Proč z některých parfému bolí hlava?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

agnesea
Učednice 106 příspěvků 03.12.13 08:35
Proč z některých parfému bolí hlava?

Můj oblíbený parfém je Coco Chanel a nechápu, že pravidelně (zima, léto, střídmý postřik)mě bolí z něho hlava. Z jinými vůněmi se mi to nestává, ani s jinými Chanely. Je v něm opravdu nějaká podezřelá složka? (Mě hlava bolí akorát při nachlazení, jinak nemám s tím problém.)

Na poličce 91 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

Aja
Učednice 153 příspěvků 03.12.13 16:10

Mě z COCO rovněž bolí hlava a také z Allure Sensuelle, obsahují obě Pačuli :roll: a tak si myslím, že právě zapříčiňuje bolest hlavy.

Na poličce 13 parfémů 2 miniatury 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Borealis
Parfémová maniačka 537 příspěvků 03.12.13 17:13

Ano, hlásím nápodobně.

Coco, Allure sens., také Trésor například.

Jakmile je ve vůni výrazné, těžší pačuli, a k tomu ještě sladkost – konec. Vůni nesnesu, pačuli obecně nemám moc ráda, nesedí mi. Podezřelá složka to není, akorát že jí halt netolerujeme. Jinak mě hlava nebolí vůbec, a při vzpomínce na tyto vůně mi již nyní začíná trnout zátylek. :roll:

Halt nám nezbejvá než si vybírat jiné favority…naštěstí je dnes velký výběr. :kytka:

i takové : L'Instant Magic, Angel, Eden, Flowerbomb, vše pačuliové bomby, nemohu, nesnesu.

Na poličce 95 parfémů 11 miniatur 49 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Borealis
Parfémová maniačka 537 příspěvků 03.12.13 17:24

saprlot, normálně mě začala bolet hlava, a lehce obracet žaludek, jak jsem si ty vůně začala představovat :think:
jdu to nějak rozcvičit a „rozchodit“

Na poličce 95 parfémů 11 miniatur 49 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 7 parfémů

vážný_zájem
Nováček 27 příspěvků 04.12.13 08:31

Hele, asi jsem divná, mě bolí hlava z kytiček. Např.Rykiel Rose. Spolehlivě mě rozbolí jasmín - Organza, Fradonard, Beyond Paradise - jediný, který jsem snesla, byl Boucheron. Jakási obdoba pylové alergie.

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

kwitek
Parfémová maniačka 541 příspěvků 05.12.13 09:23
@Borealis píše:
Jakmile je ve vůni výrazné, těžší pačuli, a k tomu ještě sladkost – konec.

Moje řeč - výrazné pačuliovky = moje smrt. Angela nesnáším :poblion: Přitom mám pár vůní, kde pačuliový akcent miluju, ale musí to právě být jen ta stopa, tón. Vše co je PŘEVÁŽNĚ o pačuli mi vadí. I takový Borneo např. - to je fakt mazec 8o . Coromandel - nedávám. Škoda, ale naštěstí tu máme spoustu jiných, a tak je to dobře :-)

Jinak bolehlav mi spouští i fialky a hodně pepře.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 2 odstřiky 241 vzorků V tužebníku 1 parfém

mimi
Nevyléčitelná závislačka 1011 příspěvků 11.12.13 14:51

ja mam tento problem paradoxne so sviezenkami tommy hilfiger - tommy girl
a cerruti image, inak pre mna prijemne svieze vone, ale akonahle ich citim dhlsie ako pol hodinu hojdaju mi zaludkom a spustaju migrenu

Na poličce 5 parfémů 29 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 11.12.13 16:40

Já mám velký problém s kombinací jasmín - santal. Obecně si musím na výrazný santal dávat pozor, ale příjemný mi není ani pokud je ve vůni výrazný cedr nebo jasmín nebo bergamot.Naopak pačuli ve sladkých vůních mi příjemné je, co nemusím tak kombinaci živočišného pačuli a svěžího tónu.

Myslím, že každý máme svou přirozenou vůni, kterou ani nevnímáme a pokud je nějaká složka parfému vystupující a s naší vůní nesplyne, tak ji vnímáme jako příliš cizí a právě z toho nás pak rozbolí hlava nebo je nám na zvracení.

Na poličce 12 parfémů 10 miniatur 52 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Dagmarr
Nevyléčitelná závislačka 1862 příspěvků 11.12.13 18:29

Zvracecí migrénu jsem měla z Lacoste pour Femme, myslím, že mi vadí výrazný pepř a ibišek pižmový.
Pačuli mi nikdy nic neudělalo/a. Naopak ho vyhledávám.

Na poličce 33 parfémů 3 miniatury 24 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5742 příspěvků 11.12.13 23:23

Mně pačuli taky nevadí.
Ale bolehlav mi způsobuje kdeco (přeslazená vanilka; přeslazené ovoce; kombinace bílého pižma a sladkého pudru; medové vůně; některé bílé květiny..).
Záleží hodně na kombinaci a poměru složek.
A taky na tom v jaké jsem zrovna kondici. :)
Nemůžu se vonět „peckama“, když jsem unavená nebo nemocná. To by mě odrovnalo. :mrgreen:

Na poličce 50 parfémů 18 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

prokera
sv. Parfema z Kecálburgu 5993 příspěvků 12.12.13 12:07

Tak já na bolesti hlavy vyloženě NETRPÍM - naštěstí :) ! A náběh na ni mám jen zcela výjimečně, když to přeženu s ambrou a pryskyřicemi obecně (třeba Opium nebo Youth Dew ve větších dávkách mě pak v hlavě lehce šimrají :D ).
Dál mě dráždí (ale nezpůsobuje bolest hlavy - jen na mě zkrátka nevoní) hyacint :think: - přitom mám jeho přírodní vůni tak ráda :oops: ! Mám ho aspoň doma v květináči a teď zrovna kvete :kytka: !
Jinak se mnou už nehne nic 8) - zaplatpánbůh! :) Bývalo hůř ;) …

Na poličce 216 parfémů 106 miniatur 18 odstřiků 556 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist