Psi

Fotoalbum tématu (321) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 30.03.08 17:18

Vždy, když vyrážím se svou fenou na výcvik stop, kladu si otázku, zda jí použitím parfému práci zjednoduším, nebo komlikuji. Některé parfémy dokáže stopovat i člověk a nemusí mít dokonalý psí čich, na druhou stranu je to pro ně asi příliš „síla“. Navíc podle jejích preferencí vůní usuzuji, že jí musí třeba můj milý Shalimar vysloveně páchnout :(. Ovšem, je ještě jedna možnost, a to ta, že je jí to jedno a přidané pachy můj vlastní přirozený překrýt nedokáží a ona parfém vnímá jako něco cizího co ke mně vlastně nepatří… Kdybych se jí tak mohla zeptat! Máte někdo zkušenost? Setkaly jste se některá s tím, že Váš pes reaguje (jakkoliv) na Váš parfém? Zkouším to zde, na cvičáku si o tom nepopovídám, chodí tam jenom muži ;)

Na poličce 17 parfémů 5 miniatur 26 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 10 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 286 Další »
Reakce:

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 30.03.08 19:31

Mám doma 16ti letou psí babičku a obávám se, že ani čich jí už neslouží jako za mladých let, takže jsem žádnou změnu v chování v souvislosti s používáním parfémů nezaznamenala. Před rokem jsem měla jednu vůni a teď, kdy se sbírka utěšeně rozrůstá, zase Ginince neslouží čichové buňky. Bohužel už i špatně vidí a slyší, tak jsem ráda, že mě vůbec ještě pozná a že je na svůj věk i přes tyto smyslové handicapy ještě docela čiperná. Zrovna dnes jsme byly na dvouhodinové procházce a zvládla to výborně :-))) Jen se hodně bojím chvíle, kdy tady už nebude, mám ji od svých 19 let, prožily jsme spolu spoustu věcí a ačkoliv to asi zní divně, je to takové moje „miminko“, protože zatím žádné děti nemám. Mimochodem, Catananche - tvoje fotka se štěňátky je krásná a i tobě to tam moc sluší, sympaťanda na první pohled. Až vyhrabu nějaké fotky, pokusím se sem dát babičku Gininku :-)))

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 15 odstřiků 145 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 30.03.08 20:34

Veverko, v první řadě máš můj obroský respekt, takový úctyhodný věk Tvojí fenky je známkou vynikající péče její paničky! Mojí babičce je „teprve“ deset a všechny smysly slouží výborně, já jsem si ji pořídila k 18tým narozeninám a naprosto Tvoje obavy chápu, už jsme spolu strašně dlouho… O psím „miminku“ vím také svoje, divně to zní zcela jistě těm, kdo psa nemají, já stoprocentně vím o čem je řeč :). Na fotku se těším! Za pochvalu děkuji, snad je z fotky vidět, že jsem opravdu šťastná na mém vzhledu tolik nezáleželo…

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 30.03.08 21:54

Tak to je moje psí babička a její panička :-)

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 15 odstřiků 145 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kačaba02
Znalkyně 389 příspěvků 31.03.08 12:32

Veverko,to je roztomilá babička,úžasný věk,závidím a rozumím Ti.
Já mám ani ne dvouletou fenku,a už teď se bojím toho,co bude,až…
Proč jen ti pejsci mají život o tolik kratší!Tolik kamrádů (i kočičáků,myšáků-plyšáků apod.)musíme za život oplakat…:-(

Jinak já se vůbec netajím tím,že když jsem nemohla mít druhé dítě,manžel mi koupil fenečku,říkám jí taky moje „miminko“,náležitě ji rozmazluju a smí toho jetě víc,než moje dcera:-)
Jednoho psa už jsem v životě oplakala,dva kocourky-a prostě,kdo nemá zvíře,nepochopí-ale je to obrovská ztráta,a rána pro celou rodinu,je to prostě smrt blízkého přítele,nikoli „jen“ zvířete..
Tak ať jsou ti naši potvoráci zdraví!
A vím z vlastní zkušenosti,že nic nepomůže proti žalu líp,než nejlépe ihned nové mládě!
Catanache: Já chciiii vlka!!!Mají tak ušlechtilou hlavu.No dala bych si holt udělat větší postel na míru,no..Abysme se vešli ještě s mou Ashley, budoucím kocourem(sibiřská kočka) a manžela tak někam nacpeme..

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 31.03.08 13:38

Krásná psí babička, a panička je na ni náležitě pyšná, tak to má být! Krásná dvojice! Myslela jsem si na jezevčíčka nebo menší plemeno když má takové roky a je v podstatě zdravá… Přeju jí ještě spoustu času ve společnosti její paničky. Samozřejmě doufám, že i nám bude za pár let také tak veselo :)

Kacaba: Když chceš, tak si ho pořiď, je to nádhera!! V posteli mu bude výborně, nepotřebuje tvrdou ruku, spíš spravedlnost a neústupnost páníčka. U Československého vlčáka je alfou-omegou, asi stejně jako u všech psů, čas strávený s páníčkem. Takže vhodný pro všechny kdo mají psa jako kamaráda, respektují jeho osobnost a dokáží ho pochopit. No a samozřejmě se straaaašně rádí procházejí v přírodě :) A doporučovala bych pořadí pořízení následující : kocour, pes…s manželem nevím, tak daleko mé zkušenosti nesahají ;)

danda1
Znalkyně 297 příspěvků 31.03.08 14:28

„Vlci“ jsou náádherní, jen jsem slyšela, že je potřeba pevnější ruka… no asi jako u většiny plemen, když člověk není důsledný, vymkne se to z rukou.

My měli irskou setřici, mí rodiče ji chtěli zas, ale umluvila jsem je (vzhledem k narození jejich vnoučka) na zlatou retrívřici a je to teda zlatíčko! S malým si rozumějí, je na ní vidět, jak si dává bacha, aby mu něco neudělala. A to je vlastně mladší než on (synovi jsou 2 a jí skoro taky). Jen se tedy vídají jen o víkendu u našich, sama bych si na psa s děckem netroufla (zatím :) ).

No a co se týče vůní, zatím jsem pozorovala, že ač jsem měla na zápěstí cokoliv, tak Terinka mi vždy vše poctivě a důkladně olízala :D takže asi jí to nepříjemné nebylo :)

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 5 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 31.03.08 17:02

Vlci nesnesou přísnost ani pevnou ruku. Jsou plaší a vyžadují trpělivost a zase trpělivost.

Doma mám také psího dědu. Je to nalezenec a je se mnou už čtrnáct let. Pořád je jako rybička. A kromě odlakovače mu žádná vůně nevadí :)

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4734 příspěvků 31.03.08 18:25
danda píše:
"No a co se týče vůní, zatím jsem pozorovala, že ač jsem měla na zápěstí cokoliv, tak Terinka mi vždy vše poctivě a důkladně olízala :D takže asi jí to nepříjemné nebylo :)

Psíci prý olížou z paničky vše, co jim velí, že je škodlivé, tak nevím, asi se poléváme Poisony :)

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4734 příspěvků 31.03.08 18:26
Šárka píše:
Doma mám tyké psího dědu. Je to nalezenec a je se mnou už čtrnáct let. Pořád je jako rybička. A kromě odlakovače mu žádná vůně nevadí :)

Manželovi odlakovač vadí taky :D

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 31.03.08 22:36
zdensy píše:
Šárka píše:
Doma mám tyké psího dědu. Je to nalezenec a je se mnou už čtrnáct let. Pořád je jako rybička. A kromě odlakovače mu žádná vůně nevadí :)
Manželovi odlakovač vadí taky :D

To je pravda. Oproti manželovi ten psík alespoň neremcá … :)

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 23.04.08 23:49

Naší Zoře (otec boxer, matka pitbulka) bude za měsíc 12 let, takže taky babička. Ve 2 letech měla 10 štěňat s pitbulem(přežilo 8). Pokusím se poslat pár fotek z tehdejší doby, pokud se povede, oskenuju i současné

http://www.image-hosting.okamzite.eu/#7 … 3493b6.jpg

http://www.image-hosting.okamzite.eu/#e … 73b29e.jpg

http://www.image-hosting.okamzite.eu/#a … e34291.jpg

http://www.image-hosting.okamzite.eu/#3 … 4b81cc.jpg .

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 23.04.08 23:52

Opravuju - přežilo 8 .

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Tana
Učednice 147 příspěvků 25.04.08 14:07

Máme fenku. je to jorkšírka mixnutá s krysaříkem. Když se navoním tak chce pochovat a hlavou se mi tře o krk dokud není na obou stranách navoněná. Je to fakt dáma, dolejzá jenom někdy, takže se jí taky všechny vůně nelíbí :lol:

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 2 vzorků V tužebníku 23 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 11.05.08 13:34

Edit.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 286 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist