Prosím o pomoc při hledání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Loup
Nováček 5 příspěvků 14.04.10 13:09
Prosím o pomoc při hledání

Dámy (a pánové),
máte můj obdiv pro Váš přehled vůní na trhu i mimo něj, pro schopnost rozpoznání složek a pro dedukci, s jakou jste schopny/i radit ptajícím se. A proto Vás chci z absolutního zoufalství a nedostatku kapacity k oběhávání parfumérií a neustálému zkoušení požádat o radu.
Hledám vůní, která je charakterem červená.

Nemyslím ani barvu flakonu, ani vůně samotné, mám na mysli pocit, který se naskytne po přičichnutí.
Snad jsem srozumitelná a snad mi budete moci poradit, za což budu samozřejmě nesmírně vděčná. :D

Děkuji předem. :wink:

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9231 příspěvků 14.04.10 13:44

To musíš najprv charakterizovať, jak voní červená ;)

Na poličce 87 parfémů 19 miniatur 19 odstřiků 112 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 14.04.10 14:10

Tak ikdyž i flakon má červený,tak takhle na mě působí Hypnotic.

Jeho obsah na mě působí ohnivě,horce a vášnivě.Takhle si já představuji „červenou“ vůni.

Na poličce 10 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10501 příspěvků 14.04.10 14:13

Problém je,že každému vytane úplně jiná vůně,mě třeba Versace Versus Donna,ale nevím jestli to není taky ovlivněno barvou flakónu.
A proč to??? :shock:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 14.04.10 14:15

Když se řekne červená vůně, vybaví se mi kořeněná teplá vůně, možná trochu provokativní, ostřejší, možná s trochou skořice? Ale vnímání se může dost lišit a navíc neumím poradit, protože to zrovna není moc můj typ. Ale červeně vnímám L od Lolity Lempické, i když ten modrý flakon mě zmátl :-) Spíš hnědočerveně.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 14.04.10 14:15
Loup píše: …Hledám vůní, která je charakterem červená.Nemyslím ani barvu flakonu, ani vůně samotné, mám na mysli pocit, který se naskytne po přičichnutí …

Téda..aby se mi při přičichnutí vybavila barva, která by se neodvíjela ani od barvy flakonu ani od vůně samotné..jen od pocitu.. :conf: Zvláštní pořadavek a zajímalo by mě třeba proč? :shock:

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém

Zdenka Holčíková
Nevyléčitelná závislačka 1130 příspěvků 14.04.10 14:25

Rudý samet - Amouage Lyric.
A nějaké zlato navrch…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kajla
sv. Parfema z Kecálburgu 5134 příspěvků 14.04.10 14:34

No mě okamžitě napadl Rush ( ale ovlivnění flakonem je zřejmé ). Ale ta živočišnost - tak jak vidím červenou já, ta tam je
Ale někdo třeba vidí červenou jako konejšivou…To je těžké

Na poličce 54 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 14.04.10 14:35

Samsara :mrgreen:

kačka
Znalkyně 451 příspěvků 14.04.10 14:37

Brit red :?: :conf:

Na poličce 24 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 14.04.10 14:38

nojo, ale co je červená… pro někoho růže, pro někoho skořice, pro někoho třešničky na dortu, pro někoho třeba rybíz
a Mata Hari od Histoire de Parfumes je něco jiného než AA Grosellina. Červeně jsem si představila i jednu z lepivek od Escady, jako červený bonbon… (a Hypnotic Poison vnímám v barvě hořké čokolády, červený je pro mě spíš Addict - v modrém flakonu) :conf:

Barvy a vůně se mi obvykle moc nespojují.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

JitkaV
Učednice 203 příspěvků 14.04.10 14:39

Jednoznačně se nabízí GBH Red.

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 14.04.10 14:42

Madness
Chopard

červené bobule, červená růže, červený brokát a kupodivu je i v červeném flakonu… tohle je přesně vůně k temně rudému oblečení

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 14.04.10 14:58

Já například jako vysloveně červené vůně vnímám Deep Red (Hugo Boss) a Hermes Rouge (Hermes), ale obávám se, že mě ovlivňují jak názvy, tak barva flakonů. Z jiného pohledu červená je pro mě Heartbeat , to proto, že sama ta tekutina je sytě červená. Ovšem něco společného ty vůně snad přece jen mají - všechny jsou silné, intenzivní a teplé, nepřehlédnutelné. Někdo už tu jmenoval taky Versus Donna (Versace), je taky silná a v červeném flakonu, ale z úplně jiného soudku - pro mě vůně čistoty a květin.

Myslím, že se tady sejde pěkně různorodá sbírka vůní, každý to asi vnímá jinak. Alespoň bude mít Loup co zkoušet :lol: .

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 14.04.10 14:59
Garfield píše:
Samsara :mrgreen:
přesně ta napadla i mě. vím, že si o to říká flakonem, ale ona je opravdu tak žhavá a vlnící se, jako tekoucí láva.
ale nespálí - omámí :D

jo a ještě Lalique Amethyst (ta má flakon fialový) - ta je prostě červená, čistá, tlumeně zářící.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist