Prosím rady - hledám svůj parfém

joohana7 16.10.11 22:04

Prosím rady-hledám "svůj" parfém

Hledám svůj parfém, prostě druhou kůži. V různých životních obdobích jsem měla oblíbené parfémy, ale ani jeden už není úplně to, co bych si představovala.

Ráda bych se tady poradila, jaký parfém bych měla zkusit, abych našla ten svůj. Jsem ve vůních nezkušená, poznám který parfém mi voní, ale nepoznám proč. Líbí se mi svěží vůně, ale musí mít vespod něco jiného, tajemnějšího, měla jsem kdysi Green Tea od Elisabeth Aarden a byl sice hezký, ale spíš na provonění místnosti.

Mé oblíbené jsou Revlon:Downtown Girl, Paco Rabanne:Paco, Verino: Eau de Verino, Guerlain:Aqua Allegoria Pamplelune.

Ze složení jsem odvodila že se mi líbí když parfém obsahuje grep, černý rybíz a bergamot, ale třeba Gucci Rush 2 mi nic neříká.

Nemáte nápad, co bych měla zkusit? Díky za každou reakci.

Reklama

Admin Arome.cz 16.10.11 23:10

Vítejte na Arome.

Pro začátek doporučuju, abyste si prošla sekci diskuse Pro začátečníky .

Nelekejte se, pokud vám nikdo hned neporadí. Je to proto, že dotaz může být hodně obecný nebo se tu už mnohokrát opakoval. Určitě doporučuju se nejdříve zapojit do některé z běžících diskusí a postupně přijdete na to, jak se zde úspěšně pohybovat :palec:

admin Honza

elisa 17.10.11 08:15

Pokus se podle složení vytipovat vůně a hurá do zkoušení, alespoň pro začátek:

1. Projdi si Aqua Allegorie - jsou svěží všechny
  2. Vůně čistoty - Noa, Jovan White Musc, Bright Crystal, Omnia Cristalline, Narciso Rodriguez For Her (edt a edp - ty se moc liší), La Lune 18.
  3. Vůně grepové a rybízové - Valentino V, Roma (opatrně, je kontroverzní), Gucci Eau du Parfum II (ta požadavky splňuje - je svěží elegantní rybízová, ale přestává se vyrábět).
  4. Něco sladšího, ale nepřeslazeného: LInstant Magic, Hypnotic Poison Eau Sensuelle, Premier Jour, Jasmin Noir, Sensuous.

Sežeň si vzorky, otestuj je na sobě, poznamenej si, jak Ti vyhovovaly a cos tam cítila a pomalu si začni pročítat diskuzi, dozvíš se hodně zajímavých věcí.

Bridgett 17.10.11 18:52

Přibližně před dvěma lety jsem na tom byla podobně jako ty - také jsem hledala tu ,,svojí vůni" Začala jsem prostě zkoušet v parfumeriích, nejdřív podle flakonku který mně zaujal, pak už jsem si podle složení vytipovala vůně, co by se mi mohly líbit. Také jsem si začala objednávat vzorečky (velký výběr mají na xparfémy.cz), což je lepší, že si vůni můžeš opakovaně doma v klidu vyzkoušet. Postupně jsem přešla od lehkých jemných a svěžích vůní k těžším, sladkým, orientálním. Pak je dobré od vůně co tě zaujme objednat nejdříve zde na fóru odstřik a pak uvidíš jak ti vůně sedne. Kolikrát jsem si myslela, že už jsem tu svou našla, objednala stovkové balení, po dvou dnech nadšení opadlo a já hledala dál :roll: Doma se mi hromadilo plno plných skoro nepoužitých flakonů :twisted: Tu svojí milovanou druhou kůži jsem nakonec našla, ale stejně pořád zkouším a hledám dál, co kdyby mi něco utíkalo :mrgreen: To je úděl Aromaček. Přeji příjemné hledání :wink:

barbucha 17.10.11 19:15

Spousta zajímavejch vzorků se dá sehnat i tady…
 http://www.arome.cz/…rce/hledani/?…

joohana7 17.10.11 20:09

Děkuju

Děkuju všem, trochu jsem bloudila po diskuzích a objevila jsem diskuzi o parfémech chypré-to je asi to, co neumím pojmenovat. Takže se jdu ponořit a hledat :-)

barbucha 17.10.11 21:05

Jen hledej :lol:

Nastavit hledání si můžeš taky tady:
http://www.arome.cz/…my/atributy/

Chyprovky najdeš například zde: http://www.arome.cz/…/chypre-288/

daniela 18.10.11 14:12

Jestli se Ti líbila Downtown Girl, zkus Euphoria (C.Klein), verzi EDP, trochu mi ji připomíná.

Nefertari 20.10.11 06:42

Hledat jeden jediný svůj parfém nemá cenu, to by člověk musel zapomenout kolik se jich dá vyzkoušet :-)

Bridgett 20.10.11 08:18

S tím nemůžu až tak úplně souhlasit. Navíc jedno nemusí nevylučovat druhé. Já jsem Aromačka jak poleno, pořád něco nového zkouším, očichávám, kupuji nové vůně - ale přesto tu jednu jedinou ,,svojí" mám a našla jsem jí díky Arome. Vyzkoušela a měla jsem toho dost, ale jen u této vůně mám pocit, že toto jsem já. Nové voňavé lásky přichází a odchází, ale tohle je stálice a myslím, že jen tak neomrzí.Ale samozřejmě vonět se stále jednou vůní je nuda a to už bych nemohla, už jen proto, že jí člověk po pár dnech přestane vnímat a je potřeba provětrat zase něco jiného :-D

sarinenka 20.10.11 09:42

Tak to ti Bridgett upřímně závidím, že už jsi tu svoji „nej“ našla…já stále hledám a obávám se, že ještě dlouho budu… :think: Vždyť je toho tolik!!! A musím uznat, že tyto stránky jsou opravdu super, co se týče rad, inspirace a hlavně té možnosti výměny či nákupu nejrůznějších vůniček. Chválím a děkuju :palec:

Lucinela 20.10.11 10:13

Sarienko, přeji ti hodně štěstí při hledání. Dovolila jsem si kouknout na tvou poličku a máš tam hlavně květinky. Je dobré vyzkoušet všechno, chypre, orientálky, slaďáky - tak poznáš, co ti nejlíp sedí a hlavně můžeš najít nějaký ten středobod mezi těmi všemi směry. Mně tady říkali hledačka, pořád jsem si psala o vzorky. Dneska už mám něco „málo“ načicháno a vím, že můj vkus je různorodý, ale už před arome jsem tíhla k pudrovkám, orientálkám (akorát teď je používám v létě) a hlavně musím cítit ve vůni eleganci. Nejsem „úleťák“. Kupuji si dokola stejné vůně a občas doplním něčím, co mě nadchlo. Ještě nikdy se mi neomrzela Chanel Allure a Boucheron Jaipur Saphire. Tak snad nepůsobím jako nějaký mentor, koukej těm pravým znalkyním na poličky a ony tam mají napsáno, z kterých vůní pustí odstřik. :wink:

sarinenka 20.10.11 12:25
Lucinela píše:
Sarienko, přeji ti hodně štěstí při hledání. Dovolila jsem si kouknout na tvou poličku a máš tam hlavně květinky. Je dobré vyzkoušet všechno, chypre, orientálky, slaďáky - tak poznáš, co ti nejlíp sedí a hlavně můžeš najít nějaký ten středobod mezi těmi všemi směry…

Luci díky…já jsem zatím hlavně na ty květinky, to máš pravdu, ale už jsem hodně vyzkoušela i z jiných soudků (abych zjistila, že třeba No.5 a Shalimar opravdu ještě pořád nemůžu :lol: ) a zaujaly mě vůně, až jsem sama byla překvapená (např. Alien, Angel, Coco Mademoiselle)… Takže uvidíme, jak se bude můj nosík dále vyvíjet :wink:

sarinenka 20.10.11 12:32

Jejda, teď jsem to tady nějak zmastila do sebe…pardon

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist