Pryskyřice, kadidlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aprazanda
Nevyléčitelná závislačka 1068 příspěvků 29.09.11 23:29
Pryskyřice, kadidlo

Jsem nováček, moc se ve vůních ještě nevyznám. Hrozně mi voní Ricci od Nina Ricci a Mirage od Oriflame. Ráda bych zkusila něco podobného, tuším nebo tipuju, že v obou cítím něco jako kadidlo nebo pryskyřici. Parfém bych chtěla na běžné nošení do práce a do školy, navíc jezdím busem, tak aby to s lidmi okolo mě neseklo.
A ještě dotaz - santalové dřevo a pryskyřice mají něco společného nebo je to jen můj dojem?

Na poličce 58 parfémů 8 miniatur 20 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 31 parfémů
Reakce:

aprazanda
Nevyléčitelná závislačka 1068 příspěvků 01.10.11 19:07

Hm, tak nikdo mi neporadí… Při hledání jsem často narazila na Gres Kabaret. Přemýšlím o něm. Jak vám voní? Je z něj opravdu hodně cítit to kadidlo?

drobececek  01.10.11 19:43

Ne. Cabaret je dřevitý voní dost suše - vyschlé (ale zároveň trochu zatuchlé) dřevo a (sušené) růže. Něco jao interiér starého divadla.

Pokud ti voní Mirage, můžeš zkusit třeba Amarige Mariage. Je v ní santalové dřevo a benzoin a zároveň to není žádný ultradriák (jen se nelekni pomerančového syrupu na začátku…). …nebo pokud bys chtěla něco dřevitého a zároveň slaďoučkého, můžeš zkusit Sensuous od Esteé Lauder.

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 01.10.11 20:39

Krásné, a relativně lehké a jemné kadidlo jsem našla ve vůni Elixir od Penhaligon's.

http://www.arome.cz/…ns/elixir-2/

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 04.10.11 18:57

Velmi příjemná, jemná a na běžné nošení vhodná, líbivá ale ne nudná vůně s kadidlem je Narciso Rodriquez Essence Musc Edp. Kadidlo je spíš jen na dokreslení, mošus dominuje.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Elvira
sv. Parfema z Kecálburgu 6468 příspěvků 04.10.11 22:02

Za zkoušku (minimálně) stojí Parfum Sacré.

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

aprazanda
Nevyléčitelná závislačka 1068 příspěvků 05.10.11 11:50

Díky všem, pokusím si sehnat vzorečky doporučených vůní a budu zkoušet.
A co prosím vás vyčnívá v Nina Ricci Ricci? To je to santalový dřevo? Je to nádhera, pořád očuchávám vzoreček a fakt že vydrží vonět dlouho.
Taky jsem našla, že je kadidlo v Gres Cabotine Moonflower… Neočuchal jste někdo tuto vůní, jestli je tam kadidlo znatelně cítit?

caciare
Nevyléčitelná závislačka 1799 příspěvků 06.10.11 00:13

Mrkni sem: http://www.arome.cz/…adidlo-8336/

Podobných témat je tu vícero, stačí použít vyhledavač :-) Za mne doporučuji také Parfum Sacre a Shalimar, ale nevím kolik máš načicháno, nejsou to žádné lehké svěženky :wink: Pryskyřici cítím v Tolu, ale tu u nás neseženeš.

Ještě mě napadla Bois d'Arménie Guerlain. Skvělá vůně!!!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 44 vzorků V tužebníku 0 parfémů

chasseur
Učednice 48 příspěvků 07.10.11 10:36

Pryskyřice mi v surovém stavu velice voní (ale když už byla řeč o Shalimaru, na papírku mě dost zklamal).

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 10 vzorků V tužebníku 4 parfémy

kiam
Parfémová maniačka 585 příspěvků 07.10.11 10:51

Black Pearls od Elizabeth Taylor je zo začiatku kadidlová, nie je to však žiadna moderná vôňa

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

aprazanda
Nevyléčitelná závislačka 1068 příspěvků 07.10.11 14:18

Tak už mám vzorky.
Sensueus je nádherný, zavřu oči a jsem na Šumavě.Dost dobře i na mě drží, moc ráda bych se s ním přímo stříkla pro ten celkový dojem.
Cabaret tenhle parfém je velice, velice zvláštní, je to taková vůně, kterou bych si nikdy jako parfém nedovedla připustit. Přesto mi voní, dokonce tak nějak víc a víc, taky bych se moc ráda stříkla pro celkový dojem. Je pro mě zajímavější než dva vzorky od Diora - na to jsem byla taky moc zvědavá, bylo to pro mě panické přivovění k Diorovi, ano krásné vůně, držáky, ale voní tak nějak hezky, jednolitě hezky, jako bych na nich neměla co objevovat. Jsou jako krásná modelka, kdežto Cabaret je jako průměrná žena, na které ale objevujete pořád něco krásného, všimnete si, že má krásný úsměv, že přitažlivě mnhouří oči, snad víte, jak to myslím…

ijáček  08.10.11 00:56
chasseur píše:
Pryskyřice mi v surovém stavu velice voní (ale když už byla řeč o Shalimaru, na papírku mě dost zklamal).

Na Shalimar je nutno si zvykat, ale po čase a na kůži, ne na papírku, teprve objevíš jeho krásu.

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 08.10.11 23:35
aprazanda píše: Cabaret je jako průměrná žena, na které ale objevujete pořád něco krásného, všimnete si, že má krásný úsměv, že přitažlivě mhouří oči…

to je perfektní charakteristika Cabaretu :-)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist