Ramón Monegal

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 18.11.12 01:12
Ramón Monegal

Ramón Monegal
Plným jménem Ramón Monegal Maso, narozen 23. 11. 1951. Jeho jméno je pevně spjato s historií Barcelony a s parfémy, neboť on sám pochází ze čtvrté generace rodiny, z níž vzešly vůně značky Myrurgia (firmu založil jeho pradědeček v roce 1916).
V letech 1972 až 1976 se Ramón učil v Ženevě v „Maison Myrurgia“ u svého mentora Artura Jordiho Peye, potom v Grasse u Marcela Carlese a nakonec v Paříži u zvučných parfemářských jmen jako Pierre Bourdon nebo Max Gavarry.
Již v roce 1979 vytvořil Ramón pro značku Myrurgia svoji první úspěšnou vůni s názvem „Alada“, která se pak velmi brzy stala prodejním hitem. V této době byl jmenován u Myrurgie parfemářským ředitelem (Director of Perfumes), navrhoval vůně pro různé firmy (např. Massimo Dutti, Julio Iglesias aj.) a o pár let později byl dokonce povýšen do funkce viceprezidenta Myrurgie.

(http://stylelovely.com)

Pár vůní z této doby, které jako „nos“ vytvořil:
1980 - Oasis (Myrurgia)
1989 - Only (Julio Iglesias)
1997 - Massimo Dutti Woman (Massimo Dutti)
2000 - Aigner pour Homme (Etienne Aigner)
2002 - Azahar (Adolfo Dominguez)
2006 - Too Feminine (Etienne Aigner)

V roce 2000 bohužel převzal rodinnou značku Myrurgia Antonio Puig. Ramón ve firmě pár let ještě zůstal, ale nakonec se osamostatnil a v roce 2009 založil značku nesoucí jeho vlastní jméno. V současné době je to tedy jeden z nejvýznamnějších španělských parfumérů.

(www.alzd.de)

Jeho aktuální vůně:
Agar Musk, Ambra di Luna, Cherry Musk, Cuirelle, Dry Wood, Entre Naranjos, Impossible Iris, Kiss My Name, L´Eau De Rose, Lovely Day, Mon Cuir, Mon Patchouly, Umbra, White Musk

Příspěvek upraven 16.12.12 v 12:28

Na poličce 1 parfém 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

vonegut  11.12.12 22:11

@wendulka29 Pěkně napsané a připravené.

Mně učarovala jeho vůně „Entre Naranjos“.

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 11.12.12 22:19

@vonegut Děkuju, náhodou jsem narazila na jeho životopis ve španělštině, tak jsem vylovila své znalosti této řeči z dob ZŠ :mrgreen: , kdy jsem se jí intenzivně věnovala a dala to dohromady.
Vzorek „Entre Naranjos“ si také hodlám ještě opatřit po té, co jsem tady na tuto vůni četla jen samou chválu. Mně už na poličce dělá společnost jeho „Ambra di Luna“, také parádní vůně :D .

vonegut  12.12.12 16:45
entre naranjos

@wendulka29

V lednu se chystám Entre naranjos koupit, můžu Ti pak poslat odstřik, který mám, jestli chceš.

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 12.12.12 16:58

@vonegut Ohó, díky za nabídku :kytka: , pokud se pak ozveš, rozhodně využiju a domluvíme se :D .

Placidus
Učednice 104 příspěvků 04.10.15 09:45
Rozhovor s Ramonom Monegalom v slovenčine.

Prinášam Vám rozhovor, ktorý sa mi podarilo urobiť s týmto neskutočným, energiou a južanským temperamentom nabitým Pánom parfumérom - Ramonom Monegalom. Rozhovor je v slovenčine.

http://nicheweek.blogspot.sk/…fumerom.html

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 96 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zuz.ka
sv. Parfema z Kecálburgu 3965 příspěvků 25.10.15 12:33

@Placidus krásné čtení, ostatně jako i další rozhovory.
A děkuji za úžasný přístup u Vás v Košicích. S Cuirelle jsem se trefila do černého, nosím ji téměř bez přestání a pořád se ji nemůžu nabažit.

Na poličce 41 parfémů 1 miniatura 39 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Placidus
Učednice 104 příspěvků 25.10.15 13:07

@zuz.ka Ďakujem pekne. Teším sa, že to s Cuirelle vyšlo, nech Vám prináša veľa radosti. Podľa mňa výbornáá vôňa :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 96 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist