Prohibice v ČR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 16.09.12 17:32
Prohibice v ČR

Popravdě mi tuhle akci hlava moc nebere, a to z následujících důvodů:

1. Co prohibice řeší? Zakáže se dočasně prodej tvrdého alkoholu, prodavači lahve strčí na týden pod pult/do skladu, za týden je vyndají a někdo si je koupí o týden později. Pokud mezi nimi budou ty závadné, tak je jen někdo vypije o týden později, ale vypije - nemyslí si snad někdo, že tu vznikne nějaká „komise“, která obejde všechny večerky apod. a zkontroluje detailně etikety a kolky na každé lahvi, že ne? :mrgreen:

2. Pozoruhodné je, že prohibice se vztahuje hromadně na všechen tvrdý alkohol, byť ty závadné byly (aspoň zatím, pokud je mi známo) výhradně z místní produkce a pouze určité typy lihovin. Popravdě by mě docela pobavilo, kdyby někteří ze zahraničních výrobců/dovozců alkoholu hromadně ČR zažalovali za ušlý zisk (a zcela oprávněně), protože takhle se zkrátka problémy neřeší - to je zase jen (typické české) zametání pod koberec a tváření se, že „něco děláme“

Nutno podotknout, že tento příspěvek píšu s chladnou hlavou - já MÁM zásoby :lol:

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
 
Alena_In
sv. Parfema z Kecálburgu 3235 příspěvků 16.09.12 17:47

Taky mi to hlava nebere.

Každý rok se zvyšuje prodej nelegálního alkoholu, odhaduje se, že v současné době 20% prodaných lihovin je z nelegálních palíren či stáčíren. Ale konat, ať už jakkoli, se něco začne, až je dvacet mrtvých.

Nesnáším takové to házení do jednoho pytle. Takže teď se plošně zakázal prodej všude a výsledek? Prodejci a restauratéři, kteří nakupují pouze kolkované lihoviny od legálních distributorů, jsou biti. A tuším, že v různých „nálevnách“ a trafikách se bude nalévat dál, jen pod pultem a jen známým zákazníkům.

Navíc mi to celé přijde zase jako nedodělek. Lihoviny se nemohou prodávat konečným spotřebitelům, ale výrobci je mohou dodávat do velkoskladů.
A pokud si hosté donesou vlastní lihoviny do restaurace (třeba na svatební hostinu), hrozí provozovateli vysoké pokuty. Pokud se však oslava koná mimo jakékoliv stravovací zařízení, je to v pořádku.

A co mě pobavilo - ministr Heger zvažuje o zvýšení daní na alkohol. OPravdu si myslí, že tohle přispěje k omezení nelegálních výrobců a prodejců?

A zásob máme doma taky dost, takže mě osobně by to mohlo být jedno. :mrgreen:

Na poličce 17 parfémů 5 miniatur 17 odstřiků 77 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
holka hnědooká
sv. Parfema z Kecálburgu 2417 příspěvků 16.09.12 17:47

@FlirtBoy Já zásobu nemám a budu potřebovat rum do cukroví na Vánoce :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 16.09.12 19:21

no, jestli to vydrží, začátkem prosince ti rád přenechám lahev rumu výměnou za ten Ajmal, co máš na poličce :mrgreen:

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů
 
holka hnědooká
sv. Parfema z Kecálburgu 2417 příspěvků 16.09.12 19:23

@FlirtBoy hodnej chlapec :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Pafqua
Parfémová maniačka 559 příspěvků 16.09.12 19:28

Já pracuju v hotelnictví a hosté z ciziny se, myslím, nestačí divit, když přijdou večer na bar a tam jim nabídneme tak čaj a v lepším případě pivo… :mrgreen:

Na poličce 86 parfémů 3 miniatury 58 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 36 parfémů
 
Lady A
Znalkyně 482 příspěvků 16.09.12 19:31

Prohibice je proto, aby se neotrávili další lidi, než se zjistí zdroj. Nejde to holt udělat jinak - říct ve stánku ne a v baru ano. Nechápu tu hysterii, lidi nemůžou chlastat tvrdej alkohol a jsou z toho hotový. A to, že jsou prázdný bary, to je prostě riziko podnikání.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů
 
bagheta
sv. Parfema z Kecálburgu 4190 příspěvků 16.09.12 19:32

A mně prohibice vůbec nevadí - naopak :mrgreen: . Nejtvdrší co piju (mimo letního Mojita) je portské víno a to má do 20% :lol: …konečně mě nemůže nikdo tahat na panáka a říkat mi, ať nedělám Zagorku, že tvrdej nepiju :lol:, kéž by to pár měsíců vydrželo …jediný problém bych měla s tím, že bych nevěděla, co kromě vůně koupit taťkovi a strejdovi k vánocům :think:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 16.09.12 19:36

Vzhledem k tomu, že plníme už 3 bečku kvasem, a to máme sklizenu tak třetinu, doufám, že nezakážou pěstitelské pálenice. Tady u nás je slivovice jako lék a nechlastáme ji jak mužik samohonku :-)

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Frankie  16.09.12 19:42

@bagheta
Mně osobně taky prohibice nijak nevadí, mám to stejně jako ty, mojito v létě a jinak víno, portské mám taky ráda, nejraději mám Royal Oporto Tawny.

Někdy si dám i tequilu, ale sama si ji nenaliju, vždy s někým, a většinou k nějaké slavnostní příležitosti.

@FlirtBoy
To je dobrý nápad, měnit tvrdý chlast za voňavky, taky mám doma letitý zásoby. A v podstatě je to alkohol za alkohol :mrgreen:.

 
barbucha  16.09.12 20:12
@Alc@ píše:
Prohibice je proto, aby se neotrávili další lidi, než se zjistí zdroj. Nejde to holt udělat jinak - říct ve stánku ne a v baru ano. Nechápu tu hysterii, lidi nemůžou chlastat tvrdej alkohol a jsou z toho hotový. A to, že jsou prázdný bary, to je prostě riziko podnikání.

Myslíš, že se všechny ty flašky (teď uklizený) vylejou?! Nebo že bude jedna každá načnutá a zkontrolovaná, než se vrátí do regálu?

 
holka hnědooká
sv. Parfema z Kecálburgu 2417 příspěvků 16.09.12 20:19
@berush píše:
Vzhledem k tomu, že plníme už 3 bečku kvasem, a to máme sklizenu tak třetinu, doufám, že nezakážou pěstitelské pálenice. Tady u nás je slivovice jako lék a nechlastáme ji jak mužik samohonku :-)

http://www.novinky.cz/…-oslave.html
Tak už i domácí slivovice..

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
holka hnědooká
sv. Parfema z Kecálburgu 2417 příspěvků 16.09.12 20:20
@FlirtBoy píše:
no, jestli to vydrží, začátkem prosince ti rád přenechám lahev rumu výměnou za ten Ajmal, co máš na poličce :mrgreen:

Yearn nedám, to se bez těch vosích hnízd obejdu - ale bude to krutýýýýýý :lol:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 16.09.12 20:41

Bacha holky, aby Vám chlapi doma nezačali z nedostatku alkoholu chlastať parfémy :mrgreen:

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Camellia
Nevyléčitelná závislačka 1712 příspěvků 16.09.12 20:44

Vloni jsem koupila půllitrovou flašku rumu na rumové kuličky. Ubyla decka, takže pro mě za mě může prohibice trvat ještě čtyři roky. ;)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist