Protřepávání parfémů

Pozér 26.01.12 12:39

Protřepávání parfémů

Zajímalo by mě, jestli se jednotlivé složky vůní ve flakonu po čase od sebe nějak oddělují? Nebo zůstávají zastoupené složky dokonale promíchané? A pokud se jednotlivé složky oddělují, má pak smysl s flakonem před použitím třepat, nebo se tak jenom zbytečně dostane do hadičky vzduch? A souvisí případné oddělování složek se stárnutím parfémů, nebo se týká i nových parfémů?
Dotaz píšu proto, že mě napadlo, že by bylo vážně blbé si vystříkat z flakonu nejprve spodní část vůně, která se mi líbí, a pak už by ve flakonu zůstala jenom horní část, která by se mi třeba už tolik nelíbila.
Děkuji za vaše odpovědi a vysvětlení.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

andry 26.01.12 12:57

jakože myslíš, že molekuly základu jsou těžší a tudíž klesají ke dnu, v důsledku čehož ti před vypotřebováním na dně lahvičky zbyde jen hlava? :mrgreen:
bych neřekla, že parfém je jako např. dvousložkový odličovač (olejová emulze + tekutina), který je potřeba protřepat, aby se to promíchalo a fungovalo správně ;)
aneb: si myslím, že je to nesmysl.

Myskamauska 26.01.12 12:59

Nevěřím,že dotaz byl míněn vážně. :roll:

jerry 26.01.12 13:15

Protřepat - nemíchat :D

jaccckie9 26.01.12 13:15

Ach jo............že to vôbec niekoho napadne toto… :andel:

Pozér 26.01.12 13:16

Andry: Vážně nemyslím nějaké zásadní oddělování složek třeba na základ a hlavu :D . Jen se ptám, jestli k nějakému oddělování složek vůbec dochází a jestli to má nějaký praktický význam.

Pozér 26.01.12 17:35

No já mám jenom medicínské vzdělání, a tak mě prostě zajímal názor chemika, nebo někoho, kdo něco ví o výrobě parfémů.

WildOrchid 26.01.12 17:38

nektery slozky vyprchavaji, to uz se tu myslim resilo. Cim je vune starsi, tim vic v ni zustavaji jen ty trvalejsi slozky, a pak voni trochu jinak. Ale nemyslim si, ze by to platilo u nake dnesni toaletky z parfumerky, spis to plati u tech vintage kvalitnich vuni a cistych parfemu

Pozér 26.01.12 19:56

WildOrchid: děkuju za odpověď :kytka:
Ještě tedy zkusím prohledat starší vlákna.

gabra771 26.01.12 22:06

Protřepávám džusy s dužninou… :mrgreen: :mrgreen:

dzona 27.01.12 08:39

Nikdy mě nenapadlo o téhle věci přemýšlet. Ale už mnohokrát jsem zažila, že když přišla řeč na princip fungování čekokoli, co považujeme za samozřejmě, vyskočil z toho chytrý fígl známý jen odborníkům přesně na tu věc. Tím vším chi říct, že mě překvapují posměšné reakce. A jak to tak znám, právě odborníci by se této otázce divili nejméně a už vůbec by se jí neposmínali, asi proto, že nejlépe vědí, jaké zázraky jsou za fungování přírodních princiců.

Myskamauska 27.01.12 12:10

Ty budeš zřejmě odborník,protože se nad otázkou nepozastavuješ.
Mě osobně přijde…mírně řečeno divná.
Navíc od osoby,která má medicinské vzdělání,tedy osoby studované.
Spíš si myslím,.že si z nás někdo dělá srandičky.

paty 27.01.12 12:49

Je snad na krabičce, nebo flakonu napsáno,,před upotřebením protřepat,,? :roll:
Mě to tedy nikdy nenapadlo,ale možné je všechno.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist