální. Pokud se holka vdává poprvé a plánují společnou budoucnost s dětmi, tak bych si vzala příjmení manžela, tak jako jsem to ostatně udělala já. Své příjmení bych si nechala v případě, že by to manželovo bylo nějak srandovní, třeba Buchta, Pekáč, Šourek, Jelito, apod. , přimlouvala za se za to, aby si nechal svoje příjmení změnit na moje. No a nebo když je někdo slavný, má firmu spjatou se svým jménem, tam je to jasné. Třeba moje ségra se vdávala podruhé, z prvního manželství má syna, který se jako jediný jmenuje po svém tátovi , jinak má celá jejich rodina včetně druhého dalšího dítěte příjmení po druhém manželovi. Synovcovi je to někdy líto, ale s tím se holt nic nenadělá. Moc se mi nelíbí zdvojená příjmení, třeba včera vařila v Prostřeno modelka Barbora Vida-Kolářová. Nebo Kateřina Konvalinka-Průšová. To je dost hrozný

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 29.03.12 11:21

Měla jsem kdysi kolegu, který se jmenoval Hotový.  :lol:

Když se brali s jeho nastávající, vzal si její příjmení (krásné) a byl z něho rázem Václav Láska.

Frankie  29.03.12 11:23

Já s tebou taky souhlasím. Vdaná jsem sice nebyla, ale taky bych si nechala svoje příjmení, i kdybychom plánovali děti. Vzhledem k míře rozvodovosti a počtu dětí narozených mimo manželství, se mi zdá jednodušší vysvětlit dětem, proč mají maminka a tatínek různá příjmení, než proč bydlí každý jinde, případně ještě s jiným partnerem. :mrgreen:

Pokud bych uvažovala o zdvojeném přijmení, záleželo by na tom, jak by jméno znělo jako celek, a taky jestli používám jméno jako „obchodní značku“ např. v podnikání.

Úplně strašné se mi pak zdají kombinace jako Vendula Auš Svobodová nebo Kateřina Konvalinka Průšová :lol: A nelíbí se mi koncovka -ová u cizích příjmení

Clarisse
Parfémová maniačka 617 příspěvků 29.03.12 11:24

Já měla spolužačku na základce a ta se jmenovala Křečková. Nedávno se vdávala a teď se jmenuje Sojková. Teď mě napadlo , že by se taky mohla jmenovat
Veronika Sojka-Křečková :lol:

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 29.03.12 11:24

A to já bych radě ji byla „hotová“. Já jsem zase znala pan Picze (čti Píč). Jméno nosil pokud vím celý život, co na to žena, to nevím, neb jsem ji neznala. A výborné taky bylo, když se náš soused s příjmením „Kokot“ nechal přejmenovat na „Kohout“. No jak mu asi říkali… :mrgreen:

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 29.03.12 11:26

.

Příspěvek upraven 26.07.12 v 04:11

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 29.03.12 11:30

Jaj, přechylování, to je šílená zhůvěřilost. :twisted:

Taková Whitney Houstonová - to rve uši. :cert:

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 29.03.12 11:35

Sendy, já tvůj názor respektuju, na tvém místě je pochopitelný.
Já vdaná nejsem a nijak po tom neprahnu, ale když by na to přišlo, své příjmení bych si nenechala (a zdvojené už vůbec ne - zbytečně dlouhé).

Příspěvek upraven 07.07.14 v 08:02

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Frankie  29.03.12 11:42

Andry, já jsem před časem četla článek o muži, který si taky vzal příjmení své ženy kvůli tomu, že jeho otec byl grázl, naopak otce jeho ženy, a její rodiny vůbec, si prý vážil.

A svatebčané se docela divili, když oddávající oznámil, že novomanželé se rozhodli společně užívat příjmení nevěsty, a narychlo přepisovali přáníčka. :lol:

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 29.03.12 11:45

tak já věřím, že tím, že si vezmu příjmení svého potenciálního budoucího manžela nikoho nepřekvapím :D

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 29.03.12 11:45

.

Příspěvek upraven 26.07.12 v 04:11

Clarisse
Parfémová maniačka 617 příspěvků 29.03.12 11:48

U nás to není vůbec běžné, aby si bral manžel příjmení manželky. Moje první slova, kdybych se něco takového dozvěděla by asi byla "fakt jo? " ale v zápětí bych si řekla proč ne.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist