Pro upřesnění co je a co neni kopie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

otavka
Nováček 1 příspěvek 04.05.08 16:11
Pro upřesnění co je a co neni kopie

Zdravím všechny přítomné i nepřítomné.

Tak mám pocit,že debata v úvodu je pouze reklama pro Ĺambre asi nemají rádi konkurenci FM Group.
Dlouho jsem se rozmýšlela kde nakupovat. Používám Bright Crystal od Versace a protože jsem se náhodou dostala k parfému od FM se stejnou esencí mám srovnání.

Mé zkušenosti jsou pravým opakem než zde uvádíte žasla jsem vydržel o hodně déle.
Začala jsem se o to trochu zajímat a zjistila jsem, že obě firmy nakupují stejné esence ze stejných výrobních fabrik, kde nakupují i světoznámé značky.

Rozdíl je ten, že FM Group přidává do Parfému o 4% vonných látek víc, proto voní déle a lépe. Mezinárodní normy, které musí každý výrobce splňovat (poměr vonných esencí v roztoku)je,že parfém musí obsahovat 15 až 30 % kompozice (parfémy FM obsahují 20%,toaletní parfém - Eau de parfum 8 až 15 % kompozice (parfémové vody FM obsahují 16%). Tak proč toho nevyužít ne každý má na to aby si mohl kupovat honosné flakony s nápisem světoznámé firmy – proč taky - na krku ho nikdo nenosit nebude a nápis na flakonku vůni neovlivní.

Dle platných zákonů se vůně nedají patentovat a díky tomu je obchodní strategie s parfémy společnosti FM Group tak úspěšná. Do celkové ceny se tak nepromítá cena značky parfému, luxusního flakónku ani velko a maloobchodní přirážky. Nemusíte platit za drahou značku parfému, ale jen za jeho recepturu.

(Ještě pro upřesnění: nadnárodní firma FM Group nakupuje od společnosti DROM originální vonné esence. DROM je výrobce a producent značkových vonných esencí se 100 letou tradicí. DROM má 80% - ní podíl na celosvětovém.
Právě tato gigantická parfumérská firma DROM vyrábí a dodává úplně stejné esence (základní komponenty všech parfémů) i pro většinu oněch značkových výrobců parfémů. Proto jsou výsledné parfémy prodávané pod značkou FM GROUP takřka totožné s parfémy všeobecně známých a velmi drahých módních značek.)

//admin edit: reklamu na vlastní prodej jsem vymazala - zbytek nechávám - kdo chce podebatovat o FM, nechť debatuje

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 04.05.08 16:35

Zírám. Zírám nad Tvou drzostí, Otavko.

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 04.05.08 16:38

Ach jo. Myslím, že sem tenhle příspěvek nepatří.

„Dlouho jsem se rozmýšlela kde nakupovat. Používám Bright Crystal od Versace a protože jsem se náhodou dostala k parfému od FM se stejnou esencí mám srovnání. Mé zkušenosti jsou pravým opakem než zde uvádíte žasla jsem vydržel o hodně déle. Začala jsem se o to trochu zajímat a zjistila jsem, že obě firmy nakupují stejné esence ze stejných výrobních fabrik, kde nakupují i světoznámé značky“.

S těmi výrobními „fabrikami, kde nakupují i (!!!) světoznáme firmy“, to myslíte vážně? :) A propos, jak jste to zjistila? Zavolala jste Donatelle? Možná bych mohla zkusit zeptat se v Chanelu, ať mi řeknou, kde nakupují základ do No. 5. Proč ho kupovat za drahý peníz, když to jde tak jednoduše, že? ;)

„Dle platných zákonů se vůně nedají patentovat a díky tomu je obchodní strategie s parfémy společnosti FM Group tak úspěšná.“

Aha, takže FM Group je vlasně parazit, že? Parazituje na cizím díle a ještě se tím chlubí. Báječné!:)

Tepláky Abibas se čtyřmi pruhy si na tržnici nekupuji už z principu. Nechci dělat hogo-fogo s imitací. Ze stejného důvodu si nekupuju imitace vůní. A když nemám na originál, tak se najde spousta levnějších vůní, které nejsou padělkem a docela obstojně voní. Pokud člověk nemá na rozhazování může si zachovat určitou noblesu a ne dávat najevo na potkání, že se snaží vypadat/vonět „jako“. Působí to na mě stejně směšně jako když se černovlasá, hodně snědá žena nechá neuměle odbarvit na blond.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Tana
Učednice 147 příspěvků 04.05.08 16:56

Přesně tak, radši si koupím levnou vůni v drogerce, než si hrát na dámu a nosit imitaci drahého parfému. Takových dam máme v práci dost. O přestávce otevřou kufřík se vzorky FM a pajcují na sebe jedno přes druhé. Fuj. Nechte lidi vybrat. Kdyby byly ty imitace tak dobré, tak reklamu nepotřebují. Na tomto webu stejně nepochodíte. Tady máme raději kvalitu :roll:

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 2 vzorků V tužebníku 23 parfémů

Uživatel je onlineestelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 04.05.08 17:41

Pred pár rokmi som aj ja vyskusala FM…Nemám dobru skusenost, nakolko to tiez viem porovnat s originálmi. Falkon som ani nedokazala minúť…Modnym domom, ktore vyrabaju originalne parfemy (svoju vlastnu znacku) ide najma o peniaze. Firme FM tiez. Mne osobne vadia fadne rovnake flakony a to, že FM imituje. Sympatickejsie by bolo, keby vytvorili nieco vlastné, to by sa dalo nejakym sposobom ocenit…takze zatial je idea firmy FM nič - moc. Na Slovensku sa predava 30 ml fádny ( pre vsetky imitacie rovnaky ) flakonik za cca 350 Sk.
Ked sa posnažim, za tu cenu na nete najdem originalny parfem s prislusnym flakonikom s 30 až 50 ml objemom! Pre mna je to neporovnatelne zaujimavejsie ako mat imitku od FM a hanbit sa ju vytiahnut z kabelky. Co sa tyka beznej - vyssej ceny orig. parfemu - kazdy mesiac si novy parfem nekupujem, takže prečo si by som si mala kupovat drahu imitaciu, ked mam možnosť si vybrať parfem, ktory dokreslí moju osobnosť a poteší ma estetikou flakonu?

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Mirka V.
Parfémová maniačka 853 příspěvků 04.05.08 18:12

estelle - naprosto souhlasím.U nás 30 ml vyjde na nějakých 300 Kč.Nevím,co je na tom levného,když bych chtěla 90 ml vyjde už na 900 Kč.Za to si koupím orig.parfém,ze kterého budu mít radost,nehledě na to,že FM vyrábí parfémy,které jsou dost profláklé. :(

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

hafik
sv. Parfema z Kecálburgu 5414 příspěvků 04.05.08 19:27

Tak si Otavka udělala reklamu, ale nevím, jestli uspěje na tomto fóru. Já osobně tyhle imitace vůní nesnáším. Je mi jedno, že jsou levné, raději přidám peníze a koupím si kvalitní originál :lol: !!!!!

Mě, když někdo zastaví na ulici, že má imitace vůní a jen za pouhých xxx korun, mávnu a rukou a pokračuji dále.

Asi tak za mě a myslím, že nás bude daleko více !!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 37 parfémů

Gep
Učednice 218 příspěvků 04.05.08 19:37

**Nejhorší je, že takové Otavky nabízí ty svoje plagiáty úplně všude. Naštěstí tady snad všechny parfémové nadšenkyně mají jasno.

Nejtrapnější je totiž vždycky ten, kdo se snaží luxus napodobit špatnou imitací, namísto toho, aby si koupil levnou vůni třeba Mexx, nebo Adidas, ale originál.** :twisted:

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 04.05.08 20:14

Jasne, Drom ovlada cely parfumovy priemysel.
Givaudan, IFF, Firmenich, Symrise a Takasago sa mozu ist schovat.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Fleur  04.05.08 20:44

Tady jde prostě jenom o princip. Plagiát je krádež, takže obhajovat jakoukoliv strategii výrobce a výrobků FM znamená obhajovat zlodějinu.

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25883 příspěvků 04.05.08 20:54

Otavko - copak nechápeš, že obhajuješ zlodějinu a parazitování na invenci jiných. Už jen tahle tvoje věta: Dle platných zákonů se vůně nedají patentovat a díky tomu je obchodní strategie s parfémy společnosti FM Group tak úspěšná. je prostě otřesná :evil:

Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 04.05.08 21:33

Nikdy som od nich žiadnu vôňu nemala a ani mať nebudem, imitácie nepodporujem. Pri troche šikovnosti (výpredaje, aukcie, zahraničné shopy) sa dá za ten istý peniaz kúpiť aj originál.

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 04.05.08 22:10

Otavko, jsem zhnusena.....­.............­....

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 04.05.08 22:11

Název tématu je „Co je a co není kopie“ Proč tedy FM dělá parfémy, které voní JAKO XY? Když je něco JAKO, pak je to plagiát. Jak už tu psala některá z dam přede mnou, proč tedy neudělá FM svůj parfém? Protože by nemohl parazitovat na originálu - na jeho dobrém jménu, značce, věhlasu, úspěchu, na reklamě, a na všem ostatním, co k marketingu patří, a co vymyslel a zaplatil někdo jiný.

Frcis
Učednice 86 příspěvků 04.05.08 22:34

Souhlasím s holkami. Být Adou, tak Otavce ten její pokus o reklamu smáznu a je pokoj. Ale zase to vyprovokovalo zajímavou debatu. Rozhodně je vždycky lepší originál! Otravko, tady ti pšenka nepokvete :lol:

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist