Přírodní deodoranty

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 25.05.08 21:26
Přírodní deodoranty

Ve snaze být šetrná k sobě a k přírodě aspoň o maličko více, jsem si pořídila Bio deodorant. Četla jsem, že antiperspiranty nejsou dobré a doporučuje se používat jen deo.
Koupila jsem si od Santé Mild Wave. Hřeje mě ale jen to, že to je „zdravé“, protože účinek je absolutně nulový :shock: ! Jako kdybych žádný deo nepoužila !:
Zajímaly by mě vaše zkušenosti o bio deo. Velice ocením něco, co skutečně funguje. Nebo že by platilo, že příroda nemá na chemii :?:

Díky

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 25.05.08 21:33

Téma o deodorantech je i tady: http://ada.konicky.net/…iewtopic.php?… :)

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 26.05.08 23:17
Barbarra píše:
Téma o deodorantech je i tady: http://ada.konicky.net/…iewtopic.php?… :)

Díky :idea:

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

14.10.08 20:39
Širín píše:
Ve snaze být šetrná k sobě a k přírodě aspoň o maličko více, jsem si pořídila Bio deodorant. Četla jsem, že antiperspiranty nejsou dobré a doporučuje se používat jen deo.
Koupila jsem si od Santé Mild Wave. Hřeje mě ale jen to, že to je „zdravé“, protože účinek je absolutně nulový :shock: ! Jako kdybych žádný deo nepoužila !:
Zajímaly by mě vaše zkušenosti o bio deo. Velice ocením něco, co skutečně funguje. Nebo že by platilo, že příroda nemá na chemii :?:Díky

mám stejný názor, já jsem vyzkoušela přírodní kosmetiku Weleda a Kiss My Face - je to cca týden, co jsem si koupila Šalvějový deodorant od Weledy - zatím, můžu říct, že je dobrý! od Kiss My Face má moje sestra Tuhý deodorant s vůní léta s aktivními enzymy - hodně nakupujeme na http://www.krasa.cz - posílají vzorečky a poštovné 66,– :D

saeculi-felicitas
Učednice 184 příspěvků 23.10.08 23:43

docela fajn je deo krystal od baley v Dm drogerii za cca 60 kč - neparfemovaný, spolehlivý i do léta, nebarví oblečení, akorát kyselý na chuť :lol: 8) …jo a dá se používat místně na akné - docela vysušuje a léči :)

Na poličce 10 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 02.11.08 19:11
saeculi-felicitas píše:
docela fajn je deo krystal od baley v Dm drogerii za cca 60 kč - neparfemovaný, spolehlivý i do léta, nebarví oblečení, akorát kyselý na chuť :lol: 8) …jo a dá se používat místně na akné - docela vysušuje a léči :)

Můžu také vřele doporučit :D

Na poličce 31 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 16 parfémů

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 03.11.08 13:25

Taky jsem si ho pořídila a zatím jsem spokojená.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

17.11.08 16:03
PaK píše:
Taky jsem si ho pořídila a zatím jsem spokojená.

DEO krystal nabízí i ALVA. Prý je v německu hitem:
 http://www.krasa.cz/…tuhy--g.html

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 18.11.08 23:23
saeculi-felicitas píše:

Jenže to je právě ten ukrutně nezdravej :cry: Obsahuje hliník, co blokuje lymfatický systém a tím vede k rakovině atd atd. …

Já nevím, moc jsem toho o téhle problematice nenačetla, ale konkrétně tohle (detailní vysvětlení toho, jak a proč je hliník v deo nezdravý) mě dost vyděsilo. Ti, co jsou zastánci nehliníkových deodorantů, mají pádné argumenty, ti, co naopak se nechtějí alu-sprejů vzdát, s žádným rozumným protiargumentem nepřišli. A teď, babo raď…

Ale na pupínky a říznutí při holení je crystal výbornej! :wink:

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Cukja  22.11.08 19:18

Deo krystaly obsahují sice hliník, ale zcela odlišný od kovového, škodlivého hliníku v antiperspiran­tech.

Cituju z netu:
Deokrystaly obsahují velké molekuly hliníku, které nemohou být absorbovány do krevního oběhu a těla. Hliník v deokrystalech je ve formě solí, nikoliv v kovové formě. Zakazníci se v poslední době snaží vyvyrovat přípravkům, které obsahují alumínimum hydrochlorid, který může zacpávat póry a být absorbován kůží do těla.

Deokrystaly neucpávají póry a neomezují přirozený proces pocení, nýbrž zabrańují množení bakterií, které rozkládají pot a vzpůsobují charakteristický zápach. Deokrystaly zvašují pH kůže a tím vytvářejí zásadité prostředí, ve kterém jsou ničeny bakterie.

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 23.11.08 00:43

… no teď jde o to, zda je to chemický a biologický fakt, anebo jen společná teorie výrobců krystalů za účelem udržení zákazníků… :?:

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 23.11.08 13:54

Mám taky ten krystal od Balei a protože je strašně těžký do kabelky koupila jsem si ještě od Vichy naparfemovaný a bezhliníkový stál asi tři stovky a vůbec s ním nejsem spokojená, jako kdybych nepoužila nic.Pro mne vyhozené peníze :twisted: je tedy fakt, že nedělá na oblečení fleky a to je asi tak vše :(

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 23.11.08 14:13

Já používám Excipial Deo Forte od Švýcarské firmy Spirig Pharma AGa jsem moc spokojená :wink: Tady je celý popis:

Co je Excipial DeoForte
Excipial DeoForte je antiperspirační krém s dlouhodobým účinkem a bez vlastní výrazné vůně.

Zvláštní vlastnosti
Excipial DeoForte obsahuje 20% aluminiumhydro­xychloridu v krémovitém základu. Účinkuje jednak proti nadměrnému pocení a jednak i proti vzniku tělesného zápachu vzniklého vlivem baktérií rozkládajících pot. Účinkuje spolehlivě po dobu celého dne a po týdnu denní aplikace znormalizuje situaci natolik, že stačí použití jen 2-3 krát týdně. Je dobře použitelný i na potivé nohy, ruce a jiné časti těla. Je pouze diskrétně parfémovaný, a proto nebrání použití osobních kolínských vod, deodorantů, vod po holení atd.

Poslání a použití
Slouží k ošetřování pokožky při nadměrné potivosti těla, nohou i rukou. Doporučujeme 7 denní kůru, a potom jen 2-3 krát za týden. Ošetřování je nutné provádět hlavně večer před spaním, po důkladné očistě těla a vysušení pokožky.

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 23.11.08 14:49

Fiore a kde se to dá koupit? V lékárně?

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 24.11.08 22:10
jitka006 píše:
Fiore a kde se to dá koupit? V lékárně?

Dovolím si odpovědět, protože jsem ho taky používala. Ano, v lékárnách, a stojí obvykle kolem 150 Kč. Ale spotřebovává se ho děsně maličko, takže to balení vydrží v pohodě na rok i dýl (a nezkazí se).

Bohužel, i tento obsahuje spooooustu hliníku :( Proto jsem ho odložila, jinak je to výborná věc. Nepříjemný tělesný odér žádný (v kombinaci s deodorantem jsi „voňavka“ sama o sobě :D ) a pocení také silně eliminované.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist