Přírodní deodoranty

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7024 příspěvků 25.05.08 21:26
Přírodní deodoranty

Ve snaze být šetrná k sobě a k přírodě aspoň o maličko více, jsem si pořídila Bio deodorant. Četla jsem, že antiperspiranty nejsou dobré a doporučuje se používat jen deo.
Koupila jsem si od Santé Mild Wave. Hřeje mě ale jen to, že to je „zdravé“, protože účinek je absolutně nulový :shock: ! Jako kdybych žádný deo nepoužila !:
Zajímaly by mě vaše zkušenosti o bio deo. Velice ocením něco, co skutečně funguje. Nebo že by platilo, že příroda nemá na chemii :?:

Díky

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6039 příspěvků 25.05.08 21:33

Téma o deodorantech je i tady: http://ada.konicky.net/…iewtopic.php?… :)

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7024 příspěvků 26.05.08 23:17
Barbarra píše:
Téma o deodorantech je i tady: http://ada.konicky.net/…iewtopic.php?… :)

Díky :idea:

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

14.10.08 20:39
Širín píše:
Ve snaze být šetrná k sobě a k přírodě aspoň o maličko více, jsem si pořídila Bio deodorant. Četla jsem, že antiperspiranty nejsou dobré a doporučuje se používat jen deo.
Koupila jsem si od Santé Mild Wave. Hřeje mě ale jen to, že to je „zdravé“, protože účinek je absolutně nulový :shock: ! Jako kdybych žádný deo nepoužila !:
Zajímaly by mě vaše zkušenosti o bio deo. Velice ocením něco, co skutečně funguje. Nebo že by platilo, že příroda nemá na chemii :?:Díky

mám stejný názor, já jsem vyzkoušela přírodní kosmetiku Weleda a Kiss My Face - je to cca týden, co jsem si koupila Šalvějový deodorant od Weledy - zatím, můžu říct, že je dobrý! od Kiss My Face má moje sestra Tuhý deodorant s vůní léta s aktivními enzymy - hodně nakupujeme na http://www.krasa.cz - posílají vzorečky a poštovné 66,– :D

saeculi-felicitas
Učednice 184 příspěvků 23.10.08 23:43

docela fajn je deo krystal od baley v Dm drogerii za cca 60 kč - neparfemovaný, spolehlivý i do léta, nebarví oblečení, akorát kyselý na chuť :lol: 8) …jo a dá se používat místně na akné - docela vysušuje a léči :)

Na poličce 10 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 02.11.08 19:11
saeculi-felicitas píše:
docela fajn je deo krystal od baley v Dm drogerii za cca 60 kč - neparfemovaný, spolehlivý i do léta, nebarví oblečení, akorát kyselý na chuť :lol: 8) …jo a dá se používat místně na akné - docela vysušuje a léči :)

Můžu také vřele doporučit :D

Na poličce 31 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 16 parfémů

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 03.11.08 13:25

Taky jsem si ho pořídila a zatím jsem spokojená.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

17.11.08 16:03
PaK píše:
Taky jsem si ho pořídila a zatím jsem spokojená.

DEO krystal nabízí i ALVA. Prý je v německu hitem:
 http://www.krasa.cz/…tuhy--g.html

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5531 příspěvků 18.11.08 23:23
saeculi-felicitas píše:

Jenže to je právě ten ukrutně nezdravej :cry: Obsahuje hliník, co blokuje lymfatický systém a tím vede k rakovině atd atd. …

Já nevím, moc jsem toho o téhle problematice nenačetla, ale konkrétně tohle (detailní vysvětlení toho, jak a proč je hliník v deo nezdravý) mě dost vyděsilo. Ti, co jsou zastánci nehliníkových deodorantů, mají pádné argumenty, ti, co naopak se nechtějí alu-sprejů vzdát, s žádným rozumným protiargumentem nepřišli. A teď, babo raď…

Ale na pupínky a říznutí při holení je crystal výbornej! :wink:

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Cukja  22.11.08 19:18

Deo krystaly obsahují sice hliník, ale zcela odlišný od kovového, škodlivého hliníku v antiperspiran­tech.

Cituju z netu:
Deokrystaly obsahují velké molekuly hliníku, které nemohou být absorbovány do krevního oběhu a těla. Hliník v deokrystalech je ve formě solí, nikoliv v kovové formě. Zakazníci se v poslední době snaží vyvyrovat přípravkům, které obsahují alumínimum hydrochlorid, který může zacpávat póry a být absorbován kůží do těla.

Deokrystaly neucpávají póry a neomezují přirozený proces pocení, nýbrž zabrańují množení bakterií, které rozkládají pot a vzpůsobují charakteristický zápach. Deokrystaly zvašují pH kůže a tím vytvářejí zásadité prostředí, ve kterém jsou ničeny bakterie.

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5531 příspěvků 23.11.08 00:43

… no teď jde o to, zda je to chemický a biologický fakt, anebo jen společná teorie výrobců krystalů za účelem udržení zákazníků… :?:

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 23.11.08 13:54

Mám taky ten krystal od Balei a protože je strašně těžký do kabelky koupila jsem si ještě od Vichy naparfemovaný a bezhliníkový stál asi tři stovky a vůbec s ním nejsem spokojená, jako kdybych nepoužila nic.Pro mne vyhozené peníze :twisted: je tedy fakt, že nedělá na oblečení fleky a to je asi tak vše :(

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 23.11.08 14:13

Já používám Excipial Deo Forte od Švýcarské firmy Spirig Pharma AGa jsem moc spokojená :wink: Tady je celý popis:

Co je Excipial DeoForte
Excipial DeoForte je antiperspirační krém s dlouhodobým účinkem a bez vlastní výrazné vůně.

Zvláštní vlastnosti
Excipial DeoForte obsahuje 20% aluminiumhydro­xychloridu v krémovitém základu. Účinkuje jednak proti nadměrnému pocení a jednak i proti vzniku tělesného zápachu vzniklého vlivem baktérií rozkládajících pot. Účinkuje spolehlivě po dobu celého dne a po týdnu denní aplikace znormalizuje situaci natolik, že stačí použití jen 2-3 krát týdně. Je dobře použitelný i na potivé nohy, ruce a jiné časti těla. Je pouze diskrétně parfémovaný, a proto nebrání použití osobních kolínských vod, deodorantů, vod po holení atd.

Poslání a použití
Slouží k ošetřování pokožky při nadměrné potivosti těla, nohou i rukou. Doporučujeme 7 denní kůru, a potom jen 2-3 krát za týden. Ošetřování je nutné provádět hlavně večer před spaním, po důkladné očistě těla a vysušení pokožky.

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 23.11.08 14:49

Fiore a kde se to dá koupit? V lékárně?

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5531 příspěvků 24.11.08 22:10
jitka006 píše:
Fiore a kde se to dá koupit? V lékárně?

Dovolím si odpovědět, protože jsem ho taky používala. Ano, v lékárnách, a stojí obvykle kolem 150 Kč. Ale spotřebovává se ho děsně maličko, takže to balení vydrží v pohodě na rok i dýl (a nezkazí se).

Bohužel, i tento obsahuje spooooustu hliníku :( Proto jsem ho odložila, jinak je to výborná věc. Nepříjemný tělesný odér žádný (v kombinaci s deodorantem jsi „voňavka“ sama o sobě :D ) a pocení také silně eliminované.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Celý článek »
TOPlist