Prosím o radu - hledám značku kosmetiky z Barrandova

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 21.09.11 20:35
Prosím o radu - hledám značku kosmetiky z Barrandova

Milé dámy, ráda bych vás požádala o pomoc. Babička si mi nedávno posteskla, že z veškeré kosmetiky, kterou kdy vyzkoušela, jí nejvíce vyhovovaly krémy vyráběné ve filmových ateliérech Barrandov. Nevím, zda se ta kosmetika tak přímo jmenovala nebo se to pod tím názvem jenom tak vžilo. Ale je to už fůra let, pravděpodobně už se nevyrábí. Anebo ano, ale třeba vše dostalo nový název…? Nevím, nemůžu ani pamatovat. Každopádně budu ráda za každý tip od vás;-)

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Reakce:

albeni1  21.09.11 20:36

To bude myslím Dermacol.
Ten je spojený s Barrandovem, i jejich legendární Cover makeup se používal k líčení hereček :)

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 21.09.11 20:41

Fakt jo?? No já jsem si to říkala, když jsem googlila, protože to na mě několikrát vyskočilo dohromady. Ale je to, myslím, jenom jedna řada. Každopádně dík, podívám se po tom :)

Stejně si ale myslím, že už všechno bude x-krát reformulované, takže co vyhovovalo před 40 lety, nemusí vyhovat teď…

barbucha  21.09.11 20:46

To je stopro Dermacol!
Ale když nenajdeš ten odpovídající krém, zeptej se babičky jestli třeba taky nepoužívala něco z Ústavu lékařské kosmetiky - fungoval už za socíku a dost se to kupovalo, a vyráběj krémy dodnes… takový ty norkový hlavně.

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 21.09.11 20:49

Já myslím, že to byl tento:
http://shop.dermacol.cz/…let-322.html

Říkala, že se tak jmenoval - to „eye“ v názvu, akorát že to používala na celý obličej, anglicky neumí, tak nevěděla, že je oční. Ale to zřejmě nevadílo.

Díky barb i za ten druhý tip;-) Zkusím navrhnout, kdyby tenhle krém zklamal. Má docela citlivou pleť a máloco jí neudělá vyrážku. Nebo jsem navrhovala mandlový od AB, ale na ten se moc netvářila… :?

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 22.09.11 11:44

…nebo jim napiš - přímo do Dermacolu. A napiš jim, co Tě „trápí“/co by jsi ráda kvůli babičce… :wink:

Třeba něčím překvapí… :D :P

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Evženie
Znalkyně 359 příspěvků 22.09.11 13:31

Je fakt, že svého času pro mě nebylo nad Dermacol, a taky mám citlivou pleť. Ovšem těžko říct, nakolik se drží starých receptur - sice bych tipovala, že je to nejjednodušší, držet se receptu, který funguje, ale zase spousta kvalitních surovin zvyšuje cenu, tak se nahrazují levnější chemií, že.

Na poličce 27 parfémů 25 miniatur 0 odstřiků 141 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 22.09.11 14:01

Stopro Dermacol… ale už to není co to bývalo, od té doby jsem už potkala v lepší ceně příjemnější věci.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

dusty  11.11.11 19:35

Moja mama pouzivala kremy v tube znacky Pragensis, alebo tak nejako. Na krabicke mali zobrazenu nejaka anticku sochu. Mari sa mi, ze boli z Barrandova.
Mimochodom, neviete niekto, vyraba sa este krem s vcelou materskou kasickou, na ktory mam dobre spomienky?

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 11.11.11 21:09

dusty, z Barrandova ne, ale z Prahy ano - Theresa z Ústavu lékařské kosmetiky
A vyrábějí se do dneška v několika verzích:

http://www.lekarna.cz/…e-kosmetiky/

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

dusty  12.11.11 18:55

dik Jerry, v SR to už nevidiet.

Renama
sv. Parfema z Kecálburgu 2318 příspěvků 12.11.11 19:04

Veru a nepoužívala babička Lady cream od Dermacol?? Bylo jich více. Pamatuji ještě Princess? Měli krémy a i makeupy převážně ve skle.

Hledala jsem a našla pěknou stránku i z foty :wink:

http://diva.aktuality.sk/…sky-make-up/

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 16 vzorků V tužebníku 16 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 12.11.11 22:33

Fakt netuším, co přesně používala, řekla jen, že to byl „eye krém“ a byl hypoalergenní :lol:
Tudíž jsem v prodejně Dermacolu v Černé Růži (protože drogerie standartně vedou asi jen tak třetinu celého sortimentu Dermacol) koupila ten , co uvádím už výše a mohlo by to být ono. To se dozvím, až na vánoce, dostane ho k Ježíšku. Anebo možná k svátku, ten má hned předtím :)
Renamo, dík za odkaz, zajímavé počteníčko ;-)

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist