*PUDR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 08.06.07 20:12
*PUDR

Napadají mě holubičky od N.Ricci.Má někdo jiný nějaký dobrý tip?

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 08.06.07 20:16

Odpovím asi takhle - definuj pudr :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 08.06.07 20:32

Nejblíže se mé představě blíží parfemace zdravíčka od Bourjois.Má ho někdo doma ? Tak přičichněte a je to přesně ono.Nasládlá suchá vůně bez vedlejších tónů. Je to těžké. Ovšem to zdravíčko - to je asi ono.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 08.06.07 20:58

Bourjois nemám, ale už si to umím lépe představit. Ještě můžeš mít hodně suchý, nesladký pudr; nebo fialkově pudrové vůně s vůní „starodávného“ pudru; nebo dětský pudr; nebo orientální ambrový pudr.
Můj čerstvý knižní úlovek od Susan Irvinové má mezi pudrovými květinovými vůněmi zařazenou Normandii, Fleurs de Bulgarie od Creedu, 24, Faubourg a Ombre Rose :)

Na tvůj požadavek mě nenapadá vůbec nic… taková vůně se mi asi ještě do rukou nedostala, nebo jsem ji zapomněla. L'Air du Temps je pro mě spíš květinově kořeněná, respektive květinová se zdánlivými kořeněnými tóny.

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 08.06.07 21:02

Ombre Rose je pudrová, ovšem hodně ovlivněna růžemi.Tak spíše ten babičkovský starodávný pudr - to je to zdravíčko od B.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 08.06.07 21:14

Pro mě je pudrová třeba Fleur de Fleurs - ta ovšem není sladká ani trochu. Ale jinak je tak suchá, až drhne na jazyku :) Dojem starodávnosti ve mně nejspolehlivěji vzbuzují fialkově pudrové vůně, takže třeba Lolita Lempicka Midnight (ta je zase sladká jako cecek). Dětský pudr je pro mě Paul Smith Floral. A jemná vůně z babiččina šuplíku s pudrem zase Boucheron Jaipur. A ještě mě napadla Aqua Allegoria Rosa Magnifica, růžové mýdélko přecházející do růžového pudru…

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 08.06.07 21:30

To všechno jmenované má ale jakési přídatky.Stopro­centní pudrová vůně bez „postranních“ tónů je to zdravíčko od B.Haló, nemá ho tu někdo doma, aby jej popsal ?

Vevie
Znalkyně 345 příspěvků 09.06.07 12:44

před rokem jsem v jedný malinký parfumerii narazila na Montanu, čichala jsem ji jen na papírku a popravdě jsem ji ani nevenovala moc pozornosti, protože jsem sháněla něco trochu z jiné kategorie, nicméně doteď si na ni vzpomínám jako na příjemnou sladkou pudrovou vůni a pořád se nemůžu rozhoupat jestli ji koupit na jahodě tak trochu na slepo, v místních parfumeriích ji nikde nemají :(

nicméně, našla jsem konečně alespon složení - myslíte, že by skutečně mohla být pudrová nebo mě klamou vzpomínky?

Montana (Parfum de Peau) by Montana for Women
Year Introduced: 1986
Scent Type: Chypre - Floral
Top Notes: Peach, plum, pepper, cassie, cardamom, greens
Heart Notes: Ginger, tuberose, rose, carnation, sandalwood, jasmine, ylang-ylang
Base Notes: Patchouli, amber, castoreum, vetiver, civet, musk, olibanum

„From futuristic fashion designer Claude Montana comes a sensual chypre floral melange. In the Parfum de Peau, spicy fruity top notes evolve into a dry floral heart and a long-lasting base of warm woods. Smooth, silky, sensual.“

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 09.06.07 12:49

Irvinová Montanu charakterizuje jako „pudrovou skrz naskrz“, takže mohla by být.

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 09.06.07 13:07

re 8
Ja mam dojem, ze „Montana“ a „Parfume de Peau“ su dva odlisne parfumy of Montanu, a k tomu Parfum de Peau je vraj dost drsne chypre, tak neviem…

K Bourjois: ja by som ich parfumaciu nenazvala cisto pudrovou, aspon nie v tom zmysle, ako sa vseobecne oznacuju pudrove vone, ma snad len pudrovy nadych. Takze si nie som celkom ista, ci pod pudrom mame na mysli to iste. Teraz prave nanestastie ziadne zdravicko od B nemam tiene maju parfumovane inak, tak ti nemozem poradit. Ale urcite ich pojdem zo zvedavosti znova onuchat, ked budem mat prilezitost!

Pudrove su u mna dajme tomu Kenzo Flower, Caron Bellodgia, Guerlain L`Heure Bleue, DK Cashmere Mist, Brousseau Ombre Rose (nie su cisty puder, maju len ten atribut). Aj Meteorites od Guerlaina, ktory bol vytvoreny na ziadost fanusikov klasickeho guerlainovskeho pudru s nazvom Meteorites, ale ten parfum nie je extremne pudrovy, viac sa podoba na fialkovu parfumaciu toho pudru nez na cistu pudrovu vonu.

Existuju vraj aj cisto pudrove vone ako Talco Delicato tusim od I Profumi di Firenze, Teint de Neige od Villoresiho (?), ale neskusala som ich. Heliotropove vone vraj byvaju pudrove. Heliotrop (aky to ma spravny nazov?) sa obvykle nachadza v zlozeni pudrovych voni spolu s trochou vanilky a mozno benzoinu, nachadza sa aj v Guerlinade, akorde, ktory je zakladom klasickych guerlainovskych voni, v ktorych sa silnejsi alebo slabsi zavan pudru skoro vzdy da najst.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 09.06.07 13:46

Říká se tomu heliotrop, správně je to heliotropin. Já to mám v databázi zatím obojetně.

Vevie
Znalkyně 345 příspěvků 09.06.07 14:04
benvenuta píše:
re 8
Ja mam dojem, ze „Montana“ a „Parfume de Peau“ su dva odlisne parfumy of Montanu, a k tomu Parfum de Peau je vraj dost drsne chypre, tak neviem…

Bohužel při čuchandě jsem to pořádně nesledovala, jak se jmenuje, pamatuju si jen ten točenej flakonek - a ten je jak u montany tak i u parfume de peau a na jahodě ji maj označenou jako montana a při bližším prozkoumání obrázku jsem zjistila že na krabičce je i „parfume de peau“ - mimochodem, jak byste to přeložili? našla jsem, že „peau“ znamená kůže.

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 09.06.07 18:15

re 12 najskor „vona koze“

re 11 Ja som mala na mysli „heliotrope“ ako rastlinu. O tom skoro nic neviem, lebo heliotropove vone sa mi nepacia (soliflor ako Etro Heliotrope).
pogooglovala som a zistila som, ze existuje rastlinny rod Heliotropium http://en.wikipedia.org/…Heliotropium,

jeden z nich je http://www.garten.cz/…1024-otocnik- … rborescens, cesky: otocnik.
Ten aldehyd asi bude po heliotrope pomenovany, lebo sa mu podoba a pravdepodobne ho scasti aj nahradza, ktovie kolko ozajstnej heliotropovej esencie sa naozaj pouziva… Ako to je presne, neviem.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Vevie
Znalkyně 345 příspěvků 22.06.07 17:00

přihazuji článek o pudrových vůní :) žhavé tipy jsou: Lorenzo Villoresi Alamut a Teint de Neige, Molinard Habanita, Keiko Mecheri's Loukhoum and Cadolle Le 9., Spencer Hurwitz's Powder, Demeter's Baby Powder - údajně je hodně podobná Teint de Neige
No je tam hodně rozsáhlá diskuze se spoustou tipů :) akorát se obávám, jestli je u nás bude kde ozkoušet, když jsem se ptala ve třech parfumeriích na pudrovou vůni, tak na mě koukali dost překvapeně, Habanitu ani TdeN nikde nemeli

pardon zapoměla jsem na odkaz http://nowsmellthis.blogharbor.com/blog … 37633.html

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 22.06.07 17:53

No jo, to je hezké, ale kde to seženu? U Demetera bych si určitě vybrala, koneckonců jsem na toto téma založila i jedno ze zdejších fór, jež však upadlo v zapomnění.Demeter se dá sice koupit na Perfumebay, dokonce posílají i k nám.Nechají si zaplatit poštovné i balné. Žádná charita jako u Jamese na Jahodě. No a to ještě číhá bába na celnici, aby napařila clo nebo DPH.Takže koupit na blind je vzhledem k těmto okolnostem diskutabilní. Ale je dobré znát ty tipy, to je prima, díky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist