Prošlý parfém z parfumerie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Raiton
Nováček 16 příspěvků 07.09.14 15:32
Prošlý parfém z parfumerie?

Ahoj chtěl bych se zeptat, koupil jsem si v douglasu voňavku Aqua Fahrenheit a jak mám ve zvyku, tak jsem se chtěl podívat, kdy byla voňavka vyrobená.K mému zjištění po zadání kódu 0Z05, který je na spodu falkónu na stránce http://checkcosmetic.net/ mi vyšlo, že byla vyrobená v roce 2010, to znamená, že je 4 roky stará, je toto možné? Mysle jsem, že to v parfumérkách nějak kontrolují nebo tak, popřípadě nemůže být chyba v té internetové stránce?
Děkuji za rady.

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

janice8
Parfémová maniačka 518 příspěvků 07.09.14 16:32

Internetove kalkulačky nejsou stoprocentní. Už se to tu někde i rozebíralo. V kamenkách dostávají vždy jen pár kousků, takže mají parfémy i kosmetiku vždy čerstvé. Pokud neprodají, v akci jí pak prodávají se slevou 30 i více %. Ale už i zde se stalo, že někdo koupil prošlý parfém. Takže bych si určitě došla do douglasu, či asi ještě lépe vznesla dotaz na jejich internetové stránky a požadovala vysvětení.

Na poličce 0 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

Raiton
Nováček 16 příspěvků 07.09.14 16:44

Jojo napsal jsem jim na mejl, který mají uvedený na svých stránkách, tak jsem zvědavý, ale doufám, že to byla jen nějaká chyba v té kalkulačce, i když mi pokaždé fungovala. Jsem teda zvědavý, jak se k tomu postaví.

janice8
Parfémová maniačka 518 příspěvků 07.09.14 17:57

Rozhodně dej vědět, jak se k tomu postavili. V případě, že by se ti zdálo, že je chyba u Douglasu, napsala bych si o sdělení data výroby přímo na stránky společnosti, např. přímo na Dior… s vysvětlením, kde jsem jejich parfém zakoupila. A také bych podala podnět u České obchodní inspekce. Ale nemyslím si, že něco takového bude třeba. Pokud se chyba vloudila, myslím si, že Douglas je velmi solidní parfumérie a že se problému postaví čelem. :-)

Na poličce 0 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

blebleska
sv. Parfema z Kecálburgu 2146 příspěvků 07.09.14 21:11

Já bych si nebyla 100% jistá, že mají vůně vždy čerstvé… Přítel mi na Vánoce 2010 koupil v kamence Fann parfém a dle kalkulačky byl vyroben v červenci 2006, takže 4,5 roku stará vůně!!! Vůně byla v pořádku a hlavně jsem na to nepřišla hned, takže jsem to už nijak neřešila… Ale taky jsem se divila, že mu prodali takto starou vůni.

Na poličce 21 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 177 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Raiton
Nováček 16 příspěvků 07.09.14 21:34

no nevím, u mě ta voňavka asi taky zkažená není,už jsem ji na sobě jednou měl a voní dobře, ale jestli mi potvrdí, že je fakt 4 roky stará a nenabídnou mi vrácení peněz nebo tak, tak jim tam půjdu na prodejnu udělat pěkné divadlo, protože všecny voňavky co jsem zatím měl z parfumérek byly pár měsíců staré,teda alepoň podle těch kalkulaček, jde mi o pricip, platím jim tam nemalé peníze, a fakt nechci takovéto archivní kousky co vyhrabali někde nevím kde a třeba se mi ten parfém může za rok zkazit.

Jedi
Nevyléčitelná závislačka 1150 příspěvků 07.09.14 22:07

@Raiton u některých parfémů platí, čím starší tím lepší. (pokud není fakt nějak zkažený)
Třeba konkrétně u Fahrenheita to platí na sto procent. Viz zde: http://raidersofthelostscent.blogspot.cz/…-review.html

Nevím jak u Aqua Fahrenheita.. teda… zkus si to porovnat v nějaké parfumérii, zda se to co máš doma liší od toho, co prodávají a zda to tvé náhodou nevoní lépe :D

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 52 parfémů

India
sv. Parfema z Kecálburgu 2425 příspěvků 08.09.14 11:55

@Raiton
Kód odpovídá datu výroby 5.12.2010
Dior má však dobu použitelnosti parfémů a dekorativky 5 let (pleťové a tělové kosmetiky 3 roky).

Na poličce 1 parfém 218 miniatur 204 odstřiků 272 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Raiton
Nováček 16 příspěvků 08.09.14 18:10

Ted´mi došel e-mail od zák. servisu diora, fakt to bylo vyrobené v roce 2010, no to je fakt hnus, no nic myslím, že jim to tam půjdu vrátit a doufám, že se moc nebudou cukat nebo mi to alespoň vymění.

kamooo
Nevyléčitelná závislačka 1842 příspěvků 09.09.14 09:22

@Raiton Ja by som sa tým netrápil. Ten parfém je určite v pohode. Môže sa Ti stať, že ho vrátiš a oni Ti dajú verziu z r. 2014 a tá bude reformulovaná…to je potom iný prúser… ;)

Na poličce 206 parfémů 14 miniatur 35 odstřiků 162 vzorků V tužebníku 7 parfémů

rudusko
Nevyléčitelná závislačka 1217 příspěvků 09.09.14 15:09

presne, tak @kamooo :palec:

ja by som bol šťastný, keby som dostal vône z roku napr. 1982 :mrgreen: :pankac:

Na poličce 92 parfémů 23 miniatur 56 odstřiků 435 vzorků V tužebníku 18 parfémů

kamooo
Nevyléčitelná závislačka 1842 příspěvků 09.09.14 15:20

@rudusko :mrgreen:

:mavam:
Na poličce 206 parfémů 14 miniatur 35 odstřiků 162 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Venea
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 09.09.14 15:22

Expirační lhůta je pět let, takže prošlá ještě není…navíc zrovna u této vůně by mi to nevadilo, starší šarže jsou lepší…Mě to přijde jako mnoho povyku pro nic…Pochopila bych kdyby vůně nevoněla jak má :( ale to zřejmě není tento případ

Na poličce 39 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Raiton
Nováček 16 příspěvků 09.09.14 18:29

No uvidím, jinak jsem žil asi v omylu, že parfémy mají životnot 36 měsíců od data výroby, nebylo to dokonce napsáno někde tady? Proto jsem se o to taky takto dále zajímal.

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 09.09.14 20:51

@Raiton U parfémů není stanovena životnost (tedy spíše datum doporučené spotřeby) od data výroby. U některých je uvedeno datum spotřeby od otevření (tedy prvního použití)a to bývá nejčastěji právě těch 36 měsíců, u některých není uvedeno ani toto (klasicky se bude jednat asi právě o parfémy Dior, mám dva a ani u jednoho není datum spotřeby uvedeno). Datum doporučené prodejnosti takových produktů bude pravděpodobně otázkou vnitřních předpisů, nikoliv však přímo trvanlivosti.

Na poličce 12 parfémů 10 miniatur 52 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist