Příjmení manžela - ano, nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 29.03.12 10:21
Příjmení manžela - ano, nebo ne?

Včera se na toto téma rozvinula diskuse. No, a kde jinde nadhodit tuto otázku, než mezi ženami zde. Rozšíří se vzorek názorů.

V dnešní době jsem jednoznačně pro zachování každého příjmení sólo.

Příspěvek upraven 26.07.12 v 04:13

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Sasa  29.03.12 10:58

Podpořím tě. Taky jsem si nechala své příjmení. Vdávala jsem se podruhé. Prostě jsem si řekla, že s každým chlapem nebudu měnit jméno … samo to bylo jako vtip, ale neprotestoval. Mě ta koncovka „ová“ připadá, že jsem jakoby něčí majetek.
Děti jsme neplánovali

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 29.03.12 11:05

Taky tě podpořím. Zatím se sice nevdávám, ani nevím, jestli to ještě podruhé chci, ale kdyby už k tomu došlo, rozhodně bych si nechala své příjmení. Děti už taky neplánujeme.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Clarisse
Parfémová maniačka 617 příspěvků 29.03.12 11:19

Já bych řekla, že je to individuální. Pokud se holka vdává poprvé a plánují společnou budoucnost s dětmi, tak bych si vzala příjmení manžela, tak jako jsem to ostatně udělala já. Své příjmení bych si nechala v případě, že by to manželovo bylo nějak srandovní, třeba Buchta, Pekáč, Šourek, Jelito, apod. , přimlouvala za se za to, aby si nechal svoje příjmení změnit na moje. No a nebo když je někdo slavný, má firmu spjatou se svým jménem, tam je to jasné. Třeba moje ségra se vdávala podruhé, z prvního manželství má syna, který se jako jediný jmenuje po svém tátovi , jinak má celá jejich rodina včetně druhého dalšího dítěte příjmení po druhém manželovi. Synovcovi je to někdy líto, ale s tím se holt nic nenadělá. Moc se mi nelíbí zdvojená příjmení, třeba včera vařila v Prostřeno modelka Barbora Vida-Kolářová. Nebo Kateřina Konvalinka-Průšová. To je dost hrozný

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 29.03.12 11:21

Měla jsem kdysi kolegu, který se jmenoval Hotový.  :lol:

Když se brali s jeho nastávající, vzal si její příjmení (krásné) a byl z něho rázem Václav Láska.

Frankie  29.03.12 11:23

Já s tebou taky souhlasím. Vdaná jsem sice nebyla, ale taky bych si nechala svoje příjmení, i kdybychom plánovali děti. Vzhledem k míře rozvodovosti a počtu dětí narozených mimo manželství, se mi zdá jednodušší vysvětlit dětem, proč mají maminka a tatínek různá příjmení, než proč bydlí každý jinde, případně ještě s jiným partnerem. :mrgreen:

Pokud bych uvažovala o zdvojeném přijmení, záleželo by na tom, jak by jméno znělo jako celek, a taky jestli používám jméno jako „obchodní značku“ např. v podnikání.

Úplně strašné se mi pak zdají kombinace jako Vendula Auš Svobodová nebo Kateřina Konvalinka Průšová :lol: A nelíbí se mi koncovka -ová u cizích příjmení

Clarisse
Parfémová maniačka 617 příspěvků 29.03.12 11:24

Já měla spolužačku na základce a ta se jmenovala Křečková. Nedávno se vdávala a teď se jmenuje Sojková. Teď mě napadlo , že by se taky mohla jmenovat
Veronika Sojka-Křečková :lol:

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 29.03.12 11:24

A to já bych radě ji byla „hotová“. Já jsem zase znala pan Picze (čti Píč). Jméno nosil pokud vím celý život, co na to žena, to nevím, neb jsem ji neznala. A výborné taky bylo, když se náš soused s příjmením „Kokot“ nechal přejmenovat na „Kohout“. No jak mu asi říkali… :mrgreen:

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 29.03.12 11:26

.

Příspěvek upraven 26.07.12 v 04:11

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 29.03.12 11:30

Jaj, přechylování, to je šílená zhůvěřilost. :twisted:

Taková Whitney Houstonová - to rve uši. :cert:

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 29.03.12 11:35

Sendy, já tvůj názor respektuju, na tvém místě je pochopitelný.
Já vdaná nejsem a nijak po tom neprahnu, ale když by na to přišlo, své příjmení bych si nenechala (a zdvojené už vůbec ne - zbytečně dlouhé).

Příspěvek upraven 07.07.14 v 08:02

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Frankie  29.03.12 11:42

Andry, já jsem před časem četla článek o muži, který si taky vzal příjmení své ženy kvůli tomu, že jeho otec byl grázl, naopak otce jeho ženy, a její rodiny vůbec, si prý vážil.

A svatebčané se docela divili, když oddávající oznámil, že novomanželé se rozhodli společně užívat příjmení nevěsty, a narychlo přepisovali přáníčka. :lol:

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 29.03.12 11:45

tak já věřím, že tím, že si vezmu příjmení svého potenciálního budoucího manžela nikoho nepřekvapím :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 29.03.12 11:45

.

Příspěvek upraven 26.07.12 v 04:11

Clarisse
Parfémová maniačka 617 příspěvků 29.03.12 11:48

U nás to není vůbec běžné, aby si bral manžel příjmení manželky. Moje první slova, kdybych se něco takového dozvěděla by asi byla "fakt jo? " ale v zápětí bych si řekla proč ne.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist