Psi

Fotoalbum tématu (321) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 30.03.08 17:18

Vždy, když vyrážím se svou fenou na výcvik stop, kladu si otázku, zda jí použitím parfému práci zjednoduším, nebo komlikuji. Některé parfémy dokáže stopovat i člověk a nemusí mít dokonalý psí čich, na druhou stranu je to pro ně asi příliš „síla“. Navíc podle jejích preferencí vůní usuzuji, že jí musí třeba můj milý Shalimar vysloveně páchnout :(. Ovšem, je ještě jedna možnost, a to ta, že je jí to jedno a přidané pachy můj vlastní přirozený překrýt nedokáží a ona parfém vnímá jako něco cizího co ke mně vlastně nepatří… Kdybych se jí tak mohla zeptat! Máte někdo zkušenost? Setkaly jste se některá s tím, že Váš pes reaguje (jakkoliv) na Váš parfém? Zkouším to zde, na cvičáku si o tom nepopovídám, chodí tam jenom muži ;)

Na poličce 17 parfémů 5 miniatur 26 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 10 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 286 Další »
Reakce:

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2404 příspěvků 30.03.08 19:31

Mám doma 16ti letou psí babičku a obávám se, že ani čich jí už neslouží jako za mladých let, takže jsem žádnou změnu v chování v souvislosti s používáním parfémů nezaznamenala. Před rokem jsem měla jednu vůni a teď, kdy se sbírka utěšeně rozrůstá, zase Ginince neslouží čichové buňky. Bohužel už i špatně vidí a slyší, tak jsem ráda, že mě vůbec ještě pozná a že je na svůj věk i přes tyto smyslové handicapy ještě docela čiperná. Zrovna dnes jsme byly na dvouhodinové procházce a zvládla to výborně :-))) Jen se hodně bojím chvíle, kdy tady už nebude, mám ji od svých 19 let, prožily jsme spolu spoustu věcí a ačkoliv to asi zní divně, je to takové moje „miminko“, protože zatím žádné děti nemám. Mimochodem, Catananche - tvoje fotka se štěňátky je krásná a i tobě to tam moc sluší, sympaťanda na první pohled. Až vyhrabu nějaké fotky, pokusím se sem dát babičku Gininku :-)))

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 10 odstřiků 144 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 30.03.08 20:34

Veverko, v první řadě máš můj obroský respekt, takový úctyhodný věk Tvojí fenky je známkou vynikající péče její paničky! Mojí babičce je „teprve“ deset a všechny smysly slouží výborně, já jsem si ji pořídila k 18tým narozeninám a naprosto Tvoje obavy chápu, už jsme spolu strašně dlouho… O psím „miminku“ vím také svoje, divně to zní zcela jistě těm, kdo psa nemají, já stoprocentně vím o čem je řeč :). Na fotku se těším! Za pochvalu děkuji, snad je z fotky vidět, že jsem opravdu šťastná na mém vzhledu tolik nezáleželo…

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2404 příspěvků 30.03.08 21:54

Tak to je moje psí babička a její panička :-)

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 10 odstřiků 144 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kačaba02
Znalkyně 389 příspěvků 31.03.08 12:32

Veverko,to je roztomilá babička,úžasný věk,závidím a rozumím Ti.
Já mám ani ne dvouletou fenku,a už teď se bojím toho,co bude,až…
Proč jen ti pejsci mají život o tolik kratší!Tolik kamrádů (i kočičáků,myšáků-plyšáků apod.)musíme za život oplakat…:-(

Jinak já se vůbec netajím tím,že když jsem nemohla mít druhé dítě,manžel mi koupil fenečku,říkám jí taky moje „miminko“,náležitě ji rozmazluju a smí toho jetě víc,než moje dcera:-)
Jednoho psa už jsem v životě oplakala,dva kocourky-a prostě,kdo nemá zvíře,nepochopí-ale je to obrovská ztráta,a rána pro celou rodinu,je to prostě smrt blízkého přítele,nikoli „jen“ zvířete..
Tak ať jsou ti naši potvoráci zdraví!
A vím z vlastní zkušenosti,že nic nepomůže proti žalu líp,než nejlépe ihned nové mládě!
Catanache: Já chciiii vlka!!!Mají tak ušlechtilou hlavu.No dala bych si holt udělat větší postel na míru,no..Abysme se vešli ještě s mou Ashley, budoucím kocourem(sibiřská kočka) a manžela tak někam nacpeme..

Na poličce 19 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 31.03.08 13:38

Krásná psí babička, a panička je na ni náležitě pyšná, tak to má být! Krásná dvojice! Myslela jsem si na jezevčíčka nebo menší plemeno když má takové roky a je v podstatě zdravá… Přeju jí ještě spoustu času ve společnosti její paničky. Samozřejmě doufám, že i nám bude za pár let také tak veselo :)

Kacaba: Když chceš, tak si ho pořiď, je to nádhera!! V posteli mu bude výborně, nepotřebuje tvrdou ruku, spíš spravedlnost a neústupnost páníčka. U Československého vlčáka je alfou-omegou, asi stejně jako u všech psů, čas strávený s páníčkem. Takže vhodný pro všechny kdo mají psa jako kamaráda, respektují jeho osobnost a dokáží ho pochopit. No a samozřejmě se straaaašně rádí procházejí v přírodě :) A doporučovala bych pořadí pořízení následující : kocour, pes…s manželem nevím, tak daleko mé zkušenosti nesahají ;)

danda1
Znalkyně 297 příspěvků 31.03.08 14:28

„Vlci“ jsou náádherní, jen jsem slyšela, že je potřeba pevnější ruka… no asi jako u většiny plemen, když člověk není důsledný, vymkne se to z rukou.

My měli irskou setřici, mí rodiče ji chtěli zas, ale umluvila jsem je (vzhledem k narození jejich vnoučka) na zlatou retrívřici a je to teda zlatíčko! S malým si rozumějí, je na ní vidět, jak si dává bacha, aby mu něco neudělala. A to je vlastně mladší než on (synovi jsou 2 a jí skoro taky). Jen se tedy vídají jen o víkendu u našich, sama bych si na psa s děckem netroufla (zatím :) ).

No a co se týče vůní, zatím jsem pozorovala, že ač jsem měla na zápěstí cokoliv, tak Terinka mi vždy vše poctivě a důkladně olízala :D takže asi jí to nepříjemné nebylo :)

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 5 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 31.03.08 17:02

Vlci nesnesou přísnost ani pevnou ruku. Jsou plaší a vyžadují trpělivost a zase trpělivost.

Doma mám také psího dědu. Je to nalezenec a je se mnou už čtrnáct let. Pořád je jako rybička. A kromě odlakovače mu žádná vůně nevadí :)

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4761 příspěvků 31.03.08 18:25
danda píše:
"No a co se týče vůní, zatím jsem pozorovala, že ač jsem měla na zápěstí cokoliv, tak Terinka mi vždy vše poctivě a důkladně olízala :D takže asi jí to nepříjemné nebylo :)

Psíci prý olížou z paničky vše, co jim velí, že je škodlivé, tak nevím, asi se poléváme Poisony :)

Na poličce 33 parfémů 3 miniatury 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4761 příspěvků 31.03.08 18:26
Šárka píše:
Doma mám tyké psího dědu. Je to nalezenec a je se mnou už čtrnáct let. Pořád je jako rybička. A kromě odlakovače mu žádná vůně nevadí :)

Manželovi odlakovač vadí taky :D

Na poličce 33 parfémů 3 miniatury 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 31.03.08 22:36
zdensy píše:
Šárka píše:
Doma mám tyké psího dědu. Je to nalezenec a je se mnou už čtrnáct let. Pořád je jako rybička. A kromě odlakovače mu žádná vůně nevadí :)
Manželovi odlakovač vadí taky :D

To je pravda. Oproti manželovi ten psík alespoň neremcá … :)

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 23.04.08 23:49

Naší Zoře (otec boxer, matka pitbulka) bude za měsíc 12 let, takže taky babička. Ve 2 letech měla 10 štěňat s pitbulem(přežilo 8). Pokusím se poslat pár fotek z tehdejší doby, pokud se povede, oskenuju i současné

http://www.image-hosting.okamzite.eu/#7 … 3493b6.jpg

http://www.image-hosting.okamzite.eu/#e … 73b29e.jpg

http://www.image-hosting.okamzite.eu/#a … e34291.jpg

http://www.image-hosting.okamzite.eu/#3 … 4b81cc.jpg .

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 23.04.08 23:52

Opravuju - přežilo 8 .

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Tana
Učednice 147 příspěvků 25.04.08 14:07

Máme fenku. je to jorkšírka mixnutá s krysaříkem. Když se navoním tak chce pochovat a hlavou se mi tře o krk dokud není na obou stranách navoněná. Je to fakt dáma, dolejzá jenom někdy, takže se jí taky všechny vůně nelíbí :lol:

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 2 vzorků V tužebníku 23 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 11.05.08 13:34

Edit.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 286 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist