Prosím o radu - vůně pro syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arnika
Parfémová maniačka 967 příspěvků 13.08.09 10:36
Prosím o radu - vůně pro syna

Mám 18tiletého syna, který po mě trochu podědil vášeň pro vůně. Ráda bych mu koupila nějakou pěknou, na denní nošení - je student, tak aby ji bez obav mohl nosit do školy. Drogerkovky ne, i když nic proti nim - třeba Esprit se mu líbí a používá ho. Spíše svěží vůně, líbí se mu i trochu sladší, ale jen lehce. Podle složení mě zaujal Joop - Jump! a Go! a taky pánská DKNY. Znáte je někdo? Jak voní? Nebo máte někdo jiný tip?

Na poličce 25 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1134 příspěvků 13.08.09 11:13

Drakkar Noir, typická „školní“ vůně z 80-tých let. Je svěží a trochu sladší :D . A v záplavě dněšních „moderních“ vůní bude zcela jistě originální :lol: a nepřehlédnutelný. Jen doporučuji předem vyzkoušet. Drakkar Noir není ten typ, který by byl vhodný jako „překvápko“.

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 22 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Arnika
Parfémová maniačka 967 příspěvků 13.08.09 11:21

Díky za tip, vyzkoušíme. Trocha originality neuškodí a on ji jen uvítá…Aspoň bude vyčnívat z davu. A co ta DKNY Men? Já mám dámskou verzi, je to moje nejoblíbenější, tak pokud je ta pánská v podobném duchu, taky by se mohla líbit.

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1134 příspěvků 13.08.09 11:53

DKNY Men jsem nezkoušel. Mě ta dáma z NY nějak neoslovila a nemám proto žádné vysvětlení na základě zkušeností s DKNY produkty. Já když vidím na obalech ty jabka, tak to mě prostě odrazuje :? (já vím NY = Big Apple, ale stějně ty jabka, to jsou děsný obaly pro parfémy). Člověk má pocit, že v parfumérii prodávaj jablečný džusy. A pořád delicious „to“ a delicious „tam to“, mě to přide bez nápadu až skoro jako právě drogerkový. Možná dělám chybu :D . Jinak nic proti jablkům. Třeba kalvados z jablek je fain :lol: .

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 13.08.09 11:57

Já myslím, že Arnika myslela klasickou DKNY - ten vysoký, „mrakodrapový“ flakón :wink:

Popravdě, jednou jsem k tomu čichla, no ale tak originální, jako je dámská verze, mi nepřišla, spíš dost průměrná, ničím nevynikající. Sladká není vůbec. Jestli má ale syn rád svěží vůně, nemusela by to bý špatná volba :)

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Spirit
Znalkyně 462 příspěvků 13.08.09 12:07

NO, jelikož o něm nic nevím, jen že mu je 18 let, můžu sepsat snad jenom takový seznam na vyzkoušení: čisté:
Bulgari pour homme Extreme, Soir (čajová)
CK One
Essenza di Zegna
Osmanthus Yunnan (čajová)
moderní citrusovo svěží:
Azzaro Men Now
Kenzo pour homme, Indigo (kardamonová), Tokyo (zázvorová)
L´Eau d´Issey
Jazz
a sladké:
Body Kouros
Dior Homme
Lolita Lempicka Masculin - lékořicová

Ale jinak DKNY - není vůbec špatná - mám jí ráda, snad jsem moc nepokonila názvy… :)

P.S.: Bratranec se taky odjakživa voní a nejraději má Fahrenheita - hnědýho, začal ho používat asi kolem 20 let…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

starfleet
Znalkyně 281 příspěvků 13.08.09 12:08

Já bych zase myslel tehnle: http://www.basenotes.net/ID26130221.html  :D

Zkoušel jsem ze vzorku, alespoň myslím, že to byla tahle nová a pro mě celkem utrpení. Svěží tuctovka, která mi nedělá dobře. Jediný hezký je ten flakón, ale tím to bohužel končí. :?

Na poličce 43 parfémů 8 miniatur 2 odstřiky 28 vzorků V tužebníku 1 parfém

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1134 příspěvků 13.08.09 12:08
verunka2201 píše:
Já myslím, že Arnika myslela klasickou DKNY - ten vysoký, „mrakodrapový“ flakón :wink:
starfleet píše:
Já bych zase myslel tehnle: http://www.basenotes.net/ID26130221.html :D

Souhlas se starfleet :D . Já se vyjadřoval jen ke značce DKNY obecně :wink: . Žádný produkt od DKNY jsem nezkoušel, takže vše co jsem napsal je jen o tom jak vnímám značku DKNY.

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 13.08.09 12:33

http://www.parfemy-elnino.cz/issey-miya … -d-issey-m

http://www.parfemy-elnino.cz/…-eau-fraiche
:wink:

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Arnika
Parfémová maniačka 967 příspěvků 13.08.09 12:39

Všem moc díky za tipy! Tím DKNY jsem myslela mrakodrap, jablko a jeho nekonečné odnože mi taky nic moc neříkají (na rozdíl od calvadosu…). Už jsme zkoušeli v parfumériích leccos, ale často narážíme na zkažené testry, konkrétně na Flóře ve všech parfumériích, co tam jsou…Ale budu pátrat, nechci kupovat nic vyloženě profláklého a takový Drakkar Noir by naslepo asi nemusel být to pravé ořechové…

Arnika
Parfémová maniačka 967 příspěvků 13.08.09 12:54

Ještě bych dodala, že je skvělý, číst tady názory mužů - u nás v práci bohužel polovina kolegů považuje vůně za něco zženštilého…Já jsem měla vůně ráda odjakživa, takže oba kluci v tom vyrůstali - staršímu je celkem jedno, co má za vůni, líbí se mu svěží sportovní vůně a kupuje mu je jeho holka. Mladší je po mě, chodí se mnou čuchat a vybírá si sám, občas ho ale chci překvapit. Je výraznej typ, delší tmavý vlasy, klidně může podle mě nosit něco originálního. No a přítel, ten má rád pánské Opium…Má jen tu 1 a jinou nechce, dokud ji nevypotřebuje.

Perla
Parfémová maniačka 760 příspěvků 13.08.09 13:02

Tak zkus i Live Jazz od YSL a Intenso od E. Zegny  :)

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 18 odstřiků 209 vzorků V tužebníku 8 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 13.08.09 23:16
Arnika píše:
Všem moc díky za tipy! Tím DKNY jsem myslela mrakodrap, jablko a jeho nekonečné odnože mi taky nic moc neříkají (na rozdíl od calvadosu…). Už jsme zkoušeli v parfumériích leccos, ale často narážíme na zkažené testry, konkrétně na Flóře ve všech parfumériích, co tam jsou…Ale budu pátrat, nechci kupovat nic vyloženě profláklého a takový Drakkar Noir by naslepo asi nemusel být to pravé ořechové…

já osobně bych Drakkar u 18letýho kluka neriskoval…ale to je jen můj názor a ne každý s ním musí souhlasit :)

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 14.08.09 08:05

…myslela jsem si přesně totéž :wink:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 14.08.09 08:07
Arnika píše:

Ten pánský mrakodrap je opravdu krásná svěží vůně s výbornou výdrží! Proosmnáctiletého kluka by to mohla být trefa… :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist