Prosím o radu!!! chci být něco extra ne jedna z davu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terez89
Nováček 2 příspěvky 14.12.08 16:08
Prosím o radu!!! chci být něco extra ne jedna z davu

Zdravím všechny znalkyně i neznalkyně parfémů nebo obecně vůní. Dlouho hledám nějakou vůni, ale ne jen tak obyčejnou. Chci TU PRAVOU a nezapomenutelnou. Vím, že každému se líbí něco jiného. Tak abych se nějak ve zkratce představila. Je mi 20 jsem spíš sportovní typ, i když mám chvilky kdy se moc ráda převléknu za dámu. Prostě taková sportovní džínová elegance. Na běžné denní nošení používám Chanel Chance nebo Mandarinu Duck (mám ráda svěží lehce citrusové) a Chanel Mademoiselle(také květinové). Představovala bych si něco spíš na večer, něco sexy a neobvyklého. Ale přesto aby to nebylo příliš vzhledem k mému věku. (i když se říká že na věku moc nezáleží) Taky nechci nic hodně těžkého (na mě mi to nesedí). Vím, že nejlepší je zkoušet a zkoušet, ale těch vůní je taková spousta, že než bych si vybrala tak bych byla v důchodu. Budu vděčná za každou radu, která mi alespon trochu zúží výběr. Děkuji moc Terez

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 14.12.08 16:27

Terezko, a chceš vyzkoušet vůně které jsou běžně k dostání v kamenných parfumeriích a nebo ještě něco k tomu co se dá sehnat jen na internetu ?
tipla bych ti zatím doporučit k vyzkoušení Gucci Eau de Parfum, v průzračném skleněném flakonku vůně tmavé barvy, je v parfumériích běžně k vyzkoušení. Není sice citrusová ale může sednout jak k džinám tak i k klasické eleganci a zase je dost zajímavá.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

14.12.08 21:53

jediné co mě napadá je Cacharel Amor Amor Tentation, ze začátku dost kyselá, základ je trochu podobný Hypnosea a pěkný

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 14.12.08 22:05

A co Prada? Je krásná, orientální, ženská…a dá se nosit i přes den. Nebo Dior Midnight Poison…

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 14.12.08 22:12

A co třeba Fendi Palazzo? Velmi sexy, záhadná, orientálně laděná, skvělá výdrž…

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

Elena
Znalkyně 383 příspěvků 14.12.08 23:33

No, mmě jako první napadl Gucci by Gucci… nebo Prada…

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 15.12.08 13:51

Pokud to má být TVÁ vůně, musíš to vybírání a zkoušení prostě podstoupit :P

Jinak méně sladká (pokud na sladké nejsi ) je Prada ve verzi Tendre :P

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů

Lenna
Parfémová maniačka 539 příspěvků 15.12.08 16:52

…a nakonec se ze zkoušení a vybírání stane koníček, ne-li přímo zavislost… 8)

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 15.12.08 17:35

Já úplně nerozumím tomu, co míníš tím „být něco extra“. Totiž v běžné nabídce se rozhodně dá najít něco extra, ve smyslu extra kvalitního, povedeného a originálního, ovšem často je to tak populární, že už to až tak extra záležitost není. Třeba Coco Mademoiselle rozhodně je extra vůně z hlediska kvality a zajímavosti. Ovšem je tak prodávaná a při své osobitosti snadno identifikovatelná, že zapadla (zcela nezaslouženě) spíš mezi tuctovky. Jestli nechceš tu Svou vůni na nikom potkat, musíš se porozhlédnout po těch méně prodávaných v běžné síti, nebo po vůních těžko sehnatelných, tedy po exkluzivních vůních typu L´Artisan nebo Annick Goutal.

Jinak Coco M. jsem dlouho nosila, takže předpokládám, že budeme mít spřízněný vkus. Takže pokud bych mohla zakotvit ve výše uvedeném překladu Tvého zadání, z těch „extra“ mainstreamových bych Ti doporučila například Yves Saint Laurent Nu EDP (ale pouze EDP, EDT je výrazně méně zajímavá), to je strašlivě sexy květinově dřevitá vůně (Nu znamená Nahota :wink:), opravdu jako sálající kůže. Dá se koupit na netu velmi levně, ovšem její vadou na kráse je to, že už se nevyrábí, což znamená, že bude čím dál těžší a nákladnější si ji opatřit. Dál bych z běžně dostupných vůní doporučila Dior Homme, ta je určená (z marketingového hlediska) pro pány, ovšem podle mého názoru velmi velmi ženská (sama ji nosím). No a jak znám české ženy, moc se do něčeho pánského nepohrnou. Určitě bys ji hned tak na některé nepotkala. Jinak je to kosatcová, pudrová vůně s tóny kakaa a kůže, ale ne vyloženě sladká. A ještě mě napadá Bulgari Omnia, jemně kořeněný orient s podobně laděným, čistým závěrem jako Coco M. a Blu notte téže značky, ta voní zázvorem, kosatcem a čokoládou. Žádné prodejní trháky to nejsou. Rozhodně vyzkoušej i Dior Hypnotic Poison. Můj šálek to tedy není, ale zdejší ženy nepřestávají chválit jeho hypnotický účinek na muže. Jinak Olekou zmiňovaný Gucci Eau de parfum skutečně je ultra sexy, ale ne obecně líbivý (naštěstí). Pokud Ti ale sedne, je to Objev. A za zkoušku stojí i nový Jasmin noir od Bulgariho, ten je z podobného soudku.
Telegraficky bych připojila ještě Guerlain Samsara (jasmín a santal, hóooodně jasmínu a santalu, efekt velmi erotický), Boucheron Initial (elegantně živočišná), Clinique Aromatics Elixir (božská, pokud sneseš pačuli).

No a pokud jsi ochotná investovat víc, doporučuji navštívit parfumerii Madeleine v Praze v Černé růži nebo v Brně (přesnou adresu Ti jistě některá z Brňaček ráda níže připíše). Tam pořídíš vůni opravdu mimořádnou za dva až tři tisíce, obsluha je vynikající a repertoár očichatelný za jednu až dvě návštěvy (je to něco kolem třiceti vůní, přičemž Ti obsluha podle Tvých představ výběr jistě omezí minimálně na třetinu).
Určitě u nich případně vyzkoušej vůně Dzing, Dzhongka, Bois farine, Eau d´Ambre, Ambre extreme, Safran troublant, Premier figuier extreme (ty jsou od L´Artisana), a od Annick Ambre fétiche, Myrrhe ardente, Musc nomade a Songes.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 15.12.08 17:59

A zapomněla jsem na Božský Parfum sacré od Carona.......­.............­...... :wink:

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 15.12.08 18:01
Irena píše:
A zapomněla jsem na Božský Parfum sacré od Carona.......­.............­...... :wink:

… na něj jsem se těšila, dnes jsem dostala vzorek a přijde mi skoro úplně jako Sicily, která se mi líbí, ale ta cena za Sacré… V podstatě jsem jím byla zklamaná :? .

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 15.12.08 18:05

Jako Sicily :idea: :idea: :idea: :?: :?: :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: ?????????????­???????????????

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 15.12.08 18:28
Irena píše:
Jako Sicily :idea: :idea: :idea: :?: :?: :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: ?????????????­???????????????

Tak jsem to zaměnila :oops: . Sacré je pro mě na první nádech kadidlo a ten chrám (jak tuším psala Ada v recenzi), to sedí.
Teď mi ovšem připomíná Mitsouko :lol: .

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 15.12.08 21:09

Mitsouko :?: :?: :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: :idea: :idea: :idea:

Pardon :lol:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 15.12.08 21:17

Sacré :shock: :shock: :shock: :twisted:

Na poličce 31 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 16 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist