Přírodní mýdla

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 20.02.13 16:36
Přírodní mýdla

Zakládám diskuzi o přírodních mýdel. Poslední dobou je jich na trhu více a více a mám pocit, že je lidi zase začínají používat, vracejí se…

Máte zkušenosti? Která máte nejraději? Já vyzkoušela kdeco, i marseillská (ta jsou výborná jak na pokožku, tak na pleť nebo i na praní, dělám si mýdlový sliz nebo je jen tak sypu do pračky).

Poslední dobou zkouším česká ručně dělaná mýdla od malých českých mýdláren a mým favoritem je mýdlo s kozím mlékem. Nakupuji tady, nikde jinde jsem zatím pohromadě mýdla nenašla: http://www.mydloteka.cz/

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 20.02.13 17:05

Mala som mydla z Mystickej Mydlárny, najviac sa mi osvedčilo s palmovým olejom, potom grécke olivové - celkom fajn, ale najviac mi sadli mydla od Alverde. Cenovo úplne niekde inde a absolútna spokojnosť. Plus mám DM v meste :)

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 20.02.13 17:08
@Kriss píše:
Mala som mydla z Mystickej Mydlárny, najviac sa mi osvedčilo s palmovým olejom, potom grécke olivové - celkom fajn, ale najviac mi sadli mydla od Alverde. Cenovo úplne niekde inde a absolútna spokojnosť. Plus mám DM v meste :)

Jojo, Alverde mýdla taky nejsou špatná a jsou cenově dostupná, ale moc mi nevoní… jsou taková bezvýrazná. A pak je fakt, že mám dobrý pocit, když podporuji místní výrobce :-)

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 20.02.13 17:33

Mám rada prírodné mydlá, ale nemám rada, keď sa po pár dňoch používania buď rozmäknú, alebo príliš popraskajú. Máte tipy, ktoré ostanú tak, ako majú?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Daňule89
Nevyléčitelná závislačka 1357 příspěvků 20.02.13 17:49

@maricka

To jsi mi nasadila brouka do hlavy, s tím odkazem. Už vybírám, co by se mi líbilo. Já mám zkušenost s mýdly Nesti Dante a jsem s nimi spokojená, krásně zjemní a hydratují, mamča mívá problémy s hodně suchou pokožkou dlaní, že se jí to i olupuje. A po tomhle se to docela zlepšilo. :)

Na poličce 61 parfémů 171 miniatur 58 odstřiků 638 vzorků V tužebníku 130 parfémů

Sasa  20.02.13 17:51

Ale tož, nestačí odkazy na parfémy, nestačí.....to jste poserinkaly, fakt! Kde na to furt brát :zed: Přece si neobjednám jedno nebo dvě? :D

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 20.02.13 18:49
@Daňule89 píše:
@marickaTo jsi mi nasadila brouka do hlavy, s tím odkazem. Už vybírám, co by se mi líbilo. Já mám zkušenost s mýdly Nesti Dante a jsem s nimi spokojená, krásně zjemní a hydratují, mamča mívá problémy s hodně suchou pokožkou dlaní, že se jí to i olupuje. A po tomhle se to docela zlepšilo. :)

Na mě by asi byly moc parfémované…ale neznám je, takže nemohu soudit. Mám raději přírodní éterické oleje. Navíc se vždy u mýdel bojím, aby neobsahovali EDTA…takže u mě vyhrávají vyloženě jednoduché formulky - olivový olej, kokosový, palmový a pak nějaké ty výživné složky. Zase je pak fakt, že se mohou taková mýdla rozmáčet, ale snažím se je poctivě skladovat, takže se mi to děje jen zřídka…
Nyní používám mýdla z olomoucké Ruční mýdlárny, nejvíce jsem spokojená asi s hlubokočistí­cím…to je skvělé i na pleť. Příště se chystám na Dvě kočky, ty mají taky v tom obchůdku, na který jsem výše dávala odkaz… A pak se uvidí :-) :oops:

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 20.02.13 18:50
@Sasa píše:
Ale tož, nestačí odkazy na parfémy, nestačí.....to jste poserinkaly, fakt! Kde na to furt brát :zed: Přece si neobjednám jedno nebo dvě? :D

Taky jsem měla problém (nejdříve docela velká objednávka), ale teď jedu a zkouším postupně ;)

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 20.02.13 19:47

No a ještě mám ráda jedna mýdla. Ta v tom obchůdku neseženu, ale kupuji je pravidelně na Fleru: http://www.fler.cz/…-u-tri-lilii a jezdím si pro ně osobně :) Nejvíce mě učarovala opravdu nádherná, sladká, šťavnatá vůně růži v mýdle Zámecká růže, to beru pravidelně pro sebe a skorošvagrovou. A teď si ještě brousím zuby na jejich malinovo-vanilkovou limitku a krémy - asi zkusím taky ten malinový, hydratační. Měly by být zcela bez chemie… http://www.fler.cz/…ydlo-3518540 - fakt jsem na něj zvědavá :) Ale taky se musím krotit, no…prostě postupně :oops:

Pani Parzer
Učednice 178 příspěvků 21.02.13 10:52

Mne vyhovuju mydla z Manufaktury a Alverde, ktore su za babku…

Na poličce 17 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 23.02.13 12:24

Já bych potřebovala mýdlenku, obyčejnou dřevěnou.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

74SLena
Nevyléčitelná závislačka 1717 příspěvků 24.02.13 21:29
@Daňule89 píše:
To jsi mi nasadila brouka do hlavy, s tím odkazem. Už vybírám, co by se mi líbilo. Já mám zkušenost s mýdly Nesti Dante a jsem s nimi spokojená, krásně zjemní a hydratují, mamča mívá problémy s hodně suchou pokožkou dlaní, že se jí to i olupuje. A po tomhle se to docela zlepšilo. :)

Nesti Dante mám moc ráda. Koupila jsem je ve Florencii všem koho mám ráda. Líbí se mi řada Romantica (Toskánská verbena) a Philosophia (Lift). Nechávám je krapet vyschnout, než je začnu používat a u tohoto mýdla se mi stávalo, že před deštěm se krásně rozvonělo na půl místnosti. Jak začalo vonět, věděla jsem, že brzy přijde déšť.

Na poličce 85 parfémů 11 miniatur 28 odstřiků 39 vzorků V tužebníku 1 parfém

74SLena
Nevyléčitelná závislačka 1717 příspěvků 24.02.13 21:30

Jo a ještě Botanicus Kiwi a limeta. Po tu dobu se mi nějak zázračně zatahly strie.

Na poličce 85 parfémů 11 miniatur 28 odstřiků 39 vzorků V tužebníku 1 parfém

RosalieKoc
Učednice 158 příspěvků 25.02.13 09:35

Mýdlo Aleppo - původem syrské mýdlo je považováno za první tvrdé mýdlo na světě, je předchůdcem známého marseillského mýdla, 100% přírodní, vyrábí se olivového a vavřínového oleje, který má antiseptické a dezinfekční účinky. V závislosti na podílu vavřínového oleje se odvíjí kvalita mýdla ( a tím i cena ;) ) Zlepšuje různé dermatologické obtíže (lupénku, akné, ekzémy), vyživuje, hydratuje.
Mám ho asi dva týdny, zkoušela jsem s ním mýt i vlasy :)

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 27.02.13 12:51

@RosalieKoc A jak to dopadlo? V té Mýdlotéce U tří lilií, kde pravidelně nakupuji, je mají také…dokonce několik druhů, tak jsi mi vsadila brouka ho hlavy a možná si dva kousky vezmu :) :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist