prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Radka  29.02.08 11:36

Ahojky, čtu už delší dobu tento web a proto jsem se rozhodla požádat o radu.
V dubnu se budu vdávat. Nejsem už žádná mladice (42). CHtěla bych poradit o nějakou vůni na svůj svatební den, abych se v ní dobře cítila, byla příjemná pro okolí, prostě pěkný celkový dojem.
Vůně mám ráda, ale nejsem žádný expert, používám takové osvědčené tuctovky: Clinigue Hapy, CK in2u Her,
Kenzo L eau par Kenzo, Lacoste Pour Femme (jedna z mých nejmilejších), Nina Ricci Premier Jour,
Issey Miake L'eau d'issey, Versace Bright Crystal, Chanel Chance.
Od vánoc mám Pure White Linen od E.L., ta mi voní hodně a pokud nenajdu nic lepšího, tak použiju asi tu.
Z těch co jsem měla a po čase mi začly silně „nevonět“ byly Gucci Envy, Hugo Boss Femme a Max Mara.
Jinak kolegyně používá Opium a je mi dost příjemné, ale nevím.
Chtěla bych vůni elegantní, čistou, spíše svěží ale ne moc, a ne příliš sladkou.
A teď „babo raď“ !
Ještě bych měla dodat, že nebudu mít žádné romantické šaty, ale střízlivý kostýmek.
No a samozřejmě bych ráda pak tuto vůni využila i na běžnější nošení než jen tento den.
Předem moc děkuji všem ochotným za rady.

Reakce:

Kačaba02
Znalkyně 389 příspěvků 29.02.08 11:48

Tak protože to bude v dubnu,připadá mi ideální 24 Faubourg eau Delicate-zářivá,jemná vůně,jasmín a pomerančové květy,a dá se nosit celoročně,myslím,že pro svatební den jako stvořená…

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 29.02.08 12:06

Radko, blahopřeji ke svatbě! Mně se k tomuto účelu zdají vhodné bílé květiny. Něco jemného s tuberózou. lilií, jasmínem nebo jemné růže.
Bohužel většina vůní s těmito květy u nás nelze koupit. Ale možná - co Tendre Poison od Diora nebo Pleasures Intense od Estee Lauder ?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 29.02.08 12:24
Kacaba píše:
Tak protože to bude v dubnu,připadá mi ideální 24 Faubourg eau Delicate-zářivá,jemná vůně,jasmín a pomerančové květy,a dá se nosit celoročně,myslím,že pro svatební den jako stvořená…

Také bych byla pro 24 F Eau Delicate. Moc krásná vůně, pro tuto příležitost určitě vhodná, nositelná stále.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 29.02.08 12:31

Taky jsem se vdávala v kostýmku a v trochu „zralejším věku“ . Měla jsem Organzu Indecence včetně tělového krému.
Nějaký Hermes by opravdu byl pěkný, možná i Caleché Delicate nebo Elixír de Merveilles. A podle toho co Radka nosí, by mohla vyzkoušet i Addict 2 (je dobře dostupný).
Pure White Linnen je moc pěkná, ale na tak slavnostní událost možná až dost svěží. Kdybys už neměla ve svém seznamu Premier Jour, tak bych ti ho doporučila.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 29.02.08 12:43

Radko, přeji nejen krásný svatební den, ale aby i všechny následující dny byly provoněné láskou a radostí a taky samozřejmě nějakým tím pěkným parfémem :) Mě osobně se líbí Dune a Coco Mademoiselle a nedávno jsem vyzkoušela Givenchy Amarige Mariage, ale to záleží jestli máš ráda sladší vůně. Když jsem se vdávala bylo mi 36 a vzala jsem si Mira Bai, trošku mi ji připomíná Brit od Burberry. Ale myslím, že nic nepokazíš ani svěžejší vůní. Přeji šťastnou volbu /obého/ ;)

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Dejna
Parfémová maniačka 618 příspěvků 29.02.08 12:46

Akorát jsem chtěla reagovat a Vera mě předběhla. Chtěla jsem Ti poradit Givenchy Amarige Mariage, ze začátku je taky trošku pomerančová, ale pak se rozvoní do krásné čisté vůně.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 29.02.08 13:36

Já bych doporučila Armani Emporio. Přeju, ať se svatba vydaří a hodně štěstí do společného života :-)

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Evax
Parfémová maniačka 716 příspěvků 29.02.08 14:00

Také se připojuji ke gratulacím a přeji hodně štěstí samozřejmě nejen při výběru vůně! :)

Mně by se k takové příležitosti nejvíc líbila právě Pure White Linen. Nebo Caleche od Hermes: je nádherná čistá, jako dámské luxusní mýdlo a určitě by se dala použít i později na běžné nošení /je o něco výraznější než Pure White Linen/ Případně zkusit další vůně od Hermes: jak bylo už zmíněno v předchozích příspěvcích. Možná budu z mála výjimek, ale zrovna 24 F Eau Delicate bych nevybrala: dá se vnímat možná jako svěžejší kategorie, ale pro mě i dřevitě kouřová - za čistou vůni ji nepovažuju.

Konečně svatební den není každý den: víc než na rady druhých bych se spoléhala sama na sebe, na vnitřní pocit, důležité je, aby se nositelka s vůní sžila a cítila se v ní ona sama dobře :) Nemá smysl mít parfém, který sice každý pochválí, ale pro nevěstu to nebude ono. Dala bych především na vlastní intuici, v tomto případě možná i na názor nomanžela :)

Na poličce 31 parfémů 5 miniatur 14 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 17 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 29.02.08 15:44
klubko píše:
Kacaba píše:
Také bych byla pro 24 F Eau Delicate. Moc krásná vůně, pro tuto příležitost určitě vhodná, nositelná stále.

24-Faurbourg Delicate se k takovému dni hodí, je krásná. Pokud nemáš možnost očichnout, tak Poison Tendre, co radí Kerze, podle mě si jsou dost podobné. Ale Hermés je malinko hezčí :) Zkusím doporučit ještě Versace- Versace, tu ale v každém případě znásobit s tělovým mlékem, výsledek je krásný taky.

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Radka  01.03.08 07:45

Dobré ráno, děkuju moc za nápady, vše jsem si napsala a půjdu na „čuchanou“, už se na to těším.
Ještě malý dotaz, na Hermés narazím v Sephoře nebo ve Fannu, nebo musím jinam?

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 01.03.08 13:06
Radka píše:
V dubnu se budu vdávat. Nejsem už žádná mladice (42). CHtěla bych poradit o nějakou vůni na svůj svatební den, abych se v ní dobře cítila, byla příjemná pro okolí, prostě pěkný celkový dojem.

Premier Jour alebo Pure White Linen. Cokolvek, co sa ti paci (aj nastavajucemu), citis sa v tom vo svojej kozi, sama sebe krasne vonias…
Ja by som si na svatbu nebrala novu vonavku, ale nieco, co mam uz dlhsie rada.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 01.03.08 13:58

Neznám nevěstu, ale z toho, co uvedla se mi líbí všechny jako svatební. Já bych asi nebrala Opium a Issey Miyaké. A ani mě nefascinuje Envy Me (zdá se mi taková sladce vlezlá). Ale jinak souhlasím s Benvenutou. NA Hermés narazíš všude. (Fann, MArionnaud, Douglas, Sephora,)

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

Arome P.e.t.r.a
Učednice 118 příspěvků 01.03.08 15:45

Mě napadla Cristalle od Chanel, asi hlavně kvůli tomu kostýmku. Podle toho co píšeš, se ti líbí květinové svěží vůně, v Cristalle převažuje vůně citrusů a jasmínu, možná i konvalinek, sladká není. V každém případě, ať už vybereš cokoli, přeju hodně štěstí!

Jaroslava
Učednice 123 příspěvků 02.03.08 18:09
Radka píše:
V dubnu se budu vdávat. Nejsem už žádná mladice (42). CHtěla bych poradit o nějakou vůni na svůj svatební den, abych se v ní dobře cítila, byla příjemná pro okolí, prostě pěkný celkový dojem.
Vůně mám ráda, ale nejsem žádný expert, používám takové osvědčené tuctovky: Clinigue Hapy, CK in2u Her,
Kenzo L eau par Kenzo, Lacoste Pour Femme (jedna z mých nejmilejších), Nina Ricci Premier Jour,
Issey Miake L'eau d'issey, Versace Bright Crystal, Chanel Chance.
Od vánoc mám Pure White Linen od E.L., ta mi voní hodně a pokud nenajdu nic lepšího, tak použiju asi tu.
Z těch co jsem měla a po čase mi začly silně „nevonět“ byly Gucci Envy, Hugo Boss Femme a Max Mara.
Jinak kolegyně používá Opium a je mi dost příjemné, ale nevím.
Chtěla bych vůni elegantní, čistou, spíše svěží ale ne moc, a ne příliš sladkou.
A teď „babo raď“ !
Ještě bych měla dodat, že nebudu mít žádné romantické šaty, ale střízlivý kostýmek.
No a samozřejmě bych ráda pak tuto vůni využila i na běžnější nošení než jen tento den.
Předem moc děkuji všem ochotným za rady.

Tak mně hned napadla myšlenka na parfém Fleurissimo
Creed A jak má Ada v jejím popisu...... vůně vznikla na objednávku monacké kněžny Grace, která ji použila na své svatbě s knížetem Rainierem. Krásná, elegantní, čistá.....

Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist