Proč kočku, proč psa

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4734 příspěvků 21.09.08 11:18
Proč kočku, proč psa

Měli jsme i kočku i psa, oba byli k nezaplacení. Rozhodovali jste se někdy, které zvíře se k Vám více hodí, zvažovali jste náročnost starání, psí a kočičí naturel i podobu zvířecí odměny - náklonnost kočky nebo pejska, a všechny další možné úhly pohledu? Jak jste se rozhodli, co vás ovlivnilo? Já už rozhodnutá sice jsem, ale Vaše názory mě zajímají. :)

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 21.09.08 11:54

Jsem od dětství kočičí…Kočky se mi líbí od velkých kočkovitých šelem až po domácí mindu. Leoparda mít doma nemůžu, tak aspoň jeho napodobeninu.
Jsou chytré a elegantní, nádherná zvířata! Nezávislé a své.
Lidé dávají přednost kočce nebo psovi podle své povahy. Kdo chce trochu manipulovat a ovládat, pořizuje si psa- proto muži většinou dávají přednost psům. Psa lze vycvičit k naprosté oddanosti pánovi - kočku nelze. Ženy jsou tolerantnější, snesou kočičí nezávislost.
Pes vyžaduje mnohem větší péči - mám psy ráda, ale vím, že by mě časem obtěžovalo chodit ho pravidelně venčit - i když venku padají trakaře, nebo mi zrovna není nejlíp. Také je člověk omezen v cestování kamkoliv, někam psa nelze vzít. Tak pokud je to zajištěno tak, že rodinní příslušníci jsou srozumněni s občasným hlídáním, tak to jde. Jinak jsou velké problémy.
Kočka může zůstat sama doma pár dní - vždycky se najde někdo, kdo ji nakrmí.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 21.09.08 13:08

Ja som sama levica, tak možno preto som sa rozhodla pre mačku. :D

Páči sa mi ich nezávislosť a svojhlavosť, krásny mačací krok, nesmierna ladnosť a pružnosť, divokosť, ktorú si napriek domestikácii doteraz zachovali. Mačka je lovec a ked zbadá korisť zabúda na všetko a je nádhera ju pri tom pozorovať. Je nesmierne čistotná, voňavá a nenáročná.
Milujem držať Deniho v náručí ked pradie, a popritom mu hladkať jeho hodvábny kožuštek. A ked na mňa pozrie tými nádhernými mačacími modrými očami… :P

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 21.09.08 13:29

Nemám ráda kočky ani psy, takže otázku z nadpisu bych chápala jako „proč psa nebo kočku? proč ne jiné zvíře?“ Koček a psů jsou všude spousty, bydlení vedle parku mě odnaučilo jakékoli náklonnosti k psům a sousedovic kočky na zahradě, které kdykoli, kdy se podívám z okna, mají zvednutý ocas a očůrávají kytky, trávník, keře, zeď a cokoli, kolem čeho projdou, mě o výhodnosti kočičí společnosti také nepřesvědčily. Na druhou stranu, kočky jsou aspoň tiché, příjemné na omak, samostatné a není potřeba je nějak extra vychovávat. Nevychovaných psů, kteří vřískají na všechno, co se pohne, či se perou s jinými psy, mi pod okny denně defilují desítky, ideální je spojení se stejně nevychovaným pánem, který na štěkajícího psa začne řvát na celé kolo a na odchodu nechá uprostřed chodníku ležet jeho exkrement. O patnících, sloupech u domu a rozích, pokrytých tlustou lepkavou vrstvou černozelené barvy ani nemluvím. Blbečka ze třetího patra, který stojí celé odpoledne na balkoně a každých 30 sekund udělá „ňaf“ (asi na kolem letící mouchy), jsem v duchu zastřelila snad tisíckrát.
Slušným pejskařům se omlouvám, ale mám pocit, že jich je z celkového počtu tak 5%… Psa, který předpisově kluše pánovi u nohy, neřve a neočůrává zdi na každém metru, potkám tak jednou týdně a to ještě musím mít štěstí…
Takže já zůstávám u své hlodavé drobotiny, což je podle mě do města ideální velikost. Potkani taky trochu páchnou a značkují si teritorium močí, ale dělají to u mě doma a nikoho tím neotravuju. Stejně tak králíci, fretky, ptáci, plazi, pavouci, více havěti do našich domovů a všichni budou spokojení :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8043 příspěvků 21.09.08 13:34
:D :D :D

Mně zase nahánějí hrůzu všichni opeřenci a hlodavci, ale psy mám ráda, kočky nemusím.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

21.09.08 14:01

Mám morče, negříka, tlousťoučkého břicháčka, nechá se na záda položit na dlaň. Je to výborný pozorovatel, za okurku by se upanáčkoval a položil život :) , škoda, že nežijí déle než v průměru pět let.

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4734 příspěvků 21.09.08 14:04

To já. :)

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 21.09.08 15:10

Kočku chovám v bytě - ven nechodí, takže také nikoho neobtěžuji.
Toulavé kočky, nekontrolovatelně se rozmnožující jsou následek neodpovědného chování lidí, kteří pořídí dětem koťátko a dodatečně zjistí, že i kočička potřebuje nějakou péči a stojí to peníze. A tak když koťátko vyroste, děti to omrzí, tak se prostě kočička vyhodí. Někteří zvláště otrlí jedinci to udělají i se štěňátkem.

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 21.09.08 15:25

Mali sme 13 rokov psika a ked mal 7 rokov, tak sa k nam priplietlo maciatko. 6 rokov spolu spokojne nazivali a my s nimi 8) . Teraz uz mame iba macicku, je to rozmaznane, tlste , panovacne maca, ale za to mozeme my nasou vychovou :roll: O psa je vacsia starostlivost, fakt sa nikam neda ist, ak nemas niekoho na strazenie. Ja mam teraz velkeho psa, mam ho mimo bytu, ale aj tak dovolena nehrozi… papat sa musi kazdy den. O macku je starostlivot mensia, ale nasa mica je otcov milacik a ak sa on niekde vyberie, alebo ked bol v nemocnici, tak macka chodi po byte, narieka a hlada ho aj na WC. Ale ak by som si mohla vybrat, tak pes ta aspon donuti ist von a hybat sa, takze v mojom pripade by to bol hafan.

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 21.09.08 15:38

Mám pejska, kocoura a kočičku. Musim dát o jeden bod víc kočkám. Ti se aspoň vyvenčí bez mé pomoci.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 21.09.08 17:22

Kamarádka která žije v zahraničí má pas rotvejlera a kocoura, kocour byl první kdo bydlel v rodině. Když pes vyrostl už dost, ten kocour a pes se spikli a kocour ho využivál aby mu pes tlapou otevíral dvěřě do ložnice, protoře sám nemohl dosáhnou na kliku :). Kamarádka ložnice zavírala aby oni se tam neváleli na posteli, ale ten chytrák kocour přišel na to, jak se tam dostat.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 21.09.08 17:29

Oleko - nemyslila jsi, že se „spikli“? Spolkli - by znamenalo, že se sežrali! :) (Chápu, asi jsi odvodila od slova „spolek“).
Je to roztomilé, co ty zvířata dovedou!

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 21.09.08 17:30

pardon, SPIKLI :lol: :lol: :lol: , to je ono :lol:, ale to nic nemění na tom že ten kocour je velmi vychytralý :lol: . Kamaradká dlouho nemohla přijít na to jak to dělají pokud ji to někdo z rodiny neřekl, že to viděl.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 21.09.08 17:34
[quote:38okj2c0]Blbeč­ka ze třetího patra, který stojí celé odpoledne na balkoně a každých 30 sekund udělá „ňaf“ (asi na kolem letící mouchy), jsem v duchu zastřelila snad tisíckrát. :lol: :lol:

My nemáme nic, ale dokud jsme bydleli na venkově, tak jsem byla kočičí máma. Ráda kočky hladím, určitě na tom je něco uklidňujícího. Ale jsou zvláštní, žijí ve svém světě. Psy mám taky ráda. Ale chodím běhat každý den a je to fakt kličkovaná mezi výkaly - což je ale vina majitelů. Někteří to dělají podle mě vyloženě naschvál - uprostřed chodníku. Náš otec už dlouho slibuje, že až jednou takového pejskaře uvidí před naším domem, popadne kus papíru a hodí „to“ po něm. Taky nesnáším jít kolem plotu a najednou na mě hafan vybafne tak silně, že mě vždycky málem raní mrtvice. To pak reaguji slovem „debile“ a doufám, že to slyší i majitel.
Sousedi ale mají takového béžového egyptského pejska a ten je tak hodný a hravý, to je něco úplně jiného.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 21.09.08 17:45

Ta první otázka by se měla položit jinak.
Kde bydlím? Něco jiného je na venkově, event. i ve městě, ale v domku se zahradou, anebo v paneláku, kde se mnou bydlí desítky rodin. Do bytu v činžáku si mohu pořídit malé psí plemeno a ještě musím mít na něj čas.
Příšerné je, když si lidi do činžáku pořídí vlčáka a celý den jsou v práci. Pes celý den vyje a štěká. Bývaly doby, kdy se muselo žádat o souhlas ostatních nájemníků - to bylo myslím docela namístě.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist